Teraz jest 21 września 2018, 15:02 - Pt

• Reklama

Klimatyzacja szukam fachowca?

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

disaster3

Super Perfumaniak

Post20 maja 2017, 19:35 - So

Hejka,

Chciałbym sie zapytać, czy nie macie jakieś sprawdzonej firmy/osoby zajmującej sie zakładaniem i sprzedażą klimatyzacji. Chciałbym kogoś sprawdzonego i z polecenia bo wiadomo wystarczy wpisać w Google i jest tego setki. Każdy bedzie chwalił swoje i zechce sprzedać cos co zalega albo ma największa przebitkę. A potrzebuje przede wszystkim kogoś kompetentnego, który wytłumaczy mi co wziąć, dlaczego itd.
Duży pokój mam praktycznie cały w oknach od strony, południowej i polodniowo- zachodniej. W tej chwili jest w domu (w dużym pokoju ) 28*C :o można zdechnąć.
I chce założyć klime typu split, z nawiewem w domu i agregatem na zewnątrz, która bedzie wydajna, dawała sie programować na konkretna godzinę i była cicha.

Będę wdzięczny za info, chodzi o W-we.

Pozdrawiam
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

Homme

Forumowicz

Re: Klimatyzacja szukam fachowca?

Post20 maja 2017, 20:49 - So

Niezależnie od klimy warto okleić okna foliami przeciwsłonecznymi od strony zewnętrznej. Obniżają temp realnie o 5 stopni i pochłaniają UV

honoris causa

Bardzo aktywny forumowicz

Post21 maja 2017, 22:53 - N

Dla mnie design w domu jest ważniejszy niż wydajność. Brałbym to: https://www.google.pl/search?q=lg+klima ... 48&bih=983
Poszukuję próbek:
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Freshman - Truefitt & Hill
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be
Davidoff Cool Water Deep Summer Fizz
Petroleum - Histoires des Parfums

American Beauty

Post22 maja 2017, 16:04 - Pn

Homme napisał(a):Niezależnie od klimy warto okleić okna foliami przeciwsłonecznymi od strony zewnętrznej. Obniżają temp realnie o 5 stopni i pochłaniają UV

Czemu od zewnętrznej?
Nie będą mniej trwałe niż od wewnętrznej?

Może bym to na lato u siebie wypróbował w pokoju, która z tych najtańszych jest najlepsza?
https://www.folie-online.pl/folie-przeciwsloneczne-zewnetrzne

Homme

Forumowicz

Post23 maja 2017, 17:04 - Wt

Od wewnętrznej też możesz, ale wtedy musisz mieć okno z jednego szkła. Jeśli masz okna na podwójnych szkłach, czyli tak jak większość ludzi to wówczas taka folia naklejona od wewnątrz spowoduje pęknięcie szyby odbijając na nią energię słoneczną. Z tego powodu na okna z podwójnymi szkłami nakleja się folie od zewnątrz.

Najpopularniejsze są folie średnio przyciemniające
droższa https://www.folie-online.pl/folie-przec ... SRcL2iLTcs
tania https://www.folie-online.pl/folie-przec ... SRcq2iLTcs

najlepiej zamów sobie próbki wysyłają za darmo do 5 wybranych folii https://www.folie-online.pl/contacts/

różnią się trwałością tę tańszą trzeba będzie wymieniać już po kilku latach, droższa starczy na ok 10

odradzam kupowanie tanich folii na allegro, one są sztywne i bez wyjęcia szyby z ramy nie da się ich poprawnie zamontować. Te droższe są jak folie na smartfony łatwe w przyklejeniu

American Beauty

Post23 maja 2017, 17:40 - Wt

Dzięki za informację.
Ja chcę u siebie do jednego pokoju, ale siostry mają okna dachowe i może im się to też przydać :D
Fajna sprawa. A wieczorem np. widać co robię w środku pokoju czy nie prześwituje na zewnątrz?

Homme

Forumowicz

Post24 maja 2017, 08:15 - Śr

Jak zapalisz światło w nocy to widać, choć trochę mniej niż bez folii. W ciągu dnia jest efekt lustra weneckiego jak na budynkach biurowych. Jak nie chcesz mieć żaluzji, ani rolet to od wewnątrz można przylepić folię maskującą, ale ona ograniczy widok na świat zewnętrzny mniej lub bardziej przepuszczając światło zależnie od rodzaju folii są ozdobne, z efektem mrożonego szkła itd.

American Beauty

Post24 maja 2017, 09:03 - Śr

To i tak drugorzedna kwestia.
Dzieki za imfo. Pogadam z siostrami czy by na dachowe nie chciały :)

Adrienn

Post30 maja 2017, 16:24 - Wt

Na szczęście nie mam w domu tak zwanego poddasza. Zawsze mi się takie miejsca kojarzyły z gorącem i ogromnym nasłonecznieniem w lecie. A ja strasznie nie lubię upałów. Też zastanawiam się jednak nad założeniem klimatyzacji w domu, chociaż obawiam się trochę, bo mówi się, że to sprzyja alergiom oraz infekcjom. Jednak w tylu miejscach jest teraz klimatyzacja, że nie wiem, czy powinnam się tym przejmować.

American Beauty

Post30 maja 2017, 17:29 - Wt

A w samochodzie masz?

ale chop

Perfumaniak

Post18 maja 2018, 11:45 - Pt

I jak Disaster3, się akcja zakończyła?

Odpuściłeś temat czy dokonałeś montażu?
Jeżeli tak to daj znać na co się zdecydowałeś i kto Ci to montował.

Sam stoję przed podobnym przedsięwzięciem i łeb mi już pęka.

Co fachowiec to inna opinia co do montażu, sprzętu i marki...
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Często najwspanialsze dzieła odziane są w najbrzydsze szaty...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

ale chop

Perfumaniak

Post30 maja 2018, 21:11 - Śr

Jestem w szoku jaka olewka panuje w branży...

Skontaktowałem się z pięcioma firmami, które na rynku są już od dawna (nawet od 27 lat) i mają jakiekolwiek opinie, a do tego pozytywne i powalili mnie na glebę swoim olewnictwem.

Pierwszy gość to jakiś burak, który w ogóle łaskę mi zrobił, że mogę z nim rozmawiać i nie wie czy będzie mu się chciało taki kawał jechać do mnie, bo to 80km - a jak coś chcę to mam se napisać do niego, a nie dupe zawracać na telefonie...

Drugi gość, spoko, fajnie, nie ma sprawy ale jest poza biurem i odezwie się za dwie godziny - minęły już 3 dni i cisza...

Trzeci to starszy Pan, w branży już prawie 30 lat, widać że zjadł na tym zęby - przysłał nawet ofertę..
wybrałem sprzęt ale o termin montażu doprosić się nie mogę, obiecał że tydzień - dwa to max.. ale podrzuci dokładną datę...
no nie podrzucił... po czym stwierdził, że nie wie czy znajdzie czas, najlepiej żebym se kogoś innego poszukał...

Czwarty gość, wszystko fajnie - pogadaliśmy, widać że kumaty ale najlepiej jak mu opiszę wszystko w mailu i wyśle mi zaraz wstępną kalkulację - minął tydzień i cisza..

Piąty gość miał fajną ofertę na allegro, wszystko cycuś glancuś... do tego świetny sprzęt - o którym przeczytałem wszystkie możliwe fora dyskusyjne, już mógłbym doktorat z niego napisać, mówię to jest to biorę - ale przed zakupem napisane żeby się skontaktować w sprawie terminu instalacji... dzwonię na drugi dzień rano, bo do późnych godzin nocnych siedziałem na necie i się doktoryzowałem.. dowiedziałem się, że ten sprzęt od pół roku już nie jest produkowany, producent go wycofał i zastąpił nowszym (zapomniał przez pół roku usunąć aukcji), a ten nowy sprzęt to on go nie poleca i ogólnie daj se pan spokój, odpuść pan temat... broń Boże nie bierz Pan innego, bo mi się nie chce montować - takie odniosłem wrażenie...

ja pie......

dopiero szósty gość podszedł do tematu tak jak trzeba i jestem umówiony!!! cud nastąpił proszę Państwa..
ale cii... bo jeszcze zapeszę i nie wyjdzie...

To jest jakaś mafia klimatyzatorowa, to trzeba gdzieś opisać..
To są chyba jakieś prezesy co to nie bedą z tobą gadać jak nie chcesz instalować 130 klimatyzatorów na raz w biurze, bo inaczej mu się dupy nie opłaca ruszać...
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

disaster3

Super Perfumaniak

Post30 maja 2018, 21:43 - Śr

ale chop napisał(a):I jak Disaster3, się akcja zakończyła?

Odpuściłeś temat czy dokonałeś montażu?
Jeżeli tak to daj znać na co się zdecydowałeś i kto Ci to montował.

Sam stoję przed podobnym przedsięwzięciem i łeb mi już pęka.

Co fachowiec to inna opinia co do montażu, sprzętu i marki...

o cholera dopiero tego posta przeczytalem. Było pisac na PW :P

tak ogarnąłem w zeszłym roku. Założyłem Fujitsu, na gotowo z montażem coś koło 4,5k PLN.
I mam w pompie teraz wszelkie upały. Wracam do domu ustawiam sobie jak biały człowiek 22*C, odpalam TV i oglądam nagrane PlayoFFy NBA kulturalnie jak na zewn. +30*C w słońcu, że zdechnąć można ;)

ta firma mi zakładała http://www.klimamika.pl/

na przyszły piątek umówilem się na przegląd bo właśnie rok mija ;)

Odnośnie terminów... to nie jest mafia. Klime najlepiej zakladać jesień/zima wtedy biją się o klienta. Wiosną/latem mają Ciebie w dupie bo nie mają czasu taczki załadować. Takich jak Ty mają dziennie dziesiątki ;) Niestety taka prawda. W niektórych branżach już nie jest "nasz klient, nasz Pan". W tym okresie to "jak się nie podoba to spadaj Pan bo dobija mi się ktoś kolejny jak tracę czas z Panem podczas tej rozmowy telefonicznej" :P :)
Sprzedam

ale chop

Perfumaniak

Post30 maja 2018, 22:22 - Śr

Sama prawda...

A Fujitsu wysoka półka, na bogato :D

Jakie masz pomieszczenie i moc klimy?

U mnie ok. 25m2 pokój TV z aneksem kuchennym więc sporo sprzętu generującego ciepło... padło na 3,5kW mocy chłodniczej.

Ma być niby nadwyżka ale zobaczymy...

Bazyli

Aktywny forumowicz

Odp: Klimatyzacja szukam fachowca?

Post30 maja 2018, 22:24 - Śr

Fachowca Wam nie polecę, bo pewnie z mojej wsi nikt się po Polsce nie będzie bujał :P. Co do klimatyzatora, to w cenie ok. 2500zł z montażem można do pomieszczenia, powiedzmy, do 30m.kw. coś spokojnie wybrać. Chcąc kupić Ricoha, Toshibę, Fujitsu lub coś innego markowego, pewnie z tysiaka lub półtora trzeba będzie dorzucić. Jest jednak sporo chinczyków cieszących się dobrą opinią, chociażby MIDEA czy KAISAI (chyba, przynajmniej częściowo, na Toshibie), sam użytkuję KAISAI od 2 lat i jest zadowolony - do tej pory nie miałem żadnych problemów, sprzęt całkiem przyzwoicie wykonany. Jedynym mankamentem, który zaakceptowałem, jest bardzo prosty timer - możliwość tylko jednego ON i OFF na przestrzeni doby (i to dosyć prymitywnie rozwiązane, bo brak jest możliwości wpisania godziny włączenia/wyłączenia, tylko trzeba z pilota naklikać za ile godzin ma się wlączyć i wyłączyć, z dokladnością do pół godziny). Z tego co wiem, to chyba coraz więcej jest modeli z modułem WI-FI, choć dokładniej się nie interesowałem. Ale z doświadczenia mogę wam doradzić, że jeśli macie sporo dopłacić za rozbudowany programator, to można sobie darować i dokupić za stosunkowo niewielkie pieniądze taki fajny gadżet https://youtu.be/jrQmcN9iWPM. Do szczęścia potrzebne są nam jeszcze odpowiednia aplikacja na smartfona oraz WI-FI w pomieszczeniu, w którym znajduje się klimatyzator i już możemy sterować wszystkimi funkcjami klimatyzatora zdalnie, do tego dochodzą m.in. bardzo rozbudowany multitimer (łącznie z możliwością ustawienia różnych temperatur dla poszczególnych godzin doby), geolokalizacja czy też możliwość monitorowania temperatury i wilgotności. Gadżet zajefajny, naprawdę polecam :).

baszurek nadaje mobilnie...
- Uważam Bazyli, że jesteśmy pokoleniem zupełnie wyjątkowym. Nie sądzisz?
- Nic mnie to nie obchodzi.
- A co ciebie obchodzi?
- Wygodne buty, dobre papierosy, dobre skarpetki. Lubię leżeć, nawet sam.

disaster3

Super Perfumaniak

Post30 maja 2018, 22:41 - Śr

ale chop napisał(a):Sama prawda...

A Fujitsu wysoka półka, na bogato :D

Jakie masz pomieszczenie i moc klimy?

U mnie ok. 25m2 pokój TV z aneksem kuchennym więc sporo sprzętu generującego ciepło... padło na 3,5kW mocy chłodniczej.

Ma być niby nadwyżka ale zobaczymy...
Chyba 3.5kW właśnie pomieszczenie ok 26m^2 z aneksem i holem czyli podobnie jak u Ciebie. Niestety mam okna na całej ścianie a mieszkanie narożne. Drzwi balkonowe (krótszy bok) na południowy wschód, natomiast dłuższy bok pokoju cała ściana okien południowy zachód. Patelnia przez cały dzień. W środku jak Klima wyłączona to ok 27*C to norma. Bez klimy można zdechnac. Dlatego teraz miło wracać do domu jak upał. Klima "on", zimne piwko, jakiś meczyk, tablecik pod ręką i jest klasunio!!! ;)

Tapatok
Sprzedam

ale chop

Perfumaniak

Post30 maja 2018, 22:49 - Śr

baszurek
Faktycznie chinole cieszą się dużą renomą - słyną z niezawodności, a wręcz z tego, że są nie do zajechania (przez to wiele z nich ma 5 lat gwarancji)...

Dowiedziałem się, że jeden grzyb jakiego chinola się wybierze ale ważne jest aby kupić sprzęt z dobrym zaopatrzeniem części zamiennych, bo przy ewentualnej usterce po gwarancji zostajemy na lodzie..

Nie psują się, co potwierdzają mi wszyscy fachowcy ale lepiej dmuchać na zimne..

Ja początkowo interesowałem się Gree ale ze względu na słabe zaopatrzenie w części polecono mi równie świetne Rotenso..

Gadałem z gościem co zamontował ponad 300 chinoli (najwięcej tego idzie) i miał dwie naprawy gwarancyjne przez 5 lat..

A jak zamontował ok. 100 LG to w 3 lata padło 11 sztuk.

Z resztą wszyscy odradzali mi LG - firma jedzie na renomie w przypadku klimatyzatorów i to widać... facet mówi, że nawet te multi-splity po 7000zł się sypią tak samo jak te budżetowe za 1800zł...

----------------------------------------------------
Dobrym przykładem niezawodności chinoli jest klimatyzator mojego wujka.

Kupił jakiegoś no-name do samodzielnego montażu (szybkozłączki) - takie klimy to lipa, bo nie da się zrobić próżni w układzie i do tego przez te szybkozłączki rozszczelniają się po 2-3 latach... u mojego wujka chodzi już dziewiąty rok bez żadnych przeglądów, a zarzynają go na okrągło :lol:

A co się okazało - na tabliczce napisane jest małymi literami "by Sinclair" więc jak widać wszystko jeden grzyb, nawet te no-name..

disaster3 - no to gites, uspokoiłeś mnie :)

Hehe, teraz to się nie dziwię, że chce Ci się wracać do domu :mrgreen:

ale chop

Perfumaniak

Post30 maja 2018, 23:18 - Śr

Panowie powiedzcie jeszcze jak odbija się to na Waszych rachunkach za prąd w szczycie sezonu?

Teraz te invertery to bardzo mądre urządzonka, nie to co kiedyś...

Aktualnie działa to podobnie jak klimatronik w samochodzie.
Jak się wsiądzie do rozgrzanego samochodu i odpali klimę na "auto" to wiadomo idzie pełna petarda ale jak już osiągnie zamierzoną temperaturę to sobie potem jedynie popyrkuje żeby utrzymać efekt...

Klima w domu też tak działa i nie pobiera cały czas 100% jak te stare on/off systemy ale jednak coś musi jeść..
------------------------------------------------------------------------------
Poza tym mam nadzieję, że sąsiedzi mnie nie eksmitują za hałas z jednostki zewnętrznej i skropliny :lol:

Wszyscy mnie uspokajają, że te invertery są bardzo ciche, bo jedynie słychać szum wiatraka, a co do skroplin to zawsze można coś wyczarować jak jest problem z odprowadzeniem hehe...

Bazyli

Aktywny forumowicz

Odp: Klimatyzacja szukam fachowca?

Post30 maja 2018, 23:35 - Śr

Co do rachunków, to Ci nie powiem, bo nigdy się jakoś z tego nie doktoryzowałem, a to ile godzin w miesiącu pracuje klima jest uzależnione od pogody. Ale myślę, że w moim przypadku pewnie nie jest to więcej, niż dodatkowa stówa/miesiąc (w sezonie). Ale potwierdzam to, co pisał diaster3 - komfort wart każdej wydanej złotówki. Pamiętam, jak dwa lata pod koniec czerwca były konkretne upały, klimę montowałem właśnie tej wiosny - wracałem do domu z pracy po 18-tej, klima już się kręciła 2-3 godziny, a ja pyk TV (akurat było Euro 2016) i leżing z zimnym browarkiem na kanapie 8-). A inwerter jest faktycznie cichutki, skropliny zbieram do skrzynki (takiej, jak na kwiaty), wylewam co 2 dni do wanny.

baszurek nadaje mobilnie...
- Uważam Bazyli, że jesteśmy pokoleniem zupełnie wyjątkowym. Nie sądzisz?
- Nic mnie to nie obchodzi.
- A co ciebie obchodzi?
- Wygodne buty, dobre papierosy, dobre skarpetki. Lubię leżeć, nawet sam.

disaster3

Super Perfumaniak

Post31 maja 2018, 06:45 - Cz

U mnie podobnie. Na rachunki tez nie patrzyłem. Ja nie programuje klimy (nie chciało mi się zaglądać do instrukcji :P ) przychodzę, zanim się ogarnę, otwieram okna aby się przewietrzylo, tak z 5 min. Później zamykam wszystko, odpalam klime, na o jeden wyżej moc niż min., temp 22*C i po może temp nie spadam szybko w pokoju z tych 27*C ale po ok. 5 min. Już czuć bardz przyjemny chłodek i można siedzieć. Skropliny odprowadzam do 5L butli po płynie do spryskiwacza. Częstotliwość wylewania rożna zależy jak chodzi klima. No i ten Fujitsu jest cichutenki. Jak się rozglądałem to rozważałem właśnie japonca. LG i Samsungi od razu odpadły. Szukam takiego Lexusa/Toyoty wśród klim. Może wyglądem i nowinkami nie zachwyca jak wszystkomajace/oczojebne LG/Samsungi ale będzie solidna, cicha i nie sprawiająca problemów. No i jestem póki co bardzo zadowolny bo spełnia moje oczekiwania.
Sprzedam
Następna strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)