Teraz jest 18 listopada 2018, 00:30 - N

• Reklama

Co dzisiaj pijesz?

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Re: Co dzisiaj pijesz?

Post27 czerwca 2018, 17:15 - Śr

Z kodem INF-MARIAN jeszcze większy rabacik ;)

ale chop

Perfumaniak

Post29 czerwca 2018, 12:30 - Pt

Cacuszki dojechały :mrgreen:
Pięknie się prezentują na żywo...
Załączniki
Oak Aged.jpg
Oak Aged.jpg (144.99 KiB) Przeglądane 275 razy
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Często najwspanialsze dzieła odziane są w najbrzydsze szaty...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post29 czerwca 2018, 12:45 - Pt

Zaszalałeś :D

ale chop

Perfumaniak

Post29 czerwca 2018, 12:58 - Pt

Poczytałem recenzje, przejrzałem Ratebeer'a (99/100), zobaczyłem filmy z degustacji, przestudiowałem ich stronę i się zakochałem :mrgreen:

Widziałem to piwo na zagranicznych stronach po €18,50, a wiem, że na WFDP było sprzedawane po 71zł - więc jak w Lidlu po rabatach wyszło 40zł to już się nie zastanawiałem :D

Do tego ta warka #19 jest na swój sposób wyjątkowa- tylko do niej użyto Quada leżakowanego w beczce po winie Banyuls i to aż 83% (pozostałe 17% to Quad ze świeżej, mocno opiekanej beczki).. do żadnej innej warki nie użyli tej beczki:
https://www.latrappetrappist.com/en/our ... -oak-aged/

Mam nadzieję, że kolejne "bacze" będą się pokazywać.

Pierwsza butelka poczeka do Świąt, a ostatnią chcę wypić po terminie - może na okrągłe urodziny w 2042r ? :lol:
Ta pośrednia butelka jeszcze nie jest rozplanowana hehe
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

Scarlatti

Aktywny forumowicz

Post29 czerwca 2018, 16:17 - Pt

70 zł za piwo? W latach 90 jakbyś komuś się pochwalił, nie co ja mówię popraw - wtedy ludzie nie mieli świadomości że piwo może być tyle warte, ale czy to nie jest jak z perfumami że płacisz już tylko za markę?

Jacobi

Forumowicz

Post29 czerwca 2018, 16:38 - Pt

Zamówiłem też 2 butelki, zobaczymy.

ale chop

Perfumaniak

Post29 czerwca 2018, 16:42 - Pt

Scarlatti, i to za 375ml :mrgreen:

Utopias kosztuje w Polsce 1500zł więc co to jest przy nim 70zł :D

W przypadku tych La Trappe oprócz marki płacisz też za rzemiosło, czas i historię.

Te piwa często po kilka lat leżą w tych beczkach (i to drogich beczkach), zajmując sporo miejsca w piwnicach - a jak widać rynek jest na takie piwa, bo bawią się już w to na całego od lat..

PS. Fajny klimat ma ten browar - i nie jest to kreacja na potrzeby reklamy.. tam naprawdę tak to wygląda:
https://youtu.be/JQHs0IAPWX0

Scarlatti

Aktywny forumowicz

Post29 czerwca 2018, 17:06 - Pt

Prawdę mówiąc dopiero dzięki wam dowiaduje się o tak smakowych właściwościach piwa.
Wcześniej myślałem że 5 zł za piwo (500ml) to najlepsze co można dostać, a gdy widziałem ceny 7-10 zł to pomyślałem że to już wydziwianie i płatność za import. Teraz myślę że to jednak szaleństwo.

ale chop

Perfumaniak

Post29 czerwca 2018, 17:39 - Pt

Każdy był kiedyś na takim etapie :) sam jak zacząłem odkrywać świat piwa to z tydzień myślałem zanim kupiłem piwo za 10zł :D

A teraz wiem, że mamy jedne z najtańszych piw rzemieślniczych na świecie... co mnie bardzo cieszy.

Te La Trappe leżakowane w beczkach to już są wyjątkowe piwa na bardzo specjalne okazje... tu już idziemy w skrajności..

Nie trzeba wydawać 70zł na piwo żeby napić się czegoś dobrego... większość piw jakie sprawiają mi radochę (a o to przecież chodzi) kupuję w granicach 3zł - 8zł...

Jest to maksymalnie kilka razy więcej niż cena eurosikacza, a dostarczają takie piwa 1000 razy więcej smaku i radochy...

Dobre eurosikacze też są spoko - każdy lubi napić się takiego przepłukiwacza co to nieabsorbuje zbytnio, a do meczyku z czipsami, pizzą czy w klubie ze znajomymi fajnie się go pije :)

Natomiast świat piwa to piękny temat, a my szczęściarze żyjemy w złotych czasach pełnego rozkwitu piwowarstwa i jego bajkowych owoców :)

srG

Perfumaniak

Post29 czerwca 2018, 18:33 - Pt

Może jedne z najtańszych, ale tak jak u nas za kilka złotych można kupić niezłą ipe, tak w USA za kilka dolarów mogą sobie kupić topowego Treehouse'a, albo Duńczycy Mikkellera, także tego ;)
Jeszcze gorzej jest jeśli idzie o przelicznik przy droższych piwach. Niby oczywistość, ale zawsze mnie to irytuje.
La Trappe niestety daleeeeko do skrajności.

ale chop

Perfumaniak

Post29 czerwca 2018, 19:24 - Pt

Za kilka dolców to koncerniaki najczęściej można kupić, a za niewiele więcej krafty także u nich nie ma takiej różnicy w cenach, jak u nas miedzy sikaczami, a kraftem.

U nas akcyza na piwo jedna z niższych mimo wszystko :)

A w drugą stronę to w takiej Japonii mają ceny... tam to dopiero wysoka akcyza.

La Trappe to skrajność w porównaniu z eurosikaczami, które miał na myśli Scarlatti - powtarzam, że nie trzeba kupować piwa za 70zł (nie popadajmy w skrajności), bo za 8zł mamy na pęczki świetnych piw...

srG

Perfumaniak

Post29 czerwca 2018, 19:50 - Pt

Nie przesadzaj w drugą stronę. Na pęczki w tej cenie jest dobrych piw, nie świetnych. I to żadne czepialstwo, bo tak można określić Toppling Goliath albo Speedwaya czy Abraxasa, a nikt nie powie, że nie ma ogromnej różnicy między nimi a np. naszymi risami (piszę o naszych, bo są tutaj najtańsze, oraz pomijam SA czy Dzikość BA, które są w podobnej kwocie co wspomniane). Z resztą stylów jest podobnie, może z wyłączeniem belgii, której nie piję i nie wiem jak jest, ale nawet jeśli, to niewiele to zmienia.

Sam jestem wielkim fanem Piwnego Podziemia, ale już bez przegięć.

ale chop

Perfumaniak

Post29 czerwca 2018, 20:14 - Pt

Mnie tego nie musisz tłumaczyć :)

Chciałem tylko zachęcić Scarlattiego do poznania czegoś fajnego :)

Ktoś kto zaczyna przygodę nie musi od razu celować w topowe importy, bo u nas znajdzie mnóstwo rewelacyjnych piw..

Poza tym do pewnych rzeczy trzeba dojrzeć... mało któremu nowicjuszowi posmakuje jakikolwiek Quadrupel..

PS. Poza tym można powiedzieć, że La Trappe to skrajność, bo to jedyny browar na świecie, który ma certyfikat Trapistów i bawi się w barrel ageing..

icu

Aktywny forumowicz

Post29 czerwca 2018, 20:34 - Pt

ale chop napisał(a):
Nie trzeba wydawać 70zł na piwo żeby napić się czegoś dobrego... większość piw jakie sprawiają mi radochę (a o to przecież chodzi) kupuję w granicach 3zł - 8zł...

Jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o piwo, 90% co pije to koncerniaki, na dobrą sprawę nawet nie potrafię wymienić za bardzo rodzajów itp. Ostatnio piłem Raciborskie Zielone i było całkiem OK jak na mój niedoświadczony/niewyrobiony smak. Coś w tym stylu możecie polecić do przetestowania?
⭐ MAINSTREAM & NISZA - FLAKONY / MILILITRY / DEKANTY ⭐ ---> viewtopic.php?f=52&t=22456

ale chop

Perfumaniak

Post29 czerwca 2018, 20:40 - Pt

Raciborskie Zielone to niestety największy syf jaki może być... sam jako totalny laik przed 2010r się nim podniecałem.
To zwykły sikacz z zielonym barwnikiem także dramat - to już lepiej Harnasia wypić.

Podskoczy do Auchan, Tesco czy innego Carrefoura i na pewno coś fajnego wpadnie Ci w oko :)

Zobacz co piliśmy na poprzednich stronach i co polecaliśmy .

koorchuck

Bardzo aktywny forumowicz

Post29 czerwca 2018, 20:40 - Pt

Z szeroko dostępnych Tenczynek Pils i Tenczynek Lager. Dostępne m.in. w sieci Dino.
Z bardziej chmielonych Grodziska APA i White IPA, też wszędzie są.
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/2585/
-----------------------------------------------
https://www.parfumo.net/Users/Koorchuck

Stragan - Flakony i odlewki z własnych flaszek
viewtopic.php?f=52&t=19640

icu

Aktywny forumowicz

Post29 czerwca 2018, 20:45 - Pt

Dzięki. Czytałem o tych barwnikach i zdaje sobie sprawę że to syf, chciałem tylko nakierunkowac Was o jaki mniej więcej smak mi chodzi. Dużo piłem Miłosław'ów i innych polecanych w tym wątku ale nic za bardzo nie zapadło mi w pamięci.

Wy tu w tygodniu po kilkanaście różnych flaszek pijecie, sądzę że zabraknie mi czasu/okazji aby wypróbować choćby z 20% tego co jest w wątku.

Dlatego chodziło mi bardziej o wskazanie kierunku bo przy obecnej palecie dostępnych piw, czuję się jak dziecko we mgle. ;)
Ostatnio edytowano 29 czerwca 2018, 20:54 - Pt przez icu, łącznie edytowano 1 raz
⭐ MAINSTREAM & NISZA - FLAKONY / MILILITRY / DEKANTY ⭐ ---> viewtopic.php?f=52&t=22456

ale chop

Perfumaniak

Post29 czerwca 2018, 20:48 - Pt

Popieram Kurczaka... Grodziska APA i WIPA to świetne piwa, szczególnie na początek przygody...

Dla bardziej wtajemniczonych to takie piwka codzienne ale laikowi potrafią otworzyć oczka :)

Lucjan

Moderator

Post29 czerwca 2018, 20:53 - Pt

Z Krzychem o piwach rozprawiać , to droga do kolejnego zatracenia :D , pilnuj się Jacek :mrgreen: :lol:

ale chop

Perfumaniak

Post29 czerwca 2018, 20:55 - Pt

Lucjanie, bez przesady... tyle kasy na perfumy wydajemy, to od paru piwek nikt nie zbankrutuje :lol:

PS. Intermarche też ma dobry asortyment..
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)