Teraz jest 24 stycznia 2018, 10:25 - Śr

• Reklama

Suplementy diety - odżywki

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

matlak

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Re: Suplementy diety - odżywki

Post18 sierpnia 2017, 10:02 - Pt

najważniejsze to dietka, nawet jak mam przerwę w ćwiczeniach to przy powrocie biorę białko wpc, a jak mnie stać to wpi... naprawdę efekty wysiłku przy spożywaniu protein są o niebo lepsze i naprawdę widoczne.. białko, białko i jeszcze raz białko, szczególnie na noc - żeby się zapiekankami nie obżerać :lol:

Ilona21

Post24 sierpnia 2017, 10:01 - Cz

Nie samym białkiem człowiek żyje. Do prawidłowego funkcjonowania organizmu potrzebna jest przecież cała masa składników, w tym węglowodanów.

drEvil

Forumowicz

Post27 sierpnia 2017, 17:37 - N

I tłuszcz!
A co do tematu, bym sobie suplementa wszelkie odpuścił. Tak naprawdę mamy dość ograniczone wskazania co do suplementacji witamin czy minerałów. Na naszej szerokości geograficznej, u osoby zdrowej warto witaminę D3 w sezonie jesienno-zimowym stosować. Eto wsio. Reszta to racjonalna dieta i ruch.
troll
Deutsche&Kabana, Japador, Boos, Versage

American Beauty

Bardzo aktywny forumowicz

Post27 sierpnia 2017, 19:12 - N

"Ilona21" to jakieś spamkonto jest przecież.

Co do kwestii suplementów to chyba nie rozumiesz ich roli w sporcie.

bilbobag

Forumowicz

Post19 października 2017, 17:50 - Cz

Z suplementów korzystam z kreatyny i białka, testuje aktualnie te z Bulk Powders bo udało mi się kupić po mocno okazyjnej cenie i jak na razie jest okej. Może dorzucę jakieś witaminy, omega 3/6 z racji zbliżającej się pory roku.

membor

Post11 stycznia 2018, 09:18 - Cz

Sam rowineż korzystam z suplementów ale tak jak Wy.Czyli sezonowo. Nie biorę wszystkich witamin jak lecą ale staram się suplementować toczego w danym momencie mi brakuje.Na przykląd od jesieni praktycznie do wiosny biorę witamine D3 z racji tego,że taki mamy klimat i jednak słoneczka nie mamy zbyt dużo. Trzeba nadrabiać ;)
Biorę również magnez.Codziennie piję dużo wody i jednak bardzo mi to pomaga. Ogranicza również stres( magnez ma duży związek z poziomem stresu).

Homme

Forumowicz

Post11 stycznia 2018, 14:45 - Cz

Na mnie D3 okazała się placebo i odstawiłem. Jedyne co przyjmuję to mieszanki wg. zaleceń trenera.

aiai

Forumowicz

Post11 stycznia 2018, 18:58 - Cz

Moja najlepsza dieta to unikanie cukrów, wszelkiego rodzaju słodyczy, ketchupów. Jedynie ograniczam się do jedzenia chipsów, picia piwa w weekendy (głównie pszeniczne, żytnie) Teraz zacznę pić same żytnie. Jadę już tak przez rok i jest zajebiście, brak zmęczenia i nie ma zamuły
Sprzedam: Robert Piguet Casbah, Amouage Opus III, Interlude, Epic, Memoir, L'Artisan.. http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=10979

xentrix

Super Perfumaniak

Post12 stycznia 2018, 12:00 - Pt

zamierzam wrócić na siłownie i mam kilka pytań,

Ćwiczyłem 20 lat temu przez ponad 2 lata non stop , póżniej 10 lat temu przez pół roku , potem z róznych przyczyn nie ćwiczyłem

Po co wracam :
- by nie zardzewieć ;) , dla zdrowia
- by troche wagi zrzucić
- by troszke mieśni wyrobić

Kiedys była teoria (20 lat temu) taka :

- przed treningiem ok 1,5 - 2 godziny weglowodany złożone
- zaraz po treningu weglowodany proste np. owoce
- białko 2 godziny po treningu (bo inaczej pojdzie jako uzupełnienie energii,dlatego po treningu jemy np owoce) , przed snem , rano itd. Dawka ok 2gr/kg wagi ciała (na rozbudowę)

Ćwiczenia :
- rozgrzewka
- hantle,sztangi ,maszyny
- po ćwiczeniach aeroby typu bieżnia, orbitrek,rower ok 20-30 minut , tętno 120-150

Trenował będę 2x w tygodniu (wiem , mało ale zobaczymy jak to bedzie)
Na początek wszystkie grupy miesni , rózne ćwiczenia po 3-5 serii

Wiem , zaraz bedzie ,ze albo miesnie robie albo chudne ale uwierzcie ,ze da sie robić sylwetkę w sposób zauważalny tracąc wagę czyli chudnąć tu i tam

Jesli chodzi o odzywki to chcialem sobie kupić jakies białko , bo je najtrudniej uzupełnic w diecie , Kiedys miałem Olimp i Trec i byłem zadowolony. Ktoś powie po co mi białko ? Po to ,ze jesli juz trenuje , to dobrze by było by trening był efektywny i efekty były troche szybciej niż wolniej.

Pytania brzmią :

- czy coś sie znacząco przez ten czas zmieniło od tego co napisałem odnośnie żywienia,ćwiczeń ?
- jakie białko polecacie w dobrej relacji cena jakość ? Olimp i Trec dalej trzymają poziom ? A Active Labs ?

od razu zaznaczam ,ze na chwile obecną nie zamierzam bawić sie w jakies inne suple i zamierzam stosowac w miare bardziej swiadome odżywianie
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

pro_Jolanta

Post12 stycznia 2018, 16:55 - Pt

Ja używałam spalaczy tłuszczu by przyspieszyć efekty jakie dawały mi ćwiczenia i dieta. No i nie narzekam, mam się za to wręcz świetnie. Zdrowie jest w normie a nawet mam lepsze samopoczucie i więcej energii. Łatwiej mi jest kontrolować masę ciała. Najgorzej było się zdecydować na coś bo wiadomo jak to jest, zaczęły się pojawiać pytania - może mi zaszkodzi? jaki suplement będzie dla mnie odpowiedni? No ale poczytałam opinie ludzi na tym forum http://forum.jestemfit.pl/chce-schudnac/16797-trizer-opinie-cala-prawda-o-spalaczu.html i zdecydowałam się na Trizer. Moim zdaniem warto się mu przyjrzeć bliżej.

MrMole

Aktywny forumowicz

Post12 stycznia 2018, 17:46 - Pt

Warto podkreślić, że spalacz tłuszczu nie spala. W marginalnym stopniu podkręca metabolizm i to tyle z tych rewelacji.

Oczywiście mam na myśli bezpieczne suplementy, bo DNP to inna bajka.

byluś

Forumowicz

Post12 stycznia 2018, 23:28 - Pt

Xentrix, jesli chodzi o trening, to tak jak piszesz przy 2 sesjach w tygodniu FBW bedzie najlepszy. Co do szamy, to jesli o mnie chodzi to nie ma roznicy co jem przed treningiem, a co po. W ogolnym rozrachunku liczy sie bilans kaloryczny. Bedzie ujemny - bedziesz tracil kg, bedzie dodatni - bedziesz tyl, w okolicach zero - mysle ze na poczatek najlepszy wybor jesli chodzi o ruszenie z treninganimi. Po pewnym okresie mozesz obciac troche kalorii i spalic troche tluszczu. Nie wchodzilbym od razu na duzy minus kaloryczny, gdyz treningi po przerwie i tak zrobia swoje. A przy okazji gdy dostana bodziec po dlugim niecwiczeniu, to moze uda sie cos miesnia dolozyc. Wracajac do szamy, po treningu smialo mozesz z zjesc szybkowchlanialne wegle np z bialkiem w prochu. Zjesz po godzinie-dwoch nomalny posilek, tez nic sie nie stanie. Nie musisz robic niczego z zegarkiem w reku. Przed treningiem polecam mocna kawe. W trakcie pije mix: odrobina miodu, sol, elektrolity.
Jesli chodzi o bialko mozesz zobaczyc np z kfd, maja duzo smakow. Olimp tez jest ok. Zagraniczne pewne bialko to np Optimum whey gold ale juz drozsze. Mysle ze jako zwykle uzupelnienie bialko koncentrat bedzie ok. To zawsze proch i w sumie nigdy nie wiemy co jest w srodku. Ale przyznam sie ze czasem przyjemnie wypic taki shake o ulubionym smaku.

jarkos30

Forumowicz

Post14 stycznia 2018, 12:39 - N

Homme napisał(a):Na mnie D3 okazała się placebo i odstawiłem. Jedyne co przyjmuję to mieszanki wg. zaleceń trenera.

A niby skąd wiesz że placebo? Rozumiem że porobiles wyniki poziomu D3 przed i po suplementacji boinnej możliwości aby to ocenić niema

xentrix

Super Perfumaniak

Post14 stycznia 2018, 13:02 - N

byluś napisał(a):Xentrix, jesli chodzi o trening, to tak jak piszesz przy 2 sesjach w tygodniu FBW bedzie najlepszy. Co do szamy, to jesli o mnie chodzi to nie ma roznicy co jem przed treningiem, a co po. W ogolnym rozrachunku liczy sie bilans kaloryczny. Bedzie ujemny - bedziesz tracil kg, bedzie dodatni - bedziesz tyl, w okolicach zero - mysle ze na poczatek najlepszy wybor jesli chodzi o ruszenie z treninganimi. Po pewnym okresie mozesz obciac troche kalorii i spalic troche tluszczu. Nie wchodzilbym od razu na duzy minus kaloryczny, gdyz treningi po przerwie i tak zrobia swoje. A przy okazji gdy dostana bodziec po dlugim niecwiczeniu, to moze uda sie cos miesnia dolozyc. Wracajac do szamy, po treningu smialo mozesz z zjesc szybkowchlanialne wegle np z bialkiem w prochu. Zjesz po godzinie-dwoch nomalny posilek, tez nic sie nie stanie. Nie musisz robic niczego z zegarkiem w reku. Przed treningiem polecam mocna kawe. W trakcie pije mix: odrobina miodu, sol, elektrolity.
Jesli chodzi o bialko mozesz zobaczyc np z kfd, maja duzo smakow. Olimp tez jest ok. Zagraniczne pewne bialko to np Optimum whey gold ale juz drozsze. Mysle ze jako zwykle uzupelnienie bialko koncentrat bedzie ok. To zawsze proch i w sumie nigdy nie wiemy co jest w srodku. Ale przyznam sie ze czasem przyjemnie wypic taki shake o ulubionym smaku.

a co to FBW ? ;)

w trakcie pije Olimp Iso Plus (mialem ,bo stosuje jak na rowerze jeżdze na wiosne/lato)

a białko kupilem Olimp Whey Protein Complex (WPC + WPI ale nie wiem jakie proporcje tych bialek są)

pytanie , po co ta kawa przed treningiem ? zeby nie zasnąć w trakcie ? :mrgreen:
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

MrMole

Aktywny forumowicz

Post14 stycznia 2018, 15:23 - N

Full Body Workout - czyli robisz każdą partię mięśniową na jednym treningu. Całkiem rozsądne przy dwóch treningach w tygodniu.

Tak, kawa, czyli kofeina. Naturalny pobudzacz.

byluś

Forumowicz

Post14 stycznia 2018, 17:07 - N

MrMole wszystko wyjaśnił. FBW czyli trening taki jakim zamierzasz trenować.
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)