Teraz jest 18 października 2018, 19:59 - Cz

• Reklama

$%@&*# Poczta, PKP i co tam jeszcze ;)

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

siwy

Aktywny forumowicz

Re: $%@&*# Poczta, PKP i co tam jeszcze ;)

Post22 lipca 2018, 22:43 - N

Tiger and Bear są słabi, chyba najsłabsi z drogich sieciówek.
Kupowałem u nich raz, na prezent, wysłali mi perfumy w pudełku poprzecieranym na rogach, z folią za którą był kurz jakby 100 lat stały na półce a batch był zaledwie dwuletni i później się zastanawiałem jak dać coś takiego. Reklamacji oczywiście nie uznali.
Douglas wysyła błyskawicznie, żeby się człowiek nie rozmyślił. :lol:

rabarbary

Super Perfumaniak

Post26 lipca 2018, 08:23 - Cz

DPD.
Kupiłam perfumy na ebay z Francji, nie wiedziałam czy w Polsce paczkę przejmie kurier czy poczta, więc podałam adres domowy, bo w pracy całą pocztę rejestrują i jest problem z prywatnymi.
Wczoraj wieczorem dostałam z DPD informację, że otrzymali paczkę i kurier dostarczy mi ją jutro.
Kuriera akurat muszę do pracy, bo w domu nikogo nie ma, ale w treści e-maila była informacja, że jak chcę zmienić adres dostawy, to mam wejść na czat, był link.
Spoko.
Weszłam, odczekałam swoje, poprosiłam o zmianę miejsca dostarczenia.
Odpowiedzieli, że to jest paczka zagraniczna i w związku z tym tutaj nie mogę zmienić, mam napisać drogą e-mail, podali adres.
Napisałam, odpisali, że e-mail musi być z adresu, którego używał nadawca.
A nadawca użył nie tego, który mam przypisany do ebaya, tylko tego, który jest przypisany do PayPal.
Ok, napisałam drugiego maila.
Odpisali, że paczka nie trafiła jeszcze do nich, więc nie mogą przekierować, mam się głosić jak będzie u nich w systemie.
W nocy oddział przesłał informację, że jest już u nich, więc rano ponowiłam dyspozycję, z obu adresów.
Na jednego mi odpisali, że nie mogą zmienić dyspozycji, bo paczka jest już wydana, na drugiego, że przekazali dyspozycję do oddziału.
No i czekam z ciekawością, która wersja zwycięży :)

Edit
Rano przekazali paczkę mojej sąsiadce w domu.

rabarbary

Super Perfumaniak

Post03 sierpnia 2018, 09:00 - Pt

Paczka+ podrożała :(

dychotomja

Aktywny forumowicz

Post03 sierpnia 2018, 10:45 - Pt

Nie tylko podrożała, ale i nie zasługuje na miano "+" :evil:
Wysłałam przesyłkę we wtorek rano Paczką + i dodatkowo ekspresem.
Miała dotrzeć do adresata w ciągu 24 godzin, a w doręczeniu jest... dzisiaj. Trzy dni wisiała w Zabrzu :roll:
Żeby było śmieszniej, w tym samym dniu po południu wysłałam przesyłkę poleconym priorytetem i dotarła wczoraj.
Oczywiście złożyłam reklamację, ale podejrzewam, że wyślą mnie na drzewo, jak większość niezadowolonych klientów :?
"Złośliwość - hobby ludzi inteligentnych..."

SuperAIDS

Forumowicz

Post03 sierpnia 2018, 10:59 - Pt

Paczka z odbiorem w placówce pocztowej podrożała o 25% O_o wysyłałem pierwszego to uwierzyć nie mogłem ze z dnia na dzień coś co kosztowało 8.50 kosztuje już 10.60... ale ludzie pracujący na poczcie dostali podwyżkę w wysokości 5% :D brutto... Matematyka musi się zgadzać, podwyżka dla pracowników i premia dla zarządu.. Tylko czekać kiedy envelo tez podniesie ceny. Swoją drogą miałem podobny przypadek jak kolega paczka24 nadana w poniedziałek a dostarczona w piątek po 2 dni odbijała sie 2 razy dziennie z sortowni na UP w sumie po 3 kursy w każdą stronę zdążyła zrobić i dopiero po interwencji telefonicznej w tejże sortowni ktoś ogarnął ze nie na ten UP zostawała wysłana.. UP odsyłał do sortowni a ci z uporem idioty znów wysyłali do tego samego UP... Reklamacja złożona na PP S.A odpowiedz po 33 dniach ze źle złożona bo powinienem kierować do Envelo czyli PP inna spółka i reklamacje uważa się za niewniesioną.... no to napisałem... włącznie z dowodem nadania, pismem z PP S.A. i co? po 10 dniach informacja ze oni kierują do PP S.A. w celu wyjaśnienia sytuacji... Jaja jak za komuny, spychologia i kompletny brak poszanowania dla klienta.
Dziękuję za uwagę.
Ghost don't exist and there's nothing to be afraid of. Except SuperAIDS!

xentrix

Super Perfumaniak

Post03 października 2018, 18:34 - Śr

dziś poczta pobiła jakis rekord .... wczoraj nadałem po godzinie 16 paczkę eko , dzis o 10 rano dostaje info od kolegi z forum, ze paczka dotarła ... :shock: 17 godzin !!

tak więc pochwalic ich tez czasem trzeba :)
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

Lucjan

Moderator

Post03 października 2018, 18:35 - Śr

Mi Sergii nadał pakę wczoraj - dzisiaj o 8 już się cieszyłem :mrgreen:

pingwin

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post04 października 2018, 09:24 - Cz

DPD
Kurier nie przyszedł po zamówione dwie paczki (zamawiane dwa dni z rzędu) - myślę sobie - pewnie mu się nie chciało i przyjdzie jutro. Więc czekam grzecznie... Po tygodniu dzwonię na infolinię i słyszę, że tak - kurier nie przyszedł, i w związku z czym na paczkę następnego dnia zostało naniesione zapytanie "czy może przyjść jutro?" (czyli już kilka dni temu). Nikt nie udzielił odpowiedzi czy może przyjść jutro - bo nikt mnie o tym zapytaniu nie poinformował w żaden sposób - i w związku z tym, że wisi zapytanie na paczce to nikt nie próbuje jej doręczyć :mrgreen:

Podsumowując - jak wysyłasz coś w DPD musisz darzyć ich naprawdę ograniczonym zaufaniem.
Szkoda... W przeszłości takie idiotyczne zachowanie nie miało u nich miejsca (w moim wypadku).
Także przepraszam forumowicza który czekał na paczuszkę - nie moja wina :P
.:: STRAGAN PINGWINA ::.
Kup Pan dekant. Mam 200 flaszków.

icu

Aktywny forumowicz

Post04 października 2018, 10:35 - Cz

U mnie poczta w ostatnim czasie działa TRAGICZNIE, więc zrezygnowałem z ich usług definitywnie. Zbliża się okres świąteczny i nawet nie chcę wyobrażać sobie jak to będzie wyglądało.

Paczka24 (w międzyczasie zmienili termin doręczeń na D+2, więc nazwa jest nieadekwatna do oferowanej usługi) = min. 5-6 dni roboczych, monitoring nie działa, a jak działa to zatrzymuje się na długi czas w WER Zabrze.

Ostatnio (w poniedziałek) Sergii i do mnie nadał paczkę, wg monitoringu nic się z nią nie dzieje od tego czasu. Jedyna zmiana to informacja, że wysłano sms, choć nic nie otrzymałem. Jednym słowem tragedia.

Pozostały paczkomaty i kurier... :roll:

PS. Co do kurierów to niestety ale też są problemy. Jeden nie zadzwoni, drugi zmieni status na "brak odbiorcy/nadawcy" oczywiście nie będąc na miejscu itp.

Ostatnio czekałem dwa dni na paczkę DHL (dostałem sms'a), w końcu wchodzę na tracking, a tam informacja "Paczka błędnie zaadresowana lub błąd w adresie" i odnośnik "edytuj dane". Nosz k... sms'a potrafili wysłać, że paczkę "otrzymam" ale już zadzwonić, że mają "problem" z adresem to nikt nie raczył. Gdybym sam tego nie zauważył to paczka wróciła by do nadawcy...

Na szczęście u mnie w 90% firm kurierskich jeżdżą Ci sami kurierzy od paru miesięcy, więc już mnie znają i wiem, że w większości sytuacji trafią na czas. Gorzej jak ktoś jest na urlopie lub nastąpiła zmiana, wtedy często są ww. problemy.
⭐ MAINSTREAM & NISZA - FLAKONY / MILILITRY / DEKANTY ⭐ ---> viewtopic.php?f=52&t=22456

xentrix

Super Perfumaniak

Post04 października 2018, 13:01 - Cz

icu napisał(a):Ostatnio (w poniedziałek) Sergii i do mnie nadał paczkę, wg monitoringu nic się z nią nie dzieje od tego czasu. Jedyna zmiana to informacja, że wysłano sms, choć nic nie otrzymałem. Jednym słowem tragedia.

.

co do powiadomien poczty przez maile albo sms to fakt ... nadajesz paczkę i niby system wysłał powiadomienie, ale adresat nic nie dostaje ...
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

WiesiuWojnar

Forumowicz

Post04 października 2018, 15:37 - Cz

Ja ostatnio zauważyłem, że naprawdę ciężko o solidną firmę kurierską. DPD, FedEx, DHL - przez ostatnie dwa miesiące każda miała potknięcia, a DHL ostatnio 5 (!!) razy przekładał odebranie paczki. Dzisiaj specjalnie jestem w domu, żeby odebrać paczkę, a FedEx informuje mnie o 12, że nikogo nie zastał ... Zero telefonu do mnie, czy zostawieniu numeru telefonu do kuriera. Informacja, że w ciągu 2 dni znowu ponowią doręczenie. Co zrobić, jak kurierzy nie chcą pracować za te pieniądze i olewają temat, bo i tak ich nie zwolnią ... a człowiek się wkurw :evil: :evil:
Na ten moment sprawdzają się u mnie tylko paczkomaty ...

jazon

Forumowicz

Post04 października 2018, 15:41 - Cz

U mnie ostatnio GLS miał już paczkę w swoim magazynie, ale przez 2 dni z niewiadomych powodów nie wydawał jej kurierowi do doręczenia. Później przyszedł weekend i tym sposobem miałem 5 dni opóźnienia w otrzymaniu paczki.
Miałem też przygodę z paczkomatem, który nie otworzył mi skrytki. Interwencja InPostu w tej sprawie (przełożenie paczki do innej skrytki) trwała ok. tygodnia.
Profil Fragnatica: https://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/19140/

Poszukuję korków do:
- Loewe Solo Platinum
- Guerlain Homme (lub innego Guerlain w nowej szacie)

pingwin

Aktywny forumowicz

Post04 października 2018, 15:54 - Cz

Odnośnie paczkomatu to częsty problem. Czasami zdarza się, że trzeba "szarpnąć" tą skrzynkę, która się nie otworzyła bo nie odskakuje. Ja w tym celu nadstawiam uszy gdzie wyda dźwięk, aby wiedzieć gdzie szukać (bo wizualnie tego nie widać) :mrgreen: Do tej pory u mnie to wystarczało aby otworzyć paczkomat 8-)
Inna sprawa, że kiedyś otworzyło mi również nie moją skrzynkę.

saidali

Aktywny forumowicz

Post04 października 2018, 18:57 - Cz

Wy tu gadu gadu, a Paczkomat drożeje...
Nie wiem od kiedy, bo czytałem komunikat na szybko.

icu

Aktywny forumowicz

Post04 października 2018, 20:02 - Cz

Od kiedy? Przecież już raz w tym roku podrożał i to znacznie... Można źródło? ;)
⭐ MAINSTREAM & NISZA - FLAKONY / MILILITRY / DEKANTY ⭐ ---> viewtopic.php?f=52&t=22456

pingwin

Aktywny forumowicz

Post04 października 2018, 20:42 - Cz

Pomijając tragiczny system nadawania polecam STSkurier.pl na paczkomat (zwłaszcza najmniejszy rozmiar). Większe chyba warto na furgonetka.pl

saidali

Aktywny forumowicz

Post04 października 2018, 21:45 - Cz

icu napisał(a):Od kiedy? Przecież już raz w tym roku podrożał i to znacznie... Można źródło? ;)

https://inpost.pl/sites/default/files/r ... y-2697.pdf

Dobrze czytam? 13,76 dla wszystkich paczek? :?

icu

Aktywny forumowicz

Post04 października 2018, 21:51 - Cz

O k... prawie 16zł z ubezpieczeniem, masakra. :shock: jeszcze w styczniu/lutym "gabaryt A" był za 8.99zł (w tym ubezpieczenie do 1000zł). W niecały rok podwyżka o 70% - pięknie.

Dodatkowo dziwne, że cena identyczna na każdy gabaryt.

Ładnie wszyscy w górę idą przed świętami...

jazon

Forumowicz

Post05 października 2018, 00:10 - Pt

Z niecierpliwością czekam na uruchomienie paczkomatów przez Biedronkę. Przy tak gęstej sieci sklepów mają olbrzymi potencjał. Mam nadzieję, że ceny przesyłek będą analogicznie do cen produktów.
Profil Fragnatica: https://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/19140/

Poszukuję korków do:
- Loewe Solo Platinum
- Guerlain Homme (lub innego Guerlain w nowej szacie)

Maark

Bardzo aktywny forumowicz

Post05 października 2018, 05:45 - Pt

Nie wiedziałem aż do tej chwili, że Biedronka zamierza uruchomić swoje "biedronkomaty". :o Bardzo dobre posunięcie, czekam z niecierpliwością. :twisted:
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)