Teraz jest 10 grudnia 2018, 00:45 - Pn

• Reklama

Jaką pralkę kupić?

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Jaką pralkę kupić?

Post07 maja 2017, 12:02 - N

Jak w tytule :)
Szukam pralki w cenie 1000-1500 zł, na potrzeby domowe. Samsung?
Polećcie coś.
Obadwa z jednej zapialiście nuty,
Boście obadwa koguty. -
Kiedy głupstwo jeden powie,
Głupstwo drugi mu odpowie;
Potem płacą życiem, zdrowiem.
Co rzec na to? Wiem - nie powiem.

honoris causa

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Jaką pralkę kupić?

Post07 maja 2017, 12:26 - N

Odpowiem zupełnie serio, mając za sobą 5 pralek przez ostatnie 10 lat.

Kup albo najtańszą i zmień na nową przy pierwszej awarii pogwarancji, albo kup Miele za 6000zł i miej na 20 lat.
Poszukuję próbek:
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Freshman - Truefitt & Hill
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be
Davidoff Cool Water Deep Summer Fizz
Petroleum - Histoires des Parfums

krzsmi11

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post07 maja 2017, 12:31 - N

Też stoję przed tym niezwykle trudnym wyborem i niestety w miarę zgłebiania tematu wcale nie zbliżam się do podjęcia decyzji. Jedna rzecz na którą inni użytkownicy radzą zwrócić uwagę to gwarancja. Jak najdłuższa. Reszta jest mniej ważna. Aczkolwiek również byłbym wdzięczny za jakieś sugestie.

SuperAIDS

Forumowicz

Post07 maja 2017, 13:33 - N

honoris causa napisał(a):Kup albo najtańszą i zmień na nową przy pierwszej awarii pogwarancji, albo kup Miele za 6000zł i miej na 20 lat.

Dokładnie tak jak kolega mówi. Zwróć uwagę na to żeby miała jak najmniej elektroniki, proste menu, dobre programy dostosowane do tego co najbardziej potrzebne. Ja obecnie posiadam Amice jakaś z tańszych kupiona jakoś 3 lata temu. Na razie odpukać działa już rok po gwarancji. Kupiłem ją bo była prosta, nie miała zabudowanego sklejanego bębna w wazie jakby trzeba było wymienić łożyska czy coś. Przerabiałem ten temat w tamtym czasie i rozmawiałem z kolegą który serwisuje AGD, powiedział ze firma nie ma znaczenia bo z tej samej firmy jedna padnie po gwarancji a inna 5-6lat pochodzi a to dużooo jak na obecne czasy gdzie ekonomia określa trwałość sprzętu. Też nie pchać się w jakieś udziwnienia i bajery, jak ma być do prania a nie do tego żeby ją podziwiali znajomi czy wysyłała smsy po skończonym praniu, nie bawić sie w nowości a lepiej w sprawdzone konstrukcje które są juz na rynku kilka lat i mają jakaś tam opinie.
Ghost don't exist and there's nothing to be afraid of. Except SuperAIDS!

kamolskee

Post07 maja 2017, 14:13 - N

Ja ostatnio kupowałem rodzicom LG 6 motion DD F12B8ND: http://www.ceneo.pl/24806610

Polecam, oszczędna, ma bardzo dobre opinie (jedynie głośno pobiera wodę, ale jak prawie każda inna).

ps. sam mam od (uwaga) 11 lat polską POLAR, ani razu jeszcze jej nie naprawiałem.
Ostatnio edytowano 07 maja 2017, 14:37 - N przez kamolskee, łącznie edytowano 1 raz
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post07 maja 2017, 14:32 - N

Super, dziękuję za konkretne porady. Przyjrzę się temu LG, jednak jeśli naprawdę cena nie gra roli to przyjrzę się też propozycjom poniżej progu cenowego, który podałem.
Jeszcze jedno: czy jeśli chodzi o ogólnie pojętą ekonomię (zużycie energii i wody), to też cena nie gra roli?
Boście obadwa koguty. -

SuperAIDS

Forumowicz

Post07 maja 2017, 15:36 - N

foxdojcz napisał(a):Super, dziękuję za konkretne porady. Przyjrzę się temu LG, jednak jeśli naprawdę cena nie gra roli to przyjrzę się też propozycjom poniżej progu cenowego, który podałem.
Jeszcze jedno: czy jeśli chodzi o ogólnie pojętą ekonomię (zużycie energii i wody), to też cena nie gra roli?

Cena jest uzależniona od klasy energooszczędności, tutaj trzeba sobie przeliczyć kiedy co Ci się zwróci. Jeśli wyższa klasa A++ np to i cena na + jeśli niższa to cena też niższa. W zależności ile zakładasz prań tygodniowo trzeba sobie policzyć czy dopłacać do wyższej klasy energooszczędności. Jeśli wyjdzie na to ze przy powiedzmy 4 pranach w tygodniu różnica w cenie zwróci się po 3latach to lepiej brać niższą klasę bo może nie wytrzymać i tych 3lat, jeśli wyjdzie ze po roku to wyższą bo używać będziesz co najmniej przez okres gwarancji. Odszukałem w mailach model mojej AMICA AWN610D ale chyba już nie produkowane. Kosztowała 900 zł i oprócz fałszywych wskazań ile zostało do końca (czasami naprawdę długo wyważa pranie przed wirowaniem żeby uniknąć bicia) działa bdb.

kamolskee

Post07 maja 2017, 18:19 - N

Ta LG jest naprawdę fajna jesli chodzi o stosunek jakość/cena - a klasa A+++ 8-) Jakieś pyty ? :P

ps. co do Amica, dobra firma - mam dwa ich urządzenia, działają nadal od 10 lat. Generalnie nie ma chyba złych firm, ew. można trafić na felerne egzemplarze. Po to jest ta cała gwarancja. I też uważam, że nie warto dopłacać do jakichś wodotrysków. Im więcej bajerów, tym niekoniecznie lepiej. Aha - moja lodówka Whirpool ma 10 lat, nie była naprawiana. Wujek kupił Bosha (o 1000 zł droższego od mojej) 3 lata temu i wywalił go na 2 miesiące przed końcem gwarancji (spalił się agregat). Nieźle, co ? Także, nie ma reguły.
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

American Beauty

Post07 maja 2017, 18:49 - N

kamolskee napisał(a): Wujek kupił Bosha (o 1000 zł droższego od mojej) 3 lata temu i wywalił go na 2 miesiące przed końcem gwarancji (spalił się agregat). Nieźle, co ? Także, nie ma reguły.

Jak miał 2 miesiące gwarancji to po co ją wywalał?
Nie mógł oddać na gwarancję?

Co do tematu to regularnie obserwuję zachowanie 5 pralek i polecam jak najprostszą. Te proste łatwo się naprawia, rzadziej się psują i są tańsze. Po tych 2-3 latach gwarancji nie będzie Cię bolało kupić kolejną.
Zwykłe pokrętło z programami i wyświetlacz ile czasu zostało- to Ci jest niezbędne (w sumie wyświetlacz nawet jest zbędny, jeśli sobie skserujesz z instrukcji czasy trwania programów :D ). Może kwestia klasy oszczędności, tutaj bym się tylko pochylił. Poza tym mniej znaczy więcej. Podobnie ze zmywarką.

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post07 maja 2017, 19:45 - N

Dzięki, ogarniam temat. Skłaniam się ku wersji najtańszej z A+++. Myślę, że będzie to Ariston w cenie 1000-1100 zł.
Boście obadwa koguty. -

kamolskee

Post07 maja 2017, 19:59 - N

AB: gwarancja nie obejmowała popsucia się agregatu.

SuperAIDS

Forumowicz

Post07 maja 2017, 20:00 - N

Ariston to chyba ta sama firma co indesit. Moja mama ma Aristona 13 lat już ale od dobrych 2 powinna być wymieniona bo padają łożyska i nie chce wirować w automacie trzeba wyłączać i brać na samo wirowanie, ale prac pierze wyświecicie :D A ile było krzyku że kupię im nową to nie bo przecież działa i działa :P

Poleca "Henryk Zając" :D

TWBolek

Aktywny forumowicz

Post08 maja 2017, 19:07 - Pn

Lodówka Whirlpool jakaś tam tania - działa od chyba 11 -12 lat bez napraw.

Pralka - Amica jakaś zwykła - działa od 3 - 4 lat bez napraw - używana średnio co drugi/trzeci dzień.

Telewizor Thomson tyle stażu co Whirlpool raz jakieś tam kabelki były spawane.

American Beauty

Post09 maja 2017, 00:09 - Wt

Pokażesz jaką w końcu kupiłeś? :D

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post09 maja 2017, 10:09 - Wt

Pokażę :D Póki co jest dwóch kandydatów od Aristona ;)
Boście obadwa koguty. -

Klicko

Post11 maja 2017, 09:12 - Cz

Samsung WF70F5E0W2W/EO posiada ciekawe technologie i jest chwalona
+ Fuzzy Logic
+ Smart Check
+ Diamond Drum
+ Eco Bubble
https://www.al.to/p/225643-pralka-samsu ... biala.html

Pershing

Post11 maja 2017, 10:32 - Cz

Nie rozumiem żadnej z tych funkcji :)

Klicko

Post12 maja 2017, 09:40 - Pt

Fazzy - System kontroluje parametry prania takie, jak poziom wody, temperatura, obroty i obciążenie silnika oraz pobór wody. Dzięki tej autokontroli pralka dostosowuje zużycie prądu czy wody do załadunku

Smart Check jak się pojawi bład pralki możesz diagnozować go przy pomocy telefonu

Diamond Drum czyli w środku pralki są specjalnie tak zwane diameny nie niszczy to ubrań

Ecco Bubble to gwarancja efektywnego i energooszczędnego prania z wykorzystaniem sił przyrody

Trochę google pomagało :)

Skarbowy

Post12 maja 2017, 18:59 - Pt

Mam 2 Bosche Avantixx 6 kg jeden praktycznie codziennie od 2 lat robi tylko program 15 lub 30 minut, drugi co tydzień duże pranie na 2-3h. Bez zarzutu.

Adrienn

Post30 maja 2017, 15:38 - Wt

My mamy pralkę od 15 lat, ale trochę już się psuje. Ciągle coś nowego w niej szwankuje i chyba długo już nie pociągnie. Wynika z tego, że też będziemy musieli wkrótce kupić nową pralkę. Niestety, pralki automatyczne produkowane dzisiaj to już nie to samo co te sprzed kilkunastu lat.
Następna strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)