Teraz jest 20 maja 2018, 13:04 - N

• Reklama

Słuchawki

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

leandros

Aktywny forumowicz

Słuchawki

Post13 grudnia 2017, 12:04 - Śr

Panie i Panowie,
wielu tu zna się nie tylko na perfumach, więc proszę o radę, bo znaleźć ciężko.

Szukam słuchawek - nauszne, zamknięte. Cena do 300zł, z małą możliwością negocjacji. Kabel - max 1,5/1,7m. Używane głównie w domu - od słuchania muzyki z telefonu, laptopa, smartfona na zewnątrz, okazyjnie na wojażach.
Aktualnie moje 6 letnie AKG K518 DJ LE dogorywają żywota i szukam następstwa. Myślałem o tym samym modelu, ale może jakaś alternatywa?
Silesius non Polonus - Anselmus Ephorinus

Mój stragan - zapraszam!
Fragrantica

Jezza

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Słuchawki

Post13 grudnia 2017, 12:15 - Śr

Polecam Audio-Technica ATH-M30x. Mam od dawna i nie narzekam ;)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
How hard can it be?

https://www.youtube.com/watch?v=ZXsQAXx_ao0

kubanczyk

Perfumaniak

Post13 grudnia 2017, 12:23 - Śr

leandros napisał(a):Panie i Panowie,

Szukam słuchawek - nauszne, zamknięte. Cena do 300zł, z małą możliwością negocjacji. Kabel - max 1,5/1,7m. Używane głównie w domu - od słuchania muzyki z telefonu, laptopa, smartfona na zewnątrz, okazyjnie na wojażach.
Aktualnie moje 6 letnie AKG K518 DJ LE dogorywają żywota i szukam następstwa. Myślałem o tym samym modelu, ale może jakaś alternatywa?

Też mysle o zmianie i też mam k518 le:D
viewtopic.php?f=52&t=21024- Wiele ciekawych flakonów !

leandros

Aktywny forumowicz

Post13 grudnia 2017, 12:24 - Śr

3metrowy kabel mnie martwi...
Dobrze przylegają do głowy? Bo AKG po godzinie powodowały ból :oops:

Jeszcze napisz, że żółte :lol: :lol:

Mój stragan - zapraszam!
Fragrantica

kubanczyk

Perfumaniak

Post13 grudnia 2017, 12:41 - Śr

źółte... haha. Ale musze zrobic recabling;
viewtopic.php?f=52&t=21024- Wiele ciekawych flakonów !

Jezza

Bardzo aktywny forumowicz

Post13 grudnia 2017, 12:53 - Śr

M30x przylegają baaardzo dobrze, a 3m kabel, no cóż, jest bardzo prosty do zwinięcia. Dodam, że to budżetowe słuchawki studyjne, więc jeśli preferujesz mocny dół, to tutaj się zawiedziesz...

Tutaj znajdziesz test serii ATH: https://www.infomusic.pl/test/40968,test-sluchawek-audio-technica-ath-m20x-ath-m30x-ath-m50x
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
How hard can it be?

https://www.youtube.com/watch?v=ZXsQAXx_ao0

icu

Forumowicz

Post13 grudnia 2017, 13:01 - Śr

Posiadam na sprzedaż, może nie za 300zł ale zawsze można ponegocjować, wymienić się na jakiś zapach itp. :D , stan celujący- (wszystkie kupione jakiś czas temu, wyjęte z 3-4 razy, teraz leżą i się kurzą bo nie ma kiedy ich używać):

Pioneer SE-MHR5
Audio Technica ATH-PRO700MK2

oraz

AKG K490 NC
Philips Fidélio F1

Przez pewien czas miałem podobną zajawkę (o ja głupi :roll: ) jak na perfumy, nakupowałem z myślą, że jak coś to podaruję komuś itp. tylko zrobiło się tego za dużo, na dobrą sprawę to ich nawet nie przetestowałem dokładnie (tzn. działają na 100%)... :D
★ Mainstream & Nisza - flakony / dekanty / ml ★ http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=17542

Epyon

Forumowicz

Post13 grudnia 2017, 13:05 - Śr

Ja mam już kilka lat i polecam Creative Aurvana Live. Są wciąż dostępne w sprzedaży - może cena nie jest już tak okazyjna jak kiedyś, ale wciąż uważam że warto. Lepszych słuchawek w tym segmencie cenowym nie miałem, wygoda i jakość dźwięku bez zarzutu. Jedyna wada to brak mikrofonu - ale można dokupić jakiś przypinany na kabel.

userned

Forumowicz

Słuchawki

Post13 grudnia 2017, 13:09 - Śr

Tylko i wyłącznie sennheiser.

leandros

Aktywny forumowicz

Post13 grudnia 2017, 13:18 - Śr

Jezza napisał(a):więc jeśli preferujesz mocny dół, to tutaj się zawiedziesz...

Lubię słyszeć dół, ale nie ma dominować. Muzyka, która najczęściej gości, to klasyczny rock z metalem, jazz. Okolicznościowo rap, blues czy klasyka.

Epyon napisał(a):Jedyna wada to brak mikrofonu - ale można dokupić jakiś przypinany na kabel.

I bardzo dobrze, to nie mają być gejmerskie słuchafony :D

icu napisał(a):Posiadam na sprzedaż(...)

No właśnie rodzice chcą mi sprezentować - a ja mam im napisać drukowanymi, w jakim sklepie. Ale pomyślę mocno nad AKG i AT :D

Mój stragan - zapraszam!
Fragrantica

icu

Forumowicz

Post13 grudnia 2017, 14:23 - Śr

leandros napisał(a):...No właśnie rodzice chcą mi sprezentować - a ja mam im napisać drukowanymi, w jakim sklepie. Ale pomyślę mocno nad AKG i AT :D

SLUCHAWKIDLAPERFUMANIAKA.PL i podaj im link do mojego profilu. Zrobię wcześniej niż MM promocję "kupujemy bez VAT". :D

PS. Używacie może wzmacniacze słuchawkowe, Dac'i przy codziennym słuchaniu muzyki?
★ Mainstream & Nisza - flakony / dekanty / ml ★ http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=17542

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post13 grudnia 2017, 14:52 - Śr

Superluxy polecam. Mam HD661. Zaskakująco dobrze grają i łatwe do wysterowania na wszystkim, co ma jacka. Mogę dać posłuchać.

Don Raul de Lucho

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post13 grudnia 2017, 15:52 - Śr

leandros napisał(a):Panie i Panowie,

Też miałem te AKG, rozleciały się, w sumie byłem z nich zadowolony, do czasu.
Jak kumpel dał mi na kilka dni swoje Sony XB910, zostały ze mną do dziś. Tylko sporawe są, jedyny minus. Ja słucham głównie rocka i w tej muzyce dają radę.
Mój stragan

Buena suerte, porque yo me voy a California.

Lucjan

Moderator

Post13 grudnia 2017, 19:04 - Śr

Audio-Technica ATH-AVC500 :D

Jak za tą cenę to pięknie chodzą , mam kilka par słuchawek ale tylko tej marki

Homme

Forumowicz

Post13 grudnia 2017, 19:48 - Śr

Nie ma dobrych słuchawek nausznych za 300zł, szczególnie w polskich sklepach... Kup na promocji na niemieckim amazonie takie, które są przecenione z 700-1000zł, bo tam jest znacznie taniej niż w Polsce. Zamknięte nauszne polecam poniższe modele podane ceny są obowiązującymi w czasie black friday, prime day, a także dość częstych "błyskawicznych ofertach" (flash sale)

Sony MDR-1A https://www.amazon.de/dp/B00N3WWG4U/ 450zł
Sennheiser HD598Cs https://www.amazon.de/dp/B01JP436TS/ 400zł
Beyerdynamic DT770 https://www.amazon.de/dp/B0016MNAAI/ 450zł

Może nie jest to 300zł, ale uważam, ze warto dopłącić te 100-150 i mieć słuchawki z prawdziwego zdarzenia wysokiej jakości.

Zainteresuj się też massdropem, który współpracuje ze znanymi markami wydając edycje limitowane po znacznie niższych cenach. Np. teraz mają super oferte na Sennheiser HD650, który normalnie kosztuje 350euro. Sprzedają dokłądnie te same słuchawki pod inną nazwą HD6xx za 199$ https://www.massdrop.com/buy/massdrop-sennheiser-hd6xx
To jest tylko przykład, mają dużo innych modeli w różnych cenach https://www.massdrop.com/audiophile/drops

Epyon

Forumowicz

Post13 grudnia 2017, 20:01 - Śr

Proponujesz słuchawki tej klasy do słuchania muzyki z telefonu, czy laptopa? Gdzie sens i logika?

Zresztą z Twoimi propozycjami "słuchawek z prawdziwego zdarzenia" to w pewnych środowiskach by Cię wyśmiali za polecanie chińskiego szmelcu, także wiesz, punkt widzenia...

leandros, tak jeszcze dodam że w przypadku CAL nie ma co patrzeć na markę ani na cenę, bo przetworniki mają z Denonów AH-D1001... No i zawsze dla lepszych efektów możesz sobie zrobić recabling.

Homme

Forumowicz

Post13 grudnia 2017, 20:30 - Śr

Wśród poleconych tylko jedne są made in china. Pozostałe Tajlandia, Niemcy oraz Irlandia. Nie są to słuchawki audiofilskie, ale są to słuchawki premium w polskich sklepach do kupienia średnio za 2x wyższą cenę niż podałem. Mógłym jeszcze wymienić znacznie zdroższe i niekoniecznie lepsze Sennheiser Momentum 2, a także Bang Olufsen H6 2nd gen, jednak przy podanym budżecie 300zł z hakiem oraz zastosowaniem także poza domem trudno o coś lepszego. Najmocniej polecam MDR-1A jako najbardziej uniwersalne i najwygodniejsze. Przeciętny użytkownik będzie mieć przy nich opad szczeny jeśli chodzi o jakość dźwięku.

Natomiast HD650/6xx to kultowy model w świecie audiofilów, podobnie jak bardziej neutralne HD600. No i warto pamiętać, że to co audiofilskie rzadko przypada do gustu przeciętnemu użytkownikowi, bo to są już konkretne sygnatury, w których trzeba gustowąć oraz mieć odpowiedni sprzęt do ich napędzania.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post13 grudnia 2017, 20:47 - Śr

Hd650 do telefonu i laptopa?

@Epyon
Cal nie miały aby reformy i przetworniki Denona były tylko w starszych modelach?

Homme

Forumowicz

Post13 grudnia 2017, 20:59 - Śr

Na upartego się da. Myślę, że dac w LG V20 spokojnie udźwiga takie słuchawki. Natomiast wymieniłem je dla przykładu okazji massdropa. Tam jest więcej ofert na inne mniej wymagające słuchawki wystarczy wejśc i poszukać.

kio

Forumowicz

Post13 grudnia 2017, 23:35 - Śr

Tak niektórzy nosem trącają na chińskie słuchawki - polecam zapoznać się chociaż odrobinę z tematem (Somic V2 albo VE Monk). Nie wspominając, że osobiście nie chciałbym słuchawek zamkniętych do zastosowań domowych - uszy po godzinie wołają o pomstę do nieba. Trudno w tym wysiedzieć. Zbyt duszno i męcząco.

PS. Używacie może wzmacniacze słuchawkowe, Dac'i przy codziennym słuchaniu muzyki?

AIM SC808 z podmienionymi opampami + Somic V2. Duet "sensownie" i względnie tani - a gra to przepięknie. Bardzo gorąco mogę polecić. :)

Słuchawki do ~300 zł nauszne i zamknięte do klasycznego rocka z metalem / jazzem / rapem / bluesem i klasyki ze słyszalnym dołem nie przyćmiewającym reszty pasma? Da się - ale pierw bym pomyślał nad źródłem (Swoją drogą, jaki to model laptopa? Fajnie było by zobaczyć jaka kość DAC tam siedzi). Szczególnie gdy się wchodzi w pewne segmenty cenowe.

Homme napisał(a):Może nie jest to 300zł, ale uważam, ze warto dopłącić te 100-150 i mieć słuchawki z prawdziwego zdarzenia wysokiej jakości.

Nadstaw kielicha - dobrze prawisz. :mrgreen:
Następna strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)