Teraz jest 24 września 2017, 20:08 - N

• Reklama

I Trójmiejskie Spotkanie Perfumaniaków

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Machiavelli

Forumowicz

I Trójmiejskie Spotkanie Perfumaniaków

Post16 grudnia 2016, 19:17 - Pt

Drodzy Forumowicze,

wyszła inicjatywa, aby śladami kolegów z Katowic i Wrocławia, zorganizować spotkanie pasjonatów pachnideł na Północy, konkretnie w Trójmieście. Tym samym osoby, dla których podróż na Południe okazała się niemożliwa, będą miały okazję wziąć udział w takim spotkaniu na Północy.

Obrazek

Nie byłaby to impreza zorganizowana, lecz nieformalne spotkanie w jakiejś kawiarni, gdzie w spokojnej atmosferze moglibyśmy oddać się tematom związanym z perfumami oraz kontemplować nad próbkami pachnideł, którymi chcielibyśmy pochwalić osobom, które łączy z nami wspólna pasja.

Wstępnie pomyślałem, że rozsądniej będzie zorganizować takie spotkanie w styczniu, kiedy minie już "szał" związany ze świętami. Tym samym zyskamy więcej czasu na zebranie grona zainteresowanych uczestnictwem w tym spotkaniu. Dlatego rozważam 4. terminy, mianowicie 7,8,14 bądź 15 stycznia. Wybierzemy termin, który będzie pasował największej ilości chętnych.

Kwestia miejsca pozostaje otwarta. Myślę, że najlepiej, aby była to jakaś niezbyt tłoczna, klimatyczna kawiarnia w centrum Gdańska bądź Sopotu.

Pojawił się również pomysł, aby, jeśli na tym forum nie będzie wielu chętnych, zorganizować wspólne spotkanie dla członków Perfuforum oraz Fragrantiki. Tym samym pewnie zebrałaby się już większa grupka pasjonatów.

Na razie jednak czekamy na odzew od osób, które byłyby zainteresowane spotkaniem, wraz z informacją jakie miasto (do wyboru Gdańsk, Sopot i Gdynia) oraz termin (7,8, 14,15) by pasował.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na TheEleganceof.pl

Machiavelli

Forumowicz

Re: I Trójmiejskie Spotkanie Perfumaniaków

Post11 lipca 2017, 12:01 - Wt

Moi Drodzy,

widzę, że pół roku temu temat nie spotkał się z dużym zainteresowaniem, ale widzę, że w międzyczasie do forum dołączyło sporo osób z Trójmiasta i okolic. Odświeżam więc temat z nadzieją, że znajdą się miłośnicy perfum zainteresowani integracją.

Gdyby pomysł spotkał się z zainteresowaniem, być może jeden z naszych trójmiejskich kolegów (kogo mam na myśli zdradzę później ;) ) przygotowałby na taką okazję prezentację składników wykorzystywanych w perfumerii i opowiedział coś o tworzeniu pachnideł.

Na razie zobaczymy jakie zainteresowanie będzie tutaj, jeśli znajdą się chętni odezwę się też na forum Fragrantiki - może i tam ktoś się znajdzie.

Zapraszam do dyskusji nad miejscem, terminem, pomysłami. ;)
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

illusion

Aktywny forumowicz

Post11 lipca 2017, 13:06 - Wt

Jestem zainteresowany :)

Machiavelli

Forumowicz

Post11 lipca 2017, 15:57 - Wt

Cieszę się. No to czekamy na następnych zainteresowanych. :)

nightryder

Forumowicz

Post11 lipca 2017, 16:44 - Wt

Ja też byłbym chętny.

Machiavelli

Forumowicz

Post11 lipca 2017, 16:47 - Wt

No ładnie, ładnie. Jeśli użytkownicy Fragry też będą wykazywali takie zainteresowanie to na pewno uda nam się coś zorganizować. :)

nightryder

Forumowicz

Post11 lipca 2017, 16:47 - Wt

Może Gdynia lokal Cyganeria?

Machiavelli

Forumowicz

Post11 lipca 2017, 16:50 - Wt

nightryder napisał(a):Może Gdynia lokal Cyganeria?

Nigdy nie byłem, ale jeśli uważasz, że atmosfera miejsca będzie sprzyjała wydarzeniu, myślę że warto rozważyć Cyganerię - jest blisko dworca, parking też niedaleko więc to chyba wygodne miejsce.

Ja osobiście mogę zarekomendować urokliwą kawiarnię niedaleko Monciaka w Sopocie. Mają osobną salkę (pomieści z 10 osób), którą można zarezerwować, więc myślę, że byłoby nam tam wygodnie.

Machiavelli

Forumowicz

Post15 lipca 2017, 16:40 - So

Mam dobrą informację dla zainteresowanych. Koleżanka z fragry - Liczi, zaproponowała udostępnienie swojej pracowni jako miejsca spotkania, a ja się do tej propozycji przychylam. Także, jeśli nie ma głosów sprzeciwu, miejsce już mamy. :D

Szczegóły odnośnie lokalizacji tutaj: https://www.facebook.com/lukssfera/

Został nam więc do ustalenia termin. Co powiecie na drugi weekend sierpnia - 11, 12 lub 13? Czekam na info. od zainteresowanych, który z dni najbardziej by Wam odpowiadał.

Machiavelli

Forumowicz

Post26 lipca 2017, 19:05 - Śr

Moi Drodzy,

razem z Liczi ustaliliśmy, że spotkanie odbędzie się 13 sierpnia (niedziela) o 17:00 w Luks sfera w Gdańsku Stoczni (w poście wyżej są szczegóły).

Czekam na feedback od osób, które się już zgłosiły, czy taki termin i godzina Wam odpowiada? Zapraszam również niezdecydowanych.

Jelex

Forumowicz

Post26 lipca 2017, 20:11 - Śr

Machiavelli napisał(a):Moi Drodzy,

razem z Liczi ustaliliśmy, że spotkanie odbędzie się 13 sierpnia (niedziela) o 17:00 w Luks sfera w Gdańsku Stoczni (w poście wyżej są szczegóły).

Czekam na feedback od osób, które się już zgłosiły, czy taki termin i godzina Wam odpowiada? Zapraszam również niezdecydowanych.

Możesz zdradzić coś więcej na temat spotkania? Czy będą jakieś atrakcje o których wspominałeś na początku tematu?

Machiavelli

Forumowicz

Post26 lipca 2017, 20:29 - Śr

Cóż, na 100% nie mogę na razie potwierdzić (wiele zależy od frekwencji ;) ), ale mogę zdradzić, że wstępnie kolega, którego od jakiegoś czasu namawiam, zgłosił swoje uczestnictwo i jeśli nic go nie zatrzyma, zapewne uraczy nas jakąś ciekawą prelekcją.

Wszelkie dodatkowe atrakcje zależą wyłącznie od nas i naszych pomysłów. Ponieważ spotykamy się pod dachem Liczi mamy też nieco bardziej sprzyjające warunki do organizacji czegokolwiek, niż gdybyśmy mieli gnieździć się w jakimś zatłoczonym lokalu z innymi gośćmi.

Moglibyśmy np. zabrać ze sobą sample/odlewki, by pochwalić się najnowszymi odkryciami perfumowymi lub ewentualnie by wymienić się dekantami, które się nam już znudziły lub zwyczajnie "nie podeszły".

Jeśli macie ochotę na coś jeszcze to piszcie śmiało. :)

illusion

Aktywny forumowicz

Post27 lipca 2017, 18:23 - Cz

Mi wstępnie pasuje, ale dopiero przenoszę się do Gdańska więc nie na 100 procent.

Machiavelli

Forumowicz

Post06 sierpnia 2017, 07:27 - N

Moi Drodzy,

do spotkania został już tylko tydzień! Czasu pozostało niewiele, a atrakcje są godne uwagi.

Nasz forumowy ekspert od molekuł - Vetiver, chciałby uraczyć nas prezentacją o składnikach, jakie wykorzystują profesjonalni perfumiarze przy tworzeniu pachnideł! Będzie więc nie lada okazja by pogłębić swoją wiedzę. Wciąż się jednak zastanawia, na jakie audytorium będzie mógł liczyć.

Dlatego proszę o informację, kto jest zdecydowany by się pojawić. Do osób, które już wyraziły zainteresowanie wysyłam PW.

Dla sprawniejszej organizacji założyliśmy z Liczi stronę wydarzenia na Facebooku. Jeśli ktoś ma konto fb, proszę o zgłaszanie udziału właśnie tam, jeśli nie, to czekamy na potwierdzenia w wątku. Link poniżej:
https://www.facebook.com/events/1747388 ... tory%22%3A

Machiavelli

Forumowicz

Post13 sierpnia 2017, 09:53 - N

To już dzisiaj! Startujemy o 17:00 w Luks Sferze w Gdańsku. Jak tylko się zbierzemy, rozpoczniemy od prezentacji Vetivera, a potem będzie czas na luźne rozmowy, przy, mamy nadzieję, odlewkach, które ze sobą zabierzecie. :)

Spotkanie zaplanowaliśmy w formie stojąco-siedzącej - będzie kilka mniejszych stolików i dużo przestrzeni do przemieszczania się. ;) Charakter nieformalny, smart casual mile widziany. Do Waszej dyspozycji będą napoje - woda, sok, kawa, herbata, wino musujące oraz przekąski (paluszki, ciastka). Jeśli macie ochotę na coś innego, można śmiało przynosić ze sobą.

Podczas spotkania Liczi będzie robiła zdjęcia, które potem wykorzystamy do podsumowującej relacji. Przychodząc akceptujecie zgodę na udostępnianie swojego wizerunku. ;)

Machiavelli

Forumowicz

Post13 sierpnia 2017, 09:53 - N

To już dzisiaj! Startujemy o 17:00 w Luks Sferze w Gdańsku. Jak tylko się zbierzemy, rozpoczniemy od prezentacji Vetivera, a potem będzie czas na luźne rozmowy, przy, mamy nadzieję, odlewkach, które ze sobą zabierzecie. :)

Spotkanie zaplanowaliśmy w formie stojąco-siedzącej - będzie kilka mniejszych stolików i dużo przestrzeni do przemieszczania się. ;) Do Waszej dyspozycji będą napoje - woda, sok, kawa, herbata, wino musujące oraz przekąski (paluszki, ciastka). Jeśli macie ochotę na coś innego, można śmiało przynosić ze sobą.

Podczas spotkania Liczi będzie robiła zdjęcia, które potem wykorzystamy do podsumowującej relacji. ;)

Machiavelli

Forumowicz

Post14 sierpnia 2017, 13:50 - Pn

No, to teraz pora się pochwalić. ;) Mieliśmy naprawdę zacną frekwencję (myślę, że spokojnie było ok 20 osób), dużo zaangażowania i świetną atmosferę. Nieskromnie przyznam, że jak na pierwszą edycję przyzwoicie się udało. To oczywiście zasługa nie tylko moja, ale i Liczi, która organizowała wydarzenie razem ze mną, Vetivera, który przygotował bardzo motywującą prezentację i arcyciekawą część praktyczną, ale również wszystkich zgromadzonych, od których biła pasja do pachnideł. Naprawdę dziękuję wszystkim za przybycie i, mam nadzieję, do następnego razu!

Nie będę się rozpisywał, bo okazało się, że wpadły do nas również lokalne media i zrobiły już relację z imprezy. Dla zainteresowanych link: http://deluxe.trojmiasto.pl/Pierwsze-sp ... 15618.html

A poniżej kilka zdjęć autorstwa Liczi:
IMG_5887.jpg
IMG_5887.jpg (31.94 KiB) Przeglądane 254 razy

IMG_5901.jpg
IMG_5901.jpg (26.31 KiB) Przeglądane 254 razy

IMG_5890.JPG
IMG_5890.JPG (36.21 KiB) Przeglądane 254 razy

Lucjan

Perfumaniak

Post14 sierpnia 2017, 13:58 - Pn

Kłaniam się nisko Alan - wybitna sprawa , cudownie , że znajdą się si ludzie tak naprawdę oddani sprawie :!: :!: :!:

BlueJeans

Hiper Perfumaniak

Post14 sierpnia 2017, 14:10 - Pn

Zgadzam się z Lucjanem. Organizacja spotkania odbyła się na wysokim poziomie. Będzie to dla mnie motywacja do zorganizowanie czegoś na podobnym poziomie w Krakowie. Jeszcze raz gratuluje!

Machiavelli

Forumowicz

Post14 sierpnia 2017, 14:18 - Pn

Dzięki wielkie za miłe słowa. Pozytywny feedback napędza nas, także myślimy już powoli o następnej edycji. ;)

Zapomniałem kompletnie wspomnieć o koledze Exuberant, który przyjechał na nasze spotkanie aż z Poznania! Naprawdę miło było Cię poznać. Dajesz doskonały przykład, że dla prawdziwej pasji nie ma granic.

Następna strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)