Teraz jest 22 lutego 2018, 03:44 - Cz

• Reklama

Jaki bank wybrać?

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

kamolskee

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Jaki bank wybrać?

Post05 grudnia 2016, 22:03 - Pn

Od jakiegoś czasu odradzam wszystkim BZ WBK - więc troszkę współczuję.
Na dzień dzisiejszy - gdybym np. nie miał stałych wpływów - założyłbym konto w Nest Banku. Nadal wszystkim innym polecam Millenium. Oby jednak zbyt dużo osób tam nie zakładało kont (spoko, zostań w tym BZ WBK :) ), bo się to może wszystko zepsuć, tak jak kiedyś miało to miejsce w fajnym na tamte czasy mBąku :D
Wyznawca Black Cube.

Ator

Post16 stycznia 2017, 10:56 - Pn

Jakiś czas temu przekonałem się do Nest banku. Zrezygnowałem z konta w banku pocztowym firmowego, ktore bardzo mnie zawiodło ponieważ podnieśli opłaty do 9 zł miesięcznie ( w skali roku wychodzi ,ze jest to jednak spora sumka). *** - reklama

W nest banku konto firmowe jest zdecydowanie korzystniejsze ponieważ nie ma na nim żadnych opłat oraz wszyskto jest darmowe. Prowadzenie konta, opłaty za przelewy oraz wypłaty z bankomatów.
Poza tym Nest bank ma już placówki w większości miast.
Ostatnio edytowano 23 stycznia 2017, 11:41 - Pn przez Ator, łącznie edytowano 1 raz

kamolskee

Post16 stycznia 2017, 15:05 - Pn

Ator: a jestes zadowolony z ich bankowosci internetowej? Bo ja srednio. Ale tez mam konto, bo darmowe, bo fajne lokaty i express elixir za 1 zł !

gabriel@dag.pl

Post16 stycznia 2017, 18:11 - Pn

millenium jak na razie
używam od dwóch lat i bardzo polecam

yhmmma

Perfumaniak

Post16 stycznia 2017, 18:46 - Pn

A jak z aliorem ?
Poleca ktoś ? Jakieś doświadczenia, bo chcę się tam przenieść z ing

icu

Forumowicz

Post16 stycznia 2017, 19:21 - Pn

Ostatnio głośno o podwyżkach w Aliorze (jak w większości banków): http://www.bankier.pl/wiadomosc/Alior-B ... 93887.html

Czemu uciekasz z ING? Sam mam tam konto od ok. roku (przeprowadzka z mBanku po 10 latach) i szczerze jestem bardzo zadowolony.
Dobra obsługa klienta (w dwóch przypadkach w których korzystałem), BLIK, jak dla mnie fajna aplikacja na Androida, Smart Saver itp.

yhmmma

Perfumaniak

Post16 stycznia 2017, 21:40 - Pn

Bo narzucili opłaty jakich wcześniej nie.było, nawet za głupie wypłaty z bankomatów, mimo, że rzadko używam tego, to jednak zawsze jak wypłacam to gdzieś widzę te podwyżki, plus mało dają od siebie dla stałych klientów, a mam konto tam już ponad 5 lat

icu

Forumowicz

Post16 stycznia 2017, 22:14 - Pn

Fakt, opłaty jakieś wnieśli/podnieśli. Ja w sumie tak tego nie odczułem ponieważ można powiedzieć, że przyszedłem na "gotowe". Co do bankomatów to używam sporadycznie (większość to płatności kartą) ale jednym z warunków, które analizowałem przed przenosinami była bliskość oddziałów/bankomatów. Mam to szczęście, że u mnie jest tego od groma i odległości między kolejnymi odziałami/bankomatami to pewnie max. 2-3km. Oczywiście poza miejscem zamieszkania tak fajnie już nie jest ale wtedy jak wspomniałem płacę kartą.

Ator

Post20 stycznia 2017, 11:07 - Pt

kamolskee napisał(a):Ator: a jestes zadowolony z ich bankowosci internetowej? Bo ja srednio. Ale tez mam konto, bo darmowe, bo fajne lokaty i express elixir za 1 zł !

Tak. Jestem zadowolony. Dla mnie wygodniejsza niż mbank ( w mbanku nigdy nie mogłem niczego znaleźć).

supermariobros

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post07 marca 2017, 14:51 - Wt

Ja mam mbank i ogólnie polecam.
Ale fakt, są rzeczy, które potrafią irytować, np. zmiany regulaminu średnio co dwa-trzy tygodnie lub przerwy dostępu które są z soboty/niedziele- wtedy nie zapłacisz kartą.
Pomijając powyższe, bank godny polecenia ;)
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Sally

Post22 marca 2017, 14:11 - Śr

ja korzystam z millenium. ale to na pdst rankingów

eduardo

Forumowicz

Post23 maja 2017, 07:33 - Wt

Osobiście od wielu lat mam konto w mbank. Chwilowo nie widzę sensu przenoszenia się do innego - tzn. nie ma oferty na rynku, która by mnie skusiła. A do tego mbank jeszcze nie zalazł mi za skórę wystarczająco.

kamolskee

Post24 maja 2017, 07:18 - Śr

eduardo napisał(a):Osobiście od wielu lat mam konto w mbank. Chwilowo nie widzę sensu przenoszenia się do innego - tzn. nie ma oferty na rynku, która by mnie skusiła. A do tego mbank jeszcze nie zalazł mi za skórę wystarczająco.

oj mylisz się. Mam w mbąku oraz Mille. W tym drugim jest typowe HCE, a nie tylko androidPay (przy HCE nie muszę mieć prawdziwej plastikowej karty w ogóle). Poza tym nie ma tak głupich wymagań na "bezpłatność" a i konto oszczędnościowe jest całkiem nieźle oprocentowane (jak na te czasy).

xentrix

Super Perfumaniak

Post28 maja 2017, 17:14 - N

ma ktos konto w Nestbank ?
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

Exuberant

Aktywny forumowicz

Post11 czerwca 2017, 08:21 - N

Czy ktoś może polecić jakiś bank typowo pod kątem konta oszczędnościowego? Przeglądając oferty aż mi się nie chce wierzyć, że oprocentowania są tak niskie.

SuperAIDS

Forumowicz

Post11 czerwca 2017, 08:29 - N

Exuberant napisał(a):Czy ktoś może polecić jakiś bank typowo pod kątem konta oszczędnościowego? Przeglądając oferty aż mi się nie chce wierzyć, że oprocentowania są tak niskie.

2,5% w idea banku na koncie zoska coś tam, ale warunek jest taki zeby 10% tej kwoty było na koncie ROR(darmowe bez warunków). czyli zeby 100tyś PLN było oprocentowane na 2,5% roczne na ror musi byc conajmnej 10tyś. nie szukałem nic nowego ostatnio, w Nest banku masz 2,2% na oszczenościowym i darmowy ror.
Ghost don't exist and there's nothing to be afraid of. Except SuperAIDS!

dzejkob

Post13 czerwca 2017, 08:38 - Wt

Idea Bank - dokładnie to Zośka Pro i dokładnie to 2,25%. Plus jest taki, że kapitalizacja odsetek jest codziennie. Jeżeli nie utrzymasz na ROR 10% wpłaconej kwoty, wtedy oprocentowanie spada do 1%. ROR jest w 100% darmowy bez konieczności spełniania warunków (mam tam jedno z kont).

BGŻ Optima - 1,5% dla salda do 150 tyś., 1,7% dla salda powyżej 150 tyś., oprocentowanie promocyjne 2,2% w skali roku (chyba przez pierwszy miesiąc).

Na korzyść dla BGŻ Optima: nie musisz posiadać RORa w BGŻ, a przelewy z i na oszczędnościówkę są w 100% darmowe dla kont z dowolnych banków.

To są aktualnie najlepsze oferty na rynku. Chyba, że masz dzieci to możesz poczytać o kontach w Nest Bank, bo tam są jakieś bonusy za dzieci (ale to chyba dotyczy lokat). Nie wiem jak to działa bo rodziny nie posiadam :)

SuperAIDS

Forumowicz

Post14 czerwca 2017, 11:50 - Śr

dzejkob napisał(a):Idea Bank - dokładnie to Zośka Pro i dokładnie to 2,25%.

Obrazek
Być może zakładałem w jakiejś promocji ale u mnie jest 2,5% z kapitalizacja raz w miesiącu. Nowelizacja ustawy kilka lat temu spowodowała ze kapitalizacja dzienna jest juz nieopłacalna nawet dla mniejszych kwot.
Ghost don't exist and there's nothing to be afraid of. Except SuperAIDS!

eryks

Post19 lipca 2017, 09:18 - Śr

Jeśli ktoś szukałby kredytu gotówkowego to bardzo dobrą ofertę ma bnp paribas. Po pierwsze krdyt jest bardzo wygodny ponieważ mozna go zaciągnąć całkowicie przez internet. Po drugie oprocentowanie nie przekracza 10% ( oczywiście piszę tutaj o rrso).
Kredyt w sieci ma dobre opinie.
*** - reklama
Ostatnio edytowano 14 sierpnia 2017, 06:20 - Pn przez eryks, łącznie edytowano 1 raz

luki896

Forumowicz

Post19 lipca 2017, 12:51 - Śr

eryks napisał(a):Jeśli ktoś szukałby kredytu gotówkowego to bardzo dobrą ofertę ma bnp paribas. Po pierwsze krdyt jest bardzo wygodny ponieważ mozna go zaciągnąć całkowicie przez internet. Po drugie oprocentowanie nie przekracza 10% ( oczywiście piszę tutaj o rrso).
Kredyt w sieci ma dobre opinie.

Generalnie większość banków ma oprocentowanie poniżej 10% (8,99 to max?), licz się że każdy bank musi zarobić więc dolicz do tego prowizję za udzielenie krdytu, ubezpieczenie oraz inne zmienne typu posiadanie rachunku ROR w danym banku i co miesięczny przychód na to konto ;) więc w całkowitym rozliczeniu niektóre kredyty z wyższym oprocentowaniem są bardziej opłacalne niż te z niższym ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)