Teraz jest 16 lipca 2018, 05:39 - Pn

• Reklama

Mieszkaniowe porady

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Ewaewa

Forumowicz

Re: Mieszkaniowe porady

Post12 lipca 2018, 20:41 - Cz

rabarbary napisał(a):Co do hałasu to akurat wg mnie lepiej okna mieć na patio, bo dzieci o jakiejś tam godzinie chodzą spać, niż na ulicę, gdzie po nocy urządzają sobie wyścigi motory, tłucze się tramwaj itd.

Raz mieszkałam w takim mieszkaniu w bloku typu 'studnia' z oknami tylko na patio wewnętrzne. Dzieciaki to pikuś - są jeszcze sąsiedzi lubiący idiotyczną muzykę, imprezowanie na balkonie i nocne powroty. A niesie się wszystko.

mookie napisał(a):Niestety mieszkania mają taką wadę że ziemia jest w użytkowaniu wieczystym a nie we własności a co za tym idzie oprócz podatku od gruntu będzie dodatkowa opłata za użytkowanie wieczyste gruntu :-( pare stówek rocznie więcej.

W tej chwili większość nieruchomości jest w użytkowaniu wieczystym.

ps1986

Aktywny forumowicz

Post12 lipca 2018, 20:47 - Cz

mookie napisał(a):Próbuję targować z Vantage w Dorzecze Legnickiej, udało mi się narazie zbić cenę o ~2.5%.

Niestety mieszkania mają taką wadę że ziemia jest w użytkowaniu wieczystym a nie we własności a co za tym idzie oprócz podatku od gruntu będzie dodatkowa opłata za użytkowanie wieczyste gruntu :-( pare stówek rocznie więcej.

od nowego roku ma wejść w życie nowelizacja ustawy o kodeksie cywilnym i ustawy o gospodarce nieruchomościami w tym zakresie więc zbadaj temat. Użytkowanie wieczyste ma zniknąć z polskiego porządku prawnego

mar79

Bardzo aktywny forumowicz

Post12 lipca 2018, 23:30 - Cz

Ewaewa napisał(a):
rabarbary napisał(a):Co do hałasu to akurat wg mnie lepiej okna mieć na patio, bo dzieci o jakiejś tam godzinie chodzą spać, niż na ulicę, gdzie po nocy urządzają sobie wyścigi motory, tłucze się tramwaj itd.

Raz mieszkałam w takim mieszkaniu w bloku typu 'studnia' z oknami tylko na patio wewnętrzne. Dzieciaki to pikuś - są jeszcze sąsiedzi lubiący idiotyczną muzykę, imprezowanie na balkonie i nocne powroty. A niesie się wszystko.

mookie napisał(a):Niestety mieszkania mają taką wadę że ziemia jest w użytkowaniu wieczystym a nie we własności a co za tym idzie oprócz podatku od gruntu będzie dodatkowa opłata za użytkowanie wieczyste gruntu :-( pare stówek rocznie więcej.

W tej chwili większość nieruchomości jest w użytkowaniu wieczystym.

Koleżanko chcesz mi powiedzieć, że martwi Cię impreza na balkonie. Samemu słuchając Die Antwoord??? :)
Ostatnio edytowano 13 lipca 2018, 12:04 - Pt przez mar79, łącznie edytowano 1 raz

Konrad00

Forumowicz

Post13 lipca 2018, 08:07 - Pt

Dobre ceny
W Bytomiu 1,5-3k/m2

mookie

Forumowicz

Post13 lipca 2018, 08:47 - Pt

Konrad00 napisał(a):Dobre ceny
W Bytomiu 1,5-3k/m2

Ceny działek są horrendalne, taki Vantage zapłacił 34mln za samą działkę by zbudować ~600 mieszkań. Średnio na metr pojedynczego mieszkania koszt samego gruntu to ~1000 PLN. I weź tu wybuduj sobie dom w mieście, w dzisiejszych czasach poprostu już nie ma na to szans.
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)