Teraz jest 17 czerwca 2018, 22:49 - N

• Reklama

Jaki smartphone, wg wymagań

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

rabarbary

Super Perfumaniak

Re: Jaki smartphone, wg wymagań

Post19 lutego 2018, 21:46 - Pn

A co myślicie o LG G6?
Medytuję nad nim, bo na oko za znośną cenę dają dość dużo...

disaster3

Super Perfumaniak

Post20 lutego 2018, 13:37 - Wt

supermariobros napisał(a):
disaster3 napisał(a):Zgadzam się z Tobą Mario. Mnie tylko system trzyma przy iphoneach. Niestety android jeszcze ma troche do nadrobienia bo jakościowo to już nie ma takiej przepaści.

Jakościowo to bym nawet się pokusił o stwierdzenie, że nie najmniejszej przepaści.
Samsung Galaxy S8 jest genialny, kolega teraz go zakupił bo kilkuletniej przygodzie z iOS i mów, że telefon bajka, lepszy jego zdaniem niż iphone ale system hu**** :lol:

Miałem w domu Samsunga S7 (żona) a poźniej kupiłem jej S8 (od sierpnia 2017 do teraz) także mam cały czas kontakt z topowymi androidami.
Robię żonie jakieś aktualizacje, coś jej ustawiam itd..... Nie zamiełbym iOS'a z powrotem na androida. Mimo że niektóre, rozwiązania mnie w Iphone'ach w***ają to nie tak jakby mnie wkur**** w androidzie. Może tydzień, max 2 z androidem bym wytrzymał nie dłużej.
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

grembi

Bardzo aktywny forumowicz

Post20 lutego 2018, 13:39 - Wt

Kwestia gustu i przyzwyczajenia tak jak jeden woli Kourosa, a drugi sztabę ;-)

supermariobros

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post20 lutego 2018, 13:49 - Wt

Pewnie, do wszystkiego się można przyzwyczaić, ale jak się zna już dwie strony medalu to można obiektywnie wtedy spojrzeć na systemy i wybrać po prostu lepszy dla nas samych.
Najbardziej irytują mnie sytuacje, jak ktoś hejtuje iOS a nie miał z nim do czynieni dłużej niż kilka godzin.
Moim zdaniem warto iść w iOS, tym bardziej- biorąc pod uwagę, że cena np. iphona 7 jest bardzo zbliżona do takiego Galaxy S8!
Nie jestem fanatykiem apple bo uważam, że ceny są sztucznie zawyżane ale doceniam płynność, stabilność i prostotę systemu i tego raczej nikt nie jest w stanie podważyć.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

LeChiffre

Post21 lutego 2018, 00:17 - Śr

Mnie do szczęścia wiele nie potrzeba, smartfona używam do komunikacji oraz czasem zajrzę w internet. Nie gram, zatem nie posiadam nawet jednej gry. Poza systemowymi aplikacjami, mam zainstalowanych zaledwie sześć (niesłownie - 6) ;) od zewnętrznych deweloperów.
Używam iPhone 5S i jestem bardzo zadowolony. System szybki, stabilny, intuicyjny jak dla mnie. Prosty i komfortowy w użytkowaniu. Największą zaletą są jego kompaktowe rozmiary, ekran 4 cale, stąd jego niewielka konstrukcja. Na moje potrzeby taki wyświetlacz jest wystarczający. Obsługa jednoręczna, mieści się w niejednej kieszeni. Wygląd niezmiennie mnie zachwyca. To ostatni model Apple, który ma tak piękną i elegancką linię. Z niecierpliwością czekam na iPhone SE 2, czyli bryła od "5", a kluczowe podzespoły od "7". Prawdopodobnie pojawi się w tym roku...
Mianownik - te perfumy / Dopełniacz - tych perfum / Celownik - tym perfumom / Biernik - te perfumy / Narzędnik - tymi perfumami / Miejscownik - o tych perfumach / Wołacz - perfumy!

MHW

• Ostrzeżenia: 1

Post13 marca 2018, 16:22 - Wt

Z innej beczki: jakiego koloru case najlepiej by pasował do telefonu, którego cały front jest czarny, a tył biały i szklany jak np iPhone X?
Myślałem o czerwonym, czarnym, granatowym lub piaskowo "różowym"

disaster3

Super Perfumaniak

Post20 marca 2018, 08:11 - Wt

a ja zamówiłem Galaxy S9+ , trzeba przejść na chwilę na andka, bo Iphone'y zaczęły mnie nudzić. Mam teraz ip7 256GB (8 nie widziałem sensu kupować a cena X'a i to co oferuję woła o pomstę do nieba - mimo że mógłbym, że to nie wydam takiej kasy na coś co po 2 tygodniach nie będzie się różniło niczym w użytkowaniu niż mam teraz na ip7).
Ostatnio jeżdząc ogladam trochę filmów a ip7 wydaje mi się być trochę mały (ipad'a nie chce mi się targać ze sobą). Zobaczymy jak będzie. ;)
Sprzedam

ŁukaB

Forumowicz

Post20 marca 2018, 09:07 - Wt

disaster3, napisz jak nowy Samsung w porównaniu do iPhone.

disaster3

Super Perfumaniak

Post20 marca 2018, 09:19 - Wt

S9+ dostanę dopiero po 06.04 - także jeszcze trochę muszę poczekać ;)

W domu mam też S8 (żony) więc jakiejś rewolucji się nie spodziewam. W stosunku do iphone'a to zazdroszczę jej tylko większego ekranu no i lepszych zdjęć ale nie mam go na codzień w użytku, gdzie mogą się pojawić różne kwiatki. Jedyne, czego się obawiam w Samsungu a raczej w androidzie to braku takiej płynności/stabilności jak w iOS'ie. Ale może niesłusznie, lub będzie to na tyle małe, że nie będzie mnie wkurzało. Natomiast niewątpliwym plusem będzie ten brak ograniczeń do iTunes'a + większy ekran + gniazdo jack 3,5", które obecnie w iPhone'ach mnie wkurzają.
Sprzedam

Jezza

Post20 marca 2018, 09:23 - Wt

Mam Note8, a on nie różni się zbytnio bebechami od S9+ i powiem, że o płynność nie masz się o co martwić. Te smartfony to petardy.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
How hard can it be?

https://www.youtube.com/watch?v=ZXsQAXx_ao0

Mirx

Forumowicz

Post20 marca 2018, 09:31 - Wt

Jeśli używa się telefonu do rzeczy podstawowych, jak dzwonienie, kalendarz i ew. przeglądarka, to nie ma sensu kupować drogiego telefonu. Teściowi doradziłem, aby kupił Xiaomi Mi A1 i jest bardzo zadowolony. Zapłacił poniżej 1000 zł, ma dobry, całkiem spory ekran, czystego Androida i dużą szansę na regularną aktualizację. Jest zadowolony.

Sam mam iPhone’a X, ale czasem pomagam znajomym i rodzinie uporać się z problemami na jakie napotykają w eksploatacji telefonów bazujących na Androidzie. Zamknięty, uporządkowany iOS to z jednej strony ograniczenia, ale i bezpieczeństwo oraz wygoda. Ogólnie więcej pytań i wątpliwości mają androidowcy. Myślę, że w dużym stopniu na wybór telefonu wpływa ekosystem z jakiego się korzysta. Jeśli cała rodzina i znajomi mają iPhony, Maki, Apple TV, to wybór jest oczywisty. Świetnie działający iMessage, intuicyjne dzielenie się danymi (zdjęciami, itp), możliwość wysyłania obrazu i dźwięku na Apple TV to bezsprzeczne zalety. Na dodatek działa to wszystko bez kombinowania, tak po prostu jakoś łatwiej. Kolejna kwestia to niska utrata wartości iPhonów i łatwość ich sprzedaży.

Jeśli robimy wiele zdjęć i kręcimy komórką filmy, to iPhone X i iPhone 8 sprawdzają się rewelacyjnie. Wiem, że Samsung S9 technicznie powinien robić lepsze zdjęcia, ale jakoś dziwnie większości moich znajomych podobają się bardziej te z iPhone’a.

Jeśli Android, to warto też wziąć pod uwagę Google Pixel 2 i Pixel 2 XL. Może nie są tak ładne jak najnowsze Samsungi, ale to dobry sprzęt.

disaster3

Super Perfumaniak

Post20 marca 2018, 10:37 - Wt

Ja nie jestem zamknięty w Ekosystemach i nie jestem fanboyem, żadnej ze stron. Poza tym jest wiele ważniejszych rzeczy do kupienia (1szej potrzeby), niż wyposażenie siebie i całej rodziny w telefony iOS, dokupowanie przystawek, przedłużaczy, itp. które z logiem jabłka kosztują krocie aby wtedy w pełni wykorzystać potencjał. To mnie wku**** najbardziej w tej marce.
"Korzystaj bez żadnych problemów w pełni z naszych możliwości, bez ograniczeń, itd..."*

*Tylko najpierw weź kredyt kilkadziesiąt tysiący, aby kupić sobie X'a, i małżonce, po MacBook'u, po ipadzie, AppleTV, kabelki, przejściówki, itd... Brawo Ty! Masz cały Ekosystem i możesz w pełni wykorzystać siłe iOS'a!

Tak to wygląda. Iphone'y mam już długo i z jednej strony miło i przyjemnie się z nich korzysta/ło a z drugiej wkurw mnie brał maksymalny, jak chciałem go podłączyć pod TV, wydrukować na drukarce Wi-Fi bezpośrednio z telefonu, podłączyć do DAC'a aby posłuchać muzyki, itp... Bez pierdyliarda przejściówek, przystawek nie ruszysz. :evil:

Pixela 2 brałem pod uwagę ale tylko wersję XL. Niestety to wydatek w ok. 3800 na allegro w wersji 128GB. Poza tym z wersją XL jest sporo problemów o czym piszą w necie więc pakowanie się w coś takiego bez wsparcia w kraju jest trochę ryzykowane więc postanowiłem nie ryzykować.

S9+ bym nie kupował ale trafiła się okazja w cenie poniżej 3k PLN (legalna z papierami) więc nie mogłem nie skorzystać (nie pytać skąd, była tylko 1 szt. :P )
Sprzedam

Mirx

Forumowicz

Post20 marca 2018, 10:51 - Wt

Nie chcę na siłę przekonywać. To tylko mój skromny głos w dyskusji.

Ja też często zamiast Aventusa psikam na siebie L’Aventure. Powtarzam sobie wtedy, że jest prawie tak samo i że cena Creeda jest od czapy, i że przechytrzyłem system. :D

disaster3

Super Perfumaniak

Post20 marca 2018, 11:21 - Wt

Ale ja mam i iphone'a i Aventus'a (sporo ;) ) a L’Aventure to nawet flakonu nie dotykałem i nie mam zamiaru ;)
Na siłe nie trzeba mnie przekonywać bo mam i używam. iPhone jest fajny ale wkurza przez swoje ograniczenia (ja kupuje telefon i chciałbym w pełni go wykorzystać a producent przez swoją pazerność - dokup kilka rzeczy wtedy bedziesz mógł w pełni wykorzystać jego możliwości - ogranicza mnie).
Wtedy nie jest to porównanie iphone X 64GB (4999 PLN) vs Samsung S9+ 64GB (3999 PLN) co który może mi zaoferować. Tylko iphone X 64GB + cała świta produktów z jabłkiem aby w pełni z niego skorzystać vs. S9+ lub cokolwiek innego topowego na Androidzie + cokolwiek innego co mam domu lub moi znajomi bo jest kompatybilne z Andkiem. A to robi różnice.

W domu też w zeszłym roku skonfigurowałem sobie świadomie PC'ta (stacjonarnke) koszt 7k PLN, mogłem kupić Mac'a przy takim budzecie (Mając iphone'a, ipada to byłby słuszny kierunek). Nie zrobiłem tego świadomie. Apple wali w gruchę ze swoją przezajebistością i dyma klientów jak może aby rachunki się zgadzały a coraz bardziej widać w tym komerche a nie praktyczność. Liczy się tylko zysk.

Dlatego pobawię się andkiem. Jak Apple wymyśli coś faktycznie sensownego niż X to nie wykluczam powrotu ale pozbawienie gniazda jack'a 3,5" nie wybaczę nigdy. Dlatego muszą bardzo się postarać aby mnie z powrotem skusić.
Sprzedam

honoris causa

Post28 marca 2018, 21:20 - Śr

Najnowszy Huawei Porsche
Design... chyba najlepsze co można teraz kupić.
Poszukuję próbek:
Black Pepper - CdG
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Freshman - Truefitt & Hill
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be
Davidoff Cool Water Deep Summer Fizz
Petroleum - Histoires des Parfums

Jezza

Post28 marca 2018, 21:48 - Śr

No bez przesady... Znaczek Porsche Design na Huaweiu to tak jakby latać w kurtce Ferrari jeżdżąc Fiatem... To oczywiście tylko moja opinia, ale moim zdaniem to szczyt wiochy... Nie bierz tego do siebie ;)

Nie wspominając już o tym, że wszystko co schodzi z linii produkcyjnej PD jest po prostu...na siłę.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
How hard can it be?

https://www.youtube.com/watch?v=ZXsQAXx_ao0

michalsiek

Forumowicz

Post28 marca 2018, 22:20 - Śr

Jedyne co w nim fajne to czytnik linii papilarnych w ekranie. To jest petarda, na którą czekałem w S9 a nie znalazłem.

S7

mookie

Forumowicz

Post03 kwietnia 2018, 22:54 - Wt

Po prawie 4 latach używania LG G2 w końcu zdecydowałem się na zmianę, wybór zawęziłem do 2 modeli Samsung S7 oraz LG G6. Wygrał ten drugi, głównie ze względu na cenę, w MediaExpert w promocji świątecznej z VisaCheckout zakupiłem go za 1440 PLN.
Pierwsze wrażenia oczywiście pozytywne. Na plus czytnik linii papilarnych,wydajność, świetny aparat i nowy android i to głównie ze względu na te parametry (a właściwie ułomności starego modelu) zmieniłem telefon.
Z minusów - szklana obudowa, brak diody powiadomień, brak iR, brak funkcji SmartScreen (wykrywanie czy gapie się na ekran), no i mógłby być ciutkę krótrzy.
Póki co, jestem zadowolony, brak diody rekompensuje AoD scustomizowane taskerem, wrzuciłem go do cienkiego etui więc szkło nie drażni a brak iR i SmartScreen będę musiał przetrawić.
Jednak LG G2 to był król, jak na swoje czasy miał praktycznie wszystko czego oczekiwałem od smartfona, niestety nie doczekałem się godnego następcy bo każdemu dzisiejszemu smartfonowi czegoś brakuje.

icu

Forumowicz

Post11 kwietnia 2018, 19:31 - Śr

Na mnie również przyszedł czas. Po 3 latach z hakiem moja Alpha powoli odmawia posłuszeństwa (samoistne wyłączanie). Po roku użytkowania przysięgłem sobie, że nie wydam na telefon >1000zł (a nawet miałem plan zamknąć się w 500zł ;) ). Nie gram, nie mam 100 aplikacji (nie licząc systemowych), nie używam fb/messengera, nie oglądam filmów (YT raz na jakiś czas) oraz nie słucham muzyki (no sporadycznie Tidala może włączę). Zawsze byłem na bieżąco z nowinkami itp. ale ze względu, że Alpha w 110% spełniała moje wymagania oraz działała (do teraz) bezawaryjnie - całkowicie wypadłem z obiegu.

90% działania to dzwonienie oraz e-mail. Fajnie jak będzie dual sim - aktualnie drugi sim mam w "niesmartfonie" (nokia 3310 :lol: ). Alpha nie była długodystansowcem jeśli chodzi o baterię więc jestem przyzwyczajony do częstego ładowania, mimo wszystko chciałbym przerzucić się z codziennego na co drugi dzień. ;)

Nie mam uprzedzeń do jabłka (wręcz przeciwnie), jednak ze względu na budżet oraz to, że aktualnie jestem w ekosystemie MS wydaje się, ze nie ma sensu pchać się w iOS.

Z racji, że Alpha do kolosów nie należała sądzę, że mogę mieć problem z dostosowaniem się do 5,5' i więcej. Wiadomo, że teraz trochę się to zmieniło ze względu na brak ramek itp. więc jestem "otwarty" na większą ilość cali.

Szwagier ma Xiaomi 4X i jest całkiem OK, jednak trochę czasu minęło od jego zakupu, więc może (a raczej na pewno) w międzyczasie wyszło coś lepszego. Siostra "ma" Huawei P10 Lite, który po 2 tyg. użytkowania podczas ładowania chciał sam przełożyć się na brzuch (chyba) i aktualnie może służyć za dekorację w koszu z owocami - przypomina jeden z najpopularniejszych, żółtych owoców. :lol: Producent jak i Play umywa ręce - twierdząc, że to wada mechaniczna. W związku z tym mam lekkie uprzedzenie do tej "bananowej" marki...

Jakieś pomysły? Zastanawiam się m.in. nad Xiaomi Mi A1

W skrócie moje wymagania:
Stan = Nowy
$$$ = <1000zł
Ekran = 4,5' - 5,5'
RAM = min. 3GB
Pamięć wbudowana = min. 32GB
Bateria = min. 3000mAh
Dodatki = Żyroskop, Akcelerometr, LTE, Wifi (AC), Ant+ (są w ogóle Xiaomi ze wsparciem?), NFC (niekoniecznie)
Fajnie jak będzie potwierdzone wsparcie oraz najnowsze aktualizacje do Oreo itp.
Ostatnio edytowano 11 kwietnia 2018, 19:47 - Śr przez icu, łącznie edytowano 2 razy
★ SPRZEDAM: Mancera Aoud Lemon Mint ★ ---> http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=17542

sulek

Forumowicz

Post11 kwietnia 2018, 19:38 - Śr

Mój pierwszy smartphone to był Glofiish M700 z 2.8" wyświetlaczem :)
Dzisiaj mam 6" w Huawei Mate 10 lite i nie wyobrażam sobie życia z mniejszym.
Wcześniej nie wyobrażałem sobie życia z większym niz 5.5".
Istotne są tutaj proporcje - 16:9 robi naprawdę ogromną robotę i telefon jest po prostu wygodny w użytkowaniu.
Sam telefon katowany przeze mnie biznesowo (czytaj poczta, skype, rozmowy praktycznie całą dobę + ze 2-3 godziny dziennie gmapps + yanosik + storytel) mogę z czystym sumieniem polecić. A nie jest to mój pierwszy hułałej :) Robi robotę tak, jak powinien robić i za chwilę pewnie będę rozglądał się za P20 Pro. Dzisiaj jeszcze mocno zniechęca mnie jego cena.

A siajomi? Jak to siajomi. A hype tworzony przez fanbojstwo patrzące na telefon przez pryzmat tabelek i benchmarków... Cóż. Ja nie jestem tym targetem.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)