Teraz jest 16 lipca 2018, 05:51 - Pn

• Reklama

Jaki laptop?

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Mirx

Forumowicz

Re: Jaki laptop?

Post09 lipca 2018, 10:39 - Pn

Pomijam już system operacyjny, który w mojej ocenie działa świetnie – ergonomicznie i stabilnie, ale przyznaję że może to być kwestią osobistych preferencji. Kolejna sprawa to właśnie sprzęt Apple. To o czym napisał Machiavelli, czyli trackpad, to tylko jeden przykład wysokiej jakości, przemyślanego rozwiązania. Zauważcie, że użytkownicy Macbooków nie ciągną ze sobą myszki w teren. Nie chodzi mi o pracę w domu, przy monitorze, bo wtedy myszka jest jak najbardziej na miejscu. Dlaczego tak się dzieje? Bo gładzik MacBooka działa po prostu sprawnie. Gdy przesiadam się na pecetowego laptopa, zawsze mam wrażenie, że ta część jest popsuta. Bardzo dawno temu podobną sytuację miałem, gdy kolega dał mi się przejechać swoim świeżym nabytkiem – Ładą Samarą. Jadę, jadę, kolega patrzy na moją niewyraźną minę i pyta – no i jak? Nie wiedziałem co odpowiedzieć, żeby go nie urazić, więc wymijająco odparłem, że ogólnie ok. On ponawia pytanie – no mów szczerze. W końcu powiedziałem mu, że chyba kierownica jest popsuta, bo ten samochód jedzie jak chce. No i tak jest właśnie z pecetowymi gładzikami

aleksander

Super Perfumaniak

Post09 lipca 2018, 10:42 - Pn

Gładzik, myszka, na co to komu?
Prawdziwi użytkownicy nie odrywają rąk od klawiatury.

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post09 lipca 2018, 12:52 - Pn

Fakt, ten gładzik jest strasznie wygodny. Do takich rzeczy jak przeglądanie internetu, nawet sprawniej się nim operuje niż myszą. Scrollowanie, przewijanie stron etc. wszystko można robić gestami. Nie ma porównania do gładzików w innych lapkach... Do tego klawiatura - przyciski "skaczą" płyto i szybko, są stabilne i czułe. Łatwo się do niej przyzwyczaić (do option zamiast alta już nieco trudniej :lol: )

Kolejna sprawa, która bardzo mi się spodobała, to "sparowanie" z iphonem. Nie zawsze trzymam telefon przy sobie i bardzo doceniam, że nie będę już musiał do niego "dobiegać", gdy pracuję przy komputerze. :D

Sprawdzałem już też baterię - trzyma ok. 11-12 godzin pracy online (8-9 jeśli w międzyczasie słucham muzyki i mam jaśniejszy ekran). Niezły wynik. Chociaż i tak zdecydowanie częściej będę pracował w domu "na kablu", to dobrze wiedzieć, że w razie konieczności będę mógł go zabrać na cały dzień i nie martwić się o doładowywanie.

Żeby tak nie zachwalać, są oczywiście minusy. Największym są wtyczki - 2 usb-c i wejście słuchawkowe. Bez przejściówek się nie obejdzie. O ile w Air bym to zrozumiał, to w Pro (który w teorii ma być stworzony do bardziej fachowej pracy) już kompletnie tego nie łapię (no dobra... łapię, że chodzi o dodatkowe 1200 zł za komplet przejściówek :P ). Całe szczęście można dokupić na alle adapter, wyposażony we wszystkie najpotrzebniejsze wejścia - o wiele to wygodniejsze, niż bieganie z "kompletem" pojedynczych i cholernie drogich przejściówek od apple.

No i jeszcze ta aluminiowa obudowa... choć wizualnie robi robotę, to zarysować to może chyba nawet muszka owocowa. Bez jakiegoś case'a pewnie po miesiącu mojego użytkowania wyglądałby jak siedem nieszczęść. Designersko spoko... praktycznie już tak pięknie nie jest.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na TheEleganceof.pl

Mirx

Forumowicz

Post09 lipca 2018, 13:36 - Pn

Machiavelli napisał(a):są oczywiście minusy. Największym są wtyczki - 2 usb-c i wejście słuchawkowe

Ja już przeżyłem lament wynikający z zabrania Centronicsa w iMaku, a później rezygnację z CD w MacBooku Air. Za każdym razem wróżono porażkę tych rewolucyjnych wyborów i za każdym razem (no może zwykle) okazywało się, że to panowie z Cupertino mieli rację. Wygląda na to, że to USB-C będzie złączem przyszłości, umożliwiającym podłączenie nie tylko urządzeń USB, ale i DisplayPort, Lightning oraz zasilania. Słuchawki na kablu to przeżytek w zastosowaniach mainstreamowych. Naprawdę! Kup sobie na bluetoothowe i zapomnij o problemie. Jeśli chcesz wykorzystać stare, to tak jak napisałeś, podłączysz je do „stacji dokującej” z wyjściem monitorowym, słuchawkowym i innymi „legacy”. Kupisz ją za coś koło stówki i będzie działała bardzo dobrze. Można też nabyć za grosze przejściówkę z USB-C na mini jacka.

A „synchronizacja” telefonu z komputerem w wykonaniu Apple’a faktycznie jest bardzo wygodna. Odkryłeś już to, że jak skopiujesz coś na Maku (jabłko-C), to możesz wkleić na telefonie? Jak masz Apple Watcha, nie musisz wpisywać hasła, aby zalogować się do komputera. To się nazywa Continuity. Poza tym poczytaj o AppleScript i Automatorze.

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post09 lipca 2018, 16:07 - Pn

O handoffie słyszałem, chociaż jeszcze nie sprawdzałem, jak działa. Ciekawa sprawa, zwłaszcza ten Automator. Może się przydać przy jakichś monotonnych czynnościach.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na TheEleganceof.pl

strell

Post12 lipca 2018, 07:16 - Cz

Jeśli nie potrzebujecie laptopa do gier i nie potrzebujecie jakichś super parametrów to warto jest zastanowić się nad modelami Della biznesowymi ale z outletu. Cena takiego lapka będzie o wiele niższa niż lapka nowego. Jednocześnie bedzie o wiele lepiej wykonany niż laptopy nowe z normalnych serii (a nie z tych biznesowych). Poza tym Dell oferuje dobrą gwarancję.

aleksander

Super Perfumaniak

Post12 lipca 2018, 13:40 - Cz

Gdyby się jednak okazało, że nie prowadzicie skupu elektronicznego złomu, Huawei wprowadził MateBook X Pro.
Cienkie ramki, jasna matryca IPS 13.9 cala, o rozdzielczości 3000 x 2000 (urzekająca proporcja 3:2,
a nie telewizyjna 16:9).
Dobra, podświetlana klawiatura i wydajne podzespoły.
Obrazek
Subiektywne wady, dotykowa matryca, bo kto chciałby mieć wiecznie brudny ekran i błyszcząca powierzchnia.
Na taką matryce nie można patrzeć na zewnątrz lub w pomieszczeniu, będąc ustawionym tyłem do okna.
Na dodatek, jak żyć bez klawiszy home, end i page up i down.
Choć ta ostatnia wada dotyczy raczej osób, które starają się nie odrywać rąk do gładzika czy myszki.

Gdyby tak wprowadzili taki laptop z matową matrycą i klawiaturą ze wszystkimi klawiszami, nie pogardziłbym
też wielkością 15.6 cala, bo rozdzielczość jest potężna, a oczy już, nie te.
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)