Teraz jest 10 grudnia 2018, 00:29 - Pn

• Reklama

Ranking męskich róż

Dyskusja nt. perfumowych ingrediencji. Występowanie, pozyskiwanie, opinie, mity.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Cookie13

Sensei Perfuforum

Ranking męskich róż

Post29 października 2011, 12:11 - So

Ciekaw jestem jakie są zdaniem Panów, najlepsze i najciekawsze interpretacje róży w męskich pachnidłach (z uwzględnieniem także tych zapachów uniseksualnych, które bez dysonansu mogą nosić mężczyźni). Oto moje typy; 1. LUMIERE NOIRE POUR HOMME - Maison Francis Kurkdijan / moje przedostatnie niszowe odkrycie; róża nowoczesna, nieortodoksyjna, "metaliczna" - generalnie ciekawy i bardzo trwały zapach/ 2.LYRIC MAN - Amouage 3.PINK QUARTZ - Durbano .

pirath

Super Perfumaniak

Re: Ranking męskich róż

Post29 października 2011, 12:11 - So

wymieniłeś Lyric - ulubiony zapach fqjciora... no to sobie teraz możecie podyskutować ;)
zachęcony przez opis fqjciora zamówiłem próbkę z quality w nadziei, że choć raz będzie mi dane powąchać poprawną interpretację róży (amouage - marka znana z pieczołowitego i bezkompromisowego podejścia w doborze składników) ale też się ich interpretacją rozczarowałem.... ale mimo wszystko róża damasceńska z lyrica była jak dotąd najbliżej oddania wiernie zapachu live
żadne pachnidło z różą w pierwszym planie nie pachnie dla mnie tak jak żywy kwiat... może dlatego ze jestem uprzedzony?
wierzę iż królowa kwiatów jest składnikiem stworzonym i zarezerwowanym by przyozdabiać bardziej kobiece lico niż męskie...

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post29 października 2011, 12:12 - So

Wobec tego koniecznie przetestuj Lumiere Noire Pour Homme. Nie jest to róża oddana naturalistycznie, co więcej ta róża nie jest jakaś dominująca w sposób różany; jakkolwiek dziwnie to zabrzmiało.

Legis

Aktywny forumowicz

Post29 października 2011, 12:13 - So

Mnie róża w Lumiere Noire pour Homme w otwarciu niemalże zgwałciła i naprawdę byłem o krok od szorowania nadgarstka pumeksem ale, że jestem cierpliwy to poczekałem i przyznam że było warto. Poza tym mogę śmiało powiedzieć że ten zapach żyje na nadgarstku około 20 godzin. Ten zapach pięknie się rozwija, u mnie od szoku połączonego uwiądem nosa na początku po zachwyt i nieustanne sięganie do nadgarstka na końcu.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post29 października 2011, 12:13 - So

Legisperitusie, cóż za zbieżne doświadczenia z moimi! A trwałość rzeczywiście z najwyższej półki - na moim nadgarstku - ok.17 h. W przypadku LNPH każdy kolejny test, dawał mi więcej satysfakcji.To pachnidło z kategorii "im dalej w las, tym więcej drzew''.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post29 października 2011, 12:14 - So

pirath napisał(a):wymieniłeś Lyric - ulubiony zapach fqjciora... (...).

Lyric to mój ulubiony zapach....Hmmmm.. To interesujące. Pirath - nie przesadzasz Ty aby......?
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

pirath

Super Perfumaniak

Post29 października 2011, 12:14 - So

fqjcior napisał(a):

Lyric to mój ulubiony zapach....Hmmmm.. To interesujące. Pirath - nie przesadzasz Ty aby......?

fakt może niezbyt precyzyjnie wyszło, ale kiedyś podczas dyskusji o zapachach różanych stwierdziłeś, że bardzo cenisz ten zapach, że używasz go na wyłącznie na bardzo specjalne okazje i utkwiło mi to w pamięci ;)
zresztą za Twoją namową o ile pamiętasz zdecydowałem się na próbkę w Quality ;)

fqjcior

Post29 października 2011, 12:15 - So

pirath napisał(a):
fqjcior napisał(a):

fakt może niezbyt precyzyjnie wyszło, ale kiedyś podczas dyskusji o zapachach różanych stwierdziłeś, że bardzo cenisz ten zapach, że używasz go na wyłącznie na bardzo specjalne okazje i utkwiło mi to w pamięci ;)
zresztą za Twoją namową o ile pamiętasz zdecydowałem się na próbkę w Quality ;)

Prawdą jest że lubię Lyric, być może także dlatego, że był to mój pierwszy Amouage... ;) Ale żeby to był mój ulubiony zapach?? Nie. Ja chyba nie mam jednego ulubionego zapachu..... :(

belor

Post29 października 2011, 12:16 - So

Bardzo lubię różę w perfumach, a miałem do czynienia tylko z dwiema jak do tej pory (w UIII i w Desire). Obok wetywerii i kadzidła, na które nabrałem ochoty po jednym treningu, na którym kadzidło pachniało na mnie tak że aż dech zapierało (po przepoceniu się porządnym), nabrałem ochoty również na Lyric, bo z tego co mówił fqjcior o tym zapachu, i jak postrzega różę w UIII wnioskuję, że mamy podobna percepcję tego kwiatu w aromatach, więc może mi się bardzo spodobać... Ino to nisza, a od tego się wystrzegam jak święconej wody i stąd nieco bólu wewnętrznego :/ No ale za drugiej strony próbka nie zaboli, aż tak mocno...
A znacie może jakieś bardziej mainstreamowe wersje róży?

fqjcior

Post29 października 2011, 12:16 - So

belor napisał(a):Bardzo lubię różę w perfumach, a miałem do czynienia tylko z dwiema jak do tej pory (w UIII i w Desire). Obok wetywerii i kadzidła, na które nabrałem ochoty po jednym treningu, na którym kadzidło pachniało na mnie tak że aż dech zapierało (po przepoceniu się porządnym), nabrałem ochoty również na Lyric, bo z tego co mówił fqjcior o tym zapachu, i jak postrzega różę w UIII wnioskuję, że mamy podobna percepcję tego kwiatu w aromatach, więc może mi się bardzo spodobać... Ino to nisza, a od tego się wystrzegam jak święconej wody i stąd nieco bólu wewnętrznego :/ No ale za drugiej strony próbka nie zaboli, aż tak mocno...
A znacie może jakieś bardziej mainstreamowe wersje róży?

Polecam Czech&Speake No. 88 http://www.czechandspeake.com/products. ... 9&deptid=1. Dla niektórych to wzorcowa męska róża (jeżeli coś takiego istnieje...). Wiem, to nie mainstream, ale póki co tylko to mi przyszło do głowy.
Mają też w ofercie dwie inne róże.

wierny czytacz

Forumowicz

Post29 października 2011, 12:17 - So

...z róż polecam Les Parfums de Rosine-ich "nosem" jest François Robert-facet który był wspólautorem Golda-testowałem Rossisimo i Twill Rose-fajne podejscie do rózy(pierwszy bardziej drzewny a akcentami róży-drugi rózany)ale o żadnym nie powiesz że są to zapachy kobiece-pierwszy nie pasuje mi nawet do unisexu(moim zdaniem to stricte meski zapach) -dostepne w Q.

RayFlash

Super Perfumaniak

Post29 października 2011, 12:17 - So

Belorze,

A jak Fqjcior postrzega różę w U III?

Jeśli zaś chodzi o różę w męskich zapachach mainstreamowych, do głowy przychodzi mi jeszcze oczywiście Burberry Brit, Dreamer no i niesławny, choć przeze mnie lubiany 1 Million.

belor

Post29 października 2011, 12:18 - So

Ach, Ray Ray... ;)

aleksander

Super Perfumaniak

Post29 października 2011, 12:18 - So

Dawno nie wąchałem tego zapachu więc nie wiem jak teraz się prezentuje,
ale kiedyś ładna róża była w Paco Rabanne XS.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post29 października 2011, 12:19 - So

Zgadzam się z aleksandrem co do XS. Zupełnie o nim zapomniałem, a to naprawdę ładny i niebanalny zapach.

RayFlash

Super Perfumaniak

Post29 października 2011, 12:20 - So

belor napisał(a):Ach, Ray Ray... ;)

No co? Po prostu nic mi o tym nie wiadomo, dlatego zapytałem. :?

A, i przypomniałem sobie przy okazji jeszcze jeden fajny zapach z niezbyt może wyróżnioną, ale jednak różą w kompozycji, mianowicie Baldessarini Strictly Private. :)

RayFlash

Super Perfumaniak

Post29 października 2011, 12:20 - So

Cookie13 napisał(a):Zgadzam się z aleksandrem co do XS. Zupełnie o nim zapomniałem, a to naprawdę ładny i niebanalny zapach.

XS - niebanalny? Ojej, ten zapach mógłby uśpić nudą stado szympansów. I jeszcze ta nazwa (Excess)... Litości!

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post29 października 2011, 12:21 - So

Zapach jest już dosyć stary (lata 90.). Wtedy to było pewne novum,oddech po latach 80.kiedy dominowały stricte męskie, ciężkie pachnidła fougere.Producent zresztą szczycił się tym,że XS to pierwsze /mainstream'owe/ męskie pachnidło z takim udziałem róży.I już tylko przez ten fakt warto poznać XS.A co do nazwy,no cóż, tu się RayFlash z Tobą muszę zgodzić.

RayFlash

Super Perfumaniak

Post29 października 2011, 12:21 - So

Nie, no coś Ty, już 2 lata wcześniej Carolina Herrera wypuściła Herrera For Men, mniej więcej w tym samym czasie, co XS, pojawiły się np.: Platinum Egoiste, omawiany gdzie indziej Ungaro III czy Dolce&Gabana Pour Homme - wszytkie dużo ciekawsze niż XS.

aleksander

Super Perfumaniak

Post29 października 2011, 12:22 - So

RayFlash, powiedz mi jedną rzecz, wąchałeś XS wtedy jak wyszedł?
Ewentualnie, kilka lat po premierze?
Następna strona

• Reklama

Powrót do Składniki