Teraz jest 16 lipca 2018, 05:32 - Pn

• Reklama

$%@&*# Poczta, PKP i co tam jeszcze ;)

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

sulek

Forumowicz

Re: $%@&*# Poczta, PKP i co tam jeszcze ;)

Post03 lipca 2018, 07:34 - Wt

Swoją drogą - gdzie Wy mieszkacie ludzie? :)
U mnie dostawy poczty są dwa razy dziennie - przed południem chodzi sobie normalny Pan listonosz z listami.
Z reguły w godzinach 18-20 jeździ auto dostawcze z drugim Panem listonoszem i paczkami.
Myślałem, że to taki standard jest.

icu

Forumowicz

Post03 lipca 2018, 07:49 - Wt

U mnie dostawy są 3 razy dziennie (2 razy paczki (8:00-13:00 oraz 15:00-18:00) oraz standardowo listonosz cały dzień) ale co to zmienia?

Powyższe sytuacje które opisałem są na porządku dziennym więc w 90% przypadków czeka mnie wycieczka na pocztę (awizo) i min. 30 minut czekania lub wycieczka po sąsiadach/sklepikach i szukanie.

M.in. z tego względu praktycznie nie korzystam z ich (PP) usług.
★ SPRZEDAM: Mainstream & Nisza - flakony / dekanty / ml ★ ---> http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=17542

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post03 lipca 2018, 08:27 - Wt

W moim przypadku też kurier PP postanowił raz "wyręczyć" mnie z podpisem odbioru - bez żadnej próby doręczenia ani informacji tel/sms, od tak podpisał sobie doręczenie, a przesyłkę przywiózł dopiero następnego dnia. Nie robiłem rabanu, bo jednak dochodziły mnie słuchy, że tak robi. Niemniej stresik był. :D
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na TheEleganceof.pl

xentrix

Super Perfumaniak

Post03 lipca 2018, 08:38 - Wt

dzwonienie na poczte bez sensu , bo oni i tak nie odbierają ....
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

poison

Forumowicz

Post03 lipca 2018, 08:42 - Wt

Skoro już psioczymy to na pięknej warszawskiej dzielnicy zwanej Ursynowem postanowili już dobry rok temu, a może nawet ciut dłużej, zlikwidować numerki i teraz masz stać jak ten łoś i pokutować jak za komuny. Nic z tego, że przed Tobą jest 20 osób, mógłbyś logistycznie to pięknie rozwiązać, iść na jakieś zakupy czy coś załatwić i wrócić z numerkiem tuż przed czasem, ewentualnie przegapiając swoją kolej ponosić tego konsekwencje. Nie wiem kto podejmuje tak absurdalne decyzje ale to mega słabe.
Podobnie jak icu nie korzystam z PP, jeśli tylko nie muszę. Prędkość obsługi przemilczę bo mimo wszystko doceniam pracę pań z tego urzędu pocztowego, wiem, że mają wiele więcej na głowie niż się komuś wydaje. W takim sensie, że nie tylko obsługują petentów a również muszą przejmować paczki od listonosza i zapewne być "od wszystkiego".
No! To dorzuciłem przysłowiowe trzy grosze do tematu.
Pozdrawiam serdecznie.

icu

Forumowicz

Post03 lipca 2018, 08:45 - Wt

Ja zawsze dzwoniłem na numery podane na tej stronie:
http://www.poczta-polska.pl/reklamacje/ - zawsze ktoś odebrał, następnie (jak sami wewnętrznie się dogadali) na email przesyłali mi np. zdjęcie potwierdzenia odbioru, informację kto odebrał, gdzie listonosz zostawił itp. itd.

Sytuacje te miały jednak miejsce przed RODO, teraz już tak kolorowo pewnie nie jest i trzeba osobiście udać się na pocztę.
★ SPRZEDAM: Mainstream & Nisza - flakony / dekanty / ml ★ ---> http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=17542

Mirx

Forumowicz

Post03 lipca 2018, 08:55 - Wt

Zachęcam do pisania oficjalnych skarg z kopią do centrali. To naprawdę działa. Teraz jak u mnie zmienił się listonosz, to ten nowy już wiedział, że mi przesyłkę należy przynieść, a nie wrzucić awizo i tłumaczyć się, że „tyle, Panie, listów dziś było, że nie dałem rady”. Ja jak mogę kontakty z Pocztą Polską minimalizuję, bo nie mam ochoty się użerać i jeszcze za to płacić.

thermomax

Aktywny forumowicz

Post03 lipca 2018, 13:30 - Wt

Dzisiaj kolejna niecodzienna sytuacja z kurierem poczty polskiej :D Doręczyciel wręczył mi paczkę nie pytając, czy rzeczywiście jestem adresatem paczki, co więcej - nie chciał nawet podpisu odbioru :shock: Radzę omijać pocztex szerokim łukiem, niestety na allegro jest to często spotykana forma wysyłki :cry:

icu

Forumowicz

Post03 lipca 2018, 15:58 - Wt

Z tym nie pytaniem i zostawianiem bez podpisu (szczególnie w okresie świąt) to częsta praktyka praktycznie w każdej firmie kurierskiej. Miałem takie przypadki w DPD, FedEx, DHL...

Lucjan

Moderator

Post03 lipca 2018, 16:10 - Wt

U mnie we wsi jedynie UPS " pilnuje " podpisu przy odbiorze przesyłki :roll:

Scorrpion

Hiper Perfumaniak

Post03 lipca 2018, 17:18 - Wt

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Dzisiaj po pracy oczywiście nie dodzwoniłem się do tej placówki,więc spróbowałem pod nr infolinii podanym przez icu.Miła Pani jedyne co mogła mi poradzić,to podać nr do kierownika zmiany tegoż Urzędu.Niestety nikt nie odbierał...
Jutro przeje się tam osobiście.

Scorrpion

Hiper Perfumaniak

Post04 lipca 2018, 14:51 - Śr

Wszystko zakończyło się pomyślnie :)

Rano zadzwoniłem pod wskazany przez panią z Infolinii numer do kierownictwa,a tam już poszło z górki.Najpierw podano mi nazwisko,którym ktoś podpisał odbiór.
Nazwisko nie było mi znane,przynajmniej z najbliższego sąsiedztwa,więc miła pani powiedziała,że skontaktuje się z kurierem,który odezwie się do mnie w tej sprawie prawdopodobnie jutro.
Po 3h dzwoni telefon i okazuje się,że to kurier przywiózł mi tę przesyłkę...Podobno jego koleżanka pod nieobecność lokatora podpisała odebranie (niby maja dodatkowo płacone za dostarczenie) i miała zamiar przywieźć mi to w najbliższym czasie.
Pewnie gdybym nie zainterweniował,to przesyłka leżała by sobie dalej nie wiadomo gdzie.

saidali

Aktywny forumowicz

Post04 lipca 2018, 15:20 - Śr

Praktyka naganna i do zgłoszenia, co jeśli ktoś nie zainteresuje się należycie, zapomni? Przesyłka dla kuriera i koleżanki? Ich system płacowy/limity nie są winą adresata, aby praktykować takie metody, bo na setke uczciwych któryś będzie mniej widząc okazje, a nóż się uda...

eduardo

Aktywny forumowicz

Post04 lipca 2018, 15:23 - Śr

Czyli sytuacja jak opisałem wyżej.

siwy

Aktywny forumowicz

Post04 lipca 2018, 22:03 - Śr

Współczuję sytuacji, miałem taką samą ad. paczki DPD.
W trackingu - doręczona - poszedłem do sąsiadów, nic nie odbierali.
Napisałem do Reserved, twierdzą, że wysłali.
W Końcu wysłali drugą, co się stało z pierwszą - nie mam pojęcia.
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)