Teraz jest 14 listopada 2018, 15:15 - Śr

• Reklama

Czym jeżdżą perfumoholicy !

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Waszek

Forumowicz

Czym jeżdżą perfumoholicy !

Post26 stycznia 2018, 11:41 - Pt

Cześć !
Jako że poza perfumami interesuję się także motoryzacją ... Dlatego postanowiłem otworzyć temat o samochodach!
Pochwalcie się czym jeździcie, mile widziane zdjęcia waszych furmanek. Napiszcie o swoich najbliższych planach motoryzacyjnych, a może macie zamiar jeździć swoim samochodem do "końca" ? :D

Ja aktualnie poruszam się "bestią" czyli BMW E46 330Ci w indywidualnym kolorze z palety M3 - imola red.
Samochód zamierzam sprzedać, ale kolejny kupię dopiero gdy zmusi mnie do tego sytuacja ( dojazdy do pracy po studiach ). Marzy mi się model nowsze, czarne BMW e92.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czy znajdą się tu jacyś fani motoryzacji? :)

WiesiuWojnar

Forumowicz

Re: Czym jeżdżą perfumoholicy !

Post26 stycznia 2018, 12:29 - Pt

Mój fan z motoryzacji na razie kończy się i zaczyna na aucie, które będzie tanie w utrzymaniu i niezawodne 8-) Mam na razie szczęście do takich aut, bo każde jest kupione od członka rodziny i wiem, że było wszystko ok.
Pierwszym autkiem był Golf III 1.6 w gazie, a aktualnie Golf IV kombi 1.9 TDI, który jest w rodzinie od 8-10 lat i nigdy nie było żadnych problemów. Oczywiście wszystko wymieniane na czas lub wcześniej, co z tym pancernym silnikiem daje nam bezawaryjność.
Marzy mi się za parę lat Audi A4 Allroad. Zdjęcia aktualnego auta nie mam, za to pochwalę się stanem starej trójeczki, którą dwa lata temu sprzedałem kumplowi i jeździ zadowolony do dziś.

Waszek, mogę się w takim razie nazywać fanem motoryzacji, czy raczej profanacja i "januszostwo" w temacie? 8-)
Załączniki
GIII.jpg
GIII.jpg (37.17 KiB) Przeglądane 975 razy

Waszek

Forumowicz

Post26 stycznia 2018, 12:38 - Pt

WiesiuWojnar napisał(a):Mój fan z motoryzacji na razie kończy się i zaczyna na aucie, które będzie tanie w utrzymaniu i niezawodne 8-) Mam na razie szczęście do takich aut, bo każde jest kupione od członka rodziny i wiem, że było wszystko ok.
Pierwszym autkiem był Golf III 1.6 w gazie, a aktualnie Golf IV kombi 1.9 TDI, który jest w rodzinie od 8-10 lat i nigdy nie było żadnych problemów. Oczywiście wszystko wymieniane na czas lub wcześniej, co z tym pancernym silnikiem daje nam bezawaryjność.
Marzy mi się za parę lat Audi A4 Allroad. Zdjęcia aktualnego auta nie mam, za to pochwalę się stanem starej trójeczki, którą dwa lata temu sprzedałem kumplowi i jeździ zadowolony do dziś.

Waszek, mogę się w takim razie nazywać fanem motoryzacji, czy raczej profanacja i "januszostwo" w temacie? 8-)

Wiesz, nie trzeba mieć nawet samochodu, żeby być fanem motoryzacij!

Fajny kolor miał ten golfik 3 :) Widzisz, to bardzo duży plus jak zna się historię samochodu. Kupując teraz samochód, nie chce ryzykować ze stwierdzeniem, ale w 90% samochodów na start już masz jakąś inwestycję :D Ja też kupiłem od kolegi i to po okazyjnej cenie. Też będę przerzucał się na coś oszczędniejszego, ten samochód to raczej "inwestycja" z której będę próbował wyciągnąć zysk, ale muszę powiedzieć, że takie inwestycje sprawiają na prawdę wielką frajdę.

Golfy to dobre samochody, mają nawet swojego sporta ( R32 ), który na prawdę dobrze się odpycha.

Co do Audi Allroad - wygląd jest super. Nie wiem niestety jak się jeździ, bo nie miałem przyjemności, ale biorąc pod uwagę wysokość zawieszenia i jego przeznaczenie - polskie drogi mu nie straszne. W przeciwieństwie do mnie, bo na obniżonym zawieszeniu to prawdziwa katorga :D

WiesiuWojnar

Forumowicz

Post26 stycznia 2018, 12:50 - Pt

Kolor taki, ponieważ autem jeździła bratowa, która postanowiła ... odświeżyć sobie całe auto u lakiernika 8-)
Co do historii aut i kupna, to jak najbardziej. Naprawdę czasami dziwie się, jak słyszę, że ktoś jedzie kupić auto, a nie ma o tym zielonego pojęcia i kupuje "na oko", bo ładne.
Z inwestycjami na start, to oczywiście 100% racji. Nie wyobrażam sobie po kupnie auta nie wymienić na start olejów, filtrów i tym podobnych podstaw. Zresztą, jak się mądrze kupuje, to wiadomo przed finalizacją, co będzie trzeba na start wymienić.

Tak, ten sport od VW konkretna pozycja. Swego czasu byłem nakręcony na Golfa V GT, ale naprawdę ciężko znaleźć zadbany egzemplarz, nie od "fachowca", który robił nim bączki na Tesco i upalał pod dyskoteką.

Co do Twojej aktualnej inwestycji, to mam rozumieć, że sam sobie grzebiesz przy autku? W jakim stanie go kupiłeś i ile już w niego włożyłeś? Jest to naprawdę Twoje auto codzienne, użytkowe? Jak dajesz sobie radę na polskich drogach z takim zawieszeniem?
Dokładnie, to samo stwierdziłem, gdy pierwszy raz zobaczyłem Allroad. Idealny na polskie warunki, a w wyglądzie to mój ideał.
Ostatnio edytowano 26 stycznia 2018, 12:51 - Pt przez WiesiuWojnar, łącznie edytowano 1 raz

Bach_rules!

Perfumaniak

Post26 stycznia 2018, 12:51 - Pt

@Waszek
Sugerowałbym zamazanie numerów tablic, gdy wrzucasz zdjęcia swojego auta do sieci. Tak na wszelki wypadek...

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post26 stycznia 2018, 12:53 - Pt

Ale czemu?

WiesiuWojnar

Forumowicz

Post26 stycznia 2018, 13:00 - Pt

pknbgr - https://www.youtube.com/watch?v=u7RbOhlpIUo

Warto poczytać komentarze pod filmikiem.

Waszek

Forumowicz

Post26 stycznia 2018, 13:13 - Pt

WiesiuWojnar napisał(a):Kolor taki, ponieważ autem jeździła bratowa, która postanowiła ... odświeżyć sobie całe auto u lakiernika 8-)
Co do historii aut i kupna, to jak najbardziej. Naprawdę czasami dziwie się, jak słyszę, że ktoś jedzie kupić auto, a nie ma o tym zielonego pojęcia i kupuje "na oko", bo ładne.
Z inwestycjami na start, to oczywiście 100% racji. Nie wyobrażam sobie po kupnie auta nie wymienić na start olejów, filtrów i tym podobnych podstaw. Zresztą, jak się mądrze kupuje, to wiadomo przed finalizacją, co będzie trzeba na start wymienić.

Tak, ten sport od VW konkretna pozycja. Swego czasu byłem nakręcony na Golfa V GT, ale naprawdę ciężko znaleźć zadbany egzemplarz, nie od "fachowca", który robił nim bączki na Tesco i upalał pod dyskoteką.

Co do Twojej aktualnej inwestycji, to mam rozumieć, że sam sobie grzebiesz przy autku? W jakim stanie go kupiłeś i ile już w niego włożyłeś? Jest to naprawdę Twoje auto codzienne, użytkowe? Jak dajesz sobie radę na polskich drogach z takim zawieszeniem?
Dokładnie, to samo stwierdziłem, gdy pierwszy raz zobaczyłem Allroad. Idealny na polskie warunki, a w wyglądzie to mój ideał.

Kupiłem je od kolegi z Danii po niższej cenie niż rynkowa. A to dlatego, że kolega jest w Polsce raz na parę miesięcy przez tydzień i nie ma kiedy tego samochodu sprzedać. A w Danii nie ma prawa rejestracji, bo było wyrejestrowane i na export. Nie znam się na przepisach duńskich, ale wiem, że np. kolega płaci za mercedesa 2.2 litra 1000zł OC ale miesięcznie :D Kupiłem żeby pojeździć, miałem nadzieję, że będę miał dobrą pracę ale nie pogodziłem jej ze studiami i część dochodów mi odeszła. Grzebie to dużo powiedziane, mój przyjaciel ( też bmw-holik ) wymienia mi wszystko co potrzebuję. Ja dbam o nie od strony kosmetycznej i co tam dam radę sobie zrobić. Od kupna wymieniłem tylko czujnik ABS bo padł i nie miałem trakcji przez jakiś czas i teraz dwa paski. Ogólnie jest dużo modyfikacji jak gwintowane zawieszenie, nagłośnienie, poszerzane nadkola z tyłu, poszerzane stalowe felgi, ringi z przodu, sportowe skóry ale wszystko było robione przez poprzedniego właściciela. Ja dbam tylko żeby utrzymać je w dobrej kondycji. Nie podobają mi się poszerzane nadkola, ale to już zbyt dużo zabawy żeby przywrócić je do oryginału...

Włożyłem w nie 200zł od kupna, nie licząc paliwa bo to już sporo więcej :D
Ciężko się jeździ, nie da rady wjechać na normalny krawężnik, nieraz nawet idzie zahaczyć o próg zwalniający jak jest bardzo wysoki :D Ogólnie jest to niepraktyczne, mogę je podnieść w każdej chwili ale przyzwyczaiłem się już do tak niskiego zawieszenia i rzadko wjadę w taką dziurę że zahaczę oponami o nadkola :D

Ogólnie trudno o sportowy samochód w dobrym stanie. Ja, jeśli ktoś jest zainteresowany przyjazdem żeby obejrzeć samochód to od razu mówię co jest do poprawek, szanujmy się i swój czas. A o zdrowy silnik 3.0 jest teraz na prawdę ciężko :D

Fajnie, że temat się rozkręca. Zapraszam do dyskusji! :)

Waszek

Forumowicz

Post26 stycznia 2018, 13:26 - Pt

WiesiuWojnar napisał(a):pknbgr - https://www.youtube.com/watch?v=u7RbOhlpIUo

Warto poczytać komentarze pod filmikiem.

Jak dobrze że to jedyny samochód w takim kolorze w Polsce (to mieszanka lakierów) :D Dzięki za informację, ja jednak nigdy nie zakrywam tablic na ogłoszeniach czy zdjęciach.

Jezza

Bardzo aktywny forumowicz

Post26 stycznia 2018, 13:33 - Pt

Do niedawna Opel Insignia 2.0 CDTi, niedługo Tesla Model S 100D. Nigdy nie byłem jakimś wielkim fanem motoryzacji (pomijając obowiązkowy okres dziecięcy).
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
How hard can it be?

https://www.youtube.com/watch?v=ZXsQAXx_ao0

https://www.instagram.com/oliver.themaltese/

Waszek

Forumowicz

Post26 stycznia 2018, 13:41 - Pt

Jezza napisał(a):Do niedawna Opel Insignia 2.0 CDTi, niedługo Tesla Model S 100D. Nigdy nie byłem jakimś wielkim fanem motoryzacji (pomijając obowiązkowy okres dziecięcy).

Kupujesz Teslę używaną czy nówkę? :) To ta, co ma 4,2 do 96km/h? :D Coraz więcej Tesli się u nas pojawia. Tesla S przypomina mi wyglądem Maserati.

To przesiadka z Insigni do Tesli S to będzie duży skok w osiągach, szczególnie przy przyśpieszaniu :D

Ja chciałbym się przejechać Teslą S P100D :D Ciekawe jak to wgniata w fotel :D

Bazyli

Aktywny forumowicz

Odp: Czym jeżdżą perfumoholicy !

Post26 stycznia 2018, 13:43 - Pt

Tesla? Grubo :), gratuluję :). Ja Vectra caravan, benzyna 2.6 v6, 2001r. :P. Niestety, w tym roku z bólem serca będę się musiał pozbyć :cry:.

baszurek nadaje mobilnie...
Good Life, Xeryus Rouge, Kouros - świat zamknięty w butelce...

Jezza

Bardzo aktywny forumowicz

Post26 stycznia 2018, 13:46 - Pt

Nowa, ale przeprowadziłem się do Szwecji, gdzie Tesli jeździ prawie tyle ile Volvo (oczywiście koloryzuję, ale jest ich niemal tyle ile niemieckich marek), również jako taksówki, a stacje ładowania są na prawie każdym rogu. Zastanawiałem się nad Volvo XC60 lub XC90, ale po kilku rundkach Teslą decyzja mogła być tylko jedna ;)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
How hard can it be?

https://www.youtube.com/watch?v=ZXsQAXx_ao0

https://www.instagram.com/oliver.themaltese/

panpoker

Forumowicz

Post26 stycznia 2018, 13:48 - Pt

Ja to głòwnie pociągiem... do tego jako pasazer 8-)

Scarlatti

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post26 stycznia 2018, 13:57 - Pt

Rowerem z komunii.

kubanczyk

Perfumaniak

Post26 stycznia 2018, 13:59 - Pt

Obecnie mam Fieste 1.4tdci z 2003r. nalatane ma prawie 290tys. Aktualnie planuje zmienić na coś nowszego w okolicy 20tys- albo fiesta VII, Megane Coupe, Kia Pro_cee'd. Jeszcze nie wiem na czym przystanie. Chyba ze mozecie coś polecić w miarę świeżego, koniecznie w dobrym silniku diesla, atrakcyjnego wyglądowo
viewtopic.php?f=52&t=22431- Wiele ciekawych flakonów niszowych i mainstreamowych !

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post26 stycznia 2018, 14:14 - Pt

A ja sobie smigam rowerkiem,wiosna lato jesien i w zimie rowniez :D

imperialista

Forumowicz

Post26 stycznia 2018, 14:27 - Pt

Też jeszcze Roverem! ;) a konkretnie - siedzemdziesiątką piątką.
Załączniki
Rover_1973.jpg
Rover_1973.jpg (146.53 KiB) Przeglądane 750 razy
Kup pan rzecz - Imperialny straganik!

Bazyli

Aktywny forumowicz

Odp: Czym jeżdżą perfumoholicy !

Post26 stycznia 2018, 14:39 - Pt

Cudeńko :)

baszurek nadaje mobilnie...
Good Life, Xeryus Rouge, Kouros - świat zamknięty w butelce...

Waszek

Forumowicz

Post26 stycznia 2018, 15:09 - Pt

imperialista napisał(a):Też jeszcze Roverem! ;) a konkretnie - siedzemdziesiątką piątką.

Ładny Rover, bardzo podoba mi się design tych samochodów :) Pomimo swojego wieku prezentują się bardzo dobrze. Bardzo fajny kolor i fajnie pasujące koła :)
Następna strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)