Teraz jest 20 września 2018, 08:24 - Cz

• Reklama

Ray Ban - czy warto?

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Artplum

Mega Perfumaniak

Re: Ray Ban - czy warto?

Post21 maja 2017, 11:50 - N

Argentum napisał(a):To Wy serio myślicie, że szkiełka za 500zł, albo za 25zł się czymś niesamowicie różnią? :D Straszą Was tym słońcem jak buką w dzieciństwie, a potem niedobory witaminy D (nazwanie tego witaminą to wielki błąd, bo w rzeczywistości związek ten pełni rolę hormonu) i czerniaki. No i płacz.

Nie ma co myśleć, bo to oczywista oczywistość ;)
Wystarczy porównać
Artur

ale chop

Perfumaniak

Post21 maja 2017, 12:33 - N

Różnią się właśnie niesamowicie :)

Całe życie nosiłem przeciwsłoneczne okulary za kilkadziesiąt złotych ale również takie kupowane u optyka za 150-200zł.

Dopiero jak kupiłem Ray Bany to przejrzałem na oczy hehe

Pierwsze co mnie zaskoczyło to odwzorowanie rzeczywistości.
Kolory w tych wszystkich "zwykłych" patrzałkach były blade i zniekształcone...
..w Ray Banach takie soczyste i żywe... świat jeszcze ładniejszy po ich założeniu.

Poza tym nie zapomnę szoku po pierwszych dniach użytkowania.
Oczy przy takich okularach po prostu odpoczywają.

W zwykłych okularach po paru godzinach czuć zmęczenie oczu... szcypanie, zaczerwienienie, "suchość".
A po całym dniu noszenia Ray Banów oczy wypoczęte i wesołe.

Poza tym trwałość szkieł i oprawek niesamowita.

Mam model z włókna węglowego... okulary praktycznie nic nie ważą, czlowiek zapomina, że ma je na nosie, a dodatkowo wytrzymałe jak nic.

Zauszniki można wycinać we wszystkie strony, a szkła mimo że nie są szklane to ciężko je zarysować...

Także podsumowując:
"Czy myślę, że szkiełka za 500zł niesamowicie różnią się od tych za 25zł?"

Wcale tak nie myślę...
Przekonałem się o tym na własnej skórze i po prostu to wiem.
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Często najwspanialsze dzieła odziane są w najbrzydsze szaty...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post21 maja 2017, 12:50 - N

No właśnie, Chopie, jeśli ktoś mówi, że jakieś bazarowe szkiełka są takie same, jak RB, to znaczy, że po prostu nie nosił dobrych okularów. Szkła mineralne z polaryzacja - dla mnie bezkonkurencyjne i nie wyobrażam sobie letniego życia bez nich ;)
Artur

Pilecki

Perfumaniak

Post21 maja 2017, 19:11 - N

Trafilem na super promocję w sklepie 1242. Do końca dzisiejszego dnia obniżka na RB o 20%. Kupilem Wayfarer Liteforce za 580zł, a kosztowały 819. To nawet większy rabat niż 20%, ale nie pytalem dlaczego tak :) mają niesamowity wybór RB i Oaklay.
Obrazek
Wrażenia po pierwszym dniu pozytywne.

ale chop

Perfumaniak

Post21 maja 2017, 19:13 - N

Gratulacje, widzę że full opcja z polaryzacją :)
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Często najwspanialsze dzieła odziane są w najbrzydsze szaty...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

Rossi

Aktywny forumowicz

Post21 maja 2017, 19:31 - N

To widzieli? Sklep sprawdzony, ceny niskie, nie tylko Ray, również Oakley. Słowem w kraju zobaczyć w Azji kupić, wysyłka free.
http://www.dutyfreeislandshop.com/pl/rayban-sunglasses

hrhrhr

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post21 maja 2017, 21:39 - N

ale chop napisał(a):Różnią się właśnie niesamowicie :)

Całe życie nosiłem przeciwsłoneczne okulary za kilkadziesiąt złotych ale również takie kupowane u optyka za 150-200zł.

jak pojdziesz do dobrego optyka, to masz spory wybor soczewek okularowych np. marki ZEISS (chociaz polskie firmy robia soczewki o podobnie wysokiej jakosci), z polaryzacja, antyrefleksem, fotochromem, wszystko w dowolnym kolorze, nawet z lusterkami. oczywiscie mozna wziac takie szkla z odpowiednia korekcja. zamontujesz to w dowolnie wybranej oprawie, nie tylko w ray banach ;)

Artplum

Mega Perfumaniak

Post21 maja 2017, 22:06 - N

hrhrhr napisał(a):

jak pojdziesz do dobrego optyka, to masz spory wybor soczewek okularowych np. marki ZEISS (chociaz polskie firmy robia soczewki o podobnie wysokiej jakosci), z polaryzacja, antyrefleksem, fotochromem, wszystko w dowolnym kolorze, nawet z lusterkami. oczywiscie mozna wziac takie szkla z odpowiednia korekcja. zamontujesz to w dowolnie wybranej oprawie, nie tylko w ray banach ;)

A wtedy wyjdzie to dużo drożej, niż przy zakupie RB :P
Artur

paradox

Forumowicz

Post24 maja 2017, 00:02 - Śr

Argentum napisał(a):To Wy serio myślicie, że szkiełka za 500zł, albo za 25zł się czymś niesamowicie różnią? :D Straszą Was tym słońcem jak buką w dzieciństwie, a potem niedobory witaminy D (nazwanie tego witaminą to wielki błąd, bo w rzeczywistości związek ten pełni rolę hormonu) i czerniaki. No i płacz.

Uwierz mi że się różnią i ta różnica jest kolosalna. Sam się o tym przekonałem jakieś 5 lat temu, gdy w 2012r. za namową mojego ojca, przed wyjazdem na wakacje kupiłem pierwsze oryginalne RB u optyka. Wcześniej miałem jakieś szity ze sklepów typu H&M. Pierwsze co zauważyłem to brak efektu zmęczonych oczu, po całym dniu noszenia okularów RB nad morzem w Grecji, oczy się nie męczyły. Poza tym odwzorowanie kolorów jak i jakość odwzorowania obrazu jest nieporównywanie lepsza. Różnica jest duża i nie tylko ja to zauważyłem. Dwa lata temu kupiłem drugie okulary marki Carrera i również polecam, bardzo dobre szkła i dobra jakość oprawek. Uważam że warto zainwestować w dobre okulary przeciwsłoneczne, tym bardziej że okulary przeciwsłoneczne to rzecz która będzie nam służyć przez wiele lat.

hrhrhr

Aktywny forumowicz

Post24 maja 2017, 06:17 - Śr

Artplum napisał(a):
hrhrhr napisał(a):

A wtedy wyjdzie to dużo drożej, niż przy zakupie RB :P

wszystko zależy od sklepu i kupowanego towaru. ja akurat mam wadę, więc nawet w gotowych ray banach musiałbym wymieniać szkła. placę zwykle ok. 300zl w małym, niesieciowym optyku przy oprawkach klasy Solano, chociaż za fotochromy z oprawką persola zapłaciłem trochę więcej :roll:

Będziniak

Forumowicz

Post25 maja 2017, 12:13 - Cz

Sam mam RB oryginalne, ale szkła z polaryzacją za 200 zł biją RB bez niej.

marcy88

Post19 października 2017, 16:29 - Cz

Warto zainwestować w RB, mam jedną parę (kupiłam w te wakacje) i jestem zadowolona, jakość wykonania, bez porównania z tymi "bazarowymi" :)Teraz planuje RB korekcyjne, ale te Armani też wyglądają ciekawie.

krzysztof1350

Forumowicz

Post22 października 2017, 11:19 - N

Często na Zalando są bardzo dobre oferty na RB :) sam polecam okulary firmy Wear Muscat, Dobra cena i super jakość ;)

michalsiek

Forumowicz

Ray Ban - czy warto?

Post03 listopada 2017, 06:05 - Pt

I tylko po to się zarejestrowałeś na forum?

S7

Pilsner

Forumowicz

Post03 listopada 2017, 13:36 - Pt

Zona ma "Rajbany" ja mam Persole. Polecam Persole :) Robione ręcznie we Włoszech, a nie w Chinach no i maja ten lekko romantyczny sznyt (Seve McQueen)

MHW

Bardzo aktywny forumowicz

Post03 listopada 2017, 16:24 - Pt

Chciałem kupić Raybany, ale znalazłem lepiej wykonane Safilo w cenie Raybanów.
Safilo to dość mało znana marka, która produkuje oprawki dla największych marek pokroju Dior, stąd wysoka jakość.

Póki co nie narzekam.

toronton768

Post25 listopada 2017, 18:40 - So

Jakość wykonania jest sto razy lepsza :) I nie ma co z tym dyskutować. Tak samo jak samo szkło. Trzeba kupić Ray Ban'y i zwykłe a zobaczycie na pewno różnice między nimi.

byluś

Forumowicz

Post30 listopada 2017, 14:49 - Cz

Może ktoś polecić jakiś sklep internetowy do przyjrzenia się ofercie i cenom RB?

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post30 listopada 2017, 15:30 - Cz

Kupowałem w tym roku z aurore.pl i polecam, nawet potargować się trochę można ;)

kedzior28

Forumowicz

Post30 listopada 2017, 15:34 - Cz

byluś napisał(a):Może ktoś polecić jakiś sklep internetowy do przyjrzenia się ofercie i cenom RB?

a ja kupowałem swoje 2 pary na optyline.pl
i każdemu będę polecał, z jednego powodu: pewnej zimy próbowałem wyciągnąć okulary z etui (przeleżały mroźną noc w samochodzie), etui pękło z mojej winy. Próbowałem "naściemniać" w sklepie z myślą, że może się to uda wysłać na reklamacje. Sprzedawca jakby wyczytał w moich myślach i dokładnie opisał jak doszło do połamania etui :) na pytanie, czy dałoby radę coś z tym zrobić w ramach gwarancji, odpowiedział, że w ramach gwarancji nie, ale wyśle mi za darmo nowe etui i mam je do tej pory :) poza tym kupiłem kolejne okulary i gdyby nie to, że nie mają fordów, które mnie interesują, to już pewnie kupiłbym 3-cią pare. Więc polecam zdecydowanie :)
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)