Teraz jest 22 lutego 2018, 03:44 - Cz

• Reklama

Jakie łyżwy ??

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

gurlen87

Perfumaniak

Jakie łyżwy ??

Post07 stycznia 2015, 11:28 - Śr

Może znajdą się jacyś zapaleni łyżwiarze na forum i podpowiedzą którą z marek wybrać najlepiej :?:
Orientuje się ktoś, jak jakościowo porzedstawiają się łyżwy CCM 92 NHL , i jak się one mają np. do Tempish czy Bauer-a ??
Dzięki za wszelki głos doradczy ;)

edit; aha, jak przystało na wątek poszukiwawczy podaję budżet -200zł, może być z minimalnym haczykiem... ;)

batory

Forumowicz

Post07 stycznia 2015, 18:11 - Śr

Przerabialem temat w zeszłym roku i wiem, ze warto poczekać do końca zimy. W marcu możesz wyhaczyc sprzęt za połowę ceny. Ja kupiłem tak jeden z wyższych modeli Spokey`a

kudzior

Ultra Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Re: Jakie łyżwy ??

Post07 stycznia 2015, 21:24 - Śr

gurlen87 napisał(a):Może znajdą się jacyś zapaleni łyżwiarze na forum i podpowiedzą którą z marek wybrać najlepiej :?:
Orientuje się ktoś, jak jakościowo porzedstawiają się łyżwy CCM 92 NHL , i jak się one mają np. do Tempish czy Bauer-a ??
Dzięki za wszelki głos doradczy ;)

edit; aha, jak przystało na wątek poszukiwawczy podaję budżet -200zł, może być z minimalnym haczykiem... ;)

Bierz Bauera, tylko druga bardzo ważna sprawa, trzeba miec gościa co umie je odpowiednio naostrzyć bo Ci spieprzą łyżwy

mookie

Forumowicz

Post08 stycznia 2015, 00:50 - Cz

Myślę że jak kupisz coś dobrej marki jak Botas, CCM, Bauer, Tempish to będziesz zadowolony. Sam kiedyś stałem przed wyborem i skusiłem się na Botasy (czeska firma) bo w Bauerach śmiga zwykle pół lodowiska ;-) Mój model to Ergonomic 261, który jest "średnio" twardy. Służy mi już 3-ci sezon i jestem bardzo zadowolony.
Acha, jak chcesz jeździć częściej niż w święta to zwiększ budżet do przynajmniej 250-300PLN.

@Kudzior, praktycznie na każdym lodowisku ostrzą łyżwy i robią to dobrze. Ta sztuka nie wymaga jakiejś tajemnej wiedzy.

elatnom

Forumowicz

Post08 stycznia 2015, 07:00 - Cz

Zakładam że już Tobie nogi nie rosną, dlatego proponuję zwiększyć budżet na łyżwy, pewnie będziesz je miał do końca życia..
Zakładam też nie nie jeździsz profesjonalnie bo pytania by nie było.. ;) Co do podanych CCMów to nie wiem czy są do kupienia takie nowe jeszcze gdzieś?

Kup sobie lepsze łyżwy, wydaj więcej kasy... Jak się Tobie będzie podobała jazda na łyżwach to i tak będziesz chciał kupić lepsze za jakiś czas..
Ja miałem meteory, później kupiłem botasy pulsary (ameryka wtedy) ale jak kupiłem bauery vapory XI to dopiero było trzymanie nogi :) te ostatnie kupiłem jakieś 7 lat temu..
Kuzyn ostatnio miał taki problem i kupił REEBOK 9K PUMP, cena koło 500zl, natomiast są bardzo wygodne az miałem ochotę też sobie kupić :)

Co do ostrzenia łyżew, oczywiście że można spie...lić, może teraz jest łatwiej bo są maszyny ale mimo wszystko jest do tego potrzebna wiedza..
Tempish, odpuść sobie tej marki bym nie nazwał dobrą marką !

batory

Forumowicz

Post08 stycznia 2015, 09:26 - Cz

Wiesz jak to jest zapytać na forum :) Każdy chce polecić jak najlepiej, a że kompletnie odstaje to od założonej kwoty.... ;)
Nie ma tak, że jest jakaś firma, która zdecydowanie robi dobre łyżwy w dobrych cenach. Idzie liniowo, im lepsze tym droższe.

Jak ja zrobiłem? Poczytałem na kilku forach branżowych jakie firmy polecają (nie pamiętam już, więc nie podam). Był koniec sezonu więc zacząłem się rozglądać za wyprzedażami. W końcu wpadły mi w oko łyżwy firmy Spokey (na kilku forach polecana jako "może być", na tych najbardziej profesjonalnych (vide perfuforum :D ) już nie), miała to co było moim minimum (pełne sznurówki), kupiłem. Jestem zadowolony.

Łyżwy to nie jakieś zaawansowane cudo techniki. Co musi mieć dobra łyżwa?
1/ Dobrą blachę. To podstawa. Tanie łyżwy marketowe mają miękką blachę i to je dyskwalifikuje. Tępe po dwóch godzinach jeżdżenia. A dobra blacha kosztuje. Widziałem jak gość ostrzył łyżwy marketowe i zaraz potem moje. Market 3 ruchy na maszynie, z moimi szło dużo dłużej.
2/ Być wygodna. Z jednej strony but sztywny, na zewnątrz wydaje się że to skorupa mimo że skóra, a z drugiej strony w środku wygodny. To raczej mają wszystkie firmy produkujące łyżwy bardziej profesjonalnie, a nie 'przy okazji'.
3/ Firma powinna albo specjalizować się w łyżwach, albo przynajmniej to powinna to być jedna z istotnych jej linii produkcyjnych.

Jeśli chodzi o ostrzenie, to raczej trudno dziś to spieprzyć. Maszyny są w pełni automatyczne. Najczęściej tarcza ustawiona na jeden wymiar (1/2 cala), jak chcesz inny wymiar to już trzeba szukać i rozmawiać.
O ostrzeniu krótko i treściwie: http://hokej.net/pl/news,artykul,17,25509

gurlen87

Perfumaniak

Re:

Post08 stycznia 2015, 10:05 - Cz

batory napisał(a):Przerabialem temat w zeszłym roku i wiem, ze warto poczekać do końca zimy. W marcu możesz wyhaczyc sprzęt za połowę ceny. Ja kupiłem tak jeden z wyższych modeli Spokey`a

Spokey-a znam i jest ok(nawet bardzo), pożyczyłem od ojca( model Calgary) do testów. Dla porównania miałem również okazję przejechać się na nike bauer i wg mnie te drugie są minimalnie bardziej zwrotne, tzn hamowanie i wejście w wiraż płynniej wychodzi.Być może to kwestia naostrzenia albo mojej amatorszczyzny :)

Najbardziej w sumie zaintrygowało mnie to CCM, że niby NHL na nich śmiga itd :mrgreen: - nie wiem w jakim stopniu to prawda :)
Krąży w sieci kilka używanych par, ale raczej ich nie wezmę, bo mam za mało danych danych i za dużo obaw.. :mrgreen:

Aktualnie jestem w największym stopniu skłonny kupić ten model
http://allegro.pl/hokej-super-lyzwy-hok ... 59684.html

z innego źródła, nieco tańszego :mrgreen:

aaa2828

Forumowicz

Re:

Post20 stycznia 2015, 11:51 - Wt

batory napisał(a):Przerabialem temat w zeszłym roku i wiem, ze warto poczekać do końca zimy. W marcu możesz wyhaczyc sprzęt za połowę ceny. Ja kupiłem tak jeden z wyższych modeli Spokey`a

Jeżeli nie zależy Tobie na czasie to faktycznie, rozglądaj się. Dodatkowo sprawdzaj stronkę Intersportu, bo w zeszłym roku bywały tam 2-dniowe promocje, nawet -25%.

Zakładając budżet powiedzmy 250 zł, to raczej wszystkie modele w tych cenach (nie licząc promocji) będą do siebie zbliżone jeżeli chodzi o jakość - przynajmniej tak było rok temu, bo wtedy sam szukałem łyżew dla siebie. Co do samych łyżew, wydaje mi się, że trzeba by patrzeć głównie na wygodę. Np. dla mnie praktycznie wszystkie Bauery w tych cenach są niewygodne. Pokaleczyłbym się gdybym miał ich używać.

Pamiętam, że jakiś czas temu w podobnym temacie na forum dla rolkarzy, przy mniej więcej takim samym budżecie polecano Bauera Nexus 100 Sr. Przejrzyj jeszcze łyżwy marki Graf.

A jeżeli już dokonałeś jakiegoś zakupu, to pochwal się swoim nabytkiem. ;)

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post02 lutego 2018, 09:48 - Pt

Podbijam
Dobry czas na zakup. Dużo promocji, niższe ceny.
Do 200 zł jest kilka Tempish bez problemu
Do 300zł mamy już Bauer serii Nexus i Vapor Supreme w zależności od podbicia stopy można jakież dobrać i też Ccm
Powyżej to już hulaj dusza modeli bez liku
Pytanie czy warto dopłacać wiecej, tego nie wiem.
Nawet nie wiem czy warto dopłacać do Ccm czy Bauer, taki Tempish powinien zadowolić potrzeby 90% kupujących.

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)