Teraz jest 16 lipca 2018, 05:36 - Pn

• Reklama

Czyszczenie mebli skórzanych

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

wolfmark

Forumowicz

Post06 lipca 2018, 17:29 - Pt

Posiadam skórzaną sofe niestety zaczęła się łuszczyć w kilku miejscach. Szukam preparatów którymi mógłbym wyczyścić i zabezpieczyć skórę.
Czy ktoś z Was może polecić jakieś środki do pielęgnacji. Na rynku jest sporo tego, a nie mam czasu na testowanie wszystkich preparatów.
Ostateczność to oddanie sofy w ręce profesjonalistów czego na tą chwilę chciałbym uniknąć.

sulek

Forumowicz

Post06 lipca 2018, 18:16 - Pt

Zainteresuj się firmą colourlock i jej produktami. Genialnie się sprawdzają w przypadku renowacji tapicerek samochodowych.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

mar79

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Czyszczenie mebli skórzanych

Post06 lipca 2018, 18:54 - Pt

To jest skóra czy "eco"? produkty colourlock to profeska!

wolfmark

Forumowicz

Post06 lipca 2018, 19:15 - Pt

Skóra.

mar79

Post06 lipca 2018, 19:24 - Pt

..sofa to zapewne coś starszego? bo jeśli nie, to musiałeś to nieźle zapuścić :roll:

wolfmark

Forumowicz

Post06 lipca 2018, 19:33 - Pt

Sofa źle napisałem to jest skórzany narożnik. Na zdjęciu łuszcząca się skóra.
Załączniki
20180706-202212.jpg
20180706-202212.jpg (147.15 KiB) Przeglądane 174 razy
Ostatnio edytowano 06 lipca 2018, 20:14 - Pt przez wolfmark, łącznie edytowano 1 raz

mar79

Post06 lipca 2018, 19:55 - Pt

.sofa to zapewne coś starszego?

wolfmark

Forumowicz

Post06 lipca 2018, 19:56 - Pt

To jest narożnik skórzany ma ok 7lat także nie taki stary.

Greg

Aktywny forumowicz

Post06 lipca 2018, 20:09 - Pt

Z doświadczenia z tapicerkami samochodowymi do pielęgnacji i czyszczenia dobre są produkty Colourlock (lederzentrum) lub Avela (multirenowacja) - ale tutaj trochę zależy od rodzaju skóry, oczekiwanego przez nas efektu itd. Niestety jeżeli skóra jest już popękana i fizycznie uszkodzona, to często jest już zbyt późno. To łuszczenie, które wrzuciłeś wygląda dziwne - czy to tylko farba się łuszczy?

wolfmark

Forumowicz

Post06 lipca 2018, 20:14 - Pt

Nie jestem ekspertem ale na moje oko to schodzi wierzchnia warstwa. Warstwa która mi zeszła ma poślizg ta pod spodem jest trochę gorszej jakości ale nie jest szorstka. Wygląda jak by faktycznie farba lub jakiś lakier się złuszczył.

mar79

Post06 lipca 2018, 20:15 - Pt

dokładnie jak na 7 lat to już nie dobrze :?

Greg masz coś do czynienia z Detailin Car ? :D

Greg

Aktywny forumowicz

Post06 lipca 2018, 20:33 - Pt

Zawodowego doświadczenia z detailingiem nie mam, po prostu zdarzyło mi się w kilku autach samodzielnie wyczyścić tapicerkę, trochę poeksperymentować, poobserwować efekty itd. Skóra jest ciekawym materiałem do pracy i samodzielnie można coś tam podziałać ;-).

Obrazek ObrazekObrazek

wolfmark

Forumowicz

Post06 lipca 2018, 20:36 - Pt

Mógłbyś coś podpowiedzieć czym i jak ewentualnie poradzić sobie z tą skórą?

Greg

Aktywny forumowicz

Post06 lipca 2018, 23:09 - Pt

Trochę ciężko mi jednoznacznie zarekomendować jakieś rozwiązanie nie widząc tego w realu i nie mając możliwości dotknięcia tej skóry. Co do pielęgnacji tak ogólnie to w pierwszej kolejności musisz ustalić na wszelki wypadek jaką masz skórę:
https://www.youtube.com/watch?v=KK_UzN4e3ZU

Jeżeli skóra jest gładka (na co jest olbrzymia szansa), to do pielęgnacji potrzebujesz dwóch środków:

1. do czyszczenia - może być mydło do skór Avel lub Soft Clean lub Strong Clean z Colourlock, koniecznie czyść za pomocą szczoteczki, która bardzo ładnie usuwa zabrudzenia, zdecydowanie lepiej niż np. gąbka i ścieraczka, w przypadku obu środków robisz pianę, szorujesz szczoteczka, pianę zdejmujesz ręcznikiem papierowym lub mikrofibrą, szczoteczkę regularnie płukasz, czyścisz małymi fragmentami, nie przemywasz skóry wodą lub mokrą sciereczką - ogólnie należy unikać kontaktu skóry z wodą. W moim odczuciu oba preparaty czyszczą podobnie.
2. do zabezpieczenia / odżywienia - tutaj może być wosk do skór Avel lub Leder Versiegelung z Colourlock. Po tym jak wyczyściłeś skórę, pozwalasz jej przez kilka godzin odpocząć i wyschnąc i konserwujesz nakładając jeden z tych preparatów. No i tutaj jest pewna róznica - wosk Avel nadaje się doskonale do odżywienia, nawilżenia skóry - natomiast na niektórych rodzajach skór długo się wchłania oraz bardzo specyficznie i intensywnie pachnie, wykończenie początkowo jest z lekkim połyskiem, by dopiero np. po kilku dniach przejść w mat / półmat. Zaś Leder Versiegelung tworzy coś w rodzaju warstwy ochronnej i bardzo ładne wykończenie w macie.

W mojej subiektywnej opinii oba zestawy środków są dobre i wystarczające do czyszczenia / pielęgnacji skórzanej tapicerki lub mebli. Ja stosuję je trochę intuicyjnie, na podstawie doświadczenia i tego jak poszczególne środki sprawdzały się w pielęgnacji poszczególnych tapicerek samochodowych lub też próby na mało widocznej części - np. dolnej części zagłówka z tylnej kanapy. Mam wrażenie, że Avel trochę lepiej sprawdza się przy starszych, grubych, mięsitych skórach - takich jak w autach z lat 90-tych.

I gdyby nie to łuszczenie farby w przypadku Twojego narożnika, to swobodnie polecałbym jedną z powyższych kombinacji - w Twojej sytuacji niestety nie jestem pewien jak zareaguje skóra na czyszczenie w miejscu tego złuszczenia - wygląda, jakby zniszczeniu uległa wierzchnia warstwa lakieru / farby, a z racji, że Strong Cleaner / mydło Avel jednak są dość mocno czyszczącymi środkami, mogą powstać jakieś przebarwienia / róznice w odcieniu. Ja, ale to ja i nie biorę odpowiedzialnosci za tę radę ;-), pewnie bym zaryzykował, wyczyścił i zaimpregnował.
Ostatnio edytowano 06 lipca 2018, 23:31 - Pt przez Greg, łącznie edytowano 1 raz

wolfmark

Forumowicz

Post06 lipca 2018, 23:14 - Pt

Dzięki za poradę skorzystam z któregoś preparatu. Ostatecznie jak nie wyjdzie to skóra zostanie oddana w profesjonalne ręce na lakierowanie.

wolfmark

Forumowicz

Post10 lipca 2018, 19:54 - Wt

Zakupiłem zestaw colourlock soft + mleczko. Oczywiście stosując szczoteczke do czyszczenia zabieg spowodował zejście całej farby/lakieru czyli wierzchniej warstwy z podłokietnika (najbardziej złuszczony element).
Jutro kolejna warstwa czyli preparat konserwujacy który trzeba nałożyć po 24h od nałożenia mleczka.

Teraz pytanie Grega co daje wierzchnia warstwa farby prócz tego że skóra jest gładka. Czy użytkowanie narożnika po ściągnięciu farby może spowodować jego pękanie lub inne uszkodzenie?

Greg

Aktywny forumowicz

Post10 lipca 2018, 20:12 - Wt

Myślę, że skóra w tym miejscu będzie bardziej podatna na działanie czynników zewnętrznych - odpowiednio zadbana i nawilżona skóra nie powinna pękać, ale już sam barwnik może się wycierać.

wolfmark

Forumowicz

Post10 lipca 2018, 20:20 - Wt

Dzwoniłem do firmy która zajmuję się renowacją, rząd wielkości to 460 do 2600 zł w zależności od stanu wypoczynku.

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)