Teraz jest 16 sierpnia 2018, 14:36 - Cz

• Reklama

Porady i dyskusje fotograficzne

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

honoris causa

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Porady i dyskusje fotograficzne

Post24 września 2014, 19:44 - Śr

Jadwing, spraw sobie tymczasem makro konwerter, np. Raynox'a. Może sporo pomóc zanim zaopatrzysz się w rasowy makro słoik ;)
Poszukuję próbek:
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Freshman - Truefitt & Hill
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be
Davidoff Cool Water Deep Summer Fizz
Petroleum - Histoires des Parfums

gombrowitch

Post24 września 2014, 21:03 - Śr

Z ostatniego spaceru:

Obrazek

Powoli mam już dość tego makro. Prawie nie da się zrobić dobrego, ostrego zdjęcia z ręki.

elatnom

Forumowicz

Post03 października 2014, 20:21 - Pt

Też próbowałem makro :) szału nie ma i cierpliwości brakuje nie wspominając o sprzęcie :/
Załączniki
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg (247.1 KiB) Przeglądane 4803 razy
pajak2.jpg
pajak2.jpg (240.5 KiB) Przeglądane 4803 razy
osa.jpg
osa.jpg (35.64 KiB) Przeglądane 4803 razy

elatnom

Forumowicz

Post03 października 2014, 20:27 - Pt

Wolę "martwą naturę" fotografować
Załączniki
UG7.jpg
UG7.jpg (99.92 KiB) Przeglądane 4803 razy
IMG_4301.jpg
IMG_4301.jpg (121.04 KiB) Przeglądane 4803 razy
Obraz 018.jpg
Obraz 018.jpg (86.61 KiB) Przeglądane 4803 razy

GreenEyes

Post10 listopada 2014, 13:27 - Pn

Czy robicie fotki w RAW-ach ?. Troszkę mnie zniechęca to że sporo roboty z suwakami i każde po kolei trzeba obrabiać (i jeszcze nie doszłam do tego etapu) Polecacie program z jakimś przejrzystym interfacem ?.

Rozważam zakup zapasowego body, siostra coraz częściej pożycza mój sprzęt ( jupiii zaraziłam :) ) i przydało by się coś ciut wyższego.

czupakabra

Aktywny forumowicz

Post10 listopada 2014, 18:11 - Pn

Generalnie od wielu lat robię RAW'y. Zależy jaki masz aparat, jeżeli Canona to całkiem dobrze się tu sprawdzi oprogramowanie tej firmy DPP. Możesz też pobawić się "wtyczką" do CS6 Camera Raw.
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

GreenEyes

Post26 grudnia 2014, 16:57 - Pt

emera napisał(a):Monia, a mam prośbę: czy mogłabyś swoje sprzętowe nabytki opisać (tak, wiesz, z punktu widzenia użytkownika, prosto i dla laika, jakim jestem) w temacie Foto?

Teraz to już banialuki opowiadasz, taki z Ciebie laik jak ze mnie tancerka pole dance. :lol:

Z racji tego że nie zawsze jestem w stanie zabierać ze sobą lustrzankę to pozwoliłam sobie na zakup troszkę lepszego kompaktu stąd zakup używanej Leicy Lux5, drugi zaś nabytek to chciejstwo powodowane zachwytem nad starymi aparatami- używany Fuji X100.
Obrazek
Obrazek

elatnom

Forumowicz

Post26 grudnia 2014, 18:29 - Pt

choinkowy bokeh ładny wyszedł :)
Kiedyś na święta robiłem zdjęcia Sina U1 , pamęitam że wyciąłem z kartonu gwiazdkę i miałem bokeh gwiazdkowy :)

emera

Perfumaniak

Post30 grudnia 2014, 12:07 - Wt

Gratuluję sprzętów, Monia!

A ja się pochwalę gwiazdkowymi prezentami od Małżonka. To były trochę niespodzianki, bo prosiłam tylko o obiektyw stałoogniskowy (35mm), a tu się cały wypasiony zestaw pojawił (D3300 z obiektywem kitowym 18-55mm). No i Kindelek miał być jakiś tani, używany (bo jak mi Rabarbarka w Biesach pokazała swój, to się przekonałam, że też chcę taki mieć), a dostał mi się najnowszy Paperwhite 2 4GB (nie mam pojęcia w czym jest lepszy/gorszy od innych, bo to mój pierwszy Kindle). I od razu z okładeczką!
(zdjęcia bez artyzmu, poglądowe jeno):

zestaw.JPG
zestaw.JPG (15.84 KiB) Przeglądane 4463 razy

No i naprawdę kieszonkowy aparat, który mam już od roku; jako ciekawostka "co baby noszą w torebce":

mini.JPG
mini.JPG (7.23 KiB) Przeglądane 4463 razy

rabarbary

Super Perfumaniak

Post30 grudnia 2014, 12:43 - Wt

Ha, Emera, gratulacje! Musiałaś być BARDZO grzeczna, bo prezenty cudowne :lol:

emera

Perfumaniak

Post30 grudnia 2014, 13:42 - Wt

rabarbary napisał(a):Ha, Emera, gratulacje! Musiałaś być BARDZO grzeczna, bo prezenty cudowne :lol:
Dopiero w Nowym Roku przyznam się, jak bardzo nie byłam grzeczna :lol: .

GreenEyes

Post30 grudnia 2014, 22:37 - Wt

emera napisał(a):Gratuluję sprzętów, Monia!

A ja się pochwalę gwiazdkowymi prezentami od Małżonka. To były trochę niespodzianki, bo prosiłam tylko o obiektyw stałoogniskowy (35mm), a tu się cały wypasiony zestaw pojawił (D3300 z obiektywem kitowym 18-55mm). No i Kindelek miał być jakiś tani, używany (bo jak mi Rabarbarka w Biesach pokazała swój, to się przekonałam, że też chcę taki mieć), a dostał mi się najnowszy Paperwhite 2 4GB (nie mam pojęcia w czym jest lepszy/gorszy od innych, bo to mój pierwszy Kindle). I od razu z okładeczką!
(zdjęcia bez artyzmu, poglądowe jeno):

zestaw.JPG

No i naprawdę kieszonkowy aparat, który mam już od roku; jako ciekawostka "co baby noszą w torebce":

mini.JPG

Widzę Emerciu że focidło, dwa obiektywy Tobie przybyły, (Kindeleka nie wiem z czym się je :lol: ) gratuluję, gratuluję :)

emera

Perfumaniak

Post30 grudnia 2014, 23:04 - Wt

GreenEyes napisał(a):Widzę Emerciu że focidło, dwa obiektywy Tobie przybyły, (Kindeleka nie wiem z czym się je :lol: ) gratuluję, gratuluję :)
A dziękuję! Trochę już "liznęłam" nowego sprzętu i jestem ogromnie zaskoczona, jak bardzo różnią się zdjęcia robione tym samym obiektywem, a przez dwa różne aparaty (niemal 10 lat je różni). Aż zachciało mi się znowu pobawić w foto'agrafkę.
A "Kindelek" to do czytania 8-) . Nadal jestem za wersją papierową książki, bo ilość wersów na stronie w Kindelku jest dość ograniczona i ciągła potrzeba przewijania trochę drażni. Ale cieszę się, że nie będę musiała doładowywać baterii co 3 dni, jak w tablecie, z którego dotychczas korzystałam w czytaniu e-booków, kiedy nie było pod ręką ulubionych książek.

baphomet

Post13 lutego 2015, 19:11 - Pt

GreenEyes napisał(a):Czy robicie fotki w RAW-ach ?. Troszkę mnie zniechęca to że sporo roboty z suwakami i każde po kolei trzeba obrabiać

Testowałas Zielonooka program, który Ci podesłałem ?

konradzik

Aktywny forumowicz

Post18 lutego 2015, 10:22 - Śr

baphomet napisał(a):
GreenEyes napisał(a):Czy robicie fotki w RAW-ach ?. Troszkę mnie zniechęca to że sporo roboty z suwakami i każde po kolei trzeba obrabiać

Testowałas Zielonooka program, który Ci podesłałem ?

Tylko w rawach :)
Najlepiej i najszybciej w lightroomie. ustawiasz presety i zapisujesz do swojego body i danego szkla i pozniej zostaje czysta przyjemnosc :P 5min i zdjecie zrobione no chyba ze portret to i godzina :P

baphomet

Post18 lutego 2015, 12:55 - Śr

Konrad, a masz jakieś zdjęcie wykonane jednocześnie w RAW i JPG ? Tak dla porównania, JPG vs wywołany RAW. Osobiście troszkę bawiłem się w wywoływanie, ale JPGi w zupełności mi starczają.

Jezza

Post19 lutego 2015, 16:46 - Cz

Hejka,

ponieważ chciałbym wejść w świat fotografii postanowiłem zainwestować w body z jednym lub dwoma startowymi obiektywami. Jestem zdecydowanym amatorem w tym temacie, więc będę wdzięczny za pomoc każdego, kto ma na ten temat jakiekolwiek pojęcie.
Nie chcę przepłacić na samym początku, więc budżet na całość ustaliłem na poziomie max 2k pln. Chciałbym w tym zmieścić body, obiektyw podstawowy, obiektyw szerokokątny, dobrą i pojemną kartę pamięci, statyw oraz torbę. Na tyle na ile rozeznałem rynek wiem, że w 2k będzie się ciężko zmieścić. Dodam, że głównym przeznaczeniem aparatu będzie fotografia wnętrz (stąd chęć posiadania obiektywu szerokokątnego). Miło byłoby, gdyby można było także nagrywać dobre jakościowo filmy.

Ktoś coś poradzi? Jestem na etapie szperania po blogach i poradnikach dla początkujących amatorów fotografii, jednak wciąż nie do końca ogarniam o co chodzi z ogniskową, przesłoną i innymi takimi typowo technicznymi pojęciami ;)

Póki co widzę, że na start powinien wystarczyć Canon EOS 1200D lub Nikon D3200 (oba są w zestawach z kitowymi obiektywami):

Canon: http://www.euro.com.pl/lustrzanki/canon-eos-1200d-18-55-mm-dc-iii.bhtml
Nikon: http://www.euro.com.pl/lustrzanki/nikon-d3200-18-55-mm.bhtml

Pojęcia bladego nie mam czym się różnią... Pomocy :)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
How hard can it be?

https://www.youtube.com/watch?v=ZXsQAXx_ao0

https://www.instagram.com/oliver.themaltese/

Pilecki

Perfumaniak

Post19 lutego 2015, 17:02 - Cz

Jezza, ja siedzę w fotografii już jakiś czas i mogę pomóc.
Jeśli chcesz kupić lustrzankę amatorską z kitowym szkłem to bierz Nikona, ma lepsze szkła, a przynajmniej kiedyś tak było.
http://www.euro.com.pl/lustrzanki/nikon ... arny.bhtml
Ten obiektyw byłby lepszy, ma większy zakres ogniskowej i stabilizację obrazu.
Jeśli wczesniej używałeś kompaktu to przejście na taki sprzęt będzie jak przesiadka z malucha do mercedesa.

Jezza

Post19 lutego 2015, 17:23 - Cz

Pilecki napisał(a):Jezza, ja siedzę w fotografii już jakiś czas i mogę pomóc.
Jeśli chcesz kupić lustrzankę amatorską z kitowym szkłem to bierz Nikona, ma lepsze szkła, a przynajmniej kiedyś tak było.
http://www.euro.com.pl/lustrzanki/nikon ... arny.bhtml
Ten obiektyw byłby lepszy, ma większy zakres ogniskowej i stabilizację obrazu.
Jeśli wczesniej używałeś kompaktu to przejście na taki sprzęt będzie jak przesiadka z malucha do mercedesa.

Super! Dziękuję Ci za radę i bardzo proszę o więcej, bo jestem totalnie zielony, a zdjęcia do tej pory robiłem...telefonem :D
Czytałem kilka recenzji Canona i Nikona, w tym kilka porównawczych i Nikon, z tego co zrozumiałem, wypada lepiej. Możesz tak jak krowie na rowie wytłumaczyć wyższość zasugerowanego przez Ciebie obiektywu? Nada się do fotografii wnętrz i ogrodów? Przy tej cenie (1,8k) nie zmieszczę już w budżecie drugiego obiektywu, więc w związku z tym - czy ten jeden wystarczy do moich zastosowań?

Chyba będę musiał zainwestować w jakąś konkretną książkę o fotografii, bo jak sam widzisz - zielony jestem kompletnie.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
How hard can it be?

https://www.youtube.com/watch?v=ZXsQAXx_ao0

https://www.instagram.com/oliver.themaltese/

Pilecki

Perfumaniak

Post19 lutego 2015, 17:38 - Cz

Najpierw sprecyzuj co chciałbyś fotografować :D
Ja fotografuję tylko ptaki, więc mam długi teleobiektyw, krótsze szkło mam jedno, z którego praktycznie nie korzystam.
Obiektyw 18-55 będzie miał tak na prawdę ogniskową 27 - 82,5. Wartość ogniskowej z obiektywu musisz pomnożyć x1.6, a to wynika z tego, że lustrzanki cyfrowe mają mniejszą matrycę niż analogi. Ale to nie jest istotne.
Obiektyw 18-105 będzie miał ogniskową 27-157,5. Czyli masz tu zawartą ogniskową wcześniejszego szkła plus dodatkowe 70mm, czyli o tyle będziesz miał większe przybliżenie. To obiektyw VR, czyli ma redukcję wibracji, wiecej zdjęć będziesz miał ostrych, szkło to będzie na pewno porządniejsze niż to wcześniejsze.
Jeśli chodzi o karty pamięci to ja używam od zawsze tylko Sandisków, i te Ci polecam.
Czy statyw jest Ci na pewno potrzebny?
Jeśli w przyszłości będziesz chciał dokupić kolejne szkło, to może być o ogniskowej 75-300mm. Zależy co chcesz focić, bo jeśli chcesz bardzo szeroki kąt, to nawet ogniskowa 28mm jak w przypadku powyższych szkieł, będzie za duża. Np do portretów dobrze mieć szkło 50mm/1.8.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)