Teraz jest 15 sierpnia 2018, 04:31 - Śr

• Reklama

Soczewki kontaktowe, okulary, itp.

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

kamolskee

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Soczewki kontaktowe, okulary, itp.

Post22 września 2013, 20:59 - N

Od 4 lat nie czyscilem mechanicznie soczewek i dzisiaj wyladowalem na diagnozie w szpitalu. Przypisali mi specjalne krople i na tydzien musze sie pozegnac z soczewkami. Zatem uwazajcie...oko niezle piecze :!:
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

krzysiekk

Aktywny forumowicz

Post23 września 2013, 04:37 - Pn

czyżby to miało związek ze zmianą soczewek?

kamolskee

Post23 września 2013, 08:07 - Pn

Raczej nie. W oasys podobne uczucie piasku w oczach odczuwalem juz po tyg noszenia, poznymi wieczorami. Tutaj po 3 tyg mnie to dopadlo w jednym oku, tylko po nocy gdy ich nie zdjalem wyjatkowo. Mysle, ze to kwestia niedostatecznego dbania o soczewki. Nie czyszcze ich mechanicznie a powinienem. Zakladanie na noc juz sobie odpuszcze, tak na wszelki wypadek.
Btw mam dwa preparaty na recepte firmy... baush. To ta od soczewek purevision. Daje do myslenia, chociaz opinie maja srednie.
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

marxel

• Ostrzeżenia: 1

Post23 września 2013, 20:39 - Pn

Baush + Lomb to przeciez nie tylko purevision, ale cała gama soczewek, płynów, okularów itp. średnie opinie? to sprawa względna, gdybym ja miał wybierać pomiedzy czymś np johnsona, a bausha, nie zastanawiałbym sie ani chwili, i wybrał opcje nr 2. -[nosiłem długie lata m.in acuvue advanced, i wspomniane purevision czy soflensy]
a na uczucie 'piasku', zawsze pomaga mi mechaniczne czyszczenie.

honoris causa

Post24 września 2013, 20:28 - Wt

kamolskee napisał(a):Od 4 lat nie czyscilem mechanicznie soczewek i dzisiaj wyladowalem na diagnozie w szpitalu. Przypisali mi specjalne krople i na tydzien musze sie pozegnac z soczewkami. Zatem uwazajcie...oko niezle piecze :!:

Przez ostatnie 4 lata nie było chyba ani jednego zakładania, żebym nie czyścił mechanicznie. Jakbym tego nie zrobił, to cały czas bym czuł jakieś brudy pod soczewką i by mnie uwierało. Wiem, że to 100% autosugestii, ale to chyba pozytywny "odchył". Czyszczę z wszelkich pyłów soczewki wnikliwie, zużywam pół litra płynu na miesiąc, a nawet więcej. :twisted: Swoją drogą, wydaje mi się, że brak mechanicznego czyszczenia skraca mocno żywotność soczewki. Wg J&J chyba o 50%.

Czyścicie tuż przed zalożeniem po calonocnym moczeniu soczewek, czy po ściągnięciu przed zanurzeniem do pojemniczka?
Ja przez lata czyściłem tuż przed zalożeniem, ale okazuje się, że należy robić do przed zamoczeniem w świeżym płynie. PS - płyn codziennie trzeba zmieniać na nowy, dłużej potem czuć komfort na oczach, mówię z autopsji.
Poszukuję próbek:
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Freshman - Truefitt & Hill
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be
Davidoff Cool Water Deep Summer Fizz
Petroleum - Histoires des Parfums

kamolskee

Post24 września 2013, 21:48 - Wt

honoris: ja popełniłem kilka błędów. Brak czyszczenia mechanicznego (oszczędzałem na płynie) to jedno. Drugie to wlewanie płynu tak do połowy, wrzucanie tam soczewki - czyli jej strona wierzchnia pływała "na zewnątrz", bez całkowitego zamoczenia. A ostatni błąd to brak "wietrzenia" pojemniczka - zawsze zamykałem na dzień, a powinien być odstawiony do całkowitego wyschnięcia. Cóż, nie ma co oszczędzać na płynie - jeszcze kilka dni odpoczynku od soczewek i zmieniam swoje nawyki.

Dziwię się w ogóle tym, którzy noszą soczewki np cały tydzień, bez zdejmowania na noc.

honoris causa

Post25 września 2013, 06:54 - Śr

O kurcze, lubisz zycie na krawedzi. Dobrze, ze zmienisz nawyki, bo oszczedzanie na plynie i higienie grozi po prostu infekcjami. Moim zdaniem lepiej uzywac byle jakiego plynu, ale solidnie dbac o higiene niz najlepszego plynu i na nim oszczedzac. Dlatego polecam Ci marke Horien - pól litra za 10-15zl, stosuje od dawna i jest ok.
Poszukuję próbek:
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be

kamolskee

Post25 września 2013, 21:19 - Śr

Ten płyn Horien, który można wyhaczyć na Allegro za ~18 - 20 zł (bo w sklepach netowych poniżej 29 nie znalazłem) to gorszy jakościowo płyn niż np. taki opti free? Nawiązuje do Twojej wypowiedzi:

"Moim zdaniem lepiej uzywac byle jakiego plynu, ale solidnie dbac o higiene niz najlepszego plynu i na nim oszczedzac. Dlatego polecam Ci marke Horien(...)"

Goban

Aktywny forumowicz

Post25 września 2013, 21:32 - Śr

kamolskee napisał(a):Ten płyn Horien, który można wyhaczyć na Allegro za ~18 - 20 zł (bo w sklepach netowych poniżej 29 nie znalazłem) to gorszy jakościowo płyn niż np. taki opti free? Nawiązuje do Twojej wypowiedzi:

"Moim zdaniem lepiej uzywac byle jakiego plynu, ale solidnie dbac o higiene niz najlepszego plynu i na nim oszczedzac. Dlatego polecam Ci marke Horien(...)"

W zasadzie to ciężko go dostać w cenie powyżej 29zł. :mrgreen:

http://soczewisko.pl/pl_PL/p/Plyn-do-so ... n-500ml/13
http://www.soczewkiplyny.pl/i6-plyn-horien-500-ml.html
http://lentica.pl/p/1535/344/plyn-horie ... ycjne.html
http://visionopticexpress.pl/pl_PL/p/HO ... nowiec/136

kamolskee

Post25 września 2013, 21:39 - Śr

Goban, tych sklepów nie znałem :) Miałem na myśli potentatów typu szkła dot com itp :)

honoris causa

Post25 września 2013, 22:28 - Śr

Kamolskee, przeszedlem przez wszystkie Opti Free i wiele innych. Horien nie czuje, by w czymkolwiek ustepowal takiemu opti free express, a od plynow bauscha jest IMO lepszy, bo mniej oczy wysusza. Ja kupuje u lens-zone na allegro. Sprzedawca 100% pewniak.
Poszukuję próbek:
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be

guma88

Post01 października 2013, 16:45 - Wt

Jeśli mielibyście jakieś pytania do optyka,to zapraszam do rozmowy :) Soczewek kontaktowych nie używam, więc sprawy komfortu itp pozostawiam doświadczonym użytkownikom. Noszę okulary,ale czystko ozdobnie, i w tej materii mam większe doświadczenie (produkty,wykonanie,naprawy,sprzedaż) Gdyby ktoś miał pytania to zapraszam do rozmowy. :geek:

honoris causa

Post02 października 2013, 16:26 - Śr

Krzysiek, czy tak wyglada oryginalne opakowanie (blister) Biofinity?

Pytam, bo kupiłem 2 sztuki tylko na allegro, a nigdy wcześniej ich nie widziałem.

image.jpg
image.jpg (163.51 KiB) Przeglądane 3035 razy

Pierwsze wrażenie jest takie: wypisz wymaluj Air Optix N&D Aqua, ale jeszcze cieńsze.
Poszukuję próbek:
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be

krzysiekk

Aktywny forumowicz

Post03 października 2013, 19:25 - Cz

tak, moje wyglądają dokładnie
wcześniej zamiast comfilcon było chyba biofinity

kamolskee

Post03 października 2013, 19:53 - Cz

Pytanie nie bezposrednio do mnie, ale moje tez tak wygladaja ;) Co do air optix aqua.. nie znam, ale te zwykle wyraznie nie sa dla mnie. Juz wole j&j.

honoris causa

Post03 października 2013, 20:07 - Cz

Dzięki Panowie. Za 2 tygodnie zrobię update, co sądzę o tych soczewkach.
Poszukuję próbek:
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be

kamolskee

Post05 października 2013, 09:15 - So

Honoris, obyś był zadowolony. Ja właśnie zamówiłem kolejny zapas Biofinity. Podoba mi się w nich jeszcze to, że są znacznie twardsze/grubsze?, niż J&J, które przy mechanicznym czyszczeniu często "deformują" się.

Przy okazji, dzięki temu wątkowi, mogę polecić z całą stanowczością sklep: www.lentica.pl

Mam już dość sklepów internetowych z nieetycznym marketingiem kłującym po oczach i nieatrakcyjnymi cenami (można taniej? Można...). Do takich mogę zaliczyć szk**.com albo wyjątkowo perfidny bezoku*****.pl

Przykład: zestaw 3x Biofinity + Płyn Horien Aqua Comfort Solution 500ml + przesyłka 10 zł = 73.89 zł w lentica.pl

U konkunrencji: 97,97 zł

honoris causa

Post06 października 2013, 17:08 - N

Kamolskee, mam dokladnie odwrotne odczucia. Biofinity sa tak mocno uwodnione i delikatne, ze przeplukiwanie ich i czyszczenie jest bardzo trudne, bo zwijaja sie nawet od kropli plynu. Obsluga ich jest moim zdaniem trudniejsza od Oasys, podobnie jak Air Optix Night&Day Aqua.

Nie mniej jednak, grubosc i delikatnosc materialu to nie wszystko. Najwazniejszy jest IMO rodzaj i tu niestety mam smutna wiesc - po kilku dniach czuje, ze wytrzymam w nich max 2 tygodnie. Dlaczego? W Oasys nawet miesiac moge chodzic, w Air Optix nawet dluzej. W Pure Vision 2 nie wytrzymam nawet 1 dnia (po 3 h mam czerwone oczy i lzawia i pieka). W Biofinity po kilku dniach mam z 5% objawow z Pure Vision 2. Pod koniec dnia czuje lekkie palenie i podraznienie. Zaczynaja tez mglic. Choc ich material jest duzo blizej tego z Oasys, ma minimalne cechy tego z PV, co u mnie sie nie sprawdza. Zobaczymy jak bedzie dalej, na ten moment stwierdzam, ze pomimo ich mechanicznej delikanosci, sa mniej delikatnedla moich oczu niz Oasys.
Poszukuję próbek:
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be

kamolskee

Post07 października 2013, 17:19 - Pn

Honoris: fakt faktem, że jeszcze ich nie czyściłem - teraz po tygodniowej przerwie od soczewek, założyłem oasys, bo nowy komplet Biofinity jest w drodze... ale co do tych ostatnich, miałem problemy z ich zdejmowaniem, "uszczypnięciem". W porównaniu z Oasys wydają mi się mniej elastyczne.

Dzięki za info apropo Twoich odczuć. Wynika z tego, że co oczy, to inne wymagania co do soczewek. Jak pisałem wcześniej, mnie osobiście Biofinity nosi się rewelacyjne. Nie muszę mrugać oczami tak często, jak w oasys, czy też mrużyć oczu.

R90

Forumowicz

Post12 października 2013, 10:37 - So

Ja używam od niedawna Bauch&lomb Purevision. Są dobre i tanie, bo za 53zł kupiłem na 3 miechy w trybie 30dni bez ściagania, więc jeśli ktoś ściaga po połowie dnia, to gdzieś koło 5 miesięcy mogą wytrzymać :). Na razie tylko kilka minut po założeniu czuję jakiś dyskomfort, z biegiem czasu to w ogóle ich nie czuję.
Oczywiście ściągam na noc. Dla mnie to głupota nosić soczewki w trybie nocnym( spać w nich), ale kto co lubi :)
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)