Teraz jest 24 stycznia 2018, 10:14 - Śr

• Reklama

Jak się robi odlewki?

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

borysbrzytwa

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Re: Jak się robi odlewki?

Post05 stycznia 2018, 13:22 - Pt

Wreszcie znalazłem chwilę żeby pobawić się w testy, strzykawki długo przeleżały w szafce :)
No więc tak; podszedłem do sprawy jak kolega Leśnik i połączyłem to z wiedzą kolegi mcp, patent wyglądał następująco:
Obrazek
Czerwony nazwijmy go "kapturek" to nasadka od gazu do nabijania zapalniczek.
Kapturek jest silikonowy, na strzykawkę wchodzi dość łatwo, mocno i szczelnie, natomiast osadzając na końcówkę atomizera
już trzeba trochę więcej cierpliwości. Jednak wszystko po chwili zmontowane.
Zasysanie płynu odbyło się poprzez nabijanie strzykawką (góra-dół), nie tłokiem. Tłok sam szedł do góry w miarę "pompowania", razem z płynem.
Aby odlać w ten sposób 10ml trwało to dosłownie około minuty, wow.
Obrazek
Testowałem kolejnymi (NOWYMI) strzykawkami inne zapachy (po dokładnym umyciu czerwonej nasadki) i wszystko było analogicznie identycznie.
Stworzyłem swoje pierwsze w życiu dekanty :D
Obrazek
Podczas testów nic nie przeciekało, wylewało się, pociło i tak dalej. No dobra, co by tu rozebrać? :lol:

baszurek

Forumowicz

Odp: Jak się robi odlewki?

Post05 stycznia 2018, 13:56 - Pt

Kapturek od gazu był silikonowy? Zawsze myślałem, że silikon ma bardziej gumowatą konsystencję, a kapturki od gazu widziałem raczej tylko z twardego tworzywa.

baszurek nadaje mobilnie...
"...Mędrce dawnych wieków

Zamykali się szukać skarbów albo leków

I trucizn – my niewinni młodzi czarodzieje

Szukajmy ich, by otruć własne swe nadzieje."

borysbrzytwa

Forumowicz

Post05 stycznia 2018, 14:20 - Pt

Masz rację, bardziej gumowate jest to tworzywo, dzisiaj wszystko nam się kojarzy z silikonem :D

mcp

Forumowicz

Post05 stycznia 2018, 15:35 - Pt

Borysbrzytwa , ja przepłukuje kapturek spirytusem salicylowym a strzykawki wodą i suszę aby ponownie użyć , oczywiście dodatkowo znacząc aby nie było pomyłki przy następnym razie.

borysbrzytwa

Forumowicz

Post05 stycznia 2018, 16:18 - Pt

Mycie strzykawek chyba sobie bym podarował z racji groszowych kosztów, ale przepłukiwanie w spirytusie "kapturka" to słuszna uwaga. Tego będę się trzymał. Dzięki.

mcp

Forumowicz

Post05 stycznia 2018, 21:27 - Pt

Tak masz rację bez sensu mycie borysbrzytwa szkoda czasu , w sumie można użyć następnej cena jest mała tylko 20-30gr./szt. a hurtowo jeszcze mniej

supermariobros

Super Perfumaniak

Post05 stycznia 2018, 21:41 - Pt

Ciekawy patent, co prawda słyszałem już o nim wcześnie ale zawsze był problem właśnie tego łącznika, między strzykawką a atomizerem fakonu.
Musze powrócić do tych eksperymentów, niektóre flakony mają wyjątkowo nieprzyjazne atomizery do sporządzania dekantów!
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

mcp

Forumowicz

Post05 stycznia 2018, 22:07 - Pt

Odwrotnej kolejności nie sprawdzałem , nie miałem potrzeby ale jak ktoś ma spora ilość próbek i flakon to czemu nie wlać z powrotem dla siebie , nie wiem jak zachowują się bardzo drogie perfumy - atomizery , musicie sami sprawdzić jak już nie sprawdzaliście , techniki lepiej nie opisywać tutaj w odwrotnej kolejności bo może być wykorzystana w innym celu , tak czy inaczej nad pieczą czuwa moderator , więc nie mi jest tu decydować co można a co nie , dziękuje za uwagę.

borysbrzytwa

Forumowicz

Post05 stycznia 2018, 22:58 - Pt

Odwrotna kolejność w takim przypadku mogłaby skutkować masowym skupem zużytych flakonów, nawet nie chcę tego sobie wyobrażać. Mam nadzieję że nie da się.
Ten czerwony łącznik który wykorzystałem jest wyjątkowo ciasny, perfekcyjnie nachodzi na końcówkę strzykawki i nieco ciężej na spust z flakonu.
Z drugiej strony dzięki temu nie ma możliwości dostania się powietrza i nie występują żadne przecieki. No i jeszcze jeden dla mnie istotny aspekt takich odlewek -
zero kontaktu z powietrzem oraz najlepsze rozwiązanie estetyczne - maksymalna sterylność. Spokojnie można odkręcić dekant tuż przed wlaniem płynu.
Najgorszą dla mnie zmorą otrzymywanych odlewek jest popatrzenie pod światło i zobaczenie pływających farfocli albo jakiegoś nie wiem, kurzu. Osobiście trafia mnie jak takie coś dostaję
w odlewanym dekancie.
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)