Teraz jest 26 marca 2017, 19:51 - N

• Reklama
perfumeria euforia

$%@&*# Poczta, PKP i co tam jeszcze ;)

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

rabarbary

Perfumaniak

Re: $%@&*# Poczta, PKP i co tam jeszcze ;)

Post04 marca 2016, 11:40 - Pt

To rozumiem, cały paczkomat zajęty, inpostowy listonosz nie ma gdzie włożyć paczki, odbiorca poczeka dzień dłużej.

Ale jeżeli ja nadaję?
Też mam jakiś tam czas od opłacenia etykiety.
Trzymają dla mnie szafkę czy może się zdarzyć, że podjadę do paczkomatu, chcę zostawić przesyłkę, a nie tu nie ma miejsca?
Jak na razie nigdy mi się tak nie zdarzyło, ale dobrze by było wiedzieć jak to działa.

michalsiek

Forumowicz

Post04 marca 2016, 12:11 - Pt

Może się zdarzyć tak jak piszesz, że miejsca może nie być.

rabarbary

Perfumaniak

Re:

Post04 marca 2016, 12:38 - Pt

michalsiek napisał(a):Może się zdarzyć tak jak piszesz, że miejsca może nie być.

I co wtedy?
Etykietę mam tylko do wybranego paczkomatu, a czas ważności jest ograniczony.

michalsiek

Forumowicz

Post04 marca 2016, 13:39 - Pt

Na to pytanie nie odpowiem, nie mam takiej wiedzy, spróbuj na infolinię do nich z tym pytaniem.

Marks

Aktywny forumowicz

Re: Re:

Post04 marca 2016, 17:48 - Pt

rabarbary napisał(a):
michalsiek napisał(a):Może się zdarzyć tak jak piszesz, że miejsca może nie być.

I co wtedy?
Etykietę mam tylko do wybranego paczkomatu, a czas ważności jest ograniczony.

Waznosc etykiety to chyba 48 godz.

Niestety dwukrotnie miałem taka sytuacje ze paczkomat był pełny a miałem przesyłke z etykieta. Dzwonic na infolinie nie ma sensu bo i tak trzeba zwykle poswiecic 15-20 min. W moim przypadku po kilkunastu minutach ktos odebrał swoja przesyłke i tym samym zwolnil miejsce na moja paczuche. Najwieksze problemy z paczkomatami (przynajmniej u mnie) były w lipcu/sierpniu zeszłego roku - prawdopodobnie ma to zwiazek z sezonem urlopowym.

rabarbary

Perfumaniak

Post04 marca 2016, 17:52 - Pt

A, czyli trzeba po prostu poczekać aż ktoś odbierze swoją paczkę. Cenna rada, dzięki, ale mam nadzieję, że mi się nie przyda ;)

Gardor

Forumowicz

Post10 marca 2016, 12:11 - Cz

Apropo Poczty Polskiej miałem jeden nie miły incydent . Nie było mnie w domu więc poprosiłem moją mamę żeby wysłała wosk samochodowy zymol carbon do znajomego z Warszawy bo mieliśmy się wymienić . Nadała jako priorytet ale nie zabrała potwierdzenia odbioru i paczka zaginęła , chodziłem na pocztę pytałem to powiedzieli że bez numeru nadania nie potrafią mi pomóc . Prawdopodobnie ktoś sobie smaruje samochód moim woskiem :(

illusion

Aktywny forumowicz

Post28 marca 2016, 23:09 - Pn

Robert z Barcina napisał(a):
Johno napisał(a):właśnie wróciłem z poczty i chyba ich poje**** 13zł paka eko 14zł paka prio ...

Może da im to do myslenia jak stracą klientów,a konkurencja otworzy wiecej punktów Paczka w Ruchu itp....

Gardor napisał(a):Apropo Poczty Polskiej miałem jeden nie miły incydent . Nie było mnie w domu więc poprosiłem moją mamę żeby wysłała wosk samochodowy zymol carbon do znajomego z Warszawy bo mieliśmy się wymienić . Nadała jako priorytet ale nie zabrała potwierdzenia odbioru i paczka zaginęła , chodziłem na pocztę pytałem to powiedzieli że bez numeru nadania nie potrafią mi pomóc . Prawdopodobnie ktoś sobie smaruje samochód moim woskiem :(

Poczta ma (a raczej miała) taki kapitał że mogliby i za 5 zł wysyłać paczki. Niestety moim skromnym zdaniem jest to mafia kolesi. Mam osoby w rodzinie co pracowały na poczcie. Kiedyś jeszcze jak byłem młody jeździło się na ośrodki wypoczynkowe poczty. Poczta miała majątek, często wybudowany przez pracowników w ramach "czynu społecznego". Dzisiaj wszystko zniszczone i sprzedane. Tylko kilku kumpli na najwyższych stanowiskach się wzbogaciło.
Jakoś nie szkoda mi poczty polskiej, Szkoda mi tylko tych ludzi którzy robią tam za 1500 zł miesięcznie w ciągłym stresie. Dlatego jak będziecie mieli jakiekolwiek pretensje do Pani w okienku to pomyślcie, że zazwyczaj to ona nie jest niczemu winna.

wujasz

Forumowicz

Post05 kwietnia 2016, 08:02 - Wt

Poczta, PKP itd. to jeszcze nic... Straż Miejska - "A na co to komu?" :D

marcinklin

Bardzo aktywny forumowicz

Post21 kwietnia 2016, 08:36 - Cz

Zaczyna mnie wkurzać paczkomaty InPost. Jak wysyłam paczkę standardową w cenie 11,49 to paczka potrafiła wyjść z paczkomatu nawet i w ten sam dzień. Lecz gdy nadaję paczkę z Allegro Paczkomaty InPost za 7,99 zł to paczka siedzi w paczkomacie nawet 3 dni zanim wyruszy w drogę. A nadaję zawsze z tego samego paczkomatu. Tak samo idzie do mnie paczka za 7,99 zł z Allegro InPost Paczkomaty i wisi już 2 dni status, że przyjęta w oddziale Ełk, gdzie maksymalnie wczoraj powinna być u mnie.

michalsiek

Forumowicz

Post21 kwietnia 2016, 10:13 - Cz

U mnie jeszcze się tak nie zdarzyło, zawsze jak kurier, na drugi dzień jest.
Ostatnio edytowano 22 kwietnia 2016, 04:42 - Pt przez michalsiek, łącznie edytowano 1 raz

grzegorz01

Super Perfumaniak

Post21 kwietnia 2016, 10:23 - Cz

marcinklin napisał(a):Zaczyna mnie wkurzać paczkomaty InPost. Jak wysyłam paczkę standardową w cenie 11,49 to paczka potrafiła wyjść z paczkomatu nawet i w ten sam dzień. Lecz gdy nadaję paczkę z Allegro Paczkomaty InPost za 7,99 zł to paczka siedzi w paczkomacie nawet 3 dni zanim wyruszy w drogę. A nadaję zawsze z tego samego paczkomatu. Tak samo idzie do mnie paczka za 7,99 zł z Allegro InPost Paczkomaty i wisi już 2 dni status, że przyjęta w oddziale Ełk, gdzie maksymalnie wczoraj powinna być u mnie.

nadaje i tak i tak i nigdy mi sie nie zdażyło żeby przez to że paczka idzie jako allegro inpost były jakieś opóźnienia. natomiast ostnimi czasy zdarza sietak że albo paczkomat jest przepełniony albo nie działa w ogóle, więc tez nie jestem szczególnie usatysfakcjonowany (ostatnimi czasy) z ich usług. ale co zrobić jest to mimo wszystko bardzo wygodna forma dostwy/odbioru i (jak już paczka siedzi w paczkomacie do odbioru i paczkomat działa :D) unikamy kolejek na poczcie

rabarbary

Perfumaniak

Post21 kwietnia 2016, 10:50 - Cz

grzegorz01 napisał(a):nadaje i tak i tak i nigdy mi sie nie zdażyło żeby przez to że paczka idzie jako allegro inpost były jakieś opóźnienia. natomiast ostnimi czasy zdarza sietak że albo paczkomat jest przepełniony albo nie działa w ogóle, więc tez nie jestem szczególnie usatysfakcjonowany (ostatnimi czasy) z ich usług. ale co zrobić jest to mimo wszystko bardzo wygodna forma dostwy/odbioru i (jak już paczka siedzi w paczkomacie do odbioru i paczkomat działa :D) unikamy kolejek na poczcie

Polecam Paczkę w Ruchu.
Duża sieć kiosków w wygodnych miejscach, brak kolejek, paczka może być znacznie większa niż te 8 cm do paczkomatu.
Fakt, że śledzenie jest mało dokładne i idzie dzień dłużej niż paczka prio czy paczkomat, ale cena niższa.
I do tego na stronie nie trzeba się rejestrować i cudować (to szczególnie w minipaczkach mnie wkurzało), wybiera się nadaj jedną i tyle, wpisuje wybrane kioski, telefony i adresy e-mail.
A potem można nadać w dowolnym kiosku (ten wybrany jako miejsce nadania jest tylko informacją gdzie ma trafić ewentualny zwrot), etykieta ważna bez ograniczeń czasowych, no i zawsze przyjmą.
Płaci się przy nadawaniu, kartą albo gotówką.

snaut

Aktywny forumowicz

Post07 stycznia 2017, 15:07 - So

To ja opiszę Wam moją przygodę z firmą Ruch S.A. która świadczy usługę "Paczka w Ruchu". Jeśli wydaje Wam się, że kilkudniowe opóźnienie w dostawie jest problemem, to poczytajcie, tym bardziej że zawartością przesyłki był flakon perfum.
Zakup od osoby fizycznej - przedpłata na konto bankowe wraz z kosztami wysyłki, kwota ok. 150zł.
Paczka nadana 27 października i cisza. Uderzam na infolinię Ruchu - odsyłają mnie do Nadawcy - ten przesyła mi potwierdzenie nadania paczki i obiecuje wyjaśnić sprawę.
8 listopada wysyłam do Ruchu kolejne zapytanie przez formularz kontaktowy, oddzwaniają następnego dnia z informacją: "paczka zaginęła, proszę kontaktować się z Nadawcą w sprawie reklamacji".
Reklamacja złożona została następnego dnia przez Nadawcę, z potwierdzeniem mojego przelewu i rozpatrzona pozytywnie - Nadawca został poinformowany, że otrzymam zwrot pieniędzy.
Niestety, przelewu od firmy Ruch S.A. nie otrzymałem do dnia dzisiejszego, pomimo wysłania kilkunastu próśb i wezwań do wyjaśnienia sprawy - owszem, odpisali mi, trzy razy nawet: "proszę w tej sprawie skontaktować się z Nadawcą"(!), "proszę skontaktować się z działem reklamacji" oraz "sprawdzimy w dziale księgowości....". Teraz już nawet nie mogę wysłać e-maila na główny adres pwr@ruch.com.pl, bo wraca z informacją: "Twoja wiadomość nie zostanie dostarczona, ponieważ dostarczanie na ten adres jest ograniczone".
Jak się później okazało, paczka adresowana do mnie nie opuściła nigdy (formalnie) kiosku nadawczego i bardzo prawdopodobne jest, że przywłaszczył ją w ramach odwetu na firmie Ruch S.A. ajent kiosku - skłania mnie do takich przypuszczeń lektura opinii o tej firmie (np. na http://www.money.pl/forum/praca-w-ruch-t552050.html). Nie jestem oczywiście sam - na facebooku, i innych portalach społecznościowych ludzie skarżą się na zagubione przesyłki, choć wpisy te szybko kasowane są przez dział PR'u :) (a PR jak widać mają strusi, zamiast kryzysowego).
A teraz najlepsze - Nadawca napisał mi, ze roszczenie moje przedawni się po okresie trzech miesięcy od uznania reklamacji, czyli mam jeszcze miesiąc z hakiem na ściągnięcie kasy od tej bandy oszustów :D
Na umowę z Ruch S.A. o wspólne dostarczanie paczek szykuje się obecnie Poczta Polska (bo Orlen chyba sobie już odpuścił tę komitywę).
Pójdzie skarga do UOKiK jak nic.

grzegorz01

Super Perfumaniak

Post07 stycznia 2017, 15:25 - So

Ja unikam ich jak mogę. sam prawie nigdy nie zamawiam przez nich nawet jak jest za darmo.

I tu znowu kłania się dyskusja o kosztach przesyłek, czy naprawdę kilka złotych oszczędności jest warte wybierania przesyłek typu list czy Ruch?

snaut

Aktywny forumowicz

Post07 stycznia 2017, 15:28 - So

Przy okazji - Poczta Polska szykuje ponoć podwyżki od lutego - list polecony ok. 10zł.

rabarbary

Perfumaniak

Post07 stycznia 2017, 16:45 - So

snaut napisał(a):To ja opiszę Wam moją przygodę z firmą Ruch S.A. która świadczy usługę "Paczka w Ruchu".

Do tej pory nie miałam żadnych problemów z nimi, a co najmniej kilkanaście razy wysłałam i odbierałam.
Dzięki za ostrzeżenie.

supermariobros

Perfumaniak

Post10 stycznia 2017, 19:47 - Wt

Kilkadziesiąt wysłanych paczek Ruchem i kilka nieprzyjemnych incydentów.
Raz dwie paczki oznaczono tymi samymi nalepkami, rezultatem czego było zgubienie jednej z nich.
Reklamacja- bardzo ciężki i mozolny proces!
Wysłałem fakturę na zawartość paczki i kwota została zwrócona na konto.
Całość trwała ok. 2 miesiące ale na szczęśce akcja zakończona powodzeniem.
Ogólnie- obsługa w razie "awarii" straszna ale za tą cenę uważam, że warto się posiłkować tą formą wysyłki.
Największa zaleta: wymiary są wystarczające, żeby wysłać kilka, solidnie zabezpieczonych flakonów.
Paczka bodajże ubezpieczona na kwotę 300zł.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

supermariobros

Perfumaniak

Post11 stycznia 2017, 12:34 - Śr

Ciekawa lektura:

Zmiany w systemie komentarzy ALLEGRO

https://pomoc.allegro.pl/info/zmiany_w_ ... komentarzy

Wiemy, jak ważne dla sprzedających i kupujących jest, aby system komentarzy odzwierciedlał aktualne informacje o jakości produktów i obsłudze klienta. Dlatego w nowym systemie ocena transakcji będzie obejmowała 12 ostatnich miesięcy. Dzięki temu sprzedający, którzy byli niżej oceniani w przeszłości, będą mieli szansę poprawić swoją jakość.

Świetnie!
Po 12 miesiącach będzie można się wybielić z oszukiwania klientów sprzed roku.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Marks

Aktywny forumowicz

Post17 stycznia 2017, 11:04 - Wt

Od 1 lutego ceny na poczcie m.in:
list polecony ekonomiczny gab A - 5,20 zł
list polecony priorytetowy gab A - 6,80 zł

list polecony ekonomiczny gab B - 9,80 zł
list polecony priorytetowy gab B - 10 zł
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)