Teraz jest 16 lipca 2018, 11:45 - Pn

• Reklama

Suplementy diety - odżywki

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

marcinklin

Bardzo aktywny forumowicz

Suplementy diety - odżywki

Post08 października 2015, 19:11 - Cz

Z racji tego, że u nas na forum dosyć dużo osób ćwiczy sporty siłowe i wytrzymałościowe taki temat może się przydać, aby pogadać o odżywkach, zestawach itp aby nie zaśmiecać innych tematów ;)

Pociągnę temat z "Pokaż swoją kolekcję" odnośnie aminokwasów. Teoretycznie jeżeli dieta jest odpowiednia to organizm nie potrzebuje aminów, ale wiadomo że wszystkich nie dostarczymy z pożywienia.

Ja osobiście używałem Hi-Tec Amino Anabol Professional i muszę przyznać, że faktycznie pompa i regeneracja na plus !

Polecam również produkty firmy Ostrovit - jadłem kazeinę i WPC i jak za tą cenę to jest kapitalnie ;)

luki896

Forumowicz

Re: Suplementy diety - odżywki

Post08 października 2015, 19:47 - Cz

Hehe no ładnie moje zdjęcie rozpoczęło dyskusję :P jakich aminów używam było widać na foto nie załapałą się l-carnityna activ laba :P

marcinklin

Post08 października 2015, 19:49 - Cz

luki896 napisał(a):Hehe no ładnie moje zdjęcie rozpoczęło dyskusję :P jakich aminów używam było widać na foto nie załapałą się l-carnityna activ laba :P

Activ Lab kusi cenami, ale to chyba jakaś wątpliwa firma ?

luki896

Forumowicz

Post08 października 2015, 19:55 - Cz

marcinklin napisał(a):
luki896 napisał(a):Hehe no ładnie moje zdjęcie rozpoczęło dyskusję :P jakich aminów używam było widać na foto nie załapałą się l-carnityna activ laba :P

Activ Lab kusi cenami, ale to chyba jakaś wątpliwa firma ?

Na SFD zbiera dobre opinie ;)

Pilecki

Perfumaniak

Post08 października 2015, 20:08 - Cz

Od dłuższego czasu używam tańszych supli z firm takich jak : Ostrovit, SFD, KFD, czasem Activlab. Tu nie ma mowy o wałkach. Każda firma zleca badanie supli konkurencyjnych firm w labach żeby przyłapać je na oszustwie. Wśród tych 4 firm nigdy nie było żadnej afery ze składem. Nie ma co przepłacać. Kiedyś używałem supli z czołowych firm zagranicznych i przyrosty były gorsze niż na polskich suplach.
Aktualnie wcinam białko Ostrovit (tylko smak tiramisu!), kazeinę na noc Ostrovit (toleruję tylko truskawkę), tanią przedtreningówkę Ostrovit Pump, BCAA 100% też Ostrovit, beta alaninę Ostrovit i kreatynę non stop 5g/dzień. Do tego dobre witaminki Olimp multiple sport. Ogólnie nie lubię supli Treka i Olimpu.

marcinklin

Post08 października 2015, 20:13 - Cz

Pilecki napisał(a):Od dłuższego czasu używam tańszych supli z firm takich jak : Ostrovit, SFD, KFD, czasem Activlab. Tu nie ma mowy o wałkach. Każda firma zleca badanie supli konkurencyjnych firm w labach żeby przyłapać je na oszustwie. Wśród tych 4 firm nigdy nie było żadnej afery ze składem. Nie ma co przepłacać. Kiedyś używałem supli z czołowych firm zagranicznych i przyrosty były gorsze niż na polskich suplach.
Aktualnie wcinam białko Ostrovit (tylko smak tiramisu!), kazeinę na noc Ostrovit (toleruję tylko truskawkę), tanią przedtreningówkę Ostrovit Pump, BCAA 100% też Ostrovit, beta alaninę Ostrovit i kreatynę non stop 5g/dzień. Do tego dobre witaminki Olimp multiple sport. Ogólnie nie lubię supli Treka i Olimpu.

Ja Tiramisu nie zjadłem całego, jakiś taki sztuczny smak dla mnie, następne będzie naturalne ;) A kazeinę też mam truskawkę i wanilię...wanilia z zimnym mlekiem smakuje jak shake z McDonalna, pyszny :)

Z witamin mam Controlled Labs Orange Triad + Greenes, ale w tabsach lepiej się sprawdzają. Pójdę za Twoją radą i kolejny zestaw też zrobię sobie z tańszych firm ;)

Pilecki

Perfumaniak

Post08 października 2015, 20:20 - Cz

marcinklin napisał(a):
Pilecki napisał(a):Od dłuższego czasu używam tańszych supli z firm takich jak : Ostrovit, SFD, KFD, czasem Activlab. Tu nie ma mowy o wałkach. Każda firma zleca badanie supli konkurencyjnych firm w labach żeby przyłapać je na oszustwie. Wśród tych 4 firm nigdy nie było żadnej afery ze składem. Nie ma co przepłacać. Kiedyś używałem supli z czołowych firm zagranicznych i przyrosty były gorsze niż na polskich suplach.

Ja Tiramisu nie zjadłem całego, jakiś taki sztuczny smak dla mnie, następne będzie naturalne ;) A kazeinę też mam truskawkę i wanilię...wanilia z zimnym mlekiem smakuje jak shake z McDonalna, pyszny :)

Z witamin mam Controlled Labs Orange Triad + Greenes, ale w tabsach lepiej się sprawdzają. Pójdę za Twoją radą i kolejny zestaw też zrobię sobie z tańszych firm ;)

Najgorsza jest kazeina Ostrovit o smaku czekoladowym, to nawet nie stało koło czekolady :D SFD i KFD mają masę ciekawych smaków, jednak białka tych firm wychodzą ciut drożej niż Ostrovit.
Jakieś 15 lat temu jak byłem w liceum to trochę ćwiczyłem i kupowałem białka Olimp (chyba Egg protein), bo zbyt dużego wyboru wtedy nie było. Hehe jak nie wymyło się szejkera od razu po wypiciu tego białka to można było wyrzucić go do kosza. Taka skorupa tworzyła się z tego białka :D Nie to co teraz .

marcinklin

Post08 października 2015, 20:26 - Cz

Trzeba brać też pod uwagę, że np Ostrovit robi odżywki bez syfu sztucznego, za którego się płaci kupując odżywki "renomowanych" firm, wystarczy porównać składy.

Dostałem pół puszki od kumpla Iron Horse ShowTime Update 2.0 bo go kopało za mocno... mnie to nic nie rusza. Zrezygnowałem z przedtreningówek na rzecz dobrej kawy lub yerby 30 min przed treningiem, działa tak samo, zjazdu nie ma, kosztuje taniej :)

Wcinam 30 min przed snem GABA, kwas aminomasłowy i muszę powiedzieć, że sen jest mocny po tym, a jak wstajesz to bez "kleju" na oczach :)

PMZet

Forumowicz

Post08 października 2015, 20:34 - Cz

Kreatyna, BCAA, Beta Alanina, AAKG, białko WHEY 100 - komplet z TREC'a ;)

Deco79

Aktywny forumowicz

Post08 października 2015, 20:48 - Cz

Z sfd był wałek - dawali białko sojowe zamiast wpc. Ogólnie wszystkie tanie firmy robią wałki. Jedyne godne polecenia polskie firmy to Trec i Olimp. Najczęstsze wałki polegają na dawaniu ubozszego profilu aminokwasów w białku. Nie mowie, że wszystkie produkty tanich marek są złe ale białka i aminokwasów bym ich nie kupował. Sam kupuje produkty KFD, fajna mają przedtreningówkę i dietetyczne galaretki. BCAA kupuje angielskiej firmy Myprotein a białko WPC Treca Whey 100, Z Olimpu biorę witaminy i Omegę Gold.

Back

Aktywny forumowicz

Post08 października 2015, 21:51 - Cz

marcinklin napisał(a):Teoretycznie jeżeli dieta jest odpowiednia to organizm nie potrzebuje aminów, ale wiadomo że wszystkich nie dostarczymy z pożywienia.

W sumie to nie jest problem, bo np. wszystkie egzogenne znajdziesz np. w jajku :D O ile dobrze się nie mylę, jedząc różnego rodzaju mięsa też jesteś je wszystkie w stanie dostarczyć :P

Ale rozumiem, bo czasem sam używam białka. Zazwyczaj do śniadania, bo najczęściej jest to owsianka, a nie chce mi się obok tego jeść jajecznicy czy czegoś podobnego :P
Co do białka - sfd, całkiem sensowny skład oraz smak. Tym bardziej gdy spojrzy się na cenę. Poza tym co jakiś czas kompleks witamin i minerałów.
BCAA brałem tylko na początku, gdy niespecjalnie orientowałem się w temacie, bo będąc "na masie", raczej nie za bardzo się przydaje :P Wróciłem tylko do niego w wakacje na 2 tygodnie, gdy miałem po parę godzin treningów dziennie.

TWBolek

Aktywny forumowicz

Post09 października 2015, 06:49 - Pt

Parówczan, ogórczan i monohydrant to podstawa. Kasztanabol też daje radę.

https://www.youtube.com/watch?v=EcBxIFW_HuE

"Polecam!"TW Bolek

Johno

Perfumaniak

Re:

Post09 października 2015, 06:57 - Pt

Deco79 napisał(a):Z sfd był wałek - dawali białko sojowe zamiast wpc. Ogólnie wszystkie tanie firmy robią wałki. Jedyne godne polecenia polskie firmy to Trec i Olimp. Najczęstsze wałki polegają na dawaniu ubozszego profilu aminokwasów w białku.

Zgadza się

U mnie przy treningach 2x Bjj i 2-3 treningi siłka/tydzień używam Bcaa(koniecznie)(kfd)), Carbo, WPC z KFD, witaminy olimpowskie(zwykłe, w multiple są końskie dawki) i omega 3. I wystarczy, żadne przed treningówki nie są potrzebne które dmuchają mięśnie AAKG czy innymi podobnymi i obniżają kondycję.

Z firm polecam:
budżetowe - KFD, ostrovit
droższe - optimum, scitec

archie.m90

Super Perfumaniak

Post09 października 2015, 07:36 - Pt

Aktualnie nie biorę nic ale jak już to
Bialko whey 100 Treka lub KFD WPC.. Najczęściej na białku robie owsianke zalewajac wrzątkiem, dodaje suszonej żurawiny i kawalek swiezego banana. Jest wtedy bardzo zjadliwa ta papka ;)

dandys

• Ostrzeżenia: 1

Post09 października 2015, 07:55 - Pt

Osobiście nie jestem zwolennikiem supli - większość z nich nie działa/ jest placebo / ma znikowy wpływ na organizm.
Jak już coś to klasyczny monohydrat kreatyny i czystą (farmakologiczną) kofeinę.
Bardzo dobrze oceniam też aminokwasy z ultimate nutrition.
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1027/
Money for nothin' and chicks for free

farello

Post09 października 2015, 09:26 - Pt

Witaminy Olimp Multiple Sport (rano), Activlab Machine Man Burner (PT), Activlab ZMA i Trec Gaba 750 (przed snem)

Johno

Perfumaniak

Post09 października 2015, 09:49 - Pt

farello napisał(a):Witaminy Olimp Multiple Sport (rano), Activlab Machine Man Burner (PT), Activlab ZMA i Trec Gaba 750 (przed snem)

Długo jedziesz na takim zestawie, robisz jakieś odstępy czasowe?

Roni11

Post09 października 2015, 10:35 - Pt

Może kogoś zainteresuje:
http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7862

Działanie odżywek opisane jest w "Micie dziewiątym".
Wypisane jest co teoretycznie działa a co nie.

Ja mam w miarę krótki staż na siłowni (około 8 miesięcy), biorę tylko witaminy z KFD i BCAA z Hi-Teca (które chyba odstawie).

yhmmma

Perfumaniak

Post09 października 2015, 12:20 - Pt

SFD, Ostrovit - robili wałki - tak jak koledzy wyżej napisali, więc nie są PEWNĄ FIRMĄ - i ja od nich nic nie kupuję po takiej sytuacji. Bo skoro się zdarzyła, to może mieć miejsce ponownie.

Suplementy, z których korzystam zawsze:

- Białko - Hi Tec Whey C-6/ Hi Anabol Protein / KFD WPC 80 / Fire Snake Green Box
- Kazeina micelarna - Hi Tec Micellar Casein/ KFD
- BCAA - HI Tec BCAA Powder
- Glutamina - Hi Tec L-glutamin / Glutafusion
- Kreatyna - tylko mono - Hi Tec Creatine Powder
- ZMA - Hi Tec ZMA
- Izotonik - Etixx

Oprócz tego pro zdrowotnie codziennie :

- omega 3
- wit. D
- kompleks witamin i minerałów
- wit. C
- magnez
- ZMA

Dotychczas korzystałem tylko z Hi Tec, postanowiłem też spróbować Fire Snake - mało znana firma w Polsce - ale na prawdę odżywki najwyższej jakości/
KFD - uważam, że wysoka jakość w niskiej cenie - fajne połączenie - nie płaci się za to, że jest spod znaczka danej firmy. Smakowo też super wypadają
Hi Tec - dobra jakość, ale cenowo wychodzi dosyć drogo.

Będę niebawem próbował Activlab'a - bo widziałem dużo pochlebnych opinii na temat ich suplementów, cenowo nie ma tragedii, więc trzeba spróbować

Pilecki

Perfumaniak

Post09 października 2015, 12:38 - Pt

Dacie jakiegoś linka z wałkami z SFD i Ostrovitu? Kilka lat temu nawet białka Dymatize miały wtopę.
Prawda jest taka, że tylko kilka supli ma udowodnione działanie. Bez wątpienia kreta, beta alanina i chyba BCAA. Suple typu ZMA, Tribulus, L karnityna, DAA, większość antyestrogenów można sobie darowac bo to placebo. Sam robiłem badania będąc na DAA i amerykańskim antyestrogenie i wyniki nie różniły się z tymi przed "cyklem". A jak wyszło, że L karnityna nie spala tłuszczu to wymyślili nowe działanie - zwiększanie ilości plemników w nasieniu :D
Zaciekawiliście mnie tym GABA, muszę wypróbować na lepszy sen :)
Następna strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)