Teraz jest 13 grudnia 2018, 07:08 - Cz

• Reklama

Słuchawki

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

lester86

Forumowicz

Re: Słuchawki

Post25 marca 2018, 16:01 - N

Piter_o,
ja posiadam QCY QY11 (chińskie) i są tak rewelacyjne, że zastanawiam czy sobie nie kupić drugiej pary na wypadek jakby te mi padły bo mam je już rok:

https://www.aliexpress.com/item/Brand-Q ... 18502.html

29-30 marca będzie jakieś święto chińskie chyba bo robią wielkie wyprzedaże i będzie je można kupić za 18 dolarów, co jest komedią za tę jakość (ja swoje kupiłem za 98zł). Jedyny minus to że towar idzie 30-45 dni z Chin, wiec trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Jakość dzwięku lepsza niż dobra, to moje 5-6 słuchawki douszne (drugie bluetooth), i te pomimo braku kabla grają najlepiej.
Dodatkowo maja APTX dzięki czemu nie ma rozdzwięku między obrazem a dźwiękiem jak np. ogląda się film. Standardowo na słuchawkach bluetooth jest obsuwka o pół sekundy albo nawet mniej ale jednak zauważalna, że widzisz poruszajaca się usta a dzwięk idzie później, bardzo irytująca sprawa.

Jakby nakleić na nie BEATS to by schodziły po 300zł wg mnie. Oczywiście nie będzie to grało jak studyjne słuchawki nauszne typu AKG czy Audiotechnika ale to chyba nie ten target, ale swoją robotę robią naprawdę dobrze. Nie mają przesadnego basu, raczej miły i zrównoważony także tutaj może nie spełnić warunków dla "bass head'a"

kio

Forumowicz

Re: Słuchawki

Post26 marca 2018, 08:45 - Pn

Kupowanie słuchawek zawsze sprowadza się do jednej i najważniejszej kwestii.

GUSTU!

Jeżeli ktoś miał już kilka słuchawek w życiu na głowie i w uszach to wie czego mniej więcej oczekuje. Z zakupami bywa różnie, bo ważne są takie czynniki jak źródło, rodzaj muzyki jakiej słuchamy oraz sama jakość muzyki. Jedni preferują dźwięk ostry jak żyleta mogący uchwycić najmniejsze szczegóły. Drugim bardziej zależy na dobrej scenie, stereofonii i "powietrzu" w dźwięku" (szczerze powiedziawszy są tu ludzie, którzy lubią muliste - zbite w jedną masę - brzmienie?). Jeśli ktoś nie wie jak dobrze sparować słuchawki ze swoją muzyką i sprzętem to zawsze zalecam szukanie słuchawek o brzmieniu uniwersalnym, lekko ocieplonym i w miarę możliwości przestrzennym. Ewentualnie brzmienie "V" (zwie się V'ką, ponieważ na wykresie pasma przenoszenia ma on najczęściej wygląd podbitych tonów wysokich oraz niskich - rzekłbym, że to takie rozrywkowe brzmienie, mające dość uniwersalny charakter). Nie warto też brać słuchawek o wysokiej impedancji - chyba, że mamy jakiś wzmacniacz słuchawkowy mogący napędzić wysoko ohmowe słuchawki).

Piter_o - coś więcej na temat poprosimy. Jakiś przedział cenowy, źródło (telefon? czy obsługuje aptX?) i jakiej muzyki słuchasz?

Pozwolę sobie podlinkować taki chart - http://www.aproear.co.uk/review-list/ z IEM'ami, można sobie posortować słuchawki wg oceny ogólnej.
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)