Teraz jest 18 października 2018, 19:27 - Cz

• Reklama

Jak się robi odlewki?

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Mirx

Aktywny forumowicz

Re: Jak się robi odlewki?

Post16 maja 2018, 14:17 - Śr

@bejo82: Jeśli cały czas strzykawka jest lekko dociskana, również wtedy, gdy jest w górnej pozycji, nic nie przecieka. Czasem faktycznie zauważam drobne „pocenie” na styku, ale to naprawdę absolutnie minimalne, zupełnie zaniedbywalne ilości. W każdym razie nie czuć w powietrzu perfum, jak ma to miejsce przy „przepsikiwaniu”.

supermariobros

Ultra Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post16 maja 2018, 14:21 - Śr

Ja robię jeszcze trochę inaczej, trzymam wciśnięty atomizer flakonu ze strzykawką wetkniętą w nim i tłoczkiem strzykawki naciągam sok. Szybciej idzie ;)
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Mirx

Aktywny forumowicz

Post16 maja 2018, 14:26 - Śr

@supermariobros: W takim razie będę musiał spróbować jeszcze raz, bo kiedyś łapałem w ten sposób sporo powietrza.

pingwin

Aktywny forumowicz

Post21 maja 2018, 13:07 - Pn

supermariobros napisał(a):Ja robię jeszcze trochę inaczej, trzymam wciśnięty atomizer flakonu ze strzykawką wetkniętą w nim i tłoczkiem strzykawki naciągam sok. Szybciej idzie ;)

Sprawdzone - Twój sposób jest gorszy :D - zasysa tłok zwyczajnie.
Lepiej na spokojnie klikać strzykawką. Dla bezpieczeństwa lepiej jest jednak klikać.
Natomiast - sam sposób - genialny. Też na początku delikatnie mi się spocił gwint, ale to było może 0.5 psiknięcia.
Aktualnie najlepszy znany mi sposób. Może być tak, że użyłem za cienkiej igły 0.8.
.:: STRAGAN PINGWINA ::.
Kup Pan dekant. Mam 200 flaszków.

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post21 maja 2018, 13:34 - Pn

Jak powoli i równomiernie zaciągasz tłoczek to nic nie zasysa ;)
Foliowy Ranger

pingwin

Aktywny forumowicz

Post21 maja 2018, 13:45 - Pn

Brak zasysania tłoka to wynik braku szczelności.
Jak układ jest szczelny to siłą rzeczy będzie zasysać tłok bo tak działa atomizer - wyrzuca płyn, wrzuca powietrze.
Jak nie pracuje a wyciągasz płyn to podciśnienie wciąga tłok.

bejo82

Aktywny forumowicz

Post22 maja 2018, 16:37 - Wt

W różnych flaszkach różnie działa - wczoraj odlewałem Custo i przy wyciśniętej końcówce atomizera zassałem 10ml bez problemu (stosuję tylko wężyk, bez igły). Dla odmiany w Kitonie tłok się cofał i musiałem pompować.
Tak sprawnie mi z Custo poszło, że zacząłem gdybać, czy w drugą stronę też pójdzie :/ Nie próbowałem, ale jeśli tak, to już nigdy nie będę pewny flakonów z allegro i olx.

pingwin

Aktywny forumowicz

Post22 maja 2018, 16:44 - Wt

A teraz taka ciekawostka. W histoires de parfums w gwincie jest plastikowa kulka która uniemożliwia odlewmowanie. Szach mat odlewkowicze.

rafcio

Forumowicz

Jak się robi odlewki?

Post22 maja 2018, 16:49 - Wt

Zawsze można przepsikać :P

pingwin

Aktywny forumowicz

Post22 maja 2018, 16:50 - Wt

I jest to chyba jedyne wyjście w tym wypadku.... :(

czupakabra

Aktywny forumowicz

Post22 maja 2018, 16:58 - Wt

bejo82 napisał(a):Tak sprawnie mi z Custo poszło, że zacząłem gdybać, czy w drugą stronę też pójdzie :/ Nie próbowałem, ale jeśli tak, to już nigdy nie będę pewny flakonów z allegro i olx.

W drugą stronę raczej się nie uda.
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

bejo82

Aktywny forumowicz

Post22 maja 2018, 17:16 - Wt

Sprawdzę przy następnej odlewce, trzymajmy kciuki za niepowodzenie eksperymentu. Jeśli w atomizerze jest membrana jedokierunkowa, to nie powinno się udać, ale z drugiej strony powietrze po psiku jakoś się do wnętrza flakonu dostaje...

czupakabra

Aktywny forumowicz

Post22 maja 2018, 17:19 - Wt

Ja kiedyś podjąłem taką próbę z Aventusem. Miałem pusty flakon w którym skończył mi się płyn, a ponieważ na forum kupiłem kilkadziesiąt ml z rozbiórki postanowiłem spróbować "przepompować".... i nic z tego nie wyszło.
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

pingwin

Aktywny forumowicz

Post22 maja 2018, 18:28 - Wt

bejo82 napisał(a):Sprawdzę przy następnej odlewce, trzymajmy kciuki za niepowodzenie eksperymentu. Jeśli w atomizerze jest membrana jedokierunkowa, to nie powinno się udać, ale z drugiej strony powietrze po psiku jakoś się do wnętrza flakonu dostaje...

Ale on dostaje się po uszczelce - bokiem - a nie gwintem.
Warto rozebrać jedną, pustą butelkę aby to zbadać.
Mnie zastanawia, jak to jest zrobione np. w Montale gdzie wystaje sam gwint.

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post22 maja 2018, 18:45 - Wt

czupakabra napisał(a):
bejo82 napisał(a):Tak sprawnie mi z Custo poszło, że zacząłem gdybać, czy w drugą stronę też pójdzie :/ Nie próbowałem, ale jeśli tak, to już nigdy nie będę pewny flakonów z allegro i olx.

W drugą stronę raczej się nie uda.

Próbowałem. Nie da się.
Foliowy Ranger

ósmy_krasnoludek

Forumowicz

Post22 sierpnia 2018, 20:56 - Śr

Testowo, przed większą rozbiórką próbowałem sposobu z rurką i z igłą. Rurką jest o wiele wygodniej i szybciej wg. mnie.

Co do rurek to nie trzeba aż tak kombinować. Ja na testy kupiłem wenflon. Za 1.6 PLN dostałem zestaw u siebie w aptece, gdzie po odcięciu niepotrzebnych rzeczy zostało ponad 1.5m rurki.
Z tego co widziałem to są różne średnice, więc można śmiało testować 8-)

disaster3

Super Perfumaniak

Post27 sierpnia 2018, 10:40 - Pn

Mirx napisał(a):Ponieważ kilka osób pytało mnie o szczegóły związane z robieniem odlewek/dekantów za pomocą strzykawki, postanowiłem nagrać film instruktażowy. Próbowałem też kilku innych sposób opisywanych w tym wątku, ale w mojej ocenie właśnie metoda z przyciętą igłą sprawdza się najlepiej. Na filmie nie widać jak trzymam strzykawkę. Przepraszam za to, ale już mi się nie chciało filmować ujęcia na nowo.

Jak zrobić dekant/odlewkę perfum za pomocą strzykawki – film instruktażowy na YouTube.

Super filmik jak i sposób. :) Od dawien, dawna, działałem/działam na "przepsik" . Niektóre atomizery/flaszki to takie cholery że aż człowieka telepie jak sobie przypomne. Jedynie splash'e czy z odkręcanymi atomkami były fajne ale takich jest bardzo mały odsetek. Wczoraj j.w. pojechałem sposobem @Mirx'a i tak to można odlewać! :) W powietrzu nie unosi się mega chmura, nic nie cieknie po atomizerze po skropleniu, czysta, dokładna i ekstra robota! Nie długo dotrą kolejne 4 flakony i tym sposobem (może nie będzie to mega przyjemnośc :P ) ale nie będzie tak upierdliwe jak przepsik. ;)

Brawo za pomysł i prezentacje.!!! :)
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

pingwin

Aktywny forumowicz

Post27 sierpnia 2018, 10:45 - Pn

To fakt, sposób ten jest praktycznie doskonały.
W ok. 95% jest to wystarczający sposób.
W 4% warto nałożyć pomiędzy gwint a plastik od igły "gumową rurkę" - wtedy nawet jak coś wypada po za gwint to nie wypada po za rurkę...
1% jest problem :). Jak w gwincie znajduje się plastikowa kulka. (często nie można jej usunąć bo jest ona fundamentem dla sprężyny atomizera.

Czy dekantował ktoś bvlgari aqva? :)
Tzn. nie wiem czy da się to w jakiś sposób rozebrać, czy też czeka mnie przepsikiwanie.

ale chop

Perfumaniak

Post28 sierpnia 2018, 19:43 - Wt

Super patent :)

Ja zawsze wyciągałem ze strzykawki tłok, wylot strzykawki zatykałem palcem (w rękawiczce lateksowej) i psikałem do tej strzykawki żeby wiedzieć ile mililitrów mam wtłoczyć...
Jak już miałem pożądaną ilość np. 10ml to trzymając nadal palcem wylot strzykawki, umieszczałem tłok z powrotem w strzykawce, obracałem strzykawkę wlotem do góry i puszczałem palec - zawsze wtedy pojawiało się delikatne syknięcie...

Zakładałem igłę żeby lepiej kontrolować ruch tłoka, strzykawką skierowaną ku górze naciskałem tłok, żeby usunąć powietrze ze strzykawki i gotowe.. dla mnie najszybsza i bezproblemowa metoda :)

A co do oznaczania dekantów jakbym przeprowadzał kolejną rozbiórkę to umieszczałbym na buteleczce informacje typu: odlano dnia (czy odlewkę sporządzono dnia): 28.08.2018 z flakonu: "i tutaj batch code"

Przykład:
odlano dnia: 28.08.2018
z flakonu: 6T01

Bez tego mając pierdyliard odlewek potem w dyskusjach zastanawiamy się od kiedy mamy tą odlewkę i co to za wersja..
Wielokrotnie czytałem: "mam odlewkę więc nie wiem co to za wersja ale chyba nowa... chociaż nie wiem"
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Często najwspanialsze dzieła odziane są w najbrzydsze szaty...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

koorchuck

Bardzo aktywny forumowicz

Post28 sierpnia 2018, 19:58 - Wt

ale chop napisał(a):Jak już miałem pożądaną ilość np. 10ml to trzymając nadal palcem wylot strzykawki, umieszczałem tłok z powrotem w strzykawce, obracałem strzykawkę wlotem do góry i puszczałem palec - zawsze wtedy pojawiało się delikatne syknięcie...

Zakładałem igłę żeby lepiej kontrolować ruch tłoka, strzykawką skierowaną ku górze naciskałem tłok, żeby usunąć powietrze ze strzykawki i gotowe.. dla mnie najszybsza i bezproblemowa metoda :)

Jak dla mnie niepotrzebna zabawa z tym umieszczaniem tłoka i igły i większe ryzyko, że jakaś ilość wyleci, bo ją np. wypchniesz, albo dołem przy obracaniu strzykawki.
Odpsikujesz daną ilość, trzymając palcem, przesuwasz strzykawkę maksymalnie blisko nad fiolkę, odsuwasz palec i soczek wypływa szybko i bezproblemowo do flakonika. Odbywa się to oczywiście bez tłoka.
Zawsze tak robię i nigdy nie zdarzył mi się jakiś fail. Ewentualnie, jak jest mała i/lub niestabilna fiolka, to proszę kogoś o przytrzymanie, żeby jej przypadkiem nie wywrócić, ale 5ml i większe spokojnie stoją same.
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/2585/
-----------------------------------------------
https://www.parfumo.net/Users/Koorchuck

Stragan - Flakony i odlewki z własnych flaszek
viewtopic.php?f=52&t=19640
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)