Teraz jest 26 lutego 2018, 00:39 - Pn

• Reklama

Jaki smartphone, wg wymagań

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

disaster3

Super Perfumaniak

Re: Jaki smartphone, wg wymagań

Post19 listopada 2017, 10:10 - N

No właśnie już nie pamietam. Od jakiegoś miesiąca przeglądam nowo pojawiające się recenzje wszystkich ostatnich flagowcow będących na rynku lub tych, które lada moment maja się pojawić. Także w temacie, trochę jestem ogarnięty, niz to wpadł mi ostatnio jakiś test/recenzja i już wiem wszystko. Na każdy telefon kilka/kilkanaście recenzji przeczytałem żeby wyciągnąć jakaś średnią ;) i wiem ze Oneplus 5T odpadł w mojej selekcji (co nie znaczy ze to zły telefon bo może komuś pasować) tylko już nie pamietam dlaczego. Ja swój ideał opisałem trochę wyżej ale takiego nie ma.

Na razie LG v30 zostaje na tapecie, mimo ze ideałem nie jest. Mimo ze f= 1,6 i jest najjaśniejszy to teoretycznie powinien robić najlepsze zdjęcie jak jest malo światła ale odstaje od S8 i rodziny, od ip8 i X od Pixel 2 nie wspominając. Najlepsza ma sekcje audio ale Oled LG odstaje od Samsungowego. No jak to wiele razy u LG bywało były problemy z doopy, które LG olewało bo nie chciało albo nie potrafiło sobie z nimi poradzić jak słynne bootloop’y, itp.

Nie ma ideału, wybór to kwestia kompromisów. Jakby był ideał, który w 100% spełnia moje wymagania, położyłbym na stół 5k pln poważnie. A tak to jest kwestia kompromisów i ile jest za nie zapłacić.
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

krzysztof1350

Forumowicz

Post20 listopada 2017, 22:53 - Pn

Black Friday w HTC ;)
Trzeba w ogóle zacząć od tego, że jeżeli chce się skorzystać z przygotowanej przez HTC promocji, należy przystąpić do Klubu HTC. Wymagane jedynie jest podanie mejla, natomiast imienia i nazwiska nie.

HTC U11 6 GB/128 GB – 2472 złote (zamiast 3089 złotych, -20%)
HTC U11 4 GB/64 GB – 2200 złotych (zamiast 2749 złotych, -20%)
HTC U Ultra – 1680 złotych (zamiast 2099 złotych, -20%)
HTC 10 – 1592 złote (zamiast 1990 złotych, -20%)

Dość Spoko oferta ;)

kamolskee

Bardzo aktywny forumowicz

Post20 listopada 2017, 23:41 - Pn

Pozbywają się tego co i tak muszą spuścić z ceny? Bo brakuje np. takiego HTC U11+ (plus). I tak z ceną zaszaleli, jakby byli marką na miarę Szajsunga z bdb renomą :)

Ja najbardziej poluję na LG V30 jednak, a na drugim miejscu mam S8, który stanieje znacznie jak wyjdzie S9 na wiosnę.
Wyznawca Black Cube.

michalsiek

Forumowicz

Zegarkowe dylematy ;)

Post21 listopada 2017, 06:19 - Wt

S8 stanieje tak jak S7, na jesieni przyszłego roku. Podobno S9 ma mieć poprawioną ale tylko programowo opcję face id i skanowania tęczówki. A no i nowego Exynosa. Jeżeli tylko to jak donoszą przecieki, to słabo, zostanę chyba przy S7 do kolejnego roku. O ile jeszcze będą istnieć czytniki linii papilarnych chciałbym go mieć z przodu telefonu, dlatego zdyskwalifikowałem S8 na starcie.

S7

krzysztof1350

Forumowicz

Post21 listopada 2017, 08:13 - Wt

S8 jest teraz na Amazonie niemieckim i Saturnie austriackim po 500 euro ;) oni to mają czarny piątek ;) chyba warto ściągnąć ;)

mookie

Forumowicz

Post23 listopada 2017, 20:03 - Cz

Na niemieckim samsung store jest teraz możliwość zakupu tandemu S8 + S7 za 799 EUR.
Wychodzi S8 za 456,65 €, oraz S7 za 342,35 €. A w Polsce jak w lesie...

Ktoś się pisze na S8? Ja chce tylko S7 :-)

https://shop.samsung.com/de/120419881

aiai

Forumowicz

Post29 listopada 2017, 15:21 - Śr

Słuchajta co to będzie.. Jeżeli tel mam naładowany na 100% i zostawiam go np na noc, wstaje rano i mam około 95-98%, a biorę go do łapy na około 5 min, sprawdzam neta itd, ma już 50-60%. To moje pytanie, czy to wina baterii?
Sprzedam: Robert Piguet Casbah, Amouage Opus III, Interlude, Epic, Memoir, L'Artisan.. http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=10979

kamolskee

Post29 listopada 2017, 15:29 - Śr

aiai napisał(a):Słuchajta co to będzie.. Jeżeli tel mam naładowany na 100% i zostawiam go np na noc, wstaje rano i mam około 95-98%, a biorę go do łapy na około 5 min, sprawdzam neta itd, ma już 50-60%. To moje pytanie, czy to wina baterii?

tak, ja tak miałem w S5. wymieniłem na nową z marca tego roku (50 zł). Możesz też zobaczyć czy Ci nie spuchła przypadkiem.
Wyznawca Black Cube.

gilbert

Perfumaniak

Post29 listopada 2017, 15:42 - Śr

Przed wymianą baterii zweryfkiwałbym, czy nie jest to czasem problem z oprogramowaniem.
W poprzednim telefonie tez miałem problem podobny problem z baterią, okazało się, że pomogło przeinstalowanie/aktualizacja oprogramowania.

Jeżeli możesz, to spróbowałbym przywrócić do ustwień fabrycznych, lub właśnie zaktualizować (oczywiście jeżeli masz dostępne jakieś aktualizacje).
Ostatnio edytowano 29 listopada 2017, 15:44 - Śr przez gilbert, łącznie edytowano 1 raz

mookie

Forumowicz

Post29 listopada 2017, 15:44 - Śr

aiai napisał(a):Słuchajta co to będzie.. Jeżeli tel mam naładowany na 100% i zostawiam go np na noc, wstaje rano i mam około 95-98%, a biorę go do łapy na około 5 min, sprawdzam neta itd, ma już 50-60%. To moje pytanie, czy to wina baterii?

A ile lat ma ten telefon? Spróbowałbym jeszcze zerknąć na zużycie prądu przez aplikacje i ewentualnie zrobił reset do ustawień fabrycznych.

lukszyk

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post29 listopada 2017, 15:48 - Śr

Można jeszcze spróbować z kalibracją
https://www.androidpit.com/how-to-calib ... oid-device

aiai

Forumowicz

Post29 listopada 2017, 16:33 - Śr

Rest fabryczny robiony, następnie całkowity format całego telefonu, soft wgrałem na nowo najnowszy. Chodzi tu o xiaomi redmi note 2, tel ma chyba z 3 lata. Sprawuje sie całkiem spoko i chciałem go odratować żeby jeszcze posłużył bo parametry ma spoko. Bateria jest szczupła, zero śladów opuchnięcia.
Sprzedam: Robert Piguet Casbah, Amouage Opus III, Interlude, Epic, Memoir, L'Artisan.. http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=10979

gilbert

Perfumaniak

Post29 listopada 2017, 16:48 - Śr

Też miałem problem w Xiaomi. U mnie było tak, że przy około 30-40% procentach baterii nagle spadało do zera, i się wyłączał. Po przeinstalowaniu problem zniknął. Jeżeli u Ciebie to nie pomaga, to wiadomo, można próbować z nową baterią.

aiai

Forumowicz

Post29 listopada 2017, 16:54 - Śr

Po reinstalacji całego romu warto kalibrować baterię? czy to juz problem odhaczony ze tak powiem?

grembi

Aktywny forumowicz

Post29 listopada 2017, 16:57 - Śr

Nie kalibruje siew baterii

aiai

Forumowicz

Post29 listopada 2017, 17:17 - Śr

Jakieś źródła naukowe? Chodzi o ciągly przepływ ładunków w baterii? czyli nie schodzić poniżej 20%?

michalsiek

Forumowicz

Post29 listopada 2017, 17:48 - Śr

Szkół jest wiele, jedni mówią żeby nie schodzić do 0 i ładować do 80%, drudzy żeby formatować czy am formować itp. Generalnie baterie nie mają efektu pamięci jak kiedyś.
Od lat robię tak że jak mam już ok 15% podłączam, ładuje do 100% i odłączam. Telefony, które tak użytkowałem nie miały problemu z bateriami.
Jedna zasada, nie zostawiać tel na ładowarce na całą noc bo wtedy bateria dostaje po dupie. Z resztą można zobaczyć telefony w sklepach na wystawkach, które non stop są pod prądem, baterie mało nie eksplodują.

S7

grembi

Aktywny forumowicz

Post29 listopada 2017, 17:56 - Śr

No to ja swojego Redmi Note 2 ładuję przez całą noc od samego początku. Telefon ma już prawie 3 lata i ciągle osiągam wyniki SOT na poziomie 4-5h. Podłączam bez względu czy jest 3% czy 30%.

kamolskee

Post29 listopada 2017, 18:10 - Śr

Ktoś wymieniał już baterię w telefonie z niewymienną? :) Ciekaw jestem, ile taka przyjemność kosztuje. Cały czas własnie ta cecha nowych tel. mnie wstrzymuje, by władować ponad tysiąc zł na zabawkę, która ew. zrobię nieco lepsze zdjęcia niż obecnie i po 2-3 latach stanę przed dylematem, czy dać tel do serwisu i zabulić te 2, 3 stówki jak nie więcej za wymianę ogniwa, bo na tym co mam będzie mnie już szlag trafiać.
Wyznawca Black Cube.

koorchuck

Post29 listopada 2017, 18:13 - Śr

michalsiek napisał(a):Szkół jest wiele, jedni mówią żeby nie schodzić do 0 i ładować do 80%, drudzy żeby formatować czy am formować itp.

Szkoła jest jedna, niestety mnóstwo osób (a co gorsza wśród nich sprzedawcy) jest wciąż niedoinformowanych i tak to nadal krążą w najlepsze mity i zwykłe bzdurne informacje o akumulatorach (nie bateriach).
Zasada jest prosta - formowało (nie formatowało, jak widzę to słowo w tym kontekście, to mnie krew zalewa) się stare akumulatorki Ni-Cd, których już dawno nie ma na rynku w telefonach. Tak samo nie ma żadnego efektu pamięci, a współczesne akumulatory działają na zasadzie określonej ilości cykli ładowania i rozładowania.
Rozładować do 0 i przeładować się raczej nie da (nie chodzi o to, co pokazuje system, tylko o faktyczne rozładowanie), bo obecnie stosuje się od tego zabezpieczenia, więc pozostawienie na noc podłączonego telefonu nie zaszkodzi jego akumulatorowi.
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/2585/
-----------------------------------------------
https://www.parfumo.net/Users/Koorchuck
-----------------------------------------------
Stragan z odlewkami
viewtopic.php?f=52&t=19640
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)