Teraz jest 14 listopada 2018, 14:11 - Śr

• Reklama

$%@&*# Poczta, PKP i co tam jeszcze ;)

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post27 stycznia 2018, 15:53 - So

Ja z PwR skorzystałem bodaj 2 razy - więcej nie zamierzam :lol:

gurlen87

Perfumaniak

Re: $%@&*# Poczta, PKP i co tam jeszcze ;)

Post27 stycznia 2018, 19:38 - So

saidali napisał(a):Wyboru w Envol nie ma co najmniej od tygodnia, bo wtedy wysyłałem paczki (pierwszy raz). Nie miałem etapu, gdzie wybieram punkt nadania.

Przedwczoraj wyskoczyła mi wyszukiwarka miejscowości, wczoraj nie, także nie wiem :)

xentrix

Super Perfumaniak

Post29 stycznia 2018, 13:56 - Pn

No i sie w końcu niestety zdarzyło :-(
Minipaczka nadana 12 stycznia poczta polską zaginęła bez wieści.
Jeden z kolegów z forum przesyłki nie dostal
Dzis dzwoniłem na pocztę i na reklamacje maja 30 dni i odpowiedz wyślą poczta.

Nawalili,jeszcze sie łudzę,ze sie odnajdzie...
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

Scarlatti

Aktywny forumowicz

Post29 stycznia 2018, 14:54 - Pn

I co teraz ci dadzą?

xentrix

Super Perfumaniak

Post29 stycznia 2018, 15:21 - Pn

Pewno będą szukac a jak nie znajda to powinni kasę jakas zwrócić
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

gurlen87

Perfumaniak

Post29 stycznia 2018, 17:45 - Pn

Miałem tak dwukrotnie, kończyło się rekompensatą finansową, cała procedura zamykała się właśnie w miesiącu.

Konrad00

Forumowicz

Post30 stycznia 2018, 21:17 - Wt

Jestem hejterem poczty polskiej. Mozliwosc dostawy do paczkamatu lub paczki w ruchu robi roznice przy moich wyborach zakupowych
Ostatnio zaczalem jezdzic do pracy kolejami slaskimi i jestem bardzo zadowolony. Sklady nowe, czyste, cieple. Bez specjalnych opoznien. Na krotkich trasach czasy przejazdu tez ok. Nawet konduktorzy mili i mozna kupic bilet przez internet lub automat

WiesiuWojnar

Forumowicz

Post20 lutego 2018, 13:04 - Wt

Mam dzisiaj dziwną sytuację z kurierem DPD. Czekam na zapachową paczkę specjalnie w domu, sprawdzam online, gdzie paczka się znajduje o godzinie 12:57, a opis, że o 12:55 odebrana z podpisem przekręconego mojego nazwiska :shock:
Dzwonię do kuriera i zakręcony coś opowiada, że na dwa auta jeżdżą z kolegą, nie wie dokładnie, ale do dwóch godzin będzie paczka u mnie.
Co to za praktyki? nabijają sobie statystykę, że dostarczona już, żeby w firmie się zgadzało? Ktoś miał podobną sytuację?

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post20 lutego 2018, 13:14 - Wt

Z DPD nie, ale u mnie robi tak często kurier Poczty Polskiej. Podobno to popularna praktyka (nie tyle u konkretnych dostawców, co u konkretnych pracowników), że podpisuje się odbiór, zanim jeszcze wyda się paczkę klientowi...
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

Lucjan

Moderator

Post20 lutego 2018, 14:31 - Wt

Ja się spotykam sporadycznie ale jednak z sytuacjami , że pytam o pokwitowanie odbioru a słyszę w odpowiedzi , że " nie potrzeba "

siwy

Aktywny forumowicz

Post20 lutego 2018, 17:09 - Wt

Ciekawe, co by się stało w sytuacji zaginięcia takiej "pokwitowanej" paczki. :lol:
Parę razy mi się zdarzyło, że kurier dosłownie wrzucił mi paczkę do rąk i zbiegł po schodach.
Nie interesowałem się później statusem przesyłki, ale nie wykluczam, że to były te własnoręcznie pokwitowane przez kuriera.

WiesiuWojnar

Forumowicz

Post20 lutego 2018, 18:54 - Wt

Czyli nie był to odosobniony przypadek. No właśnie - ciekawe, jak potem udowodnić, że tak naprawdę nie ja odebrałem tę przesyłkę.
A kończąc moją historię, to po 3 godzinach wpada ... kobieta "w cywilu", jeśli mogę to tak opisać i, jak nadmienił siwy, wrzuca mi paczkę do rąk i ucieka 8-) :lol: Nie wiem o co chodziło, ale paczka nienaruszona, więc nie wnikam.

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post15 marca 2018, 10:32 - Cz

Paczkomaty to jednak najlepsza forma wysyłki.

14-godzinna podróż mojej paczki z e-glamour.

Untitled.jpg
Untitled.jpg (118.11 KiB) Przeglądane 971 razy
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

rabarbary

Super Perfumaniak

Post15 marca 2018, 15:12 - Cz

Paczkomaty zazwyczaj są ok, ale ostatnio miałam nietypową sytuację.

Chciałam nadać paczkę, ale sekundę przede mną podeszła pracownica i z kosza zaczęła wyjmować paczki, systematycznie zapełniając paczkomat.

Nieśmiało zapytałam, czy coś wolnego dla mnie zostanie, stanowczo oświadczyła, że nie mam szans.

Grzecznie pytam, co w takiej sytuacji mam zrobić ze swoją paczuszką, zaproponowała, że ją ode mnie przyjmie, ale wtedy nie będę miała potwierdzenia nadania.

Zaryzykowałam, bo to była jedna odlewka, paczka doszła.

Scorrpion

Hiper Perfumaniak

Post02 lipca 2018, 18:30 - Pn

Dzisiaj wynikła w sumie nieprzyjemna sytuacja.

Pokrótce.W zeszłym tygodniu poprosiłem użytkowników,którzy deklarowali nagrody dla zwycięzców w Typerze o podesłanie wszystkiego do mnie.

Dzisiaj rozesłałem ponownie do wszystkich wiadomości,aby po wysyłce podesłali mi nr przesyłek z uwagi,że w tym tygodniu mam ciężki tydzień w pracy (w zasadzie same nocki),więc chciałbym wiedzieć,czy przesyłka jest w drodze,w doręczeniu czy może zostawione jest awizo.

Kolega byluś podesłał mi numer i napisał,że przesyłkę wysłał w zeszłym tygodniu.Z ciekawości wszedłem na nr trackingowy i co widzę:

http://poczta24.info/sledzenie-przesyle ... kaj=Szukaj

Przesyłka doręczona!Nie mogłem jej wtedy odebrać,bo byłem w pracy do 16.W zasadzie nikt inny nie mógł tego zrobić.W domku mieszka jeszcze para,która od lat wynajmuje cały parter i przesyłek nie odbieramy dla drugiej osoby.A nawet jeśli tak by się stało,to od zeszłej środy ktoś pewnie by mi ją oddał...

Do urzędu pocztowego dzwoniłem kilkukrotnie,ale cisza.Pewnie po 18 już tam nikogo nie ma,choć sam UP otwarty do 19.Bedę próbował jutro coś wyjaśnić.Tylko czy to coś da?

Jakie macie zdanie nt.temat??

thermomax

Aktywny forumowicz

Post02 lipca 2018, 23:26 - Pn

W zeszłym roku miałem podobny problem. Paczka, która do mnie nie dotarła w systemie była oznaczona jako "dostarczona". Co więcej, na potwierdzeniu odbioru widniał mój podrobiony podpis. Reklamacja nic nie dała, bo w końcu przesyłka została dostarczona. Doręczyciel zarzekał się, że dostarczył paczuszkę bezpośrednio pod podany adres, co oczywiście nie mogło mieć miejsc, gdyż nie było mnie ani nikogo z domowników przez cały tydzień.

sulek

Forumowicz

$%@&*# Poczta, PKP i co tam jeszcze ;)

Post03 lipca 2018, 05:53 - Wt

Od razu na policję z czymś takim. Sfałszowanie podpisu to przynajmniej 3 miesiące odpoczynku. A do tego jeszcze dochodzi przywłaszczenie i pewnie kilka innych paragrafów.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

eduardo

Aktywny forumowicz

Post03 lipca 2018, 06:11 - Wt

Z takim perfidnym przypadkiem kradzieży się nie spotkałem. Jednakże odznaczanie paczki jako dostarczona, żeby ją przynieść kolejnego dnia znam. Aczkolwiek chyba przeważnie kurierzy tak robią....PP chyba(?) jeszcze nie.

Mirx

Aktywny forumowicz

Post03 lipca 2018, 06:49 - Wt

A ja swojego listonosza wychowałem kilkoma skargami i obecnie złego słowa nie mogę powiedzieć. Listonosz twierdzi, że tylko dwóm osobom na osiedlu przynosi przesyłki. Reszta dostaje awizo. Tłumaczy, że „poza panem, panie Mirku, jest jeszcze jeden awanturnik, no to wam noszę”. Ale w ramach marchewki, jak mam okazję, to częstuję pana listonosza kawą.

Przedmiotowa sprawa jest oczywiście do zgłoszenia na policję

icu

Aktywny forumowicz

Post03 lipca 2018, 07:29 - Wt

Bardzo częstą (niestety) praktyką u listonoszy/kurierów PP jest również zostawianie przesyłek u sąsiada (nie zawsze najbliższego), w osiedlowym sklepie czy w innym mniej oczywistym miejscu. Najgorsze, że o tym nie informują i człowiek często pół osiedla musi zwiedzić aby odnaleźć przesyłkę...

Zadzwoń na pocztę, ew. sam się pofatyguj bo teraz RODO i przez telefon może być ciężko. Wszelkie potwierdzenia powinni mieć u siebie online więc będziesz wiedział kto odebrał (jeśli podpisał się swoim nazwiskiem). Dodatkowo zadzwonią bezpośrednio do listonosza i powinien pamiętać komu lub gdzie zostawił przesyłkę.

Jeśli natomiast listonosz stwierdzi że dostarczył i będzie sfałszowany podpis to oczywiście na Policję i może znudzi się mu dostarczanie byle gdzie.
Ostatnio edytowano 03 lipca 2018, 07:37 - Wt przez icu, łącznie edytowano 1 raz
⭐ MAINSTREAM & NISZA - FLAKONY / MILILITRY / DEKANTY ⭐ ---> viewtopic.php?f=52&t=22456
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)