Teraz jest 21 sierpnia 2018, 05:04 - Wt

• Reklama

Czytnik e-booków

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

yhmmma

Perfumaniak

Czytnik e-booków

Post17 listopada 2012, 23:13 - So

Cześć!

Zastanawiam się nad zakupem takiego właśnie urządzenia bo już mnie denerwuje noszenie ze sobą książek - są za ciężkie i nie zawsze rozmiary odpowiadają, aby je mieć przy sobie.

Zacząłem czytać trochę o tym, ale zbyt wiele nie znalazłem
Wiem tylko tyle, że jak czytnik ma opcje typu odtwarzanie muzyki, filmów, oglądanie zdj. itp. To jest do niczego.
Czytnik ma służyć TYLKO do czytania - wtedy spełnia swoją funkcję.
Polecają firmę KINDLA, ale ceny mają dosyć wysokie, a aż tyle pieniędzy nie chcę wydać na takie urządzenie.
Więc generalnie jeśli mieliście do czynienia, lub macie coś podobnego to napiszcie swoje spostrzeżenia, może jakieś firmy polecacie itd.

Z góry dzięki za pomoc;D!

Goban

Aktywny forumowicz

Re: Czytnik e-booków

Post18 listopada 2012, 00:15 - N

Wiesz co, jeśli chcesz dobry czytnik e-booków, to w grę wchodzi właściwie tylko jeden - właśnie Kindle. Niby kosztuje trochę, ale takiego komfortu użytkowania nie zapewni Ci nic innego. :-)

yhmmma

Perfumaniak

Odp: Czytnik e-booków

Post18 listopada 2012, 09:16 - N

Goban napisał(a):Wiesz co, jeśli chcesz dobry czytnik e-booków, to w grę wchodzi właściwie tylko jeden - właśnie Kindle. Niby kosztuje trochę, ale takiego komfortu użytkowania nie zapewni Ci nic innego. :-)

Masz takiego:)? Powiedz mi jak wyglada z np. Sciaganymi z neta plikami w pdf. Bo czesto tak mam notatki z zajec albo zeskanowane przez wykladowcow ksiazki czy wazniejsze zagadnienia, ktorych nie ma w bibliotece do naszego dostepu. To mozna tak od razu wrzucic sobie na czytnik i tyle?
Bateria ile trzyma?

Goban

Aktywny forumowicz

Post18 listopada 2012, 13:20 - N

'Jeżeli chodzi o PDF to przy pomocy darmowego programu “Calibre” można w bardzo prosty sposób przerobić ten format na odpowiedni dla Kindle’a. '

Bateria trzyma ok. 3-4 tygodni.

http://kominek.es/2011/06/jak-kupic-kindle/ - w komentarzach znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań. :-)

Simon

Bardzo aktywny forumowicz

Czytnik e-booków

Post18 listopada 2012, 14:14 - N

Według mnie Kindle akurat jest jednym z najbardziej opłacalnych urządzeń na rynku. Jeśli chcesz tylko do książek to śmiało kupuj. Jeśli chcesz często przeglądać pliki pdf to według mnie jest to porażka. E-ink nigdy w tak komfortowy sposób nie obsłuży pdfów jak tablet z tradycyjnym podświetleniem. Ale to już Ty musisz sobie odpowiedzieć na pytanie do czego konkretnie chcesz tego urządzenia używać. Bo tak jak mówi Goban, możesz sobie pdfy przekonwertować. Tylko że zależy co to za PDF, co w nim jest konkretnie. Są takie dokumenty, że możesz ich po prostu nie chcieć konwertować.

Kindla najlepiej kupić prosto z Amazonu. Wtedy jest najtaniej. Jak ktoś sprowadza do Polski i potem sprzedaje, to cena jest zawsze wyższa.

domurst

Perfumaniak

Post18 listopada 2012, 19:35 - N

Paradoksalnie, Kindle jest jednym z najtańszych na naszym rynku czytnikiem z e-ink. Mowa o wersji Classic, czyli bez wodotrysków w rodzaju odtwarzacza, gniazda jack, slotu na karty.

Tańszy jest właściwie tylko Trekstor - http://www.empik.com/czytnik-trekstor-p ... 3godxEwA5Q Czytałem, że z Kindle nie wytrzymuje właściwie żadnego porównania, poczynając od jakości ekranu po samą funkcjonalność i tzw. "usability".

Simon napisał(a):Kindla najlepiej kupić prosto z Amazonu. Wtedy jest najtaniej. Jak ktoś sprowadza do Polski i potem sprzedaje, to cena jest zawsze wyższa.

No nie do końca, bo do Europy z amazonu kupić można tylko wersję bez reklam. Z przesyłką i podatkiem to na dzisiaj 135$ Ja kupiłem wersję z reklamami na alledrogo - wyszło mnie z przesyłką 370zł. Reklamy to wygaszacze ekranu i mały pasek w głównym menu, jeśli dłuższy czas nie używasz wifi reklam nie będzie, bo nie załadują się nowe i będziesz widział standardowy wygaszacz.

Co do PDF to jednak ekran jest przymały. Standardowym można odwrócić orientację i widać trochę lepiej, ale takie techniczne, z wzorami, formułami, rysunkami czyta się bardzo trudno. Ja tak czy inaczej zwykle formatuję to do mobi i nawet jak tekst się nieco rozjedzie to czyta się dużo łatwiej.

Jedną z najlepszych funkcji, imho, jest dostępność wtyczek typu send to kindle itp. Każdą treść z netu możesz przesłać sobie do kindle'a via wifi jednym kliknięciem. Odkąd mam czytnik mocno oszczędzam oczy, bo dłuższe teksty przesyłam sobie na e-papier. No i t tu też uwidacznia się przewaga kindle'a nad jego substytutami.

Najlepiej wejdź na blog pt. "Świat czytników" - masz tam testy, zestawienia, porównania i sam zdecydujesz co warto kupić. Ja z kindle'a jestem bardzo zadowolony - jak masz jakieś pytania to chętnie odpowiem.
Luksus dla mnie - piękna kobieta u boku, perfumy i dobre espresso

Opium dla mas - blog o męskich perfumach
Fragrantica PL - mój profil

blueberry

Forumowicz

Post19 listopada 2012, 13:06 - Pn

Też polecam lekturę swiatczytnikow.pl
Osobiście używam Kindle Keyboard 3G i jestem bardzo zadowolona.
Mama natomiast ma Pocketbook 613 i też nie narzeka, ale ja już przyzwyczaiłam się do Kindle tak bardzo, że gorzej mi się czyta z tego jej.

Niszka

Administrator

Post23 listopada 2012, 09:58 - Pt

domurst napisał(a):No nie do końca, bo do Europy z amazonu kupić można tylko wersję bez reklam. Z przesyłką i podatkiem to na dzisiaj 135$ Ja kupiłem wersję z reklamami na alledrogo - wyszło mnie z przesyłką 370zł.

Masz na myśli brytyjski Amazon?

Tak paczę teraz i ceny zaczynają się od 69 funtów z gratis wysyłką do Polski http://www.amazon.co.uk/dp/B007HCCOD0/r ... enu_kdpsz5

domurst

Perfumaniak

Post23 listopada 2012, 10:16 - Pt

Kindle Store darmowa przesyłka nie dotyczy. Jedyny sposób żeby nabyć kindle'a z przesyłką do Polski to zakup poprzez amazon.com. Na stronach "regionalnych" wysyłka jest ograniczona tylko do danego kraju. Z amazon.de czy .fr też się nie uda...

Niszka

Administrator

Post23 listopada 2012, 10:41 - Pt

hmm, aha, chyba że tak, nie doczytałem że to nie jest FREE Super Saver Delivery tylko FREE UK Super Saver Delivery

domurst

Perfumaniak

Post23 listopada 2012, 10:50 - Pt

To nawet nie chodzi o darmową wysyłkę. Bez adresu w UK W OGÓLE nie da rady zamówić kindle ze strony amazon.co.uk, nawet z dodatkowo płatną przesyłką...

tomson69

Forumowicz

Post08 lipca 2013, 15:48 - Pn

Czy znacie jakiś dobry czytnik ebook do 300-350zł? Chodzi mi o przede wszystkim czytanie książek, bez zbędnych bajerów.

Co sądzicie o tych dwóch
http://allegro.pl/kindle-classic-6-wifi ... 61386.html

http://allegro.pl/czytnik-nook-simple-t ... 48140.html

lukesho

Moderator

Post08 lipca 2013, 16:06 - Pn

Bierz Kindle'a. Sam mam co prawda Paperwhite'a (własne podświetlenie pozwala czytać w ciemnościach, co przy zwykłym Kindle'u classic jest niemożliwe) - i mówiąc krótko, jest rewelacyjny.

tomson69

Forumowicz

Post12 lipca 2013, 15:33 - Pt

Zastanawiam się nad tym Kindle'm ale nie w wersji "Paperwhite" bo jak na razie to jest za drogi.

honoris causa

Bardzo aktywny forumowicz

Post12 lipca 2013, 18:46 - Pt

Miałem do czynienia jedynie z czytnikiem marki Nook (modelu nie znam). Nie mam porównania z innymi, w każdym razie choć działał wolno (chyba to cecha e-ink'a, że odświeżanie trwa z 0,5s), wygoda czytania była niesamowita.
Poszukuję próbek:
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Freshman - Truefitt & Hill
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be
Davidoff Cool Water Deep Summer Fizz
Petroleum - Histoires des Parfums

tomson69

Forumowicz

Post15 lipca 2013, 18:12 - Pn

Jak wygląda sprawa rozszerzeń ebooków w Kindlu Classic? Które są lepsze PDF, DOC, MOBI? Czy jest w tym jakaś różnica?

rabarbary

Super Perfumaniak

Post20 lipca 2013, 18:24 - So

Paperwhite bywa czasami na grouponach czy innych grupowych w niezłej cenie

Jest też opcja zamawiania z niemieckiego amazonu i odbierania w przygranicznych niemieckich paczkomatach, jak ktoś ma blisko granicę

ja kupiłam klasycznego, w zimie był ok, ale w letnie wieczory jak się siedzi poza domem na świeżym powietrzu to czytanie się kończy ze zmrokiem i żałuję... bo tej dodatkowej lampki mi się nie chce przyczepiać do pokrowca :)

rabarbary

Super Perfumaniak

Post20 lipca 2013, 18:28 - So

tomson69 napisał(a):Jak wygląda sprawa rozszerzeń ebooków w Kindlu Classic? Które są lepsze PDF, DOC, MOBI? Czy jest w tym jakaś różnica?

mobi jest najlepszy, pdf trochę może być problem ze skalą, nie przeskaluje się automatycznie, jak za małe musisz powiększać i przesuwać, niewygodne

natomiast co do doc... z tym, że kindle je czyta jest lekka ściema - teoretycznie musisz sobie przesłać doc'a e-mailem na kindelka, on powinien się w locie przekonwerterować na mobi - ale jakoś nie za bardzo mi to działa

więc lepiej samemu sobie przerobić na mobi

instrukcje na świecieczytników

rabarbary

Super Perfumaniak

Post22 lipca 2013, 10:10 - Pn

teraz Paperwhite wersja międzynarodowa na Grouponie jest za 569 zł z przesyłką, sklep kindle-24, często się ta oferta pojawia

Glint

Aktywny forumowicz

Czytnik e-book ów

Post22 września 2013, 20:13 - N

Cześć.

Z racji tego, ze coraz wiecej ciekawych tytułów pojawia sie w wersji elektronicznej zastawiam sie nad zakupem. Posiadam Ipada na Retinie lecz w mojej ocenie lub bedac precyzyjnym w ocenie moich zmeczonych oczy po 30 min. ciaglego czytania mam dosc.
Dodatkowo nie wiem skad sie bierze ciagla chec dotykania ekranu i przesuniecia tekstu o kilka linijek ... co przeszkadza na dluzsza mete.

Jakas ciekawa alternatywa ??

Z gory dziekuje
Następna strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)