Teraz jest 20 sierpnia 2018, 17:58 - Pn

• Reklama

Wkurza mnie...

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Artplum

Mega Perfumaniak

Re: Wkurza mnie...

Post09 stycznia 2018, 15:00 - Wt

Rossi napisał(a):baszurek...
Dobrze pamiętam PRL. Mam wystarczająco dużo lat. Nie biorę 500+. Śmiać mi się chcę, jak słyszę że o 6 rano zapukają do Twoich drzwi, zabiorą paszport itp itd.
Kurwa ludzie, boicie się żyć w Polsce czy jak?

Wielu się śmiało, a potem uśmiech tak jakoś im spełzł z ust.
Strachliwy nie jestem, ale pewnych rzeczy się boję. Naprawdę chciałbym, zeby to był strach na wyrost, ale jak widzę pewne obrazki i czytam pewne wypowiedzi, to obawy nie wydają mi się wyssane z palca.
Artur

panpoker

Forumowicz

Post09 stycznia 2018, 16:04 - Wt

Niestety nie stałem w kolejce po dżem za PRL, dlatego nie mogę się wypowiadać na temat obecnej sytuacji politycznej w Polsce.
Pozostaje mi tylko obserwować :)

Grzegorz

Super Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post09 stycznia 2018, 16:10 - Wt

TWBolek napisał(a):Ale że prąd wyłączyli?! Skandal!!! :lol:

Specjaliści od taktyki... I to wszystko wymierzone w jedną, bezbronną rodzinę.

TWBolek

Aktywny forumowicz

Post09 stycznia 2018, 17:01 - Wt

Zomo to jednak chamy były! Nie to co ISIS, ci to podłączali do prądu.

Z dwojga PO - PiS wybrałbym zdecydowanie PiS. Gdybym musiał wybierać.

Grzegorz

Super Perfumaniak

Post09 stycznia 2018, 17:22 - Wt

TWBolek napisał(a):Zomo to jednak chamy były! Nie to co ISIS, ci to podłączali do prądu.

Z dwojga PO - PiS wybrałbym zdecydowanie PiS. Gdybym musiał wybierać.

W tej historii najciekawsze, że to nie byli milicjanci ani ZOMO, ale znajomi i sąsiedzi, którzy zostali wtedy zmilitaryzowani. To pokazuje do jakich zachowań są zdolni ludzie w określonych warunkach. Okazuje się, że "Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono". Nie wiem czy kiedykolwiek zastanawiali się nad tym składający akces do WOT.

Bazyli

Aktywny forumowicz

Post09 stycznia 2018, 17:56 - Wt

A nad czym tu się zastanawiać? Dają kasę, to się zapisują. Co więcej - takim ludziom lotto jak to zwał - WOT, ZOMO, ORMO, ważne są talary, a że dupsko boli - poboli , poboli i przestanie...

baszurek nadaje mobilnie...
"Drogie Panie, mężczyzna nigdy nie zapamięta waszej torebki. Perfumy zostaną w jego pamięci na zawsze." Olivier Creed

Artplum

Mega Perfumaniak

Re:

Post09 stycznia 2018, 20:26 - Wt

baszurek napisał(a):A nad czym tu się zastanawiać? Dają kasę, to się zapisują. Co więcej - takim ludziom lotto jak to zwał - WOT, ZOMO, ORMO, ważne są talary, a że dupsko boli - poboli , poboli i przestanie...

baszurek nadaje mobilnie...

Wiesz, co jest najsmutniejsze? Że Ty chyba naprawdę masz rację! :(
Artur

TWBolek

Aktywny forumowicz

Post09 stycznia 2018, 22:41 - Wt

Panowie, rozkaz to rozkaz.
Co to by było gdyby każdy lotnik wnikał na odprawie na kogo na prawdę spadają jego bomby?
Co to by było gdyby nikt nie był posłuszny władzy?
Anarchia! Argument ostateczny! No Mad Max normalnie!

Artplum

Mega Perfumaniak

Post09 stycznia 2018, 23:10 - Wt

No właśnie, co by to było, gdyby ludzie myśleli, zamiast słuchać rozkazów? ;)
Artur

matlak

Aktywny forumowicz

Post10 stycznia 2018, 11:51 - Śr

Jakbym był "apolitycznym sędzią" i bym słyszał ciągle od opozycji, że po zmianie ustawy, się upolitycznię i będę wydawać wyroki tak jak sobie ktoś życzy- to bym się za takie słowa słowa mocno na taką opozycję co tak mówi obraził :lol:

a jakbym był "apolitycznym sędzią" w takiej 20tys miejscowości gdzie jestem szanowany z racji rangi zawodu, ale sprawy jakie w takim mieście się odbywają głównie to kradzieże, pobicia, spadki etc. i moja ranga w mieście by spadła przez "bo opozycja mówi, że za chwilę ja będę upolityczniony i te wyroki o sprawy majątkowe, pobicia teraz już politycznie będę wyrokować" to bym się dwa razy bardziej wkurzył że ktoś mi psuje reputacje - bo zaraz będę upolityczniony i moje wyroki(o sprawy rangi państwowej).

sędziowie mają przewalone - wiedzieć od osoby trzeciej, że za chwile już się nie będzie sobą...... :lol:

no ale ktoś powie, że nie chodzi tu o sędziów z wyrokami o pobicia etc. - tylko tych którzy wydają wyroki wagi państwowej... więc niech taka osoba sobie odpowie wyraźnie czy walczy o sądy... wszystkie sądy ??? czy walczy o garstkę sędziów tych z największymi koneksjami, którzy wybierają sami siebie i tak od x lat, ręce sobie myją,orzekali za prlu etc

icu

Forumowicz

Post10 stycznia 2018, 12:34 - Śr

Miałem się w tym wątku nie udzielać (na tematy polityczne) bo nigdy jedni z drugimi nie dojdą do porozumienia, tak jak partia, która dojdzie do koryta robi wszystko na co ma ochotę, tak i jej zwolennicy zawsze będą szydzić i opluwać tych "gorszych". W drugą stronę działa to podobnie.

Widać m.in. tutaj jak niektórzy są przesiąknięci ideologią obozu rządzącego itp.

@matlak, nie wiem czy oglądasz/słuchasz/czytasz coś innego niż TVP/TV Trwam ale co do sędziów lekko się zagalopowałeś. Ja na każdym kroku widzę, że to sędziowie, prawnicy, uczeni i ogólnie ludzie szeroko związani z prawem, sądownictwem itp. zgłaszali/zgłaszają sprzeciw co do wprowadzanych zmian w sądownictwie, Trybunale Konstytucyjnym itp., a Wy dalej swoje: OPOZYCJA... Jesteście tak wrogo nastawieni do każdego kto odważy się mieć inne zdanie niż Jarosław, że aż niedobrze się robi.

Trzeba zdać sobie sprawę, że zmiany, które były dokonywane (przez poprzednie władze) i obecnie są dokonywane, nie zawsze mają odzwierciedlenie tu i teraz, zobaczymy do czego nas to zaprowadzi w przyszłości i kto się będzie cieszył. To, że teraz jest na % "za darmo" i inne zachcianki, nie znaczy, że nasze dzieci będą takie szczęśliwe za 10-15 lat. Wszystko jest fajnie jak nas nie dotyczy, niech tylko w któregoś z WIERNYCH przypadkowo uderzy "czarna limuzyna" i zobaczymy czy np. wyznanie wiary, datki na o. Rydzyka itp. pomogą w sądzie u tych waszych "apolitycznych" sędziów.

@TW Bolek, tak jak piszesz: Rozkaz to rozkaz, tylko jeśli prawo pozwala na różnego typu patologie to ten rozkaz może stanowić o czyimś życiu i to zgodnie z prawem, a jak się szanuje prawo i ustala je m.in. pod obywatela itp. to różne normy mogą być zachowane. W jakim kierunku to idzie @Grzegorz już wspomniał.

PS. Już się tutaj nie udzielam. Peace. ;)
Ostatnio edytowano 10 stycznia 2018, 12:45 - Śr przez icu, łącznie edytowano 1 raz

Grzegorz

Super Perfumaniak

Post10 stycznia 2018, 12:43 - Śr

matlak napisał(a):Jakbym był "apolitycznym sędzią" i bym słyszał ciągle od opozycji, że po zmianie ustawy, się upolitycznię i będę wydawać wyroki tak jak sobie ktoś życzy- to bym się za takie słowa słowa mocno na taką opozycję co tak mówi obraził :lol:

A jaki stosunek miałbyś do swego przełożonego, sterowanego przez polityków, który sugerując takie a nie inne zakończenie procesu, będzie trzymał w ręku kartę przetargową w postaci twojej kariery zawodowej? Też byś się obraził? A może pokornie uległ sugestii? Bzdura? Poczytaj o sędziach mających własne zdanie, którzy razem z tym zdaniem wylądowali z sadów apelacyjnych i okręgowych na wygwizdowie w sądach powiatowych. O prokuratorach nie wspominam, bo po prostu zostali rozjechani walcem.

matlak napisał(a):a jakbym był "apolitycznym sędzią" w takiej 20tys miejscowości gdzie jestem szanowany z racji rangi zawodu, ale sprawy jakie w takim mieście się odbywają głównie to kradzieże, pobicia, spadki etc. i moja ranga w mieście by spadła przez "bo opozycja mówi, że za chwilę ja będę upolityczniony i te wyroki o sprawy majątkowe, pobicia teraz już politycznie będę wyrokować" to bym się dwa razy bardziej wkurzył że ktoś mi psuje reputacje - bo zaraz będę upolityczniony i moje wyroki(o sprawy rangi państwowej).

Czytając co napisałeś, śmiem twierdzić, że niewiele wiesz na temat sposobu rozpoznawania spraw w sądach niższej instancji, w tym tych drobnych, co nie znaczy, że pozbawionych różnego rodzaju nacisków politycznych, władzy samorządowej czy kościelnej.

matlak napisał(a):sędziowie mają przewalone - wiedzieć od osoby trzeciej, że za chwile już się nie będzie sobą...... :lol:

Oni wcale tego nie dowiadują się od osób trzecich. Oni to już znają z autopsji.

matlak napisał(a):no ale ktoś powie, że nie chodzi tu o sędziów z wyrokami o pobicia etc. - tylko tych którzy wydają wyroki wagi państwowej... więc niech taka osoba sobie odpowie wyraźnie czy walczy o sądy... wszystkie sądy ??? czy walczy o garstkę sędziów tych z największymi koneksjami, którzy wybierają sami siebie i tak od x lat, ręce sobie myją,orzekali za prlu etc

Ostatnie wyroki nakazowe w sprawach o wykroczenia związane z protestami przeciwko zmianom ustaw o KRS, SN i sądach powszechnych są wydawane przez sędziów wydziałów karnych sądów rejonowych. Wg Ciebie to wyroki o pospolite czyny chuligańskie czy wyroki o podłożu politycznym? Ludzie znaleźli się przed sądami, żeby zakłócać porządek i spokój publiczny, czy po to, aby zgodnie z gwarantowanym przez konstytucję prawem, wyrazić swoje niezadowolenie z faktu niekonstytucyjnych zmian w ww. ustawach? Dlaczego większość spraw zostało rozpoznanych tzw. nakazami karnymi bez przeprowadzenia postępowania, choć zgromadzony materiał wyraźnie wskazuje na charakter sprawy? Nie daje Ci to do myślenia?
Masz/miałeś do czynienia z sądownictwem zawodowo czy znasz temat li tylko z przekazów medialnych?
Nie widzisz czy nie chcesz widzieć jakie decyzje podejmuje minister Ziobro? Czystki w sądach wszystkich szczebli mają służyć społeczeństwu? Jeżeli tak, to może odpowiesz w jaki sposób? Wg najnowszych statystyk, zmiany te wcale nie spowodowały skrócenia okresu rozpoznawania spraw sadowych.
Jeszcze jedno, zapoznaj się z życiorysami i osiągnięciami osób powoływanych aktualnie na stanowiska prezesów SR. SO i SA. Może to otworzy Ci oczy kto jest teraz promowany, czy apolityczni profesjonaliści, czy lojalni politycznie bierni, mierni, ale wierni.

matlak

Aktywny forumowicz

Post10 stycznia 2018, 12:58 - Śr

No własnie drobne naciski polityczne do tej pory były stosowane - jeżeli uważacie że nie - OK :) ale macie fakty jakie były do tej pory - z gdybaniem......

ile samo osób przeciw - tyle samo za... każdy kto się wypowiada słyszy tylko że albo znam ludzi którzy mowią ze ok, albo znam ludzi ktorzy mowią, że be :) także to nie argument

http://www.pap.pl/aktualnosci/news,7394 ... encje.html i wiele wiele innych

to jest np. fakt... te kolesiostwo o którym mówicie że będzie już ma miejsce i miało miejsce... a reszta to tylko gdybanie

matlak

Aktywny forumowicz

Post10 stycznia 2018, 13:06 - Śr

@matlak, nie wiem czy oglądasz/słuchasz/czytasz coś innego niż TVP/TV Trwam ale co do sędziów lekko się zagalopowałeś. Ja na każdym kroku widzę, że to sędziowie, prawnicy, uczeni i ogólnie ludzie szeroko związani z prawem, sądownictwem itp. zgłaszali/zgłaszają sprzeciw co do wprowadzanych zmian w sądownictwie, Trybunale Konstytucyjnym itp., a Wy dalej swoje: OPOZYCJA... Jesteście tak wrogo nastawieni do każdego kto odważy się mieć inne zdanie niż Jarosław, że aż niedobrze się robi.

czy ja jestem do kogoś wrogo nastawiony ?? i dlaczxego mowisz ze MY jakbyś wiedział jakie mam sympatie ;P i byś sie zdziwił jakie :)
czy to nie Cyba ZABIŁ z nienawiści ?
czy to nie w ostatnich kilku tygodniach były ataki nienawiści na biura poselskie??
to informacja z dzisiaj, a ty śmiesz mówić że ktoś tu jest agresywny??

http://natemat.pl/227077,kolejny-atak-n ... -pracownik

śmieszne

Rossi

Aktywny forumowicz

Post10 stycznia 2018, 13:21 - Śr

Trzeba to przyznać, że brutalizacja sceny politycznej, a co za tym idzie wszelkiego rodzaje napaści jest dużo większa niż była kiedyś. Mowa nienawiści robi swoje.

Grzegorz

Super Perfumaniak

Post10 stycznia 2018, 13:39 - Śr

@ matlak Naciski były i będą. Tej patologii do końca się nigdy nie wykorzeni.
Sednem jednak jest to, w jaki sposób dana osoba zachowa się w takim przypadku. Czy będzie na tyle niezależna, aby bez ponoszenia kosztów osobistych, nie ulec takim naciskom?
Zauważ wielką różnicę pomiędzy stanem gdy naciskający na ciebie przełożony nie ma konkretnych instrumentów do wymuszenia stosownego zachowania u ciebie i może co najwyżej krzywo się popatrzeć, pominąć cię w premiach lub umilać ci na co dzień życie, a sytuacją gdy taka osoba ma stosowne instrumenty. Wtedy bez żadnych przyczyn może cię zdegradować na niższe stanowisko lub wysłać na koniec Polski komplikując życie prywatne.

Ten przykład sędziego Milewskiego jest tak wyświechtany i wykorzystany na różne sposoby, że już daj spokój. Zna go każdy.
Ja nie teoretyzuję z sytuacją ogólnie w wymiarze sprawiedliwości. Jeżeli chcesz, opiszę również FAKTY dotyczące nacisków. Znam je nie ze słyszenia, ale dotyczyły bezpośrednio mnie. Jak jesteś zainteresowany, pisz na PW.

matlak

Aktywny forumowicz

Post10 stycznia 2018, 16:12 - Śr

Chodzi ogólnie, to co jest versus gdybanie.
może okazać się, że PO jak dojdzie do władzy za 2lata nic nie zmieni i co... i dalej będą naciski :) ... czyli aby było tak jak było.. nie ma w tym momencie kogo popierać bo można powiedziec - ustawa = naciski, PO za dwa lata = się takie same naciski jakie były do tej pory :) = oba rozwiązania złe i oba gdybające( jedno opierające sie na faktach czyli dotychczasowe naciski)

Grzegorz

Super Perfumaniak

Post10 stycznia 2018, 16:44 - Śr

Pozbądź się w swoim sposobie rozumowania podziału na PIS - PO.
Nie rozmawiamy teraz o partiach, ale o proponowanych rozwiązaniach, które pogłębiają jedynie już istniejącą patologię.
Jeśli jakaś inna opcja polityczna dojdzie do władzy po PIS, to oczywistym jest, że dla partyjnych korzyści nie będzie chciała dokonywać zmian, które PIS teraz wprowadził. Dają one bowiem nie tyle kontrolę nad sądami, co uzależniają sądy od polityków. Źle się dzieje w państwie, w którym cała władza (ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza) jest w jednych rękach.

Homme

Forumowicz

Post10 stycznia 2018, 18:35 - Śr

Podziałów za bardzo nie ma się jak pozbyć, cała Polska jest dziś podzielona, więc trudno tego tematu uniknąć...

leandros

Bardzo aktywny forumowicz

Post10 stycznia 2018, 19:04 - Śr

Mój dom murem podzielony...
Silesius non Polonus - Anselmus Ephorinus

Mój stragan - zapraszam!
Fragrantica
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)