Teraz jest 21 sierpnia 2018, 05:03 - Wt

• Reklama

$%@&*# Poczta, PKP i co tam jeszcze ;)

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

ale chop

Perfumaniak

Re: $%@&*# Poczta, PKP i co tam jeszcze ;)

Post22 listopada 2017, 22:55 - Śr

Ktoś wie jaka rekompensata przysługuje od PP w przypadku niedostarczenia paczki (z gwarantowanym terminem dostawy) na czas?

Gdzieś czytałem, że to dwukrotność opłaty za przesyłkę ale może ktoś sam był w podobnej sytuacji?

emera

Perfumaniak

Post24 listopada 2017, 17:32 - Pt

hrhrhr

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post25 listopada 2017, 18:05 - So

z ciekawostek - bylem ostatnio wyslac 10ml dekant listem poleconym, bez prio i zaplacilem 5,5zl. serio. to chyba najtansza opcja na wysylanie pojedynczego dekantu!
STRAGAN - flakony, odlewki i militry. nisza + mnstrm!

Skarbowy

Bardzo aktywny forumowicz

Post25 listopada 2017, 20:42 - So

Uwaga na inpost. Na Polpachu jest dyskusja o tym, że inpost odmawia odszkodowania za zniszczone perfumy powołując się na par 5 pkt g. Perfumerii to nie dotyczy bo wrzucą to sobie w straty ale my osoby fizyczne to juz nie bardzo. Chyba będę rekomendował przesyłanie flakonów paczką pocztową.

madmax88

Forumowicz

Post25 listopada 2017, 20:55 - So

hrhrhr napisał(a):z ciekawostek - bylem ostatnio wyslac 10ml dekant listem poleconym, bez prio i zaplacilem 5,5zl. serio. to chyba najtansza opcja na wysylanie pojedynczego dekantu!

To zależy od grubości ile tam jest chyba 2cm do gabarytu A? Może Pani w okienku się pomyliła też tak kiedyś miałem, że przychodziły do mnie dekanty w gabarycie A a grube były jak regularne do gabarytu B.

userned

Forumowicz

$%@&*# Poczta, PKP i co tam jeszcze ;)

Post28 listopada 2017, 16:47 - Wt

Za to paczki np wysłanie telefonu w kopercie kosztuje prawie 15 zl. Przeszedłem na inpost, wysyłam paczki za 7.50

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Meister

Super Perfumaniak

Post28 listopada 2017, 21:36 - Wt

Apropo's paczkomatów.
Dziś godzina:
13:56 - "paczkomat jest przepełniony. Wkrótce przekażemy ..."
15:07 - "... możesz zrezygnować z możliwości przekierowania... na twoją decyzję czekamy do końca dnia"
17:13 - "twoja paczka czeka w punkcie ..." (oczywiście ten przekierowany, czynny do 18:00 i 72 h na odbiór)
Po tym kliknąłem w link, by anulować przekierowanie. Wg informacji paczki nie będę przekierowane, ale do końca dnia mogę zmienić decyzję. Mam rozumieć, że kurier który nie poczekał do końca dnia tylko zostawił w punkcie, który mi nie odpowiada jutro sobie tam wróci i będzie próbował doręczyć do paczkomatu docelowego ?
Miał ktoś z was podobną sytuację? Linie na infolinii Inpost niestety przepełnione - 60 + osób oczekujących ... :shock:

icu

Forumowicz

Post28 listopada 2017, 23:51 - Wt

@Meister wydaje się, że paczka już nie opuści tego punktu, jedynie wtedy gdy jej nie odbierzesz wróci do nadawcy.

Dziwne, że przyszedł Ci sms/e-mail z możliwością anulowania "przekierowania" po informacji, że paczkomat jest przepełniony. Na 100% ten sms dotyczył ww. paczki? Nie zamawiałeś w ostatnich dniach paczki do paczkomatu, którą nadano w dniu dzisiejszym? W tym smsie odnośnie anulowania przekierowania nie widnieje numer paczki i często można to źle zinterpretować. Zazwyczaj (u mnie w 100% przypadków) sms ten przychodzi w momencie wysłania i w tym dniu masz możliwość aby anulować, w dniu dostawy jeszcze się nie spotkałem z takim smsem. U mnie ostatnio nie przekierowują tylko pod każdym punktem/paczkomatem stoi "mobilny paczkomat".

Meister

Super Perfumaniak

Post30 listopada 2017, 20:08 - Cz

@icu, nie mam pewności, której paki dotyczył sms. Wydawałoby się, że tej, która finalnie została przekierowana, bo jaki miałoby to sens wysyłać takiego sms-a, gdy paczkomat jest pełny w momencie nadania paki przez nadawcę. Przecież do czasu dostarczenia może się zwolnić. Rozumiem, gdy paka jest już w moim mieście i paczkomat jest przepełniony, ale nie wcześniej. Z drugiej strony dziś też odbierałem inną paczkę - już w wybranym przez siebie paczkomacie, więc mogło być też tak jak piszesz.
A wracając do tej przekierowanej paki - na szczęście udało mi się wczoraj odebrać z tego punktu, więc już nie muszę się martwić, że ją odeślą. Ale było by chyba tak jak piszesz, bo skoro na decyzję miałem czas do końca dnia, to następnego dnia po południu (kiedy odebrałem), nie powinno być jej już raczej w tym punkcie, skoro nie zgodziłem się na przekierowanie...

madmax88

Forumowicz

Jacynt

Post06 grudnia 2017, 14:44 - Śr

Do mnie idą przesyłki z Chin i dojść nie mogą. Na jedną przesyłkę czekam od lutego i już się pewnie nie doczekam. A kolejne cztery przesyłki są..niewiadomo gdzie. Ciekawe gdzie to się przyblokowało i kto zawinął tą pierwszą.

marcinw

Forumowicz

Post06 grudnia 2017, 14:54 - Śr

Nikt nie zwinął, po prostu Chińczyk nie wysłał i podał fake'owy numer przesyłki, ileż razy to przerabiałem :D

Jacynt

Post06 grudnia 2017, 15:08 - Śr

To może nie ma się co litować , tylko czas otworzyć spór? Próbowałeś tak zadziałać? Ja jeszcze nie.

marcinw

Forumowicz

Post06 grudnia 2017, 15:17 - Śr

Jak coś mi długo idzie powiedzmy 80dni+ to wtedy otwieram spór, pisze tylko, że sprzedawca nie wysłał przesyłki i jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby nie dostać "full refund". Ostatnio te przesyłki chodzą całkiem sprawnie, przykładowo, zamówienia z 11.11 przychodzą mi już od zeszłego tygodnia.

Jacynt

Post06 grudnia 2017, 17:07 - Śr

To chyba czas najwyższy. Dzięki.

edK

Aktywny forumowicz

Post08 grudnia 2017, 09:52 - Pt

A ja chciałbym pochwalić pocztę za to że jakość ich usług znacznie się poprawiła.Z początkiem roku 2017 na mojej poczcie a był to okres poświąteczny odbierałem flaszeczkę zapachu który zamówiłe .
Od pani z okienka która mnie obsługiwała dolatywała woń wczorajszych oparów nieznanej mi bliżej cieczy.
Kobieta była tak pochłonięta poszukiwaniami mojej paczki, że nie zauważyła jak zsunęły jej się spodnie za to moim oczom ukazały się jędrne pośladki w kuszącej bieliźnie .
Już sam nie wiem czy to ja byłem wcięty czy ona, ale miło było być tak obsłużonym i chyba bym zgrzeszył, żebym coś na Pocztę Polską gadał!
let's rock!!!
,,Mam nadzieje, że łańcuchy podziałów ludzkości pękną,
Stworzymy wspólne niebo, bo już stworzyliśmy piekło"

Flaszkii
Odlewki

Lucjan

Moderator

Post08 grudnia 2017, 10:54 - Pt

Ona była nacięta poniżej pleców :lol:

edK

Aktywny forumowicz

Post08 grudnia 2017, 16:58 - Pt

No tak ta dzisiejsza moda nie nadążysz :lol:
let's rock!!!
,,Mam nadzieje, że łańcuchy podziałów ludzkości pękną,
Stworzymy wspólne niebo, bo już stworzyliśmy piekło"

Flaszkii
Odlewki

koorchuck

Bardzo aktywny forumowicz

Post22 grudnia 2017, 04:08 - Pt

Wszyscy teraz psioczą na Inpost, a ja nie zauważyłem wielkiego problemu z ich dostawą. Mają niewielkie opóźnienie, przynajmniej w moim paczkomacie, który co prawda nie jest w centrum miasta. Przy każdej paczce przychodzą tylko wiadomości, czy nie przekierować jej w razie przepełnienia, ale zawsze wybieram, że nie.

Za to Poczta niestety ma u mnie wielki minus, przesyłka z odbiorem w punkcie wisi w WER Warszawa już czwarty dzień. Wyszła od nadawcy 18.12, do Warszawy dotarła już 19.12 o 6 rano i od tej pory nic się z nią nie dzieje.
Już straciłem nadzieję, że dotrze dziś, w ostatni roboczy dzień przed świętami :cry:
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/2585/
-----------------------------------------------
https://www.parfumo.net/Users/Koorchuck

Stragan - flakony, odlewki, dużo nowości!!!
viewtopic.php?f=52&t=19640

supermariobros

Ultra Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post22 grudnia 2017, 05:53 - Pt

koorchuck napisał(a):Za to Poczta niestety ma u mnie wielki minus, przesyłka z odbiorem w punkcie wisi w WER Warszawa już czwarty dzień. Wyszła od nadawcy 18.12, do Warszawy dotarła już 19.12 o 6 rano i od tej pory nic się z nią nie dzieje.
Już straciłem nadzieję, że dotrze dziś, w ostatni roboczy dzień przed świętami :cry:

Mam bardzo podobną sytuację.
Czekam na prezent (perfumy- jakżeby inaczej :D), od środy komunikat- w transporcie i nic się nie dzieje.
Dzwoniłem na infolinię, godzinę czekania i się nie doczekałem na połączenie z konsultantem.
Porażka.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)