Teraz jest 20 lipca 2018, 13:18 - Pt

• Reklama

szczoteczki elektryczne do zębów

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

xentrix

Super Perfumaniak

Post14 lutego 2015, 09:10 - So

Ostatnio zaciekawił mnie temat szczoteczek elektrycznych do zębów i zastanawiam sie nad zakupem. Mam na mysli Braun Oral - B jakis . Jestem jednak w temacie nieco zielony . Chcialem zapytać o kilka spraw .

- czy używacie takich szczoteczek (jakie modele) i czy jestescie zadowoleni
- czy liczba wizyt sie zmniejszyła u dentysty , czy sa lepsze efekty mycia zębów niz zwykłą szczoteczką
- koszta koncówek , na jak długo starczają
- lepiej na baterie czy na akumulatorek z ładowarką
- inne sprawy dotyczace takich szczoteczek , wasze spostrzeżenia
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

kamolskee

Bardzo aktywny forumowicz

Re: szczoteczki elektryczne do zębów

Post14 lutego 2015, 10:41 - So

Mam ten model: Oral-B ProfessionalCare 3000 D 20.535 -> http://tinyurl.com/knc78kc
https://www.youtube.com/watch?v=c_Akc3x8BnQ

Wg mnie przereklamowane, jak większość "cudów" wychwalanych w komentarzach "użytkowników" (okazuje się, ze to marketing szeptany w większości). Końcówki kosztują do tego modelu jakieś 50-60 zł (4 sztuki), ja wymieniam co 2-3 miesiące, nie ma więc tragedii - nowy komplet kupuję 2 razy w roku max. Mój model miał wydawać sygnał dźwiękowy po 2 minutach pracy - nie wydaje. Ogólnie o dziwo jestem w miarę zadowolony, bo nie muszę wykonywac ruchów w tę i z powrotem.. tylko przesuwam ostrożnie szczoteczkę w różne strony. Trzeba się do wysokich obrotów przyzwyczaić - na początku czułem mrowienie na całym ciele, szczególnie myjąc przód zębów :) Nie warto wydawać więcej niż te 300 zł.

ps. czas ładowania to jakaś kpina - 19-20 h! Na szczęście do kontaktu podłączam co kilkanaście dni.
Ostatnio edytowano 14 lutego 2015, 11:03 - So przez kamolskee, łącznie edytowano 1 raz
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

Will5on

Aktywny forumowicz

Post14 lutego 2015, 10:54 - So

temat już ogarniałem dokładnie.
Po pierwsze musisz na wstępie zdecydowac jaki rodzaj szczoteczki.
Czy obrotowa czy soniczna.
Obie mają taką samą ilość zwolenników co przeciwników.
Co do firm to wybór jest prosty bo liczą się tylko 2.
Braun- obrotowe, Philips-soniczne.
Ja mam Brauna 3d Vitality - w zupełności wystarczy- trzeba polować na cykliczną pomocję w R. wtedy jest chyba za 49 lub 59 zł zamiast stówki.
Końcówki kupiłem zamienniki niemieckie- nie zauważyłem specjalnej różnicy między oryginałami.
Ponieważ ciągle dokupuję zapachy to mi kasa ucieka a chcę zakupić sonicznego Philipsa- koszt około 250 pln

xentrix

Super Perfumaniak

Post14 lutego 2015, 17:22 - So

mam na mysli Braun Oral-B w cenie do 120 zł . 300 zł to dla mnie zdecydowanie za duzo . W tej cenie do wyboru sa w sumie 3-4 modele a mianowicie :

ORAL-B DB4 Expert ok 40 zł na baterie paluszki
Oral-B Vitality ok 50-60 zł na akumulator
Oral-B P500 ok 100-120 zł na akumulator
Oral-B P600 ok 120 zł na akumulator

baterie paluszki mają ten plus ,ze po wymianie / doładowaniu bede działac dalej sprawnie , akumulatorek z kolei wraz z upływem czasu bedzie tracił swoją sprawność i trzeba bedzie go czesciej ładowac

feeltheobsession

Forumowicz

Post14 lutego 2015, 18:16 - So

Ja bym typował tylko i wyłącznie w akumulatorowe. Kupno, wymiana i pilnowanie baterii nie ma chyba sensu. Poza tym akumulatorki te nie powinny szybko siadać, a nawet jeśli to w domu taka szczoteczka i tak większość czasu na ładowarce stoi, więc i na umycie zębów spokojnie wystarczy ;)

CocoBuzz

Aktywny forumowicz

Post14 lutego 2015, 19:02 - So

Od jakiegoś czasu zacząłem używać Oral B Professional Care 500. Mieści się w Twoim budżecie. Ta szczoteczka ma ruch obrotowo pulsacyjny. Te tańsze tylko obrotowy. Ile w tym marketingu a ile faktów nie wiem :) generalnie szczoteczka bardzo dobrze czyści. Wizyty u dentysty są rzadsze bo nie gromadzi się tyle kamienia/osadów więc piaskowanie i skaling muszę robić zdecydowanie rzadziej. Końcówka starcza na ok 2-3 miesiące. Jest sporo zamienników nawet dobrej jakości. Roczne wydatki raczej nie są duże. Co do zasilania to zdecydowanie akumulator. Bateria jest mało wydajna i ekonomiczna. Moja szczoteczka trzyma kilka dni na luzie bez ładowania (używam jej 1,5 roku).
Robin Hood!
Aktualne samplowanie:
Amouage Myths
PATCHULY BOHEME
PdM GODOLPHIN
MFK Pluriel Masculin

xentrix

Super Perfumaniak

Post14 lutego 2015, 21:20 - So

feeltheobsession napisał(a):Ja bym typował tylko i wyłącznie w akumulatorowe. Kupno, wymiana i pilnowanie baterii nie ma chyba sensu. Poza tym akumulatorki te nie powinny szybko siadać, a nawet jeśli to w domu taka szczoteczka i tak większość czasu na ładowarce stoi, więc i na umycie zębów spokojnie wystarczy ;)

własnie problem zakupu baterii mi odpada w sumie , bo mam Eneloopy z ładowarką , wiec mozna podładować jak padną , żaden problem. Prądzej padnie szczoteczka albo akumulatorek w niej niz te baterie. Faktem jest ,ze na baterie jest tylko najprostszy model ORAL-B DB4 Expert,który jako testowy byłby dobry .

CocoBuzz napisał(a):Od jakiegoś czasu zacząłem używać Oral B Professional Care 500. Mieści się w Twoim budżecie.

Co do zasilania to zdecydowanie akumulator. Bateria jest mało wydajna i ekonomiczna. Moja szczoteczka trzyma kilka dni na luzie bez ładowania (używam jej 1,5 roku).

ten model także jest mocno brany pod uwagę ,

co do zasilania to skoro po 1,5 roku trzyma kilka dni to w sumie dobry wynik , natomiast skąd pogląd ,ze baterie sa mało wydajne ? czytałem ,ze wytrzymuja duzo dłuzej niż akumulatorek , ktory bez ładowania ok 7 dni wytrzymuje ,jakos to sprawdzałes ?

CocoBuzz

Aktywny forumowicz

Post14 lutego 2015, 21:49 - So

Widzisz czyli jednak mówisz o akumulatorach w kształcie baterii :) to trochę zmienia sprawę. Miałem kiedyś szczoteczkę na baterie :) w ciągu 2-3 miesięcy wydawalem więcej na baterie niż kosztowała szczotka :)
Robin Hood!
Aktualne samplowanie:
Amouage Myths
PATCHULY BOHEME
PdM GODOLPHIN
MFK Pluriel Masculin

Serious Sam

Forumowicz

Post14 lutego 2015, 22:00 - So

Ja od 2,5 roku używam Oral-B Professional Care, nie pamiętam dokładnie modelu, ale kosztowała ok. 100 zł. Wizyty u stomatologa zdecydowanie mniej kosztowne, a bateria ciągle wystarcza na ok. 3 dni bez ładowania. Końcówki mi akurat wystarczają tylko na miesiąc, ale ciągle nie jest to ogromny wydatek - jeśli ktoś nie chce kupować na Allegro, to w RTV Euro AGD są w miarę tanie w pakietach po 4-8 sztuk. A w Rossmanie też są dobre tańsze zamienniki.

Niszka

Administrator

Post14 lutego 2015, 22:15 - So

Od bodaj 2011 czy początku 2012 roku używam sonicznej szczoteczki Phillipsa (nie pamiętam modelu, sprawdzę i jeśli nie zapomnę to napiszę) i wierzcie lub nie, nic przez te lata nie miałem robionego przy zębach. Moja stomatolog twierdzi, że dobrze dbam o zęby. Także nie mam podstaw by nie być zadowolonym z Sonicare. Jeśli chodzi o wytrzymałość akumulatorka to laduję co ok. 8 - 10 dni. Z Oral B nie korzystałem także niestety nie zrobię porównania.

blazej

Aktywny forumowicz

Post15 lutego 2015, 10:49 - N

Dosłownie od tygodnia zakupiłem sobie swoją nasadkę na urządzenie Oral-B Vitality, którą używa moja dziewczyna. Zastanawiałem się, czy kupić sobie całą, ale w zasadzie nie ma sensu, aby dwa urządzenia leżały obok siebie. Póki co uczę się tego obsługiwać. Koszt nasadki to 10-15 zł oryginalnej Oral-B i kilka złotych za zamienniki - jak na zakup raz na 3 miesiące, nie ma sensu kupować tańszych odpowiedników.

Akurat jest promocja w Rossmanie na tę szczoteczkę - 59 zł, to taniej nawet niż na allegro. :)

xentrix

Super Perfumaniak

Post15 lutego 2015, 11:31 - N

blazej napisał(a):Dosłownie od tygodnia zakupiłem sobie swoją nasadkę na urządzenie Oral-B Vitality, którą używa moja dziewczyna. Zastanawiałem się, czy kupić sobie całą, ale w zasadzie nie ma sensu, aby dwa urządzenia leżały obok siebie. Póki co uczę się tego obsługiwać. Koszt nasadki to 10-15 zł oryginalnej Oral-B i kilka złotych za zamienniki - jak na zakup raz na 3 miesiące, nie ma sensu kupować tańszych odpowiedników.

Akurat jest promocja w Rossmanie na tę szczoteczkę - 59 zł, to taniej nawet niż na allegro. :)

a jakie wrażenia po tygodniu używania ?

LeChiffre

Post15 lutego 2015, 14:04 - N

Od niepamiętnych czasów używam elektryczną szczotę Oral-B, końcówki stosowałem różne (obecnie 3D-white).
Wygoda i prostota używania, uczucie czystości i gładkości zębów, nawet nie ma co porównywać do szczotek napędzanych nadgarstkiem.
Posiadam wersję na baterie (alkaliczne najlepsze), wybrałem świadomie, gdyż nie chcę mi się szukać miejsca na kolejną ładowarkę.
Zdecydowanie polecam!!!
Mianownik - te perfumy / Dopełniacz - tych perfum / Celownik - tym perfumom / Biernik - te perfumy / Narzędnik - tymi perfumami / Miejscownik - o tych perfumach / Wołacz - perfumy!

Bonifacy

Aktywny forumowicz

Post15 lutego 2015, 14:27 - N

U mnie jeden z domowników od 2 miesięcy używa Braun Professional Care 700 . Ogólnie to nie jestem w temacie, ale raczej przed zakupem "studiował" internet i zapewne wybrał ten model nieprzypadkowo. Patrząc jednak na wasze pozytywne opinie na temat tego typu szczoteczki możliwe,że sam się na taką skuszę. Ogólnie to nie mam jakiś dużych problemów z zębami (wcześniejsze wizyty u dentysty kończyły się po 2 min ze stwierdzeniem wszystko OK), ostatnio jednak pojawiły mi się 2 plomby (19lat), więc może pora zadbać nieco bardziej o "kły".

honoris causa

Post15 lutego 2015, 18:58 - N

Jeśli chodzi o szczotki do zębów miałem kilka elektrycznych (w tym do jednej z nich próbowałem różnych końcówek) i ostatecznie zrezygnowałem, wolę ręczną. Nigdy nie czułem tak pełnego wyczyszczenia jak ręczną. Co z tego, że super zbiera płytkę nazębną wystających powierzchni, skoro w zakamarkach liczy się długie włosie i dużo włosia, a żadne końcówki nie spełniały moich oczekiwań. Oczywiście to moje doświadczenie i ktoś może się nie zgodzić. Ostatnia elektryczna to jakiś Oral-B za prawie 3 stówy, stoi nieużywany, czasem żona użyje go dla zabawy. Dlatego wybieram szczotkę w pełni manualną.

A w ich sprawie wypowiedziałem się tu: :D

http://www.perfuforum.pl/viewtopic.php? ... 69#p174900

Aktualnie, wyczaiłem świetne szczotki w Auchanie - cena ok. 1zł za sztukę, super miękkie i sprężyste zarazem włosie, dość trwałe ostatnio - wykupiłem wszystkie (koło 20). Jak będą znów, to pewnie kupię kolejne, zrobię zapas na kilka lat.
Poszukuję próbek:
Black Pepper - CdG
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Freshman - Truefitt & Hill
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be
Davidoff Cool Water Deep Summer Fizz
Petroleum - Histoires des Parfums

feeltheobsession

Forumowicz

Post17 lutego 2015, 19:47 - Wt

Zamówiłem dzisiaj soniczną szczotęczkę philipsa. Skłoniła mnie dzisiaj do tego ortodontka jak ją podpytałem co uważa nt. tych sonicznych szczoteczek. Powiedziała, że "to najlepsze co możesz zrobić dla swoich zębów". Odbieram w czwartek. Za tą kasę powinna jeszcze śpiewać i tańczyć... ale mam nadzieję, że będzie chociaż skutecznie myła :D

yhmmma

Perfumaniak

Post14 marca 2015, 23:31 - So

Ja również przymierzam się do zakupu sonicznej szczoteczki.
Poczytałem trochę i jednak na taką się zdecyduję.
Niestety to nie mały wydatek - ale myślę, że warto/
Teraz tylko myślę czy postawić na Philips FlexCare czy DiamondClean - różnica w cenie ok. 200 zł. Ale czy warto dopłacać.
Miał ktoś z Was do czynienia z tymi konkretnymi modelami i może coś o nich powiedziec?

blazej

Aktywny forumowicz

Post15 marca 2015, 00:38 - N

xentrix napisał(a):
blazej napisał(a):Dosłownie od tygodnia zakupiłem sobie swoją nasadkę na urządzenie Oral-B Vitality, którą używa moja dziewczyna. Zastanawiałem się, czy kupić sobie całą, ale w zasadzie nie ma sensu, aby dwa urządzenia leżały obok siebie. Póki co uczę się tego obsługiwać. Koszt nasadki to 10-15 zł oryginalnej Oral-B i kilka złotych za zamienniki - jak na zakup raz na 3 miesiące, nie ma sensu kupować tańszych odpowiedników.

a jakie wrażenia po tygodniu używania ?

Generalnie jestem zadowolony, przyzwyczaiłem się już do 2 minutowego czyszczenia zębów i jeżdżenia dookoła jamy ustnej wibrującą szczoteczką, ale czy to takie wielkie wow? Dla mnie niekoniecznie. :)

xentrix

Super Perfumaniak

Post15 marca 2015, 11:18 - N

wracając do tematu to zakupilem w koncu szczoteczkę Oral-B D600 czyli to samo co D500 tylko minimalnie szybsza - pewno nawet człowiek tego by nie wyczuł , po prostu trafiła sie nawet niezła okazja, wiec wziąłem taki model (3D - ruchy obrotowe i pulsacyjne). Uzywam od ok 2-3 tygodni. Jest to wygodne , fakt . Ogólnie jestem zadowolony.Jesli jednak chodzi o czyszczenie przestrzeni miedzyzębowych to szału nie ma.Uzywam jednak podstawowej najprostszej końcówki precission clean.Jak ta się zużyje, założę inną przeznaczoną bo lepszego czyszczenia tych przestrzeni i zobaczymy jaki bedzie efekt.
Ogolnie OK ale bez wielkiego wow

Piodr

Forumowicz

Post15 marca 2015, 11:27 - N

yhmmma napisał(a):Ja również przymierzam się do zakupu sonicznej szczoteczki.
Poczytałem trochę i jednak na taką się zdecyduję.
Niestety to nie mały wydatek - ale myślę, że warto/
Teraz tylko myślę czy postawić na Philips FlexCare czy DiamondClean - różnica w cenie ok. 200 zł. Ale czy warto dopłacać.
Miał ktoś z Was do czynienia z tymi konkretnymi modelami i może coś o nich powiedziec?

Przed zakupem sonicznej szczoteczki zastanawiałem się nad wyborem odpowiedniego modelu. Zadzwoniłem do jednego z internetowych sklepów i poprosiłem o konsultantkę o wyjaśnienie różnic. Z tego co pamiętam główna różnica polega na większym wyborze trybów pracy szczoteczki (DiamondClean). Uznałem że w razie zakupu, idealna będzie ta pierwsza, FlexCare. Aha, różnią się jeszcze główkami. Polecam sklep happydental.pl z Wrocławia. Godny sklep.

Sam ostatecznie zdecydowałem się na zakup szczoteczki sonicznej Curaprox Hydrosonic, ze względu na odsłonięte szyjki. Ta szczoteczka ma NIBY najdelikatniejsze włosie ze wszystkich dostępnych na rynku, mogą myć nią dzieci powyżej 4 roku życia. Niestety ja dalej odczuwam dyskomfort po myciu. Kiedy główka szczoteczki nie jest "otoczona" płynem u buzi, zaczyna wariować i skakać po dziąsłach/zębach. Ehhh....temat rzeka.

Ma ktoś z Was podobnie ? :)
Następna strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)