Teraz jest 28 czerwca 2017, 13:12 - Śr

• Reklama

$%@&*# Poczta, PKP i co tam jeszcze ;)

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

supermariobros

Perfumaniak

Re: $%@&*# Poczta, PKP i co tam jeszcze ;)

Post17 stycznia 2017, 11:07 - Wt

Jeszcze więcej chcą się nachapać? :evil:
InPost będzie zgarniać im klientów.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

snaut

Aktywny forumowicz

Post17 stycznia 2017, 11:47 - Wt

Wątpię - InPost zlikwidował mnóstwo oddziałów w mniejszych miastach i coraz częściej się zdarza, że po odbiór poleconego e-commerce trzeba udać się osobiście do POK, który może znajdować się kilkanaście km od miejsca, do którego nadana została przesyłka. Pan Brzoska zdaje się strzelił sobie w stopę, inwestując za granicą, do tego ta cwana akcja ze sprzedażą na słup "Bezpiecznego Listu" za 5tys. złotych...
Taka ciekawostka - opłata za paczkę pocztową 48 (z odbiorem w punkcie ) może teraz kosztować mniej niż list polecony (8,60zł za paczkę o ile dobrze pamiętam).

rabarbary

Perfumaniak

Post17 stycznia 2017, 11:49 - Wt

To trzeba się przerzucić na paczki 48 odbiór w punkcie, tj. na poczcie.
Wychodzi, że to teraz najtańsza opcja.

supermariobros

Perfumaniak

Post17 stycznia 2017, 11:59 - Wt

PACZKA 48 [odbiór w punkcie]

do 0,5 kg 8,5 PLN*
do 2,0 kg 12 PLN

Wychodzi najkorzystniej.

*Paczka do 0,5 kg
Maksymalne: 32 x 22 x 10 cm
Foliowy Ranger

Machiavelli

Forumowicz

Post17 stycznia 2017, 14:05 - Wt

Ja muszę pochwalić infolinię InPostu, która ma dużą moc sprawczą. Mianowicie ostatnio jedna z paczek wisiała dość długo ze statusem "przekazana do pozostawienia w paczkomacie" (3 dni). SMS'a z kodem nie doczekałem, zacząłem więc myśleć, że ją zgubili. Dodatkowo po tym jak przeczytałem o sprawie pewnej Pani, której paczka z takim statusem nie odnalazła się po kilku miesiącach, spodziewałem się najgorszego.
Ale zadzwoniłem na infolinię (co prawda trzeba 40 minut odczekać w kolejce), miła Pani poprosiła tylko o numer i obiecała, że paczka nigdzie nie zginie. Po kwadransie paczka była już w paczkomacie, a ja miałem kod.

Pod względem rozwiązywania problemów mam gorsze doświadczenia z Pocztą Polską - jak już coś pójdzie nie tak, to mają spore problemy by to naprawić.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

rabarbary

Perfumaniak

Post17 stycznia 2017, 14:36 - Wt

Ja akurat z Paczką w Ruchu miałam podobną sytuację - za długo czekałam, zadzwoniłam, załatwili.

Jak widać nie ma reguł :)

TWBolek

Aktywny forumowicz

Post28 kwietnia 2017, 19:16 - Pt

Skur...yny z In Postu sami przekierowali paczkę do innego paczkomatu. Jako, że zdarzyło się to po raz pierwszy nawet nie zauważyłem, że w powiadomieniu jest inny symbol paczkomatu niż ten, który wybrałem i który był w wiadomości o nadaniu paczki.

Pierwsza pani konsultantka walała durnia, że to oczywiste, że paczka znajduje się tam gdzie nie powinna się znajdować.

Druga pani konsultantka coś tam przebąkiwała o tym, że pewnie tamtem paczkomat był zajęty a oni w trosce o to a by klient szybciej dostał... bla, bla, bla.

Od 14 maja skracają też czas na odbiór paczki z 72godzin do 48 godzin. To akurat jest OK ale chyba trochę woda sodowa uderzyła do główki i się w dupach poprzewracało... Zachłanność ma krótkie nóżki.
"Ci, którzy chcą być bogaci, wpadają w pokuszenie i w sidła, i w liczne bezsensowne i szkodliwe pożądliwości, które pogrążają ludzi w zgubę i zatracenie” – 1 Tym. 6:9. "Jeżeli zatem mamy Quorum i Drakkar Noir, poprzestańmy na tym."

michalsiek

Forumowicz

Post28 kwietnia 2017, 19:57 - Pt

Ja czekam od środy na paczkę która została przekazana do doręczenia. Dzisiaj rano interweniowałem, na 100% będzie dzisiaj. Do tej pory cisza. Rzecz którą nabyłem potrzebna mi jest na weekend majowy... A w zasadzie już nie..
Czas zerwać z firmą Inpost wszelkie relacje biznesowe (mam podpisaną umowę z nimi na odbiór paczek) i przejść do DPD. Dzisiaj szala goryczy się przelała.

S7

turbosnail

Super Perfumaniak

Post29 kwietnia 2017, 16:50 - So

ponadto zmniejszyli przetrzymywanie nieodebranej paczki w magazynie z 11 do 3 dni :o

michalsiek

Forumowicz

Post29 kwietnia 2017, 17:08 - So

Tam jest kombinacja, najpierw Integer przejął akcje, teraz Advent... Jaja. Tak samo jak z Allegro, murzyni przejęli, przepraszam jeśli kogoś uraziłem, Afroamerykanie, i są jazdy. Najpierw zdjęcia na białym tle obowiązkowo, teraz ujednolicenie wszystkich aukcji. Jak ktoś miał swoje logo, szablon, wypracowaną markę itp, w tej chwili jest nikim. Masakra...

S7

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post27 czerwca 2017, 15:55 - Wt

wow moja piersza "przygoda" z pazkomatami. Ktoś (kto?) nadawał paczkę w paczkomacie nie generując etykiety tylko taką naklejkę którą się nakleja na paczkę i potem kurier lub w oddziale (nie wiem jak) przykleja etykietę i wyobraźcie sobie że ten ktoś kto przykleił etykiete się pomylił i przykleił etykietę z innej paczki i zamiast jak sądzę dekantów otrzymałem koszulkę dla dziecka, którą ktoś inny odsyłał do sklepu dziecięcego.
I teraz 2 pytania:
1. Kto do mnie coś wysyłał ze Skarżysko-kamiennej?
2. Co dalej? i ile to potrwa?

Wnioesk z tego taki, żeby samemu nakeljać etykiety adresowe, bo jak coś się może spordzielić to pewnie sie tak stanie.

ostatnio miałem przygodę z kurierem który mi 3 x pazkę dostarczał i zamiast 1 dnia całość trwała 4 :?
Ostatnio edytowano 27 czerwca 2017, 17:20 - Wt przez grzegorz01, łącznie edytowano 1 raz

jarosword

Forumowicz

Post27 czerwca 2017, 16:13 - Wt

O kurka, w zeszłym tygodniu miałem coś bardzo podobnego, też z paczkomatami. Okazuje się, że nawet samodzielne wydrukowanie i naklejenie etykiety nie chroni przed podobnymi perypetiami.

Wkleję tu reklamację, którą do nich napisałem:
Kod: Zaznacz cały
Dzień dobry,

chciałbym uzyskać informacje na temat przesyłki o numerze przewozowym 6536091717051100146062xx

Krótko streszczę o co chodzi. Przesyłkę nadałem z Lublina 20 czerwca 2017 roku. Nadałem ją w kopercie bąbelkowej w rozmiarze C. W środku były kosmetyki (w szkle, szczelnie owinięte folią bąbelkową - zrealizowałem już przez Paczkomaty multum takich przesyłek). Wszystkie te informacje są potwierdzone załączonymi do tej wiadomości zdjęciami (tracking przesyłki, dane nadania, list przewozowy, który wydrukowałem i nakleiłem na przesyłkę 20.06.2017 - plik PDF).

Jakież było moje i osoby odbierającej przesyłkę zdziwienie, gdy odebrała przesyłkę. Dostała ona foliowe opakowanie z zupełnie inną zawartością (kieszeń na dysk 2,5 cala)! W foliowej kopercie była kieszeń na dysk z paragonem wydrukowanym 21 czerwca 2017 roku przez sklep a Allegro: anytech.pl (co jest fizycznie niemożliwe, bo ja przesyłkę nadałem w paczkomacie w Lublinie 20 czerwca 2017, co potwierdza załączony tracking). Co więcej, na foliowej kopercie była naklejona zupełnie inna etykieta niż ta, której ja użyłem przy nadawaniu!  Na etykiecie był opis "SENDIT S.A." i wygenerowano ją o 6:54 w czwartek 22 czerwca, czyli na kilka godzin przez wydaniem do doręczenia. Wszystko potwierdzam zdjęciami w załącznikach o nazwach: zawartość przesyłki otrzymanej przez Adresata, paragon z 21.06.2017, sam paragon, inny list przewozowy na zupełnie innym pakowaniu niż te, które ja nadałem we wtorek 20.06.2017 z Lublina).

Ciężko mi znaleźć jakieś racjonalne wytłumaczenie tej sytuacji. Zupełnie jakby ktoś specjalnie podmienił przesyłki lub przez jakąś fatalną pomyłkę nadał przesyłkę, którą ja już wysłałem!

Zwracam się z reklamacją, prośbą o wyjaśnienie sprawy i wnoszę o rekompensatę w wysokości 120 zł (taka była wartość pierwotnie nadanej przeze mnie przesyłki).

Z poważaniem,
Jarosław Łukaszuk

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post27 czerwca 2017, 16:18 - Wt

I co? Pewnie reklamacja w trakcie... Przesyłka doszla do adresata czy jest gdzieś w Polsce?

jarosword

Forumowicz

Post27 czerwca 2017, 16:23 - Wt

Doszło, ale nie to co wysłałem. Odlewki nie wiem gdzie są. Podejrzewam, że na jakimś magazynie InPostu, bo przecież się nie rozpłynęły.

Na odpowiedź na reklamację mają 14-30 dni, czyli przed połową lipca powinna być. Ja tego nie puszczę, bo to dla mnie niepojęte jak można wygenerować etykietę na dane, których nie ma się w posiadaniu (sklep anytech.pl sobie ich przecież nie zmyślił i trafił w punkt; swoją drogą też są na tym stratni, bo ich klient nie otrzymał zakupionej kieszeni na dysk twardy).

Nawet nie wiem do końca kogo tu winić - InPost bo zamienił etykiety, czy po prostu nastąpił jakiś błąd w systemie?
Tak czy siak, liczę, że rozwiążą to po mojej myśli, bo inaczej, jako poszkodowany konsument, "zrobię" im w kilku miejscach odpowiednią reklamę ;)

supermariobros

Perfumaniak

Post27 czerwca 2017, 18:16 - Wt

Ja, dla równowagi, powiem że bardzo mi pasuje opcja paczkomatu.
Kilka razy do paczkomatu jechałem niecałe 24h od zamówienia! :o
Wysyłka też wygodna, wysłałem około 50 paczek i tylko raz natrafiłem na przeszkodę w postaci zepsutego paczkomatu, ale po telefonie na infolinię, zdalnie zresetowali paczkomat i było po problemie.
Bardzo wygodna opcja dostawy, i najtańsza! Jedynie żal, że skrócili czas oczekiwania paczki w paczkomacie.
Foliowy Ranger

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post27 czerwca 2017, 18:26 - Wt

ja wysłałem już ze 200 paczek i debrałem ze 100 i jest to pierwszy raz kiedy mam taki numer. Dotychczas byłem zadowolony. Przepełniony paczkomat natomiast już mi się kilka razy zdarzył.

jarosword

Forumowicz

Post27 czerwca 2017, 18:41 - Wt

Ja też nich do nic nie mam. Korzystam i do tej pory byłem zadowolony.
Czy będę dalej usatysfakcjonowany? Zależy jak załatwią moją reklamację.

supermariobros

Perfumaniak

Post27 czerwca 2017, 18:52 - Wt

grzegorz01 napisał(a):ja wysłałem już ze 200 paczek i debrałem ze 100 i jest to pierwszy raz kiedy mam taki numer. Dotychczas byłem zadowolony. Przepełniony paczkomat natomiast już mi się kilka razy zdarzył.

Też mi się zdarzyło raz, może dwa razy, że paczkomat był przepełniony ale nie traktuję tego jak czegoś karygodnego, zdarza się! W dobie samochodów nie widzę problemu podjechać kilkaset metrów dalej, do kolejnego paczkomatu. Nie mieszkam w wielkim mieście, mimo to paczkomatów jest od groma.
Foliowy Ranger

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post27 czerwca 2017, 19:00 - Wt

jak pojechac do kolejnego kiedy mam juz wszystko przygotowane łacznie z etykietą i zapłacone? przecież tam jest wskazany paczkoamt nadawaczy. Paczkomaty u mnie śa tak mniej więcej 1 raz na 5 przesyłek przeładowane i albo ja musze poczekac zanim cos nadam albo przesyłka ktora idzie do mnie musi poczekać w centrum zanim się miejsce zwolni i mimo że jest już w mieście to sobie leży dobę w poczekalni więc nie był to przypadek odosobniony tylko się tak zdarza co jakiś czas ale sprawy z tego nie robię. Zauważyłem i podzieliłem sietylko dygresją.

Po za tym co tu pisać jak sięnic nie wydarzyło np. Tobie? To jak ocenić czy są dobrzy? Takie sprawy wychodzą w sytuacjach kryzysowych jak sobie z nimi radzą a nie jak jest wszystko ok

Będziniak

Forumowicz

Post27 czerwca 2017, 21:23 - Wt

U mnie w okresie przedświątecznym paczkomat jest przepełniony, ale w tedy dostawiają samochód.
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)