Teraz jest 17 sierpnia 2018, 17:39 - Pt

• Reklama

Forma fizyczna.

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

GreenEyes

Bardzo aktywny forumowicz

Forma fizyczna.

Post25 maja 2014, 13:28 - N

Mam nadzieję że przyda się taki wątek gdyż bardzo często ten temat jest poruszany na forum, a dobrze by takie informacje znalazły się w jednym miejscu.

Zaczynając od siebie to przyznam się iż czasami mam problem z systematycznością i motywacją, ale już od dłuższego czasu jedyną formą ćwiczeń jaką stosuję w miarę regularnie jest joga, tylko wybrane układy, tak więc o poranku rozgrzewam się tak :
https://www.youtube.com/watch?v=OOscb_yRb60
(tylko nadal nieprawidłowo wykonuję pozycję ,,kija'' i lecę na dziób, mam za słabe ręce)
a jak mam więcej energii lub tłuszczyku to np.
https://www.youtube.com/watch?v=VbIQOI9n5Dw
https://www.youtube.com/watch?v=BwD-rmX3WcA
Wszystkie ćwiczenia bardzo dobrze rozciągają i wzmacniają wiele partii mięśni.

Po zmianie mieszkania planuję zakup Orbitreka (obecnie nie mam go gdzie wstawić).
Ostatnio edytowano 25 maja 2014, 13:54 - N przez GreenEyes, łącznie edytowano 1 raz

michalsiek

Forumowicz

Post25 maja 2014, 13:48 - N

Ja od 15 lat zajmuje się sportami walki. Zaczynając od karate, przez judo, do tajskiego boku i brazylijskiego jiu-jitsu. Ostatnio ćwiczę trochę rzadziej (robota) i pije alkohol kiedy mam na to ochotę. Wcześniej jeszcze jako student, uczeń dosyć restrykcyjnie przestrzegłem diet i treningów. Staram się trenować kiedy mogę, do tego biegam oraz siłownia (ale to też 2-3 razu w tygodniu już tylko).

archie.m90

Super Perfumaniak

Re: Forma fizyczna.

Post25 maja 2014, 14:03 - N

u mnie regularnie silka i koszykówka.. (swojego czasu tez MMA ale krótko.. brakuje czasu by wszystko pogodzić -praca,szkola,silka,kosz).

farello

Post25 maja 2014, 14:26 - N

Kick Boxing, basen, rower i home workout :)

Heniek

Post25 maja 2014, 14:26 - N

Trenowałem kiedyś pływanie na Polonii. Staram się regularnie uczęszczać na basen(min. 3 razy w tygodniu, korzystam w pracy, bo szczęśliwie szpital, w którym robię speckę ma pływalnię). Pływanie też świetnie kształtuje sylwetkę. Na treningi na siłowni niestety nie znajduję czasu, choć na studiach łączyłem je z pływaniem, co dawało super efekty. Teraz forma kondycyjna jest :) Rzeźbę też robię na basenie :D Ale na masę już nie mam czasu, nie stosuję też suplementów (chociaż zastanawiam się nad zakupieniem jakiegoś dobrego gainera białkowego....)

Johno

Perfumaniak

Post25 maja 2014, 16:06 - N

U mnie również całe życie sport. Za młodu lekko atletyka, okres dojrzewania, dziewczyny, a mi doskwierała niska waga przez te ciągłe palenie kalorii, więc przeszedłem na rzucanie złomem. I tak już od paru lat z zadowalającymi efektami, w tamtym roku dopadła mnie kontuzja jakiegoś łuku w kręgosłupie, pstrykło mi przy martwym ciągu i od tego czasu już tylko na podtrzymaniu lecę ;)

Moją misją od zawsze jest plażówka, nie ważne czy to zima czy lato, krata musi być :twisted:
Ostatnio edytowano 25 maja 2014, 20:40 - N przez Johno, łącznie edytowano 1 raz

TWBolek

Aktywny forumowicz

Post25 maja 2014, 17:35 - N

Co drugi dzień robię martwy ciąg. Ostatnio bardziej podpasował mi sumo. 3 serie progresywne po 6-5, 3, 1 ruchów.
W dniu następnym robię górną połowę ciała, ostatnio typowo na pompę: kilka serii po 15 ruchów i powyżej.

michl11

Aktywny forumowicz

Post25 maja 2014, 17:57 - N

Od lat tylko Królowa Sportu - Lekkoatletyka, a dokładnie biegi długie czyli takie od 10km do 42km (Maratonu) biegam na wysokim poziomie więc dużo czasu poświęcam na treningi biegowy a i jeszcze muszę trenować sporty uzupełniające, siłownia, pływanie, rower. Tygodniowo samo bieganie to od 100-150km. Zbilansowana dieta i nie muszę się niczym suplementowac nawet magnezem. Waga trzyma się od lat ciągle 55kg samych mięśni bo tłuszczu mam tylko między 5-7%... a Vo2max też niczego sobie.

baphomet

Post25 maja 2014, 18:32 - N

Mnie tez od zawsze towarzyszył sport. Głównie kulturystyka i boks, przez krotki czas byla też krav maga. Do pewnego czasu, żyłem bardzo aktywnie, może nawet zbyt aktywnie. Na dzień dzisiejszy problemy zdrowotne skutecznie mnie zastopowaly.

IrekFF

Aktywny forumowicz

Post25 maja 2014, 19:12 - N

Kiedyś lekkoatletyka, potem biegi długie teraz siłka.
http://www.fragrantica.com/member/275893/#

disaster3

Super Perfumaniak

Post25 maja 2014, 22:21 - N

ja również od malutkiego zawsze sportowiec. Najpierw jak już się nauczyłem chodzić :D to ojciec (trener) zabierał mnie na treninigi (obozy) tenisa stołowego, poźniej już w podstawówce od ok. 6 klasy zacząłem chodzić na zapasy (styl wolny), oczywiście poza regularnymi treningami to sie w piłe nożną rypało pod blokiem. Jak juz były zapasy to i sprawność elastyczno-gimnastyczną się nabyło, więc i na bieżni można było trochę, salt i fiflaków naskakać. W liceum (tak od 2 klasy) strasznię mnie koszykówka (NBA) wciągnęła (czasy Jordana, Pipena, Barkleya, itd....) no zacząlem grać w klubie i wszędzie gdzie się dało. Miałem zayoba na punkcie kosza, każde 5 minut wolnego czasu spędzałem z piłką do kosza. Dodatkowo biegałem na długie dystansy w szkole (1000m, 3000m, itd...) Skończyło sie liceum, zaczęły się studia, wyjazd do innego miasta i troche człowiek osiadł ale nie na długo, bo zapasy i tężyzna fizyczna odbiła swoje piętno a przez podstawówke i liceum to ważyłem jak dobry kurczak wyścigowy (55-60 kg) :D , więc zacząłem chodzić na siłownię. No i troche masy złapałem do 75 kg, a poźniej wyjazd do W-wy, kolejne studia, praca, później żona, dziecko..... i już człowiek totalnie oklapł i się zapuścił aż dojechałem do 97kg!!!!!, powiedziałem dosyć, zaczałem znowu chodzić na siłkę i biegać i na razie zjechałem do 82 kg. Moim targetem w chwili obecnej są ok. 75kg i do tego dążę.
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

Meister

Super Perfumaniak

Post25 maja 2014, 22:35 - N

disaster3 napisał(a):Moim targetem w chwili obecnej są ok. 75kg i do tego dążę.

Moim również. A co do formy przyznam się, że inaczej niż poprzednicy - nigdy nie byłem typem sportowca. Jakiś czas temu złapałem wielką motywację do siłowni, ale niestety nie mogę już trenować siłowo - z uwagi na problemy z kręgosłupem. Tak więc obecnie motywacja jakoś spadła. Muszę znów zacząć chodzić na siłkę, może w aerobach też odnajdę jakąś przyjemność, a przede wszystkim dojdę do przyzwoitej wagi i formy.

LeChiffre

Post25 maja 2014, 23:49 - N

Gdzie tylko mogę, to człapie na piechotę, sporo kilometrów w ten sposób robię (zawsze to jakiś ruch) ;)
W domowym zaciszu też regularnie ćwiczę to i owo.
Poza tym zbilansowana dieta + zdrowe nawyki żywieniowe + zdrowe przygotowywanie posiłków (omijam fast-foody szerokim łukiem, nie jadam tzw. śmieci, alkohol piję naprawdę okazjonalnie i to w małych ilościach).
Reasumując, to wszystko przekłada się u mnie na dobrą formę fizyczną oraz BMI na niskim poziomie, krótko mówiąc, jest po prostu git (nie mylić z Green Irish Tweed) :)
Mianownik - te perfumy / Dopełniacz - tych perfum / Celownik - tym perfumom / Biernik - te perfumy / Narzędnik - tymi perfumami / Miejscownik - o tych perfumach / Wołacz - perfumy!

Ofis

Post26 maja 2014, 09:07 - Pn

Moją ukochaną dyscypliną jest siatkówka. Kiedy nie pracowałem ćwiczyłem regularnie. Teraz jak człowiek dorosły to nie mam czasu nawet wyjść poodbijać przed blokiem.
Czasami wyjdę na rower jako forma resetu. :)
Sprzedaż/wymiana: viewtopic.php?f=52&t=7756

Heniek

Post26 maja 2014, 10:25 - Pn

Też lubię siatkówkę ale często wybijam sobie palce jak gram. Dlatego staram się unikać tego sportu...

yhmmma

Perfumaniak

Odp: Forma fizyczna.

Post26 maja 2014, 10:35 - Pn

Od dzieciaka zwiazany ze sportem :)
Plywanie przez dlugi czas, aktualnie kolarstwo, silownia i bieganie, ale wszystko rekreacyjnie, dla zdrowia i dobrego samopoczucia :)

lukas89

Forumowicz

Post26 maja 2014, 15:49 - Pn

kiedys pilka nozna i ping pong :o ,później siłownia i sporty walki(boks,bjj,muay thai,krav maga i mma) i tak od 6-7 lat ciagle to samo :D

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post26 maja 2014, 17:03 - Pn

Podobnie i u mnie sileczka 3-4 razy w tyg.staram sie na tyle na ile praca pozwala.generalnie od malego wychowywalem sie w duchu sportowym.mieszkam bardzo blisko stadionu wiec zawsze jako widz jestem na meczu pilkarskim a rzadziej na spotkaniu zuzlowym..

rabarbary

Super Perfumaniak

Post26 maja 2014, 18:32 - Pn

Lecąc od dzieciństwa:

balet,
szermierka (floret),
jakieś tam różne formy taneczne,
narty (prawie udział w Uniwersyteckich Mistrzostwach Polski, ale stchórzyłam, do dzisiaj się wstydzę),
rekreacyjnie, a wręcz spacerowo rower,
żeglarstwo szuwarowo-bagienne, Mazury i Kaszuby,
tresury (niby tresura owczarków niemieckich, ale tak naprawdę dla przewodników to było znacznie bardziej wyczerpujące niż dla psów),
okazyjnie ze dwa razy wspinaczki po Jurze na holu bardziej wykwalifikowanych,
turystycznie wędrówki po polskich górach,
raz w życiu windsurfing, było super.

Teraz to głównie rozmaite fitnessy, zumby, tańce brzucha, salsy solo, aeroboxy, tabaty, interwały, boot campy a z tego co widzę na stronie mojej ulubionej instruktorki to jakiś deep work mnie czeka, cokolwiek to znaczy :)

A tak najbardziej to kocham pływać w jeziorach, morze też może być, ale nie jak muszę walczyć z falą, uwielbiam tak medytacyjnie w samotności sunąć w siną dal żabką...

W planach i marzeniach - jazda konna i (chyba) skok ze spadochronem, ale tu się boję, że stchórzę, zastanawiam się nad snowboardem, chętnie też bym jeszcze raz dopadła jakąś deskę z żaglem, no i znowu w góry mnie ciągnie...

Wyszło jakbym była jakąś sportsmenką, a naprawdę jestem leniwym kanapowcem i molem książkowym :lol:

GreenEyes

Post26 maja 2014, 18:41 - Pn

rabarbary napisał(a):Lecąc od dzieciństwa:

balet,
szermierka (floret),
jakieś tam różne formy taneczne,
narty (prawie udział w Uniwersyteckich Mistrzostwach Polski, ale stchórzyłam, do dzisiaj się wstydzę),
rekreacyjnie, a wręcz spacerowo rower,
żeglarstwo szuwarowo-bagienne, Mazury i Kaszuby,
tresury (niby tresura owczarków niemieckich, ale tak naprawdę dla przewodników to było znacznie bardziej wyczerpujące niż dla psów),
okazyjnie ze dwa razy wspinaczki po Jurze na holu bardziej wykwalifikowanych,
turystycznie wędrówki po polskich górach,
raz w życiu windsurfing, było super.

Teraz to głównie rozmaite fitnessy, zumby, tańce brzucha, salsy solo, aeroboxy, tabaty, interwały, boot campy a z tego co widzę na stronie mojej ulubionej instruktorki to jakiś deep work mnie czeka, cokolwiek to znaczy :)

A tak najbardziej to kocham pływać w jeziorach, morze też może być, ale nie jak muszę walczyć z falą, uwielbiam tak medytacyjnie w samotności sunąć w siną dal żabką...

W planach i marzeniach - jazda konna i (chyba) skok ze spadochronem, ale tu się boję, że stchórzę, zastanawiam się nad snowboardem, chętnie też bym jeszcze raz dopadła jakąś deskę z żaglem, no i znowu w góry mnie ciągnie...

Wyszło jakbym była jakąś sportsmenką, a naprawdę jestem leniwym kanapowcem i molem książkowym :lol:

O boziu... Kobieta przeciąg.
Następna strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)