Teraz jest 21 lutego 2018, 16:27 - Śr

• Reklama

Jaka zmywarka ?

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

xentrix

Super Perfumaniak

Jaka zmywarka ?

Post27 listopada 2017, 10:24 - Pn

Przymierzam sie powoli do zakupu zmywarki ale nie wiem na co zwracac uwagę .

To bedzie moja pierwsza zmywarka

- na co zwracac uwagę ?
- jakies polecane i odradzane marki ?
- cena przecietna , bo nie dam 2000 zł za zmywarke

moze ktos przyblizy mi nieco temat ?

dzieki,
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

hrhrhr

Aktywny forumowicz

Re: Jaka zmywarka ?

Post27 listopada 2017, 10:59 - Pn

do zabudowy? jesli tak, to polecam outlet oleole (maja profil na allegro). sprzet czesto kupisz nawet o polowe taniej niz na rynku z powodu rysy lub wgniecenia transportowego. a skoro to pod zabudowe, to co sie bedziesz przejmowal. pelna gwarancja wtedy obowiazuje. kupilem tak lodowke (samsung) i zmywarke (indesit), ponad 1000zl w kieszeni, a nawet tych zadrapan nie bylo widac.
STRAGAN - flakony, odlewki i militry. nisza + mnstrm!

lukesho

Moderator

Post27 listopada 2017, 11:37 - Pn

Przede wszystkim najpierw ustal pojemność jakiej potrzebujesz. Jak 2 osoby, to taka na 9 kompletów powinna wystarczyć, jak 3 i więcej - chyba lepiej wziąć taką na 13 kompletów. Ja przy normalnym gotowaniu zapełniam 9-kompletową mniej więcej 2 dni (2 osoby).

Ja 2 lata temu kupiłem model Bosch SPI50E35EU i jestem z niego bardzo zadowolony. Zmywarka jest do zabudowy. Na co zwróciłem uwagę przy kupnie?
1. Czy panel do obsługi jest na zewnątrz. Wtedy widzisz, ile zostało do końca cyklu, widać komunikaty o braku soli/nabłyszczacza. No i panel jest czystszy. Takie panele ukryte są moim zdaniem mniej praktyczne, nie widzę też sensu chowania go, bo przecież zmywarka to nie powód do wstydu.
2. Klasa energetyczna. Jak to przeliczyłem, to dopłata do klasy A++ wynosiła mnie w momencie zakupu ponad 100 zł - porównałem zużycie energii i wyszło, że kupując droższy model na zero wyszedłbym po 7 latach używania zmywarki. Moim zdaniem gra nie warta świeczki.
3. Jaką temperaturę ma najgorętszy program. Powinno być min. 65-70 stopni, żeby domyć gary.
4. Czy są dodatkowe opcje typu mycie przy połowie załadunku (oszczędza wodę) lub skrócenie czasu. Czasem się przydaje.
5. Zużycie wody przy cyklu standardowym - wiadomo, im mniej tym lepiej, ale nie popadajmy w paranoje. 1 litr w tę czy w tę to kilka złotych w rozliczeniu rocznym.

Pamiętaj, że drewnianych rzeczy nie można myć w zmywarce. Nie polecam też myć noży i teflonowych patelni - po prostu szybciej się niszczą.

Od siebie polecę Boscha, jak na razie jest bezawaryjna. Zasypuję ją solą GG z Lidla (nie ma sensu kupować oryginalnej Finisha, szkoda kasy), wlewam nabłyszczacz Finisha, tabletki Finish/Fairy/Quantum Max z Allegro (zależy, co aktualnie jest na promocji /odradzam te tańsze, czasem czegoś nie domyły/) i śmiga. Co 3-4 miesiące odpalam ją na pusto + czyścik.
Co do innych producentów, to najpierw określ, czego oczekujesz i potem dopiero szukaj, nie patrz na producentów tylko na konkretne modele i czytaj o nich opinie. Myślę, że bez sensu jest płacić więcej niż 1200-1400 za zmywarkę. Sam poruszałem się w tym progu cenowym i wybór jest bardzo duży.

xentrix

Super Perfumaniak

Post27 listopada 2017, 12:04 - Pn

o..i to jest konkret ;)

poczekam niech sie inni wypowiedza
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

kamolskee

Bardzo aktywny forumowicz

Post27 listopada 2017, 12:41 - Pn

Też mam bosha, takiego za 1200 zł i do zabudowy, polecam. Bardzo cicha, wydajna. Co prawda ma "tylko" 4 programy, ale starczy. Ma za to dodatkowe funkcje jak 1/2, albo program Fast i te dwa można łączyć z tymi czterema. Max. temp to 65 stopni ale wystarcza.
Panel mam w środku, ale w trakcie zmywania bez problemu można otworzyć drzwiczki, z drugiej strony nie robie tego prawie w ogólę, jest dioda czerwona która informuje mnie jak się kończy zmywanie i dioda rzuca swój blask na podłogę ;)
Jak gary są brudne mocno to żaden program, żadne tabletki nie pomogą. Ja kupuję obecnie najtańsze z auchan 7in1, nie ma sensu pchać się w somaty i inne drogie (reklama swoje kosztuje).
Wyznawca Black Cube.

lukesho

Moderator

Post27 listopada 2017, 14:11 - Pn

kamolskee napisał(a):Jak gary są brudne mocno to żaden program, żadne tabletki nie pomogą. Ja kupuję obecnie najtańsze z auchan 7in1, nie ma sensu pchać się w somaty i inne drogie (reklama swoje kosztuje).

Tak, to prawda, dlatego kleiste zabrudzenia (ciasto, makaron itp) zawsze najlepiej włączać od razu, bo jak dzień poleży w zmywarce to zaschnie na amen i trzeba będzie ręcznie szorować :) Co do tabletek, to korzystałem z Finish Classic, ale jednak domywały nieco słabiej niż np. Quantum Max. Najlepsze są ponoć proszki do zmywarek (nie mylić z solą), które wsypuje się do pojemnika na tabletkę. Jednak jestem za leniwy, by z tego korzystać :)

Co do liczby programów, to 4-5 w zupełności wystarcza, jakiś program "Eco", program "gary 65+", program "samo płukanie" i jakiś krótki pełny typu "45 minut, ale zużywa więcej wody". Reszta to niepotrzebny bajer i skorzystasz z nich jeden raz na próbę :)

Aha, warto sobie kupić taki odświeżacz w żelu, starcza na 50-60 myć.Koszt 4-5 zł na promocji w Lidlu.

byluś

Forumowicz

Post27 listopada 2017, 14:32 - Pn

Mam zmywarkę Amica. Nie pamiętam ceny, ale raczej z tych tańszych. Zmywanie w 90% na programie "godzinnym", tabletki finish AllinOne kupowane zawsze w promocji tak, żeby cena była do 50 gr za tabletkę, sól bez większego znaczenia, nabłyszczać z Lidla lub Finish. Nigdy nie zdarzyło się, żeby nie domyła czegoś, nawet 3-4 dniowych zaschniętych talerzy. Jedynie może gdzieś zostawić resztki, jeśli jest coś źle wsadzone.

American Beauty

Post27 listopada 2017, 21:27 - Pn

Lukesho stworzył w sumie uniwersalny poradnik, nie zdziwiłbym się, gdyby się kiedyś pojawił w postaci kopiuj wklej na jakimś blogu pani domu :lol: super robota.
Jedyna moja uwaga to do programu 1/2, czyli możliwość włączenia tylko połowy zmywarki. Wg mnie jest bez sensu, nie będziesz z tego korzystał. Za to program z połową czasu mycia to super sprawa i według mnie konieczność! Myje praktycznie tak samo jak przy pełnym wymiarze czasu a często się przydaje (jak będziesz miał urodziny czy coś to docenisz).

Ważne też jest, żeby Ci ją dobrze zamontowali, bo jak Ci źle ułożą te przewody odprowadzające to może Ci się zatykać (u mnie w domu tak było przez długi czas), więc nie bierz byle Wiesia, tylko najlepiej kogoś kumatego :P

lukesho

Moderator

Post27 listopada 2017, 21:55 - Pn

American Beauty napisał(a):Jedyna moja uwaga to do programu 1/2, czyli możliwość włączenia tylko połowy zmywarki. Wg mnie jest bez sensu, nie będziesz z tego korzystał.

Jak uzbierasz akurat pół zmywarki w piątek, a na weekend musisz wyjechać, to włączasz z połową załadunku, a gary nie kisną Ci do poniedziałku :) Owszem, nie używam tego nagminnie, ale przydaje się w awaryjnych sytuacjach. Zawsze oszczędzi się trochę wody, bo tabletka i tak i tak idzie cała. Jak nie trzeba dopłacać, to warto mieć dodatkowy program, ale jak musisz do niego dopłacić 50 zł to już się nie opłaci, bo na zero wyjdziesz za kilka lat :)

kamolskee

Post28 listopada 2017, 09:39 - Wt

Jako że jestem osobą bardzo oszczędną, często używam programu "1/2" nawet gdy mam prawie pełną zmywarkę i co dziwne praktycznie nie zauważyłem różnicy w czystości naczyń "po".

Dodatkowo bardzo często używam u mnie programu eko, który trwa łącznie 2h 30m. Tyle że ostatnie 40 minut to jest "suszenie" naczyń, ogrzewanie. Z reguły 30 minut przed końcem całego procesu otwieram zmywarkę, resetuję program który aktualnie trwa i czekam, aż naczynia wyschną samoistnie. Myślę, że trochę na prądzie zawsze dodatkowo oszczędzę :)
Wyznawca Black Cube.

vika

Post14 lutego 2018, 00:03 - Śr

Ja też jestem oszczędna, dlatego szukam zmywarki w której podczas jednego cyklu można "wyprać" dużą ilość naczyń.
Moim zdaniem warto przyjrzeć się bliżej zmywarce Candy, jestem już prawie zdecydowana co do jej zakupu.
Ta o której myślę ma taką opcje, że można do niej włożyć duże garnki, brytfanny, patelnie.
Linia Bianca to także wiele innych udogodnień - na przykład specjalny program higieniczny.

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)