Teraz jest 23 października 2017, 17:53 - Pn

• Reklama

Perfumowe Oscary 2017

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Re: Perfumowe Oscary 2017

Post08 listopada 2016, 21:43 - Wt

Widzę, że zdania są podzielone. Jedni wolą podział płciowy, inni podział nisza/mainstream. Za to nie widzę wielu głosów w obronie ostatnich dwóch kategorii. Aby więc uniknąć zwiększania liczby kategorii, a jednocześnie zadowolić obie strony, kategorie poświęcone flakonom i nosom proponuję zamienić na premierę w niszy i mainstreamie. Lista wyglądałaby więc następująco:

1) Najlepsze pachnidło dla Pań
2) Najlepsze pachnidło dla Panów
3) Najlepsze pachnidło dla Pań i Panów (Unisex)
4) Najlepsza premiera mainstreamu
5) Najlepsza premiera niszy

Oczywiście jeśli część osób będzie miało również ochotę nominować w kategoriach "najlepszy nos" i "najładniejszy flakon" nie widzę przeciwwskazań. Jeśli wiele osób będzie nominowało w tych dwóch "opcjonalnych" kategoriach, to dołączymy je do konkursu, jeśli zainteresowanie będzie małe, zostanie tylko powyższe pięć kategorii.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na TheEleganceof.pl

saidali

Forumowicz

Post08 listopada 2016, 22:19 - Wt

W tym zestawieniu:
4) Najlepsza premiera mainstreamu
5) Najlepsza premiera niszy
Któraś pozycja prawie na pewno zdubluje wcześniejsze. Zrób prosty podział na mainstream i nisze. Co do nosa wystarczy, że poda się autora zapachu przy zwycięzcy/nominowanych.
Wygląd flakonu można dodać w przyszłym roku jeśli zabawa wypali i nie będzie jakichś większych problemów z kategoriami i ilością.

TWBolek

Aktywny forumowicz

Post09 listopada 2016, 08:16 - Śr

A nie może być tak?

1) Najlepsze pachnidło dla Pań (włączając unisex) - mainstream
2) Najlepsze pachnidło dla Panów (włączając unisex) - mainstream
3) Najlepsze pachnidło dla Pań (włączając unisex) - nisza
4) Najlepsze pachnidło dla Panów (włączając unisex) - nisza

A jeśli wyniki kategorii 3) i 4) się zdublują to nic złego. Będzie świadczyło tylko o wyjątkowości danego pachnidła.
"Ci, którzy chcą być bogaci, wpadają w pokuszenie i w sidła, i w liczne bezsensowne i szkodliwe pożądliwości, które pogrążają ludzi w zgubę i zatracenie” – 1 Tym. 6:9. "Jeżeli zatem mamy Quorum i Drakkar Noir, poprzestańmy na tym."

JayKay

Perfumaniak

Post09 listopada 2016, 08:23 - Śr

Ile poznaliście zapachów dla Pań w tym roku? Niestety mamy tu tylko kilka dziewcząt i lepszy byłby, moim zdaniem, podział tylko na niszę i mainstream bez rozróżniania płci. Tym bardziej, że nasze koleżanki często noszą męskie pachnidła a nam zdarza się założyć coś babskiego ;)

TWBolek

Aktywny forumowicz

Post09 listopada 2016, 09:18 - Śr

Wg mnie podział Panie - Panowie jest o wiele bardziej zasadny niż podział nisza - mainstream.

Np. jak weźmiesz świetny zapach uniseksowy o damskim charakterze to jeden zagłosuje na TAK bo to świetny damski zapach dla kobiet a drugi zagłosuje na NIE bo to świetny zapach ale patrząc pod swoim kątem, dla niego za damski. I zagłosuje na taki zapach, który by sam ubrał, choćby oryginalnością etc. ustępował tamtemu. A tym bardziej w mainstreamie. Tymczasem obaj się zgadzają, że to być może najbardziej oryginalne pachnidło w tym roku. I jaka będzie miarodajność takiego wyniku głosowania? Żadna.
"Ci, którzy chcą być bogaci, wpadają w pokuszenie i w sidła, i w liczne bezsensowne i szkodliwe pożądliwości, które pogrążają ludzi w zgubę i zatracenie” – 1 Tym. 6:9. "Jeżeli zatem mamy Quorum i Drakkar Noir, poprzestańmy na tym."

JayKay

Perfumaniak

Post09 listopada 2016, 09:38 - Śr

Ile ludzi tyle zdań, ja się przy swoim nie upieram, po prostu przedstawiłem swój punkt widzenia. Ja w tym roku nie poznałem żadnego damskiego zapachu ale zdaję sobie sprawę, że inni mogli poznać ich wiele. Zrobić 5-7 kategorii najczęściej pojawiających się jako propozycje i większość będzie szczęśliwa. Czekam na gotowca do głosowania :)

emera

Perfumaniak

Post12 listopada 2016, 21:01 - So

JayKay napisał(a):Ile poznaliście zapachów dla Pań w tym roku?
: )
A ile w ogóle poznaliśmy zapachów, które miały premierę w tym roku? I czy jest sens głosować, jeśli nie poznaliśmy wszystkich? Bo przecież trzeba wybrać najlepszy ze wszystkich (w każdej kategorii). A ja wszystkich nie poznałam. Ba, ledwo liznęłam tę listę.

To jakby głosować na najlepszy rower, a jeździło się tylko jednym; albo na najlepsze ciastko, a skosztowało się tylko 3.

ananas

Aktywny forumowicz

Post12 listopada 2016, 22:02 - So

Dokładnie, dobrze koleżanka pisze☺
Wg mnie to można by rozszerzyć o "najlepszy zakup minionego roku" mogłyby w to wchodzić flakony jak i dekanty np. albo same flakony.
Ostatnio edytowano 13 listopada 2016, 01:21 - N przez ananas, łącznie edytowano 1 raz

Scarlatti

Forumowicz

Post13 listopada 2016, 00:51 - N

I czy jest sens głosować, jeśli nie poznaliśmy wszystkich? Bo przecież trzeba wybrać najlepszy ze wszystkich

Nota bene nawet gdybyś poznała wszystkie - musiałabyś odrzucić niektóre, gdybyś poznała tylko niektóre, a które by ci się spodobały, ostatecznie nie różniłyby się niczym od tych które mogłaś poznać a nie poznałaś, lub które poznałaś a odrzuciłaś - to już wywody czysto filozoficzne, równie dobrze można uznać: "Nie mas sensu poznawać nowych zapachów ani pisać o nich wszak zawsze może być lepszy od tego co mi się podoba, i jeszcze lepszy..." Głosowanie jest właśnie sztuką przypadku, a zarazem nieznaną statystyczną, nie ma znaczenia ilość poznanych rzeczy tylko to czy się podobały - choćby jedna.

srG

Perfumaniak

Post13 listopada 2016, 02:11 - N

Przepraszam, ale to bełkot a nie wywody filozoficzne.
Już pomijam bardzo wątpliwe założenia.

gabriel@dag.pl

Bardzo aktywny forumowicz

Post13 listopada 2016, 10:59 - N

Machiavelli masz materiał do przemyśleń
kategorie Oskarów też ewoluowały
a chęć stworzenia czegoś idealnego /nie pasuje do twojego "Nicka"
myślę że z moderatorami stworzycie system który będzie klarowny/ zawsze na następny rok można zmienić/
a czasu zostało niewiele
bo aby zagłosować na pretendentów będzie trzeba troszkę czasu na testy
bo myślę że niewielu testowało wszystkie nowości :mrgreen:

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post13 listopada 2016, 11:39 - N

Może wszystkich nie testowało, ale pomyślmy racjonalnie, czy np. Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogląda wszystkie produkcje, jakie pojawiają się w ciągu roku? Myślę, że nie. :roll:
Może to tylko moje wrażenie, ale wydaje mi się, że dużo osób na forum testuje regularnie zapachy, pewnie w ręce wpadły im więc co lepiej zapowiadające się nowości. Może nie poznali wszystkich, ale z tych, które poznali, będą w stanie wytypować coś dobrego, a to już jest jakiś sposób "oddzielenia ziaren od plew". A i tak zaraz pewnie pojawi się argument, że ocenianie zapachów jest zbyt subiektywne etc, jeśli więc nie widzicie sensu w takim głosowaniu, nie musimy go przeprowadzać.
Ale możemy to zrobić i zobaczyć jaki będzie efekt. Jeśli projekt będzie miał jakiś potencjał, na przyszły rok możemy lepiej się przygotować/ usprawnić głosowanie. Wszystko zależy od popularności projektu.

Ile osób, tyle pomysłów i nie silę się, żeby zadowolić wszystkich, ale staram się stworzyć takie kategorie, aby jak najwięcej osób chciało w nich nominować. Swoją ostateczną propozycję podałem w ostatnim poście, inne nasze propozycje są zawarte w poprzednich postach tego wątku.
Proponuję nie czekać na "sztywną" listę, lecz nominować w takich kategoriach, w jakich będzie Wam wygodnie. Jeśli ktoś woli nominować w podziale D/M/U niech nominuje w takich kategoriach, jeśli ktoś widzi więcej sensu w kategoriach nisza/mainstream niech obierze ten kierunek. Nominacje zweryfikują, jakie kategorie się przyjęły. Jeszcze przed uruchomieniem ankiet zobaczę, które kategorie cieszyły się największą popularnością (wybiorę maks. 6 aby nie było zbyt wielkiego bałaganu), ogłoszę i dam trochę czasu tym, którzy nominowali w innych kategoriach, aby, jeśli będą mieli ochotę, edytowali swoje nominacje według kategorii, które wybrało większość użytkowników.

Także proponuję zamknąć temat wyboru kategorii i przejść do nominacji. ;)
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na TheEleganceof.pl

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post13 listopada 2016, 12:47 - N

srG napisał(a):Przepraszam, ale to bełkot a nie wywody filozoficzne.
Już pomijam bardzo wątpliwe założenia.

Dokładnie!

emera napisał(a):
JayKay napisał(a):Ile poznaliście zapachów dla Pań w tym roku?
: )
A ile w ogóle poznaliśmy zapachów, które miały premierę w tym roku? I czy jest sens głosować, jeśli nie poznaliśmy wszystkich? Bo przecież trzeba wybrać najlepszy ze wszystkich (w każdej kategorii). A ja wszystkich nie poznałam. Ba, ledwo liznęłam tę listę.

To jakby głosować na najlepszy rower, a jeździło się tylko jednym; albo na najlepsze ciastko, a skosztowało się tylko 3.

O tym właśnie pisałem wcześniej, tylko chyba nieprecyzyjnie się wyraziłem
Artur

Cookie13

Ultra Perfumaniak

Post13 listopada 2016, 12:54 - N

Scarlatti napisał(a):Nota bene nawet gdybyś poznała wszystkie - musiałabyś odrzucić niektóre, gdybyś poznała tylko niektóre, a które by ci się spodobały, ostatecznie nie różniłyby się niczym od tych które mogłaś poznać a nie poznałaś, lub które poznałaś a odrzuciłaś - to już wywody czysto filozoficzne, równie dobrze można uznać: "Nie mas sensu poznawać nowych zapachów ani pisać o nich wszak zawsze może być lepszy od tego co mi się podoba, i jeszcze lepszy..." Głosowanie jest właśnie sztuką przypadku, a zarazem nieznaną statystyczną, nie ma znaczenia ilość poznanych rzeczy tylko to czy się podobały - choćby jedna.

Oj, niesie Cię słowo niczym rączy rumak, lecz dokąd, tego nie wie nikt, włącznie z samym Tobą :D .

gabriel@dag.pl

Post13 listopada 2016, 18:56 - N

gabriel@dag.pl napisał(a):a czasu zostało niewiele
bo aby zagłosować na pretendentów będzie trzeba troszkę czasu na testy

Southpaw

Aktywny forumowicz

Post14 listopada 2016, 16:52 - Pn

Przecież to zabawa ma być , wiadomo że nikt nie pozna nawet 1/10 premier ale cóż z tego? :) Także niech w końcu zostaną ogłoszone kategorie i nominujmy w końcu :P

Kenzo

Post14 listopada 2016, 19:52 - Pn

Dokładnie. Wg mnie wszystko tkwi w prostocie. Zrobić podział na mainstream i niszę w 3 kategoriach.
Najlepszy zapach dla Pań, Panów i unisex.

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post14 listopada 2016, 23:13 - Pn

Jak Oscary to może zrobić też dużą rozbiórkę zapachów nominowanych na sample, by ten co nie zna mógł poznać wszystkie i dokonać odpowiedzialnego wyboru. :oops: :P

Skarbowy

Aktywny forumowicz

Post16 listopada 2016, 20:19 - Śr

Pomysł fajny ale kto ma dojścia do tylu sampli albo czas na rozlewanie i wysyłanie.

CocoBuzz

Aktywny forumowicz

Post16 listopada 2016, 20:40 - Śr

Skarbowy napisał(a):Pomysł fajny ale kto ma dojścia do tylu sampli albo czas na rozlewanie i wysyłanie.

Dla chcącego nic trudnego :D
Robin Hood!
Aktualne samplowanie:
Amouage Myths
PATCHULY BOHEME
PdM GODOLPHIN
MFK Pluriel Masculin
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)