Teraz jest 19 listopada 2017, 22:39 - N

• Reklama

Dior Sauvage oraz Versace Dylan Blue

Dyskusja nt. perfumowych ingrediencji. Występowanie, pozyskiwanie, opinie, mity.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Devih

Forumowicz

Dior Sauvage oraz Versace Dylan Blue

Post22 lutego 2017, 12:12 - Śr

Mam pewien problem dotyczący określenia w perfumach piżma i paczuli. Czytałem, że piżmo jest często występującym składnikiem w perfumach zwierzęcych. Jego zapach można określać w niektórych sytuacjach jako mydlany. Dzisiaj testuję Versace Dylan Blue i czuję tam taką świeżą mydlaność, więc byłem przekonany, że to piżmo. Jednak tutaj ten aromat jest znacznie słabszy, niż np. w Dior Sauvage, w którym tą mydlaność wyczuwam bardzo mocno i daje mocny powiew świeżości. Jednak patrząc na jego nuty nie ma tam piżma, a występuje paczula - zarówno tu i tu. Jednak nigdzie na internecie nie znalazłem do czego można paczulę porównać. Czy potraficie porównać te 2 nuty do czegoś powszechnie występującego?

aleksander

Super Perfumaniak

Re: Dior Sauvage oraz Versace Dylan Blue

Post22 lutego 2017, 15:09 - Śr

Paczula pachnie ściółką leśną, grzybami, tytoniem, miodem i czekoladą.
Piżma pachną rozmaicie, ale często zdarza się, że czuć od nich mydło.
Paczula i piżmo nie są do siebie podobne.

Devih

Forumowicz

Post22 lutego 2017, 15:39 - Śr

To sam nie wiem dlaczego one mi tak podobnie pachną. Słodyczy takiej opisałeś paczuli, to niezbyt wyczuwam. Już prędzej obecność różnego rodzaju pieprzu w nutach mi tu na podobieństwo wskazuje.

rennifer_lopez

Forumowicz

Post22 lutego 2017, 15:41 - Śr

Dla mnie piżma są głównie:
mydlane lub pudrowo-mydlane
proszki do prania
cielesne, trudno to jakoś precyzyjnie opisać, może zapach lekko rozgrzanego ciała?
zwierzęce (w starszych perfumach)

paczula:
mokra, świeżo rozkopana ziemia
zapach ziołowo-drzewny z bardzo delikatną nutą słodyczy
ziemia wymieszana z dużą ilością kakao

dla mojego brata, który uwielbia nabijać się gdy mam na sobie jakiś zapach z tym składnikiem, paczula to stary dom w którym mieszkają myszy, stary dom w którym nie ma myszy bo niedawno się wyprowadziły, zapach zastrzyków + kropli walerianowych :)

Tak jak aleksander, uważam że te składniki nie są do siebie podobne.

Kacper Kafel

Post23 lutego 2017, 21:21 - Cz

Nie sugeruj się piramidą zapachową która zwykle nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, i często pomija dużo składników.
Jeśli chodzi o piżma to są w praktycznie każdym zapachu, w Sauvage jest ich sporo.
Paczula ma zapach kamforowy, leśny w stylu igliwia, ciemnozielony i dość ziemisty ale bardzo przyjemny, piżmo bardzo różny, może pachnieć jak para od żelazka, stary papier, opalona skóra, zasypka dla niemowląt, anyżowato, moczem ludzkim zestarzałym ( piżmo prawdziwe) lub mieć nutę borówek w tle taką sztuczną jak z wód żywiec( helvetolide jest dobrym tego przykładem), może mieć także ziemiste wilgotne akordy ( cashmeran).

siwy

Forumowicz

Post08 marca 2017, 23:28 - Śr

Sauvage znam dość dobrze, mam go od premiery, dziś wypróbowałem globalnie Dylana. Jak na mój nos to ten Versace bardziej przypomina Acqua Essenziale Blu od Ferragamo niż Diora. Już podobieństwo pomiędzy AHS a Medusą jest większe.

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post09 marca 2017, 16:08 - Cz

wybacz mi ale nie widze zadnego podobienstwa miedzy dylan blue a ferragamo blu.nic a nic 0

TWBolek

Aktywny forumowicz

Post23 marca 2017, 14:58 - Cz

Paczula - piwnica, pleśń, grzyb, kartofle. Nadaje głębi kompozycji, sama w sobie jest mało ciekawa IMO.
Piżmo - dobrze opisali powyżej. W dodatku piżmo strasznie może zmęczyć i zrazić.

gienadi

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post09 maja 2017, 13:06 - Wt

siwy napisał(a):Sauvage znam dość dobrze, mam go od premiery, dziś wypróbowałem globalnie Dylana. Jak na mój nos to ten Versace bardziej przypomina Acqua Essenziale Blu od Ferragamo niż Diora. Już podobieństwo pomiędzy AHS a Medusą jest większe.

Pierwsze 10 min rzeczywiście pachnie podobnie do Feragamo potem dość mocno ich drogi się rozjeżdżają, Dylan Blue mam a Salvatore męczyłem rok temu. Z Diorem nie widzę większego podobieństwa z czasem bliżej mu do Acqua di Gio Profumo.

Pilsner

Forumowicz

Post17 maja 2017, 20:52 - Śr

gienadi napisał(a):
siwy napisał(a):Sauvage znam dość dobrze, mam go od premiery, dziś wypróbowałem globalnie Dylana. Jak na mój nos to ten Versace bardziej przypomina Acqua Essenziale Blu od Ferragamo niż Diora. Już podobieństwo pomiędzy AHS a Medusą jest większe.

Pierwsze 10 min rzeczywiście pachnie podobnie do Feragamo potem dość mocno ich drogi się rozjeżdżają, Dylan Blue mam a Salvatore męczyłem rok temu. Z Diorem nie widzę większego podobieństwa z czasem bliżej mu do Acqua di Gio Profumo.

Ostatnio przypadkiem wszedłem w posiadanie 4 ww. próbek. Zgadzam się, ze Dylan, Acqua Essenziale Blu i ADGP maja coś wspólnego. Dior Sauvage jest najbardziej rożny od nich wszystkich.

• Reklama

Powrót do Składniki