Teraz jest 17 czerwca 2018, 22:56 - N

• Reklama

Bielizna męska - co polecacie?

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Homme

Forumowicz

Re: Bielizna męska - co polecacie?

Post26 listopada 2017, 15:17 - N

Ponoć wskrzesili upadłą markę Atlantic. Bardzo sobie ceniłem ich kolekcje premium z domieszkami wysokiej jakości materiałów, które na promocjach i w outletach można było kupić dosłownie za półdarmo.

Z innych marek mogę polecić
AussieBum http://www.aussiebum.com/
Andrew Christian https://www.andrewchristian.com/
ES collection https://escollection.pl/
ADDICTED https://addicted.es/en/

Dość odważne fasony nie dla wszystkich, ale mają też standardowe gacie w stonowanych kolorach. Jakość premium o niebo lepsza niż CK i często za niższą cenę. Wyróżnia się na tle tego co jest dostępne w polskich sklepach.

kamolskee

Bardzo aktywny forumowicz

Post26 listopada 2017, 16:55 - N

No sorry....

https://addicted.es/en/home/1121-ad623- ... brief.html

Gacie za 30 euro? I to jeszcze z ciotowatym pushupem? I ten filmik.... :lol: Takie coś to skreślam automatycznie. W CK podoba mi się, że po prostu mają napis który jakoś tam działa na kobiety i kojarzy się z dobrą jakością, ale generalnie lubię takie bokserki jak własnie CK czy moje ulubione na chwilę obecną Tokyo Laundry - bez udziwnień, z guziczkami lub bez i na pewno bez jakichś głupich wzorków i efektu pushup (no nie wierzę)
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

Homme

Forumowicz

Post26 listopada 2017, 17:13 - N

Pisałem niektóre modele są dla odważnych facetów pewnych swojego wyglądu :) Wszystkie wymienione marki prócz tego mają bardziej zwykłe fasony.

Ogólnie z gustem się nie dyskutuje, te co pokazałeś też mi się nie podobają, ale już poniżej są bardziej fajne
https://addicted.es/en/home/771-ad496-c ... brief.html
https://addicted.es/en/underwear/763-ad ... sh-up.html

I tak jak pisałem jakość premium, a wielu przypadkach luksusowa. Jeśli 30E to dużo polecam sprawdzić ile kosztują gacie Versace, Armani, D&G. Poza tym od czego masz promocje?

kamolskee

Post26 listopada 2017, 17:17 - N

Te drugie są już lepsze. Mimo wszystko gdy gacie kosztuja więcej niż 60 zł to mocno się zastanawiam, jaki cel mam w zakupie. Bo chyba nie zdrowotny ;) Co już np przy skarpetkach jest istotne (pamiętam, że kiedyś nie patrzyłem na skład i takie co miały mniej niż 60% bawełny dzisiaj odstrzeliwuję).

A ten efekt pushup to nie moja bajka. Noszę bokserki i kąpielówki bardziej w stylu spodenek, bo nie lubię świecić genitaliami na lewo i prawo, tzn. podkreślać co ja mam tam pod spodenkami.
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post26 listopada 2017, 19:30 - N

Homme napisał(a):I tak jak pisałem jakość premium, a wielu przypadkach luksusowa.

Niestety, to raczej kolejny przypadek "premium" tylko z nazwy. Bo inaczej nie da się wytłumaczyć ich składu. Oczywiście są syntetyczne włókna, które mają świetne właściwości i wykorzystuje się je w naprawdę dobrej odzieży, ale taką ilość poliestru czy poliamidu w bieliźnie ciężko obronić.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na TheEleganceof.pl

Homme

Forumowicz

Post26 listopada 2017, 19:55 - N

Nie przepadam za bielizną 100% naturalną, bo nawet jak jest świetna jakościowo, to tylko na początku. Po drugie sztuczny skład nie powinien nikogo wystraszyć, właśnie te sztuczne bądź z domieszkami są najlepsze. Przykład najdroższe gacie Versace wiskoza+elastan brak bawełny http://www.versace.com/eu/en/men/clothi ... gid=221000

Odpowiednio przetworzone materiały są luksusowe w dotyku. Jakiś czas temu sprawiłem sobie shorty AussieBum 100% poliester a w dotyku jak nie poliester tylko taki mega przyjemny miękki meszek. Jakby nie było na metce napisane to bym pomyślał, że to jakiś mega drogi materiał. Odpowiednia technologia produkcji czyni cuda https://www.aussiebum.com/swimwear/scent-torquay/3815

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post26 listopada 2017, 20:30 - N

Homme, dobrej jakości bawełna ma wszystkie właściwości jakie potrzebuje bielizna osobista (może poza rozciągliwością, ale do tego stosuje się dodatki elastanu). Problem w tym, że dobrej jakości bawełna jest też droga... a to wystarczy producentom, aby zrobić z niej "persona non grata". W damskim przemyśle odzieżowym już się to udało... w męskim niedługo pewnie też się uda, skoro ludzie zaczynają wierzyć i powielać informacje o "luksusowym poliestrze". :P

Domieszka elastanu (minimalna, na poziomie max 20%) jest jak najbardziej dopuszczalna, a w przypadku bielizny nawet wskazana przy średniej jakości bawełnie, bo wpływa na elastyczność, a co a tym idzie na trwałość.

Wspomniane Versace nie są żadnym dowodem na jakość, bo to marka, która na swojej renomie potrafi wciskać teraz niezłe g*wno (przerabiałem osobiście), ale nawet używając tego przykładu. Masz tam prócz elastanu wiskozę, która jest włóknem sztucznym (celulozowym), cechującym się dość dobrą przepuszczalnością. Niemniej na bieliznę imho to fatalny wybór i doskonale pokazuje, jak nieprzemyślanie te marki "luksusowe" dobierają surowiec do przeznaczenia.

Co do samego poliestru możesz go wychwalać, ale w znakomitej większości to surowiec niechłonny, praktycznie nieprzepuszczalny, za to cholernie tani i to właśnie z powodu ekonomicznego zazwyczaj się go używa. Oczywiście, są odmiany poliestru o lepszych właściwościach. Mają one natomiast swoje własne nazwy, a producenci chętnie się chwalą, gdy je zastosują. Podejrzewam więc, że producenci, których wymieniłeś takich właśnie nie stosują, bo poza sloganami marketingowymi nie widzę tam żadnej wzmianki o rodzaju surowca, jego pochodzeni, techologiach etc.

Oczywiście nigdy nie miałem tych produktów w rękach i nie przesądzam, ale po "specyfikacji" jakiej dostarcza producent na stronie, raczej bym przestrzegł przed utopieniem pieniędzy w takiej bieliźnie.

Edit. Na koniec pragnę przestrzec przy kupnie bielizny przed podejściem: "kupię pancerne majtki z logiem marki, które starczą na lata i będę nimi wyrywać laski". Każda bielizna się zużywa i jest tania między innymi dlatego, by można było po tych 40-50 użyciach bez żalu wymienić ją na nową. To nie buty, czy garnitur, który ma słyżyć latami. W przypadku bielizny proponuję skupić się przede wszystkim na wygodzie.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Homme

Forumowicz

Post26 listopada 2017, 21:00 - N

Wszystkich wymienionych wcześniej marek coś kupowałem jednych mniej innych więcej i dlatego polecam, bo bazuję na własnym doświadczeniu. Nie znam się na szczegółowych gatunkach poliestru, nie muszę wystarczy, że w dotyku jest wysoka jakość i nie psuje się po kilku praniach.
Brak przepuszczalności sztucznych materiałów to mit, wszystko zależy od technologii produkcji. Spójrz na odzierz sportową masz tam poliestry poliamidy i jeszcze inne. Czołowe marki takie jak nike i adidas chwalą się, że mają najlepszą przepuszczalność, nie zakładam, że kłamią. Zresztą mam to sprawdzone, bo mam sportowe ciuchy tych marek.
Wyrzucasz gacie po 1,5 miesiąca? Jak kupujesz 100% bawełna to tak właśnie może być na krótko starcza. Mnie szkoda byłoby płacić 50zł+ za jedną parę gaci, która starczałaby na tak krótki okres czasu. Co kto lubi ja wiem, że są gacie z super jakościowo bawełny mega w dotyku, ale to rzadkość i cena zwykle z górnej półki, no i szybciej się zużywa. Z kolei mając wybór bawełny, jaką używa CK i sztucznych powyższych marek wolę te drugie, bo cena podobna, a jakość znacznie lepsza i trwałość również.

kamolskee

Post26 listopada 2017, 21:51 - N

Kupiłem niedawno na hali w Auchan gacie Intimidao - wyglądają super, chciałem sprawdzić, jak w praktyce a zapłaciłem za nie grosze, jakieś 8-9 zł. W dotyku jedne z lepszych jakie miałem. Materiał ? 95% bambus, 5% elastan. Przepuszczalność - raczej nie mam zastrzeżeń. Jedyne zastrzeżenie, że - pomimo iż kupiłem XL (a noszę niby L), to w "nogawkach" są małe, prawie mnie tam uciskają, na szczęście jak sobie poprawię te "otwory na nogi" to jest ok, ale nie są tak rozciągliwe jak inne bokserki które mam. No ale wygląd, obszycie, cena - rewelacja.

TWBolek

Aktywny forumowicz

Post27 listopada 2017, 09:56 - Pn

Majtki Emporio Armani w TKMaxx można za 99 zł wyrwać i już można być jak Testo.

Rudolf Rolfordo

Forumowicz

Post08 stycznia 2018, 11:20 - Pn

Trochę nie na temat.
Ostatnio po zamówieniu w iperfumach, dostałem od nich kod rabatowy na bieliznę w sklepie Astratex. Nie mam pojęcia, co to za firma i czy jest ok, ale może komuś się przyda - kod jest na 30zł przy zamówieniu za 99zł. Ważny jeszcze niecały miesiąc. Mi nie jest potrzebny. ;)

kod: 278303736
"Myśleć to co prawdziwe, czuć to co piękne i kochać co
dobre - w tym cel rozumnego życia
."

- Platon

eduardo

Aktywny forumowicz

Post08 stycznia 2018, 12:59 - Pn

Persor chyba leci na rekord komentarzy we wszystkich wątkach.

Bieliznę mam z tesco - lubię mocno luźne bokserki w typie spodenek i nie wszystkie firmy takie zapewniają. A tak to wymiana nie boli po kieszeni.
Od siebie polecam, jeżeli skarpetki nazwać bielizną :), firmę Happy Socks. Dobrej jakości wyrób z czesanej bawełny. Mam ich z 11 par. Wpadły mi w oko ze względu na kolory. Można je dostać na TKmaxx lub zamówić bezpośrednio. Na Black Friday mieli lekką obniżkę.

lukas89

Forumowicz

Post15 lutego 2018, 18:47 - Cz

eduardo napisał(a):Persor chyba leci na rekord komentarzy we wszystkich wątkach.

Bieliznę mam z tesco - lubię mocno luźne bokserki w typie spodenek i nie wszystkie firmy takie zapewniają. A tak to wymiana nie boli po kieszeni.
Od siebie polecam, jeżeli skarpetki nazwać bielizną :), firmę Happy Socks. Dobrej jakości wyrób z czesanej bawełny. Mam ich z 11 par. Wpadły mi w oko ze względu na kolory. Można je dostać na TKmaxx lub zamówić bezpośrednio. Na Black Friday mieli lekką obniżkę.

ja mam chyba z 20 lat i oceniam je jakoś średnia kilka już mi się przetarlo nie wiem...a niektóre się mechaca..

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post15 lutego 2018, 19:48 - Cz

Zgadzam się, Happy Socks są po prostu modne. Fakt, że wyglądają ciekawie, ale jakościowo seria podstawowa jest mocno średnia, szybko się zużywa, w dodatku bywa obciążona wadami (w jednej parze szew mi pękł przy pierwszym założeniu). Nieco lepsze doświadczenia mam z ich modelami z dodatkiem wełny.

ŁukaB

Forumowicz

Post15 lutego 2018, 20:56 - Cz

Potwierdzam opinię o Happy Socks, strasznie szybko się zużywają. Zdecydowanie bardziej polecam nasz rodzimy Many Mornings. Jakościowo lepsze, fajniejsze wzory.
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)