Teraz jest 18 października 2018, 20:01 - Cz

• Reklama

Jaki smartphone, wg wymagań

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

kamolskee

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Jaki smartphone, wg wymagań

Post02 maja 2018, 18:22 - Śr

Niezłe jaja, czyli przesyłka miała wyjść, ktoś by ją odebrał bez płacenia, a dane wysłane do Banku (?) trafiłyby w nicość?
Słyszałem już o wyłudzeniach danych do kredytu (karta kredytowa itd. gdzie nieświadoma ofiara wbijała takie dane na podstawionej stronie), sms-ach dot. opłaty za kuriera (jeśli coś kupowaliśmy) też na podstawionej stronie dotpaya (w tle dochodziło do wyczyszczenia naszego konta), ale o czymś takim to nie.
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

Piotrlb

Forumowicz

Post03 maja 2018, 18:59 - Cz

Jeszcze nie raz nas zaskoczà. Ja się czasami zastanawiam jakā pieknà bazę danych osobowych gromadzà sobie chinczycy (aliexpress, gearbest itp) i inne portale. Pewnie niezły handel z tego jest...

grembi

Post03 maja 2018, 19:11 - Cz

Piękna bazę to ma FB :) tylko 2 miliardy userów

Co by nie offtopować to recenzja P20 by Pirzu

https://youtu.be/pkwUTAS9Zmw

kamolskee

Post04 maja 2018, 09:50 - Pt

widziałem tę recenzję i o dziwo bardziej podobało mi się u Urbańskiego: https://www.youtube.com/watch?v=ZEXdR8V1NEQ&t=2s (chociaż ma całą rzeszę hejterów, że niby sprzedaje się)

Pirzu nie potrafi ocenić telefonu, który w końcu mozna powiedzieć, że pokazał innym producentom środkowy palec, w tym szajsungowi ? :) Samemu by nie kupił ale "Wam polecam" ? Cena 3500 zł to nie mało, tyle że to cena premierowa, a takie S9+ ciągle jest w okolicach - uwaga - 4k ! A swoją drogą ten notch mi się nie podoba, wolę czytnik linii z tyłu jak w mate10 pro, zdjęcia nocne w P20Pro to miazga, najwyższa liga. Ale nadal uważam, że mate10 pro - jeśli nie zależy na video i zdjęciach w trudnych warunkach - to jedna z lepszych propozycji. Bo taki pixel2 to loteria jeśli chodzi o wyświetlacz no i cena nadal z d...
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

sulek

Forumowicz

Post04 maja 2018, 10:16 - Pt

No z tymi zdjęciami w trudnych warunkach to się nie zgodzę.
https://photos.app.goo.gl/7fUKQDqDpBJGz9fa8

Zdjęcie zrobione w nocy, bez flasha, przy minimalny oświetleniu z lampy sodowej (pomarańczowe światło). Zdjęcie robione na automacie, z ręki i z psem na smyczy ciągnącym mnie w przeciwnym kierunku :) Uważam, że jakość jest b. dobra jak na takie warunki.

A tutaj dla odmiany zdjęcia zrobione też na automacie w dobrym świetle:
https://photos.app.goo.gl/1LrtZVxMn9y31cnw7
https://photos.app.goo.gl/IcfClOLKnzq9wZY92

W wideo - fakt. Przeszkadza praktycznie nieistniejąca stabilizacja.

A Pirzu? Potrafi godzinę spuszczać się nad tym jaki chiński telefon za 200zł jest wspaniały. I tyle. Kilka klas wyżej nie ma pojęcia co się dzieje.

Piotrlb

Forumowicz

Post04 maja 2018, 15:01 - Pt

Jakiego aparatu, telefonu używałeś do zdjęć?

sulek

Forumowicz

Post04 maja 2018, 15:27 - Pt

Mate 10 pro.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Piotrlb

Forumowicz

Post14 maja 2018, 14:00 - Pn

Info lekko spóźnione. Do 13.04.2018 można było wyrwać Samsunga S8 plus za 2520 w Media M. Cena bardzo atrakcyjna, biorąc pod uwagę że zwracali jeszcze 400 zł gotówką, plus 250 dodatkowo za stary telefon. Generalnie zamówiłem. Ale po analizie wpisów, i ich ilości na temat wadliwych wyświetlaczy i problemów z reklamacją zrezygnowałem. Chyba jest coś na rzeczy skoro S takie promocje organizuje. Generalnie wszystkich zainteresowanych zakupem nowych wypustów zalecam zapoznać się z tematem, lub zwrócić się do Samsunga jak wygląda sprawa wyświetlaczy i ich wymian. Mają ciekawy zapis w warunkach gwarancyjnych. Może to nie dotyczy każdej sztuki, ale przy takiej kwocie zakupu chyba lepiej kupić coś u konkrecji.

supermariobros

Ultra Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post14 maja 2018, 16:37 - Pn

disaster3 napisał(a):tak trochę offtopując ale będąc w temacie telefonów:

https://www.bankier.pl/forum/pokaz-tres ... 1&strona=1

Wczoraj miałem kontakt od tej "Pani" w sprawie swojego Iphone 7 256GB. Aukcję skończyłem dogadałem transakcję. Wysłałem dane potrzebne do przelewu z zapytaniem o dane dotyczące wysyłki.
Dostałem taką odpowiedź:

Hej Bartłomiej,
Platnosc od Barclays Bank. Chce, abys zabral towar do urzedu pocztowego i przeslal go za posrednictwem EMS Express i przeslal kopie dowodów do mojego banku i poinformowal mój bank, aby przyspieszyc weryfikacje i zwolnic fundusz na swoje konto.
Informacje wysylkowe:
Nazwa: ALLEN DOUGLAS
Adres: 19 RENEE CRESCENT
Miasto: SHEFFIELD
Powiat: SOUTH YORKSHIRE
Kod pocztowy: S87FS
Kraj: ZJEDNOCZONE KRÓLESTWO

Oczywiście odpisałem, że tak jak w aukcji było napisane, bez pieniędzy na koncie nie wysyłam paczki więc nic nie przyśpieszymy i czekam do przyszłego piątku na kasę a później telefon wystawiam z powrotem na allegro. Pieniądze wpływają na konto i następnego dnia robię wysyłkę, krótka piłka.

W między czasie jednak wbiłem Barbara Husak w google i trafiłem na w/w artykuł.

Dlatego uważajcie i trzeba mieć oczy dookoła głowy. Ja się nie złapałem ale innych przestrzegam aby nie zrobili się w trąbę.
Oczywiście zainicjowała rozmowę z konta allegro "majlux" (poprzez zadaj pytanie sprzedającemu) - nie wiem czy to tego gościa/babki konto czy skradzione i się pod kogoś podszywa.

Jedyne czego żałuję to podałem dane potrzebne do przelewu z nr konta, no ale niestety przy transakcjach poza alle jak potencjalny kupujący pyta to się podaje. Teraz już nic z tym nie zrobię.

Bardzo znany przekręt.
Często robiony na olx, jak widać na allegro również.
Zawsze jak wystawiam coś droższego powyżej 1 000 zł dostaję kilka takich wiadomości.

http://www.komputerswiat.pl/artykuly/in ... a-olx.aspx
http://www.komputerswiat.pl/artykuly/re ... znika.aspx
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

thermomax

Aktywny forumowicz

Post14 maja 2018, 18:10 - Pn

Kto się na takie coś nabiera :?
Ja nawet nie wysyłam towaru ludziom z allegro, mając potwierdzenie przelewu, ponieważ już kilkukrotnie dostałem lewe potwierdzenie :evil:

kamolskee

Post21 maja 2018, 21:43 - Pn

Ok, Huawei P20 Pro w wersji czarnej już u mnie. Pierwsze wrażenia: super, chociaż ten notch czy jak mu tam w sumie bez sensu, chociaż dobrze że mniejszy niż w Iphone X.

Czym jestem bardziej zaskoczony niż myślałem:
- dźwięk na głośnikach - rewelacja, nawet basy słychać całkiem fajnie. Mogłoby być głośniej w maksymalnym zakresie, ale i tak jest lepiej niż w samsungach
- zdjęcia nocne - petarda, jest to w sumie bracket hdr sprytnie zautomatyzowany i praktycznie każde zdjęcie robi wrażenie (bez statywu, w nocy gdy nie ma już słońca!), tryb portretowy i tryb pro pierwsza klasa - zrobiłem kilka fotek z S5 i P20Pro dla porównania, przepaść
- czytnik linii papilarnych piekielnie szybki, tak dobrego czytnika jeszcze w praktyce nie doświadczyłem. Gesty mam na nim też ustawione, działa to intuicyjnie i bezbłędnie!

Trochę jestem rozczarowany filmami w slowmo, ale robiłem je jak było po 20tej, słońce zachodziło i było mało światła - może to dlatego? Będę jeszcze testować.

ps. telefon udało mi się wyrwać za 3050.. oczywiście nówka z hurtowni. Zastanawiam się, dlaczego miałbym wydawać 4 tysiące na S9+ albo IP X i cieszę się że tego nie zrobiłem :) Bardzo podoba mi się duża bateria, gesty (do screenshotów, łatwego dzielenia ekranu) i to o czym pisałem wcześniej plus w pełni użyteczny zoom 3x a nawet 5x. Cena mogłaby być niższa, no ale są jeszcze droższe flagowce :)

Mirx

Aktywny forumowicz

Post22 maja 2018, 06:33 - Wt

Odnośnie przekrętu „nigeryjskiego”, to gdy trafiły mi się takie propozycje wysyłki, to pofatygowałem się i zadzwoniłem na komisariat brytyjskiej policji, w miasteczku do którego miałem wysłać iPhone’a. Nie wiem co się stało dalej, ale policjant zapewniał mnie, że zajmą się sprawą i z pewnością ten adres zostanie sprawdzony.

disaster3

Super Perfumaniak

Post22 maja 2018, 06:45 - Wt

kamolskee napisał(a):ps. telefon udało mi się wyrwać za 3050.. oczywiście nówka z hurtowni. Zastanawiam się, dlaczego miałbym wydawać 4 tysiące na S9+ albo IP X i cieszę się że tego nie zrobiłem :)

Tutaj trochę z "tyłka" porównanie. Udało się wyrwać P20Pro za 3050 ale już porównujesz do S9+ w cenie retail i cieszysz się, że tego nie zrobiłeś :?
A S9+ nówki nie da się taniej znaleźć?

To ja napiszę tak:
Kupiłem S9+ 2 miesiące temu za 3000 PLN nówkę sztukę z papierami, gdy P20Pro płynał w kontenerach do Europy. Dobrze, że tego nie zrobiłem bo bym musiał czekać dodatkowe 2 miesiące dłużej aby może znaleźć w cenie podobnej w której dużo wcześniej kupiłem S9+.

Zadowolenia z użytkowania życzę! ;)
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post22 maja 2018, 06:57 - Wt

disaster3, to naturalne, że zawsze chcemy (pewnie często nieświadomie) usprawiedliwiać nasze wybory (w tym te zakupowe). Im droższy zakup, tym mocniej chcemy mieć przekonanie, ze zrobiliśmy dobrze. Też tak robię.
Więc jak kupiłem iphona 7 w dobrej cenie na allegro (nówka), i zastanawiałem się, czy może lepiej było kupić iphona 8 to wchodziłem na stronę apple i patrzyłem na tam znajdującą się cenę i mówiłem sobie, że dobrze wybrałem :lol:
Foliowy Ranger

disaster3

Super Perfumaniak

Post22 maja 2018, 07:14 - Wt

coś w tym jest ale słabe to, pachnie obłudą. Sami siebie oszukujemy a tu trzeba prawdzie spojrzeć w oczy. Zakup telefonu nigdy nie jest inwestycją tylko połechtaniem swego ego. Za gadżet trzeba położyć (zależy kto na ile może sobie pozwolić) określoną sumę pieniedzy i nie ma co zakłamywać rzeczywistości jest sie już w plecy coby sie nie kupiło. ;)
Sprzedam

Mirx

Aktywny forumowicz

Post22 maja 2018, 07:28 - Wt

@disaster3: Nie ma co generalizować. Są też ludzie, którzy potrzebują niezawodnego i bezpiecznego urządzenia do pracy. Narzędzie, jak narzędzie, musi wpływać na większą produktywność, a ta nie jest mierzona „fajnością”.

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post22 maja 2018, 07:47 - Wt

Fajne, nie fajne- coś na pewno w tym jest.
Oczywiście z tym iphonem to tak pół żartem, pół serio, nie zamieniłbym go na nic innego, najlepszy stosunek jakości/możliwości do ceny obecnie wśród iphonów.
Każdy chyba lubi mieć przekonanie, że dokonał dobrego wyboru- nie widzę w tym absolutnie nic obłudnego.
Foliowy Ranger

michalsiek

Forumowicz

Post22 maja 2018, 08:16 - Wt

Rok temu kupiłem S7 za 2699zł. Do tej pory uważam że postąpiłem słusznie :-)

S7

eduardo

Aktywny forumowicz

Post22 maja 2018, 08:42 - Wt

Mam podobnie. Trochę czasu zajęło mi podjęcie decyzji, ale jestem z niej jak najbardziej zadowolony. Od lipca 2017 śmigam na S7 Edge Dual Sim. Zapłaciłem 2,3k. Zeszłoroczne wakacje na Rodos ozdjęciowałem całkowicie telefonem i jestem zadowolony.

disaster3

Super Perfumaniak

Post22 maja 2018, 08:47 - Wt

To tak jak ja. Chociaż z niektórych decyzji nie jestem zadowolony. Chociażby z zakupu Iphone 7. Właśnie kilka dni temu przekonałem się na własnej skórze jak bardzo po dupie dostałem i na razie z jabłek się wyleczyłem. A z S9+ jestem bardzo, bardzo zadowolony: zdjęcia, wielkość, multimedia - miazga.
Sprzedam
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)