Teraz jest 16 lipca 2018, 05:47 - Pn

• Reklama

Jaki laptop?

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Re: Jaki laptop?

Post23 czerwca 2018, 16:41 - So

Zarezerwowałem sobie 2000 PLN (+/- 300) na ten zakup. Raczej będę pracował na nim w domu, więc słabsza bateria (3-4 godziny) nie będzie problemem (i tak pewnie będzie większość czasu podłączony do ładowarki). Przy takim trybie pracy mobilność Air nie jest dla mnie jakimś dużym atutem, więc chyba lepiej sprawdziłby się pro. 13" do moich zadań w zupełności mi wystarcza, chociaż jakby udało się zmieścić w budżecie, to 15" bym nie pogardził.
Znacie może jakieś mniej popularne, ale bezpieczne miejsca na taki zakup (może być info. na pw)? Bo domyślam się, że allegro to tak średnio. :D
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na TheEleganceof.pl

Back

Aktywny forumowicz

Post23 czerwca 2018, 16:54 - So

W którymś z pierwszych roczników pro z retiną były problemy z tymi ekranami i apple je wymieniało. Nie znam szczegółów, ale może wyszukasz jakieś info.
Możesz spróbować poszukać (oraz znaleźć maasę informacji) na forum myappple (mają tam na "straganie" handlarza o nazwie mac_book czy jakoś tak, akurat o nim nie ma najlepszych opinii, raczej patrz na oferty od osób prywatnych).
Allegro (nie mówię tu o handlarzach) też nie jest złą opcją, o ile masz możliwość pojechać, spotkać się, obejrzeć komputer. W taki sam sposób, kupiłem swojego Macbooka.
Ewentualnie jeśli nie jesteś czegoś pewien, możesz też razem z kupującym (o ile się zgodzi :D) zanieść komputer do resellera i zapłacić za diagnostykę. Z tego, co kojarzę, niektórzy z nich oferują takie usługi.

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post23 czerwca 2018, 17:16 - So

Dzięki za cenne wskazówki, Panowie. Poszukam, jak się nie uda nic sensownego znaleźć to pomyślę o tym "składaku".
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

grembi

Bardzo aktywny forumowicz

Jaki laptop?

Post24 czerwca 2018, 17:30 - N

Pytałem więc warto zdać relację :)

Padło na nowy sprzęt. Dokładnie na Acer Nitro 5
https://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbook ... in10.bhtml

Raty 0% i dwie spłacane przez sklep to fajna opcja
Mam nadzieję że posłuży ;)

michalsiek

Forumowicz

Jaki laptop?

Post24 czerwca 2018, 17:59 - N

Słabo tylko że SSDka brak

S7

grembi

Bardzo aktywny forumowicz

Jaki laptop?

Post24 czerwca 2018, 18:03 - N

Można dołożyć :)

supermariobros

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post24 czerwca 2018, 18:18 - N

Machiavelli napisał(a):Dzięki za cenne wskazówki, Panowie. Poszukam, jak się nie uda nic sensownego znaleźć to pomyślę o tym "składaku".

Machiavelli, zastanów się dobrze, czy chcesz zagłębiać tajniki macOS- później nie będzie odwrotu, a tanio nie jest :mrgreen:
Mogę się wypowiedzieć w tym temacie bo jestem świeżo po zmianie systemu.
Byłem w identycznej sytuacji jak Ty, od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem iphona 7 i od dłuższego czasu baaardzo chciałem spróbować również maka, niestety zdrowy rozsądek podpowiadał mi, że nie nie jest to do końca uzasadnione z logicznego punktu widzenia- chciałem maca ale tak naprawdę wcale go nie potrzebowałem. Trafiłem Macbooka Air 13 w świetnej cenie (najnowszy model) więc uległem. Początki były baaaaardzo trudne, musiałem wiele czasu spędzić na youtubie, uczyć się jak go garnąć.
Końcowy rezultat jest taki, że nie rozstaję się z moim makiem na krok, praca na nim to istna sielanka! Uwielbiam go!
I nie zgodzę się, że dobrym sposobem na poznanie systemu macOS jest jego instalacja na windzie, powiem więcej- absolutnie tego nie rób bo się zrazisz! Wisienką na torcie w przypadku maków jest touch pad i jego bajeczna obsługa gestami!! System dopełnia całości, dając w rezultacie coś, czego nie można doświadczyć na windzie.

Machiavelli, jak masz jakieś konkretne pytania- pisz śmiało! Pomogę Ci podjąć słuszną decyzję :P
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

michalsiek

Forumowicz

Jaki laptop?

Post24 czerwca 2018, 18:53 - N

Zawsze można kupić maca i na nim zainstalować winde i korzystać przemiennie. Napewno w tą stronę działa to lepiej.

S7

Back

Aktywny forumowicz

Post24 czerwca 2018, 18:59 - N

supermariobros napisał(a):Wisienką na torcie w przypadku maków jest touch pad i jego bajeczna obsługa gestami!! System dopełnia całości, dając w rezultacie coś, czego nie można doświadczyć na windzie.

+1
Chociaż ja używam TouchPada z MBP 2016 i jak miałem coś zrobić na padzie z MBA to niechętnie to robiłem :D

delu

Forumowicz

Post24 czerwca 2018, 19:03 - N

Działa swietnie w obie strony , zdecydowanie nie widze roznicy. To nadgryzione jabłko mogę ci wyciać na CNC. Oczywiscie nie namawiam do piractwa. Polskie prawo mówi wyraznie i jest na to prawny precedens , że jesli posiadasz oryginalny system mozesz go sobie zainstalowac nawet na lodówce lub lokówce.

sulek

Forumowicz

Jaki laptop?

Post24 czerwca 2018, 19:11 - N

Jakie to słodkie. Zawsze uwielbiałem ludzi, którzy wiedzą najlepiej jak inni mają wydawać swoje pieniądze :)

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post24 czerwca 2018, 19:13 - N

Dzięki wielkie, Mario. Domyślam się, że przejście na na macbooka (tym bardziej nowiutkiego) dostarcza sporo przyjemności. Sam od kilku lat użytkuję iphony (pierw 3G, teraz 5S) i jestem z nich zadowolony. Oby z komputerem było podobnie. ForceTouch miałem okazję pobawić się już u znajomych, rzeczywiście bardzo fajna sprawa. Na tyle fajna, że podejrzewam, że mysz nie będzie potrzebna.

sulek

Forumowicz

Post24 czerwca 2018, 19:34 - N

Z mojego doświadczenia w pracy zarówno na Air, MBP jak i Windowsach od 95 do 10 wynika jedno - każda złotówka wydana na Maca jest złotówką dobrze wydaną.
Dlaczego?
Odpowiedź jest prosta - Mac po prostu działa.

Pracując na MBP zapomniałem o rzeczach takich jak szukanie sterowników, problemy z konfiguracją urządzeń, ustawieniach systemu czy w końcu regularnych reinstalacjach systemu.

O tym, jakie to upierdliwe przypomniałem sobie dopiero gdy zostałem zmuszony do powrotu do Windows.
O takich rzeczach jak synchronizacja komputera z telefonem, zapamiętywaniu ustawień czy wręcz bajecznie prostej obsłudze nawet nie wspomnę. Wszystko jest na swoim miejscu, dostępne intuicyjnie. Pamiętam jakim szokiem było dla mnie wyszukiwanie, odpalanie programów prosto z wyszukiwarki. Nawet coś tak prostego i banalnego jak obsługa schowka(!). Touchpad? Gesty, obsługa wielu punktów dotyku... No po prostu inny świat. MBP nauczył mnie, że myszka do niczego nie jest potrzebna a nawet przeszkadza.
Tak, wiem. To było za czasów Win 7. Teraz jest Win 10 (z którego właśnie piszę) i niby w dziesiątce jest wiele z tych rzeczy - ale nic nie działa tak, jak działało na macu jakieś 7-8 lat temu.

Czas pracy na baterii? Wtedy nawet air miał lepsze wyniki niż wiele notebooków sprzedawanych dzisiaj.

Padło hasło hackintosh - oczywiście. Można. Tylko po co zrzucać na siebie ból tyłka związany z kombinowaniem, konfiguracją, szukaniem obejść, patchy, półśrodków? To zaprzecza całej idei posiadania maca.

delu

Forumowicz

Post24 czerwca 2018, 19:40 - N

Oj panie Sulek , najpierw krytujesz Pan opinie innych wytykaniem na co maja wydawac pieniądze inni , by chwile potem wyglośić taka tyradę.

sulek

Forumowicz

Post24 czerwca 2018, 19:49 - N

To nie jest tyrada - to jest zbiór moich doświadczeń z pracy zarówno na makach jak i pecetach.

A poprzedni wpis w sumie wszystkich polskich for internetowych dotyczy. Autor wątku zadał stosunkowo proste pytanie i zaraz posypały się "złote rady" o tym, że można taniej, że szkoda pieniędzy, że mbp to przereklamowane i drogie guano.

Aż mi się przypomniało...
http://joemonster.org/art/37191/Co_sie_ ... ych_forach

delu

Forumowicz

Post24 czerwca 2018, 19:52 - N

Przepraszam w takim razie , moja "rada" odnosila sie do pana Machiavelli - jego checi potestowania OS i jego funduszy w zakresie około 2k PLN .

supermariobros

Hiper Perfumaniak

Post24 czerwca 2018, 20:06 - N

sulek napisał(a): Gesty, obsługa wielu punktów dotyku... No po prostu inny świat. MBP nauczył mnie, że myszka do niczego nie jest potrzebna a nawet przeszkadza.

+1

Ja napiszę tak (oczywiście piszę z mojej perspektywy): mam tą świadomość, że MBA jest mi zbędny, w takim sensie, że na moje realne potrzeby wystarczyłby mi laptop z widną za 2 000 zł, ale nie żałuję ani złotówki wydanej więcej na maka. Dlaczego? Bo praca na nim to CZYSTA PRZYJEMNOŚĆ. System, design, bateria, touch pad- to wszystko sprawia, że uwielbiam na nim pracować. Jestem estetą, i sam fakt jak pięknie się prezentuje ma dla mnie również znaczenie. Jeżeli miałbym wydać 10 000 na MBP zamiast na windę 5 000 zł to obecnie (że nie zarabiam 10 000 miesięcznie) wybrałbym windę. Ale w kwocie 2 000 (winda) czy 3 000 (macOS) bez najmniejszego zawahania wybieram MBA! :mrgreen:
Foliowy Ranger

sulek

Forumowicz

Post24 czerwca 2018, 20:12 - N

delu napisał(a):Przepraszam w takim razie , moja "rada" odnosila sie do pana Machiavelli - jego checi potestowania OS i jego funduszy w zakresie około 2k PLN .

Ale nie przetestuje OSX. Właśnie ze względów o których napisałem - już sam proces znalezienia odpowiedniego sprzętu, instalacji systemu oraz jego konfiguracji w 99% przypadków spowoduje zniechęcenie.

UX również będzie inny. O stabilności działania i bezproblemowości się nie wypowiem.

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post24 czerwca 2018, 20:35 - N

Trochę poczytałem o składaniu PC pod macOS i temat wydaje mi się 1) dość skomplikowany (na tyle, że sam nie podjąłbym się takiego zadania), a 2) nieopłacalny, patrząc na ceny gotowych tego typu maszyn. Pozostanę więc raczej przy wyborze używanego macbooka pro.

Poczytałem też fora, przejrzałem oferty i w sumie widzę dla siebie dwie opcje: Pro z procesorem i7 z mid 2010/2011 (tak by działo na nim High Sierra) lub Pro z i5/i7 i ekranem retina z 2012/2013. Z pierwszą opcją spokojnie zmieściłbym się w budżecie, a jeszcze została by nadwyżka na ew. proste naprawy typu wymiana baterii. Druga opcja wymaga dołożenia ok. tysiąca, a więc będę musiał już minimalnie naciągnąć budżet. Pytanie tylko czy warto i czy między early 2011, a late 2012 będzie na tyle duża różnica w zużyciu podzespołów (domyślam się, że wiek to jedno, a sposób i intensywność użytkowania pewnie też mają na to wpływ), że będzie można się spodziewać, że dłużej podziała bez konieczności naprawy?

supermariobros

Hiper Perfumaniak

Post24 czerwca 2018, 20:45 - N

Kupować windę, żeby postawić na niej macOS to tak jak kupić DHC, żeby używać go tylko w zimie :P
To się nie nadaje!

Żeby zacząć przygodę z makiem i przetestować system, myślę, że Pro z procesorem i7 z mid 2010/2011 w zupełności Ci wystarczy, tylko poszukaj w miarę niesfatygowanego sprzętu.
5 letnie maki PRO są lepsze niż wiele obecnie wypuszczanych wind ze średniej półki. To się nazywa optymalizacja! :)
Foliowy Ranger

Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)