Teraz jest 22 lutego 2018, 04:00 - Cz

• Reklama

szczoteczki elektryczne do zębów

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Homme

Forumowicz

Re: szczoteczki elektryczne do zębów

Post11 kwietnia 2017, 09:48 - Wt

Whitewash nie ma 40tys tak samo Philips nie ma 62tys jest to ściema jednego i drugiego producenta. Realnie Whitewash 20tys i realnie Philips 31tys. Marketingowe oszustwo polega na tym, że "podzielili" główkę szczoteczki na dwa brzegi i w ten sposób uzyskali 2x wibracji ;) Whitewash ma podobną moc napędu do najtańszej szczoteczki Philipsa za 15$, która nie jest sprzedawana w Europie i ma 15tys wibracji. Wszystkie szczoteczki dostępne na naszym rynku mają 31tys nawet te najtańsze. Różnica polega tylko na wykonaniu samej rękojeści, liczbie programów czyszczących oraz tym, że w droższych modelach napęd ciszej pracuje i jest w mniejszej obudowie.

Bateria Philips trzyma bite 21dni również jest to podane przy użyciu 2x2minuty dziennie, więc pogódź się z tym, że bateria Whitewash jest po prostu słaba równie słaba jak w braunach. Posiadam Diamond Cleand mierzyłem trzyma 3 tygodnie, nawet ciut dłużej przy czym po 21 dniach zaczyna alarmować o wyczerpaniu baterii wtedy też sama moc napędu wyraźnie spada.

Ceny końcówek są do siebie bardzo zbliżone, philipsa można kupić 4 końcówki za 100zł, przy czym nie tylko wybór, ale też jakość końcówek Philips nieporównywalnie wyższa na dłużej starczają. Stosuję już jedną końcówkę 4miesiąc i włosie zupełnie się nie wygięło. Philips ma również końcówkę do czyszczenia języka, choć dla mnie to zbędny bajer i nie mam potrzeby takiej kupować. Najlepsze są końcówki diamond clean oraz adapative clean. Końcówki Whitewash to przy nich badziew.

American Beauty

Bardzo aktywny forumowicz

Post11 kwietnia 2017, 13:28 - Wt

Kupie sobie tego Diamond Clean Trial. Jednak Phillips to wieksza firma, bardziej im ufam. No i deseign jest spoko

jarosword

Forumowicz

Post11 kwietnia 2017, 13:45 - Wt

Homme napisał(a):Bateria Philips trzyma bite 21dni również jest to podane przy użyciu 2x2minuty dziennie, więc pogódź się z tym, że bateria Whitewash jest po prostu słaba równie słaba jak w braunach. Posiadam Diamond Cleand mierzyłem trzyma 3 tygodnie, nawet ciut dłużej przy czym po 21 dniach zaczyna alarmować o wyczerpaniu baterii wtedy też sama moc napędu wyraźnie spada.

Obok tego nie przejdę obojętnie. Mam SW1000 i trzyma spokojnie więcej niż te 10 dni podane przez producenta, a ile dokładnie to nie mierzyłem, bo po dwóch tygodniach już mi się nie chciało liczyć, a nie zapisałem sobie kiedy ostatnio ładowałem (nie chciało mi się też czekać, aż rozładuje się do zera i jakoś raz na miesiąc sobie ją ładuję, niezależnie od poziomu baterii; z ciekawości teraz sobie zapiszę i sprawdzę ile wytrzyma).
Technologia baterii Whitewash to Li-Ion, więc gdzie tu do Brauna i jego Ni-Mh?
Koniec końców za jednego Philipsa (i to nie tego wybajerzonego) można mieć niemalże dwa Whitewashe, a aku u obu producetów i tak niewymienialne zapewne (albo za cenę nowego produktu).
Homme napisał(a):Whitewash nie ma 40tys tak samo Philips nie ma 62tys jest to ściema jednego i drugiego producenta. Realnie Whitewash 20tys i realnie Philips 31tys. Marketingowe oszustwo polega na tym, że "podzielili" główkę szczoteczki na dwa brzegi i w ten sposób uzyskali 2x wibracji ;) Whitewash ma podobną moc napędu do najtańszej szczoteczki Philipsa za 15$, która nie jest sprzedawana w Europie i ma 15tys wibracji. Wszystkie szczoteczki dostępne na naszym rynku mają 31tys nawet te najtańsze. Różnica polega tylko na wykonaniu samej rękojeści, liczbie programów czyszczących oraz tym, że w droższych modelach napęd ciszej pracuje i jest w mniejszej obudowie.

Z metodologią pomiaru się nie zaznajamiałem, ale skoro obaj producenci "oszukują" tak samo to ich dane są chociaż porównywalne ;)
Jeśli napęd w mniejszej obudowie nie będzie mniej trwały (vide silniki samochodowe po downsizingu) to dla kogoś może być zaletą, ale pewnie marginalną.
Homme napisał(a):Ceny końcówek są do siebie bardzo zbliżone, philipsa można kupić 4 końcówki za 100zł, przy czym nie tylko wybór, ale też jakość końcówek Philips nieporównywalnie wyższa na dłużej starczają. Stosuję już jedną końcówkę 4miesiąc i włosie zupełnie się nie wygięło. Philips ma również końcówkę do czyszczenia języka, choć dla mnie to zbędny bajer i nie mam potrzeby takiej kupować. Najlepsze są końcówki diamond clean oraz adapative clean. Końcówki Whitewash to przy nich badziew.
.
Tak, tylko zauważ, że za te 100 zł ja będę miał 5 końcówek do Whitewasha, więc nawet częstsza wymiana to nie problem, pomijając w ogóle fakt, że zawsze wymieniam końcówki po 3-4 miesiącach nawet jeśli "na oko" dobrze wyglądają.
Wybór końcówek Philipsa większy, zgoda; cena też wyższa; wygląd też bardziej bajerancki przez różne kolorki włosia (może stąd wrażenie, że minimalistyczne Whitewasha wyglądają "jak badziew") :D
Rodzaj końcówki sonicznej IMO nie jest zresztą aż tak ważny jak przy Braunach, bo i technologia czyszczenia trochę inna.

kapral

Forumowicz

Post08 października 2017, 16:55 - N

Czy ktokolwiek z tutaj obecnych miał możliwość korzystania zarówno ze szczoteczki Easy Clean i Diamond Clean? Czy ponad dwukrotna różnica w cenie (oczywiście patrząc na model Diamond Clean w wersji trail,) jest proporcjonalna do różnicy jakości tych szczoteczek?

Stoję przed wyborem szczoteczki sonicznej, właściwie od razu chciałem zamawiać chwaloną w tym temacie serię DC, natomiast przeczytałem cały temat, dodatkowo nieco stron poza forum i zaczynam wątpić w sens dokładania do wersji DC. Po kolei:

- DC posiada więcej trybów czyszczenia - i tutaj często pojawia się kontrargumet mówiący o tym, że zdecydowana większość użytkowników korzysta właściwie tylko z jednego, podstawowego trybu;

- DC pracuje ciszej - ciekawa sprawa, gdyż w danych technicznych obydwu rodzajów szczoteczek producent podaje jednakową wartość, czy rzeczywiście różnica w głośności jest odczuwalna?;

- DC wytrzymuje dłużej na jednym ładowaniu - wydaje mi się, że podłączenie do ładowania raz na dwa tygodnie to żaden problem, więc EC w zupełności wystarczy;

- lepsze końcówki w serii DC - kontrargument jest taki, że do szczoteczki z serii EC pasują również inne końcówki, w tym te z serii DC, różnicę więc można natychmiastowo zniwelować

-lepszy wygląd/ smuklejsza budowa serii DC (?) - posiłkując się zdjęciami z internetu nie dostrzegam jakichś znacznych różnic w urodzie szczoteczek, jeśli tylko dla wyglądu i wyższego "prestiżu" serii miałbym dopłacać jakieś w chwili obecnej 220 złotych, to ja dziękuję

Czy jest coś co przegapiłem, a co sprawia, że wersja Diamond Clean jest warta aż dwu- do trzykrotnie więcej?

Don Raul de Lucho

Perfumaniak

Post08 października 2017, 17:49 - N

Homme napisał(a):Whitewash nie ma 40tys tak samo Philips nie ma 62tys jest to ściema jednego i drugiego producenta. Realnie Whitewash 20tys i realnie Philips 31tys. Marketingowe oszustwo polega na tym, że "podzielili" główkę szczoteczki na dwa brzegi i w ten sposób uzyskali 2x wibracji ;) Whitewash ma podobną moc napędu do najtańszej szczoteczki Philipsa za 15$, która nie jest sprzedawana w Europie i ma 15tys wibracji. Wszystkie szczoteczki dostępne na naszym rynku mają 31tys nawet te najtańsze. Różnica polega tylko na wykonaniu samej rękojeści, liczbie programów czyszczących oraz tym, że w droższych modelach napęd ciszej pracuje i jest w mniejszej obudowie.

Bateria Philips trzyma bite 21dni również jest to podane przy użyciu 2x2minuty dziennie, więc pogódź się z tym, że bateria Whitewash jest po prostu słaba równie słaba jak w braunach. Posiadam Diamond Cleand mierzyłem trzyma 3 tygodnie, nawet ciut dłużej przy czym po 21 dniach zaczyna alarmować o wyczerpaniu baterii wtedy też sama moc napędu wyraźnie spada.

Ceny końcówek są do siebie bardzo zbliżone, philipsa można kupić 4 końcówki za 100zł, przy czym nie tylko wybór, ale też jakość końcówek Philips nieporównywalnie wyższa na dłużej starczają. Stosuję już jedną końcówkę 4miesiąc i włosie zupełnie się nie wygięło. Philips ma również końcówkę do czyszczenia języka, choć dla mnie to zbędny bajer i nie mam potrzeby takiej kupować. Najlepsze są końcówki diamond clean oraz adapative clean. Końcówki Whitewash to przy nich badziew.
Widzę, że jesteś ekspertem od wszystkiego i wiesz lepiej ;)

Ja mam jakieś dwa lata WW SW1000 i nie jest to taki badziew jak tu piszesz.
Zwróć tylko uwagę na różnicę w cenie, Diamond Cleand wtedy kosztował w okolicach 550 zł, a WW kupiłem za 330 zł z 14 końcówkami. W dodatku w rankingach WW były chwalone najlepszą jakością w stosunku do ceny. Używałeś w ogóle WW?
Ja używam od dawna i bateria nie jest taka słabowita, 2 tygodnie trzyma na bank przy myciu 3 razy dziennie.
Tak, końcówki WW to badziew, po 2 dniach do wymiany :lol: Do tej chwili mam jeszcze 5 nieruszonych z tych 14.
A że design Philipsa leszy no to co, z tego powodu mam płacić dwa razy tyle? WW nie wygląda źle, działa, działa, to mi wystarczy.

Homme

Forumowicz

Post10 października 2017, 09:08 - Wt

Każda szczoteczka ma swoje zalety jak i mankamenty. Po rocznych doświadczeniach z soniczną stwierdzam, że wcale lepiej nie myje od obrotowej Brauna, która jest bardziej operatywna i lepiej można dotrzeć w zakamarki. Z kolei soniczna daje uczucie wymasowania zrelaksowania dziąseł, czego nie robi obrotowa. Ma też od niej taką przewagę, że usuwa kamień nazębny.
Dlatego ja nie mogę się obyć bez żadnej z nich. Rano myję philipsem soniczną, w ciągu dnia manualną curaprox, a wieczorem obrotową brauna. Takie połączenie różnych technik mycia sprawdza się u mnie najlepiej :)

@kapral
Eay ma ten sam podstawowy tryb czyszczenia co Diamond, tak samo myje z taką samą siłą wibracji. Posiada baterie o tydzień słabszą, obudowę wykonaną z gorszego plastyku i tylko 1 tryb czyszczący. Diamond używam już rok i mogę powiedzieć, że najczęsciej szczotkuję trybem CLEAN. Godny uwagi jest jeszcze GUM CARE, naprawdę fajny, po zakończeniu 2-minutowego standardowego mycia przez dodatkową minutę wibracje spadają i wtedy masuje się dziąsła. Fajna sprawa po kilku dniach czuć sporą różnicę na lepsze. Mnie się jednak nie chce zbyt często włączać tego trybu, bo 3min to dla mnie długo na szczotkowanie.
Zapomnij o polskich cenach i kup na niemieckim amazonie. Na zeszłorocznej promocji "czarny piątek" zakupiłem Diamond Clean za niewiele więcej niż w Polsce kosztuje Easy Clean ;) Szczoteczka była w komplecie z ładowarką, szklanką oraz 2 główkami. Do tego dostałem komplet 4 końcówek gratis. Też bym nie kupował Diamond w polskich cenach. W Polsce sama rękojeść tzw. wersja "trial" bez końcówek i z najprostszą ładowarką kosztuje jakoś tyle co ja dałem na amazonie za pełen komplet z gratisami. Inna sprawa, że na promocjach amazon Easy też jest mocno przeceniana. Jeśli nie zależy ci na bajerach i lepszym wykonaniu możesz spokojnie w nią celować, ale też szukaj promocji.

Don Raul de Lucho

Perfumaniak

Post10 października 2017, 10:56 - Wt

No wiadomo, że każdy typ szczoteczki ma zalety i wady.
Dla siebie wybrałem soniczną właśnie ze względu na łagodne traktowanie dziąseł, elektryczna czasem za mocno jechała po nich i potrafiła krew polecieć. No i właśnie ten kamień, ludzie często nie zdają sobie sprawy jaki jest niebezpieczny kiedy się latami odkłada i nie usuwa u dentysty. Kiedyś to olewałem.

Homme

Forumowicz

Post10 października 2017, 15:10 - Wt

Braun lepiej doczyszcza zęby, przynajmniej u mnie, zwłaszcza między zębami. Używając tylko sonicznej mam pod tym względem niedosyt, a ten cały bajer w postaci wytwarzania piany, która sonicznią siłą wnika między zęby to jeden wielki pic na wodę fotomontaż. Jednak dodatkowe ruchy pulsacyjne w braunie robią swoje, a soniczne ich niestety nie mają. To prawda braun może podrażniać , dlatego ja unikam szczotkowania blisko dziąseł. Oczywiście staram się umyć całą powierzchnię zęba, jednak w taki sposób aby jak najmniej dotykać dziąseł. Znowu jeśli używam tylko samego brauna to zaczynam tęsknić za soniczną. Gdybym był zmuszony do używania tylko jednej szczoteczki wybrałbym jednak brauna, bo wolę lepiej domyte zęby niż wymasowane dziąsła. Na szczęscie nie muszę wybierać i korzystam z obu, dzięki czemu też końcówki starczają na dwa razy dłużej :)

Arczi

Forumowicz

Post30 października 2017, 22:53 - Pn

@Homme Którą szczoteczkę Brauna polecasz jako uniwersalną ? A którą jako uzupełnienie Philipsa ?

zeberka

Post30 października 2017, 23:17 - Pn

A dlaczego uzupełnienie philipsa? Ja mam tę *** i używam tylko niej, dlaczego miałabym niby uzupełniać inną szczoteczką skoro sprawdza się świetnie?

eduardo

Forumowicz

Post31 października 2017, 07:06 - Wt

Mały offtop, ale w polu tematycznym wątku - używa ktoś Waterpika?
Chcę kupić i się zastanawiam jak się sprawdza.

Homme

Forumowicz

Post31 października 2017, 11:20 - Wt

Arczi napisał(a):@Homme Którą szczoteczkę Brauna polecasz jako uniwersalną ? A którą jako uzupełnienie Philipsa ?

Dla mnie uniwersalna, tzn najlepszy stosunek cena/jakość, a zarazem uzupełnienie philipsa jest braun Oral-B 1000. Żeby nie przepłacać w polskich sklepach kupiłem ją w edycji specjalnej tutaj https://www.amazon.de/Oral-B-Volks-Zahn ... PW50ZPCB7M Kupowałem za 33Euro, myślę, że tak samo będzie za 3tyg na black friday. Czyści tak samo jak najdroższe modele Brauna, jest pozbawiona bajerów dodatkowych programów, etui itp, które mi są zbędne. Nie warto brać poniżej modelu 1000, bo już mają gorsze obroty i baterie.

Arczi

Forumowicz

Post01 listopada 2017, 12:34 - Śr

Dzięki za odpowiedź! Poczekam do czarnego piątku i coś wtedy kupię.

supermariobros

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post15 listopada 2017, 08:29 - Śr

Od siebie polecę Philips Sonicare Easy Clean (podstawowy model). Miałem wcześniej elektryczną, soniczna wyczuwalnie lepiej czyści zęby.
Tylko trzeba uważać, żeby nie kupić badziewnych końcówek, pełno tego na allegro! Co najgorsze, że w cenach podobnych do oryginałów.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

komodor

Post16 listopada 2017, 11:37 - Cz

Ja mimo wszystko jestem szczoteczkowym tradycjonalistą. Jakieś elektryczne bajery to nie dla mnie.

gilbert

Perfumaniak

Post16 listopada 2017, 11:43 - Cz

Ja od około roku używam sonicznej Teesa - dostałem na prezent. Nie wiem jak ona plasuje się w " rankingach ", i wypada w porównaniu z innymi modelami, natomiast jestem z niej bardzo zadowolony.
Spełnia swoja funkcję bardzo dobrze, akumulatorek długo trzyma, jednym słowem polecam :)

Remsen

Forumowicz

Post16 listopada 2017, 13:21 - Cz

Wszystkim niezdecydowanym zdecydowanie polecam używanie szczoteczki sonicznej.
Tak jak wyżej wspomniał Homme - nie do końca chodzi w niej o to czy myje lepiej niż obrotówka, bo może faktycznie i niekoniecznie, aczkolwiek moja Seysso Pro sprawuje się nadzwyczaj dobrze przy ustawieniu na maksa.
Jest natomiast zdecydowanie jedynym wyborem przy wrażliwych i odsłaniających się dziąsłach oraz przy "zjechanym" (najczęściej przez supermocną obrotówkę) szkliwie. Ja to ten przypadek, gdzie padł odgórny nakaz zmiany obrotowej na soniczną, używaną teraz na zmianę z klasyczną drezyną ręczną... ;)
PS. Pierwsze mycie sonikiem to wrażenie niezapomniane :D
Sprzedam flakony, dekanty i sample:
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=19627

supermariobros

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post16 listopada 2017, 13:33 - Cz

Remsen napisał(a):PS. Pierwsze mycie sonikiem to wrażenie niezapomniane :D

Dokładnie!
Aż językiem się jeździ po zębach z zachwytu, jakie gładkie :D
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

eduardo

Forumowicz

Post16 listopada 2017, 21:58 - Cz

Czytając wasze opinie chyba dokupię do elektrycznej soniczną. Z tego co widzę praktycznie każdy ma inna :)
Pomijając ten fakt warto na jakieś konkretne parametry przy zakupie patrzeć (sam Philips ma od groma typów)?

Homme

Forumowicz

Post17 listopada 2017, 12:33 - Pt

Philipsy działają na jedno kopyto, poza najtanszymi modelami wszystkie mają tę samą moc 31tys wibracji (marketingowo "podwają" do 62tys licząc osobno brzegi główki). Różnice są w jakości wykonania rękojeści, liczbie programów, kulturze pracy silnika oraz baterii. W tych tańszych jest chyba nimh starczająca na 1-2tyg, średnia cena ma li-pol 2tyg, a te droższe li-pol 3tyg.
Jeśli szukasz philipsa o najlepszym stosunku cena/jakość polecam tę https://www.ceneo.pl/40109911#mh=f7c5uc ... MXBcoqSIe0
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)