Teraz jest 20 września 2018, 08:07 - Cz

• Reklama

Lodówka na dworze

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

ale chop

Perfumaniak

Lodówka na dworze

Post08 lipca 2018, 20:43 - N

Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
Wiele osób korzysta z lodówek w domkach letniskowych, nieogrzewanych garażach, ogrodach.. itp.

Wpakowałem starą lodówkę na balkon, będę trzymał w niej piwo.
Latem problemu nie będzie ale co zimą?

Słyszałem, że olej w sprężarce na mrozie robi się lepki i sprężarka może się zatrzeć (choć klima też ma sprężarkę i jakoś działa nawet w -30).
Jeżeli temperatura na zewnątrz będzie niższa niż w lodówce to termostat ją wyłączy więc nie będzie działać i problemu nie ma ale co z temperaturą w środku?

Lodówka ma dobrą izolację ale pytanie w jakim stopniu...

Jak wsadziłem termometr do zwykłej szafy ze sklejki na balkonie przy -10 to w środku nadal było na plusie (sama ochrona przed wiatrem dużo daje).

W lodówce powinno być o wiele lepiej ale to tylko teoria.

No i mówię tu o trochę nowszym sprzęcie (Amica 2004r - ale kompresor, nie inverter)... mój wujek ma w ogrodzie lodówkę ponad trzydziesto-czterdziestoletnią (na freonie dawno zakazanym przez Unię) i jest nie do zdarcia.. te nowe na tych bezpiecznych gazach ponoć są bardzo wrażliwe..

Ktoś korzysta i może podzielić się doświadczeniami? Jakieś rady.. na co wracać uwagę itp. ?
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Często najwspanialsze dzieła odziane są w najbrzydsze szaty...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

Scarlatti

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 2

Re: Lodówka na dworze

Post08 lipca 2018, 23:53 - N

Kup jej kożuch.

michalsiek

Forumowicz

Lodówka na dworze

Post09 lipca 2018, 07:09 - Pn

Teściowie w Anglii mają lodówkę na zewnątrz przez cały rok. No właśnie tylko że tam jest trochę łagodniejszy klimat. Lodówka to jakiś Samsung szafa 2drzwiowa. Bywają temperatury -10 ale to max. W każdym razie stoi na werandzie za domem pod dachem, trafiła tam prosto ze sklepu jakieś 3lata temu i działa bez problemu.

S7

ale chop

Perfumaniak

Post09 lipca 2018, 07:47 - Pn

Cenna informacja.
Lodówka nowego typu i do tego -10...

Ponoć większość lodówek nie powinna stać poniżej +16 stopni ale pewnie chodzi tu o zamrażalnik, który przestanie pracować i się wszystko rozmrozi.
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

michalsiek

Forumowicz

Lodówka na dworze

Post09 lipca 2018, 09:47 - Pn

To są ludzie że tak powiem troszkę starszej daty, próbowałem tłumaczyć że jak to na dworze? Cały rok? Nowa lodówka? No ale oni że generalnie młody jestem i mało o życiu wiem heh. No i tak stoi ta lodówka im tam i nic się nie dzieje.

S7

ale chop

Perfumaniak

Post09 lipca 2018, 10:50 - Pn

Na bogato :D A nie wiesz może jak wygląda temperatura w środku podczas tych największych mrozów?
Nie zamarza żarcie?

michalsiek

Forumowicz

Lodówka na dworze

Post09 lipca 2018, 11:25 - Pn

Tam, jak pisałem, max -10 to przy takiej termice w chłodziarce nie zamarza nic, jakieś 1,5-2 stopnie na+ z tego co mówili.

S7

ale chop

Perfumaniak

Post09 lipca 2018, 11:55 - Pn

Świetna wiadomość :)

Pewnie przy jakimś dużym i długotrwałym mrozie zeszłoby poniżej zera ale to nie zdarza się często nawet u nas..

A żarcie w zamrażarce im się nie rozpuszcza?
Wspomniałeś, że to jakaś wypasiona, dwudrzwiowa lodówka więc pewnie ma osobny agregat do chłodziarki i osobny do zamrażarki... to pewnie nie ma problemu.

W takiej zwykłej lodówce jest jeden agregat i jak jest powiedzmy +5 na zewnątrz to się wyłącza i zamrażarka zaczyna się rozpuszczać.

michalsiek

Forumowicz

Lodówka na dworze

Post09 lipca 2018, 12:51 - Pn

Wiem tylko że to Samsung w kolorze Inox, szafa wielka ok 140kg waży i tyle że tak powiem z technicznych informacji. Więcej naprawdę nie jestem w stanie powiedzieć.

S7

ale chop

Perfumaniak

Post09 lipca 2018, 12:54 - Pn

Niezłe monstrum :D

Poza tym na bogato.. taka lodówka i na dwór wstawić, a ja się zastanawiam nad starym gratem :lol:

michalsiek

Forumowicz

Lodówka na dworze

Post09 lipca 2018, 14:09 - Pn

No właśnie a w domu u nich stoi jakaś klasyczna lodóweczka, mała. Ale to już parę dobrych lat to i przesiąkają tamtejszą kulturą, bo będąc tam, konkretnie zadupie Liverpool nad samym Morzem Irlandzkim, wszyscy sąsiedzi tam mają lodówki na zewnątrz co od razu zwróciło moją uwagę.
Ta krowa co na zewnątrz stoi kostki lodu wyrzuca, wodę ma podpiętą że zimną daję, przycisków na drzwiach z 10, po otwarciu drzwi kolejne z 5. Po co ludziom takie rzeczy, masakra.

S7

ale chop

Perfumaniak

Post09 lipca 2018, 14:17 - Pn

Nie mam pytań hehe

Ale kto bogatemu zabroni :D

Teraz to nawet są lodówki ze szklanymi drzwiami i po zapukaniu w szybę, w środku zapala się światło żeby przed otwarciem drzwi zobaczyć co chcemy wyjąć :mrgreen:

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)