Teraz jest 12 grudnia 2018, 17:17 - Śr

• Reklama

nauka angielskiego

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

blumarine

nauka angielskiego

Post05 marca 2013, 14:22 - Wt

Witam.
Mam pytanie odnośnie angielskiego. Właśnie zamierzam się doszkolić z tego języka (m.in. dlatego, żeby łatwiej było mi kupować perfumki za granicą :D). Znalazłam sobie takie kursy angielskiego: http://www.gowork.pl/kursy-i-szkolenia/ ... rszawy-137. Sęk w tym że są intensywne i nie wiem czy sobie poradzę. Czy faktycznie sporo jest materiału? Czy to daje efekty?

khorne

Aktywny forumowicz

Re: nauka angielskiego

Post05 marca 2013, 15:01 - Wt

Ja Ci polece moja metode.

Kupujesz Amazon Kindle (najlepiej dotykowy, o czym pozniej). Sciagasz darmowy slownik angielsko-polski (lub w wersji bardziej zaawansowanej i lepszej korzystasz z wbudowanego ang-ang). Bierzesz dowolna ksiazke na kindle'a (mase ksiazek amazon.com udostepnia za darmo dla posiadaczy Kindle'a), odpalasz i czytasz. Znajdujesz slowo, ktorego nie znasz naciskasz na nim paluchem, czekasz 2sek i masz juz tlumaczenie, ktore w razie czego zapisujesz sobie w zeszycie. Po kilkunastu takich ksiazkach Twoje rozumienie jezyka bedzie na znacznie wiekszym poziomie. Gwarantuje.
Ostatnio edytowano 05 marca 2013, 15:02 - Wt przez khorne, łącznie edytowano 1 raz

Niacha

Bardzo aktywny forumowicz

Post05 marca 2013, 15:02 - Wt

Polecam raczej forum o językach, a nie o perfumach. :lol: To twój pierwszy post XD

aleksander

Super Perfumaniak

Post05 marca 2013, 15:07 - Wt

khorne napisał(a):Kupujesz Amazon Kindle.
Znajdujesz slowo, ktorego nie znasz naciskasz na nim paluchem, czekasz 2sek i masz juz tlumaczenie
A wymowa?

khorne

Aktywny forumowicz

Post05 marca 2013, 15:13 - Wt

Masz tam wbudowanego "Text to Speech". Jesli jakosc nie odpowiada to wiele jest e-bookow ktore maja dodatkowo audiobooka w sobie. Kindle obsluguje takze formaty mp3, wav i pare innych.

mathu

Aktywny forumowicz

Post05 marca 2013, 15:31 - Wt

Nie da się nauczyć komunikacji czytając.

darivsz

Aktywny forumowicz

Post05 marca 2013, 20:19 - Wt

mathu napisał(a):Nie da się nauczyć komunikacji czytając.

Tak właśnie! znam pełno osób, które znają dobrze angielski, ale nie potrafią go po prostu użyć. Nawet nie próbują - tego nie rozumiem.

mathu

Aktywny forumowicz

Post05 marca 2013, 20:53 - Wt

Brakuje praktyki w konstruowaniu zdań, nie da się jej zastąpić czytaniem i słuchaniem.

khorne

Aktywny forumowicz

Post05 marca 2013, 21:03 - Wt

Troche odwracacie sens mojej wypowiedzi. Jesli mialbym byc ironiczny to odpisalbym "Nie da sie sie takze nauczyc komunikacji nie znajac slownictwa, ktore nabywa sie GLOWNIE czytajac" ale nie o to w tym wszystkim chodzi. Wiadomo, ze i to i to jest konieczne by sprawnie poslugiwac sie tym jezykiem. Ja podalem przyklad nieoczywisty, bo o oczywistych mozecie poczytac na pierwszej-lepszej stronie.

PS. Moj dobry kolega wlada perfekcyjnie angielskim, ktorego nauczyl sie czytajac i ogladajac bajki. Nie mial jakis nauczycieli, nie konwersowal z ludzmi a mimo to potrafi w locie tworzyc zdania. Wielokrotnie czytane i zaslyszane zdania i zwroty po prostu utkwily mu w pamieci do tego stopnia, by mowic plynnie nie znajac gramatyki. Wszystko intuicyjnie.

yhmmma

Perfumaniak

Odp: nauka angielskiego

Post05 marca 2013, 22:12 - Wt

khorne napisał(a):Troche odwracacie sens mojej wypowiedzi. Jesli mialbym byc ironiczny to odpisalbym "Nie da sie sie takze nauczyc komunikacji nie znajac slownictwa, ktore nabywa sie GLOWNIE czytajac" ale nie o to w tym wszystkim chodzi. Wiadomo, ze i to i to jest konieczne by sprawnie poslugiwac sie tym jezykiem. Ja podalem przyklad nieoczywisty, bo o oczywistych mozecie poczytac na pierwszej-lepszej stronie.

PS. Moj dobry kolega wlada perfekcyjnie angielskim, ktorego nauczyl sie czytajac i ogladajac bajki. Nie mial jakis nauczycieli, nie konwersowal z ludzmi a mimo to potrafi w locie tworzyc zdania. Wielokrotnie czytane i zaslyszane zdania i zwroty po prostu utkwily mu w pamieci do tego stopnia, by mowic plynnie nie znajac gramatyki. Wszystko intuicyjnie.

Zgadzam sie. Rowniez mam kolege, ktory w ten sposob nauczyl sie ang. I dobrze sobie radzi w rozmowie

illusion

Aktywny forumowicz

Post05 marca 2013, 23:26 - Wt

Według mnie nauka ze słuchu jest bezsensowna ponieważ w ten sposób łapie się wiele potocznych i często błędnych gramatycznie słów i sformułowań. Potem kolega blumarine będzie chciał zdać jakiś CAE, IELTS i okaże się, że w słuchaniu i gadaniu świetny a napisanie wypracowania tragedia.

Normalna droga nauczania zaczyna się od gramatyki i podstawowego słownictwa. Potem przechodzisz do czytania coraz to trudniejszych tekstów (polecam strony Guardian, Reuters i inne), słuchanie rozmówek (również radia - polecam newstalk.ie) oraz najważniejsze MÓWIENIE (staraj się rozmawiać jak najwięcej bo z tym problem w Polskich szkołach - najlepiej jedź za granicę).

blumarine

Post06 marca 2013, 06:32 - Śr

Kindle to dobry pomysł, ale w ten sposób to mogę nauczyć się rozumieć, a jak mówić?

jakub

Forumowicz

Post06 marca 2013, 06:58 - Śr

illusion napisał(a):Normalna droga nauczania zaczyna się od gramatyki i podstawowego słownictwa. Potem przechodzisz do czytania coraz to trudniejszych tekstów (polecam strony Guardian, Reuters i inne), słuchanie rozmówek (również radia - polecam newstalk.ie) oraz najważniejsze MÓWIENIE (staraj się rozmawiać jak najwięcej bo z tym problem w Polskich szkołach - najlepiej jedź za granicę).

To mnie właśnie dziwi w nauczaniu języka. Naturalnie (czyt. od urodzenia) człowiek uczy się języka ojczystego zaczynając od komunikacji. Mały berbeć nie jest świadom tego czy używa czasu przeszłego, równoważnika zdania itd. Z własnego doświadczenia wiem że największe postępy miałem wtedy kiedy oglądałem dużo filmów, seriali ( z ang. napisami) czy czytałem książki jak już ktoś wcześniej przytoczył ( polecam Clarksona ). Gramatyka jest wałkowana od podstawowej/gimnazjum a efekty z reguły są mizerne. Oczywiście dużo zależy od tego czy uczymy się by zdać CEA, czy po to by w miarę płynnie władać angielski ( bo nie zawsze się to pokrywa).

illusion

Aktywny forumowicz

Post07 marca 2013, 19:08 - Cz

Porównanie do umiejętności dzieci jest niemiarodajne ponieważ funkcje poznawcze człowieka się osłabiają z wiekiem. Poza tym osoba zaczynająca od góry czyli od słuchania i czytania trudnych tekstów może łatwo zniechęcić się do dalszej nauki języka, a przecież nie o to chodzi. Nie jest to zasada bo każdy człowiek jest inny, ale jest jedna cecha przydatna dla wszystkich uczących się - własna motywacja.

gurlen87

Perfumaniak

Post07 marca 2013, 19:14 - Cz

Mieliści do czynienia z książką "Blondynka na językach" różne serie językowe, nauka gotowych konstrukcji zdaniowych, głównie przez słuchanie i powtarzanie. Z czasem zaczyna się używać języka instynktownie.

jakub

Forumowicz

Post08 marca 2013, 13:49 - Pt

Ach, przypomniały mi się również pewne dane statystyczne. Nie jestem w stanie teraz podać źródła, ale wspólną cechą krajów, gdzie poziom angielskiego jest wysoki jest fakt, że wszystkie filmy są z napisami, a nie z lektorem. Ubolewam również nad tym, że nawet w internecie ciężko spotkać filmy/seriale z angielskimi napisami, a szkoda...

kasiczek

Post10 listopada 2013, 13:52 - N

Oglądanie filmów w oryginale (najpierw z napisami angielskimi, potem już bez) bardzo rozwinęło moją umiejętność rozumienia ze słuchu i mówienia. Polecam też słuchanie angielskiego czy amerykańskiego radia, podcastów w internecie, a do szlifowania mówienia gadki przez Skype'a z obcokrajowcami.
JESTEM SPAMEREM

supermariobros

Ultra Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post14 grudnia 2015, 07:31 - Pn

nastkakowal napisał(a):Najlepiej nauczyć się języka w kraju, gdzie ten język jest obowiązujący... Taka jest prawda.

Taka jest prawda ale nie dla wszystkich jest to wykonalne.
Moim zdaniem najlepiej uczyć się z filmów. Nie koniecznie z długometrażowych, mam namyśli seriale typu Friends i inne, obejrzeć sobie odcinek z napisami a później je wyłączyć- idealny sposób na naukę ;)
A jeszcze lepszy zapisać się do szkoły językowej ale tylko na metodą Callana z native speakerami.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Sulphur

Forumowicz

Post14 grudnia 2015, 17:26 - Pn

Filmy- callan- wyjazd za granicę. Uczyłem się języka od podstawówki do końca studiów. Skończyłem chyba na b2 czy nawet c1, ale gdy pojechałem za granicę, niejednokrotnie nie wiedziałem jak złożyć zdanie i nie byłem pewny co usłyszałem. Pomimo, że używałem języka dość często (śpiewałem i pisałem teksty). Wyjazd za granicę otwiera oczy i uszy. Bardzo polecam nawet na jakiś 2-3 tygodniowy kurs. Wyjdzcie na ulicę, do sklepu, do urzędu, zobaczycie jak mało wiemy...

supermariobros

Ultra Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post14 grudnia 2015, 18:33 - Pn

Pamiętam swój pierwszy wyjazd za granicę, jak starałem się mówić "poprawną" angielszczyzną (wg nauczycieli z naszej pięknej Ojczyzny) i się zaczęli ze mnie śmiać, mówiąc że tak nikt nie mówi ;)
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557
Następna strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)