Teraz jest 27 maja 2017, 16:46 - So

• Reklama

SERIALE

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

mike

Forumowicz

SERIALE

Post02 czerwca 2015, 22:40 - Wt

Wątek o serialach. Nie pełnometrażówkach, tylko telewizyjnych tasiemcach :)
Co oglądacie?
Co polecacie?
Co okazało się Waszym zdaniem porażką?

Zapraszam do tematu dzielenia się opiniami wrażeniami z poszczególnych odcinków poszczególnych produkcji :)

Przechodząc do merium aktualnie oglądam....

GRA O TRON
Raczej nikomu nie trzeba szerzej przedstawiać :) Obecnym sezonem jestem rozczarowany. Właściwie już się kończy, a mało co się działo, chociaż bitwa w najnowszym odcinku była bardzo spektakularna. Ogólnie jednak polecam dla kogoś to lubi klimaty rycerskiego fantasy osadzonego w średniowieczu. Tym niemniej oceny 9-10 są mocno przesadzone. Z mojej strony mocna 7. Jestem bardzo ciekaw ile sezonów pociągnie ten serial.

PENNY DREADFUL (Dom Grozy)
Co tu dużo gadać zajebisty i całkiem nowy serial (dopiero 2 sezon trwa obecnie) w klimatach epoki wiktoriańskiej, ale z postaciami zebranymi z różnych odległych i niepowiązanych ze sobą czasów. Mamy tu doktora Frankensteina, mamy Wampiry, Wilkołaki, Wiedźmy. W końcu mamy boskiego Doriana Greya :) Wartka akcja, mroczny klimat i trzymające widza napięcie. ZDECYDOWANIE POLECAM! :)

HOW TO GET AWAY WITH MURDER (Sposób Na Morderstwo)
Akurat teraz jest przerwa w emisji, ale niedługo po wakacjach wraca 2 sezon. Świetny serial kryminalno-dochodzeniowy opowiadający o perypetiach przebojowej prawniczki oraz jej studentów uwikłanych w przestępstwa, z których starają się wyjść bez konsekwencji ze strony organów ścigania. Produkcja trzymająca nieustanne napięcie, oferująca zaskakujące zwroty akcji, nagrana szybkim tempem z ciekawą oprawą muzyczną i miłymi dla oka aktorami.

Z produkcji oglądanych wymienię jeszcze:
UNDER THE DOME (Pod Kopułą)
VAMPIRE DIARIES (Pamiętniki Wampirów)
PLEASE LIKE ME
HUNTING SEASON
DOMINION
LEFTOVERS (Pozostawieni)
SLEEPY HOLLOW
GOTHAM
THE WALKING DEAD (Żywe Trupy)
SECRETS AND LIES (Podejrzany)
AQUARIUS
WAYWARD PINES (Miasteczko Wayward Pines)

Zapowiedziane nowe seriale, na które najbardziej wyczekuję...
Sense8 - premiera wszystkich odcinków 1 sezonu już 5 czerwca 2015 na Netflixie zwiastun https://www.youtube.com/watch?v=E9c_KSZ6zMk
Z Archiwum X - wielki powrót po 15 latach przerwy, zapowiadana premiera na styczeń 2016, w rolach głównych oczywiście nieustraszeni Scully (Gillian Anderson) oraz Mulder (David Duchovny)

kubanczyk

Bardzo aktywny forumowicz

Re: SERIALE

Post02 czerwca 2015, 22:49 - Wt

Breaking Bad:

Świetnie się to oglądało, bardzo ciekawa historia. choc momentami to juz była przesada. Mój ulubiony serial. 5 sezonów zrobione jednym ciagiem.

Better Call Saul.

W sumie to duże nawiązanie do BB, ukazane to co się działo w zyciu jednego z bohaterów parę lat wstecz. Narazie był jeden sezon ale zapowiada się ekstra.

How I met your mother, two broken girls, The big bang theory :

Seriale trochę do pośmiania. nic ciezkiego, ale za to bardzo przyjemnego. ;)
viewtopic.php?f=52&t=12271 - Wiele ciekawych flakonów !

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post02 czerwca 2015, 23:09 - Wt

Najlepsze wg mnie:
Breaking Bad - absolutny numer 1, z wielką chęcią wymazałbym z pamięci i obejrzał całość od początku. I tak z 5 razy :D
Gra o Tron - tu nie ma co komentować, choć rzeczywiście najnowszy sezon trochę rozczarowuje.
Walking Dead - świetny serial, trzyma poziom cały czas.
True Detective - bardzo klimatyczna produkcja, doskonały kryminał, na dodatek ze świetną grą głównych aktorów.
Hannibal - genialny Mikkelsen w roli Lectera wypada wg mnie znakomicie. W czwartek początek 3 sezonu i mam nadzieję że lipy nie będzie.

I jeszcze:
Dexter
Homeland
Fargo
Better Call Saul
The Sopranos - klasyka :)

Z rozczarowań:
Penny Dreadful - wg mnie taka filmowa papka, ponure to na dodatek strasznie i to w negatywnym sensie. Poza tym wg mnie zwyczajnie nudne. Po bodajże 4 odcinkach dałem sobie spokój, szkoda czasu IMO.

A w planach do obejrzenia:
The Wire
Wikingowie

emera

Perfumaniak

Post02 czerwca 2015, 23:34 - Wt

Aa! Jaki fajny temat!
Nie jestem maniaczką serialową, ale jak się wkręcę w jakąś serię, to lubię obejrzeć do końca.

"Przystanek Alaska" (1990-95). Dialogi (!).
"House of Cards" - polityczny. Tematyka może trochę trudna, ale obsada świetna, a fabuła wciągająca.
"Dynastia Tudorów" (2007-2010) - dramat historyczny. Lubię takie klimaty. Fajny J.R.Meyers, stąd go zapamiętałam najlepiej. (Zagrał jeszcze w "Draculi" /2013/, ale coś nie wyszło chyba i nie wiadomo, czy kontynuacja będzie.)
"Detektyw" ("True Detective" 2014) - pierwsza seria - mistrzowski M.McConaughey (bez umizgów). Ciekawa jestem, co/kto dalej się zadzieje (obsada się ma zmienić).
"Sherlock" (2010) - detektyw współcześnie, ciekawie i zabawnie. I świetna obsada: Benedict Cumberbatch i Martin Freeman.
"Spartakus" - każdy sezon wart "luknięcia", dla tych, którym podobał się "Gladiator" z Russelem Crowe.
I tak luźno: "Poldark" i "Outlander" - dla lubiących klimaty kostiumowo-historyczno-dramatyczne.
Oraz "Salem" - wiadomo, czarownice i takie tam klimaty średniowieczne.
"Jeździec bez głowy" - jak wyżej, tylko więcej "czary-mary", fantazji i współcześnie.
"Zemsta" (Revenge) - bohaterką jest dziewucha żądna zemsty, więc... taki trochę to babski serial. Fabuła ciekawa przez 2 sezony, a później trochę naciągana.
Ostatnio edytowano 03 czerwca 2015, 08:41 - Śr przez emera, łącznie edytowano 3 razy

scentylion

Forumowicz

Post02 czerwca 2015, 23:44 - Wt

Aktualnie zaczynam oglądać Banshee, po dwóch odcinkach pierwszego sezonu stwierdzam że niezły.
Z zupełnie innej beczki Outlander, uwagę zwraca główna bohaterka :), serial dla szukających romantycznych klimatów, też polecam.
The Walking Dead - pierwsze dwa sezony były super, później strasznie wkurzał mnie obciachowy naukowiec i to, że wszyscy ciągle w lesie siedzieli. Ostatni sezon jest lepszy.
Dla miłośników horrorów sci-fi - Helix
Świetnie zapowiadał się serial Hand of God, ale chyba zrezygnowali z produkcji...
Serial o special ops - The Unit - bardzo polecam
Serial z niesamowitym klimatem nowojorskiego szpitala Knickerbocker z początku 20 wieku - The Knick - godzien polecenia
Tyle ode mnie :)

madmax88

Forumowicz

Post03 czerwca 2015, 01:52 - Śr

Od siebie mogę polecić The Blacklist. Serial ma swoje wady ale James Spyder gra niesamowicie. Będę się zabierał za Boston Legal również z tym aktorem.

Argentum

Post03 czerwca 2015, 08:44 - Śr

Nigdy nie byłem fanem seriali, czasem przy kolacji mi się zdarzyło jakieś tam Barwy Szczęścia obejrzeć, ale teraz się wciągnąłem w.... Wspaniałe Stulecie. :D Mój angielski jest do kitu, to oglądam po angielsku, żeby się podszkolić. Okazuje się, że ruscy mają przetłumaczone wsio, zatem i rosyjskiego się niedługo będę uczył - zawsze chciałem poznać ten język, dziś mam okazję. :D :D

archie.m90

Super Perfumaniak

Post03 czerwca 2015, 09:36 - Śr

uwielbiam seriale.. często ogladam bo filmów jakoś samotnie nie lubie oglądać poza tym serial łatwiej przerwać (krótkie odcinki) lub obejrzec przed snem. Moje ulubione do tej pory:
1) Californication - świetny humor, przezabawne dialogi i relacja między Hankiem Moody i jego kumplem (tylko trzeba ogladać bez lektora bo polski język rzadko kiedy sprawdza się podczas gierek słownych) Piękne kobiety, seks, muzyka - ogólnie z jajem serial.

2) Dwóch i pół - niezobowiązujący, również fajny humor (w tym przypadku również dużo gry słownej więc lektor jest do dupy).
3) Beaking Bad - zrezygnowałem po 2sezonie bo jakoś mnie nudził ale jakoś pozniej dałem mu dalej szanse i 3sezon wciągnął mnie na maxa.
ogolnie obejrzalem mnóstwo
Gra o Tron - wiadomo, fajnie zrobiona fantastyka, tylko nie ogarniam juz tego drzewa genealogicznego :D
greys anatomy
dr. house pare late temu rownież skatowany
Mentalista
Homeland (im głębiej w las tym ciężej bo osobiście seriale polityczne jakoś mi nie podchodzą - dlatego ponoć świetny House of Cards mnie zamulił pierwszym odcinkiem tym wiecznym biadoleniem bez akcji)
walking dead

teraz zacząłem Bones (kości- ale jakoś nie wciągnął), tak samo w przypadku The Wire ktorego kumple polecali - muszę mu dać jeszcze szanse.

Mało popularny jest Orphan Black - świetnie daje radę, głowna aktorka która gra w sumie ok 5-6 różnych postaci (są różne wersje klonów - wynik testów genetycznych), bardzo fajnie przedstawiłą każdą postać, każda jest zupełnie inna z charakteru a w drugim sezonie bardzo wyraźna jest poprawa jej aktorstwa.

xentrix

Super Perfumaniak

Post03 czerwca 2015, 19:53 - Śr

Rzym - świetny serial , mało walki ale intrygi , kulisy rządzenia , polityka itp

Spartakus - dla miłośników walk gladiatorów

Filary Ziemi - świetna muzyka , mi sie podobał (historyczny)

Robin Hood - kultowy juz serial (Robin z Sherwood (1984-1986))
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

turbosnail

Super Perfumaniak

Post03 czerwca 2015, 19:57 - Śr

oglądam mnóstwo seriali, kiedyś kilkadziesiąt jak było więcej wolnego czasu, teraz sporo mniej

polecam stronkę http://www.pogdesign.co.uk/cat/

lolek

Post03 czerwca 2015, 20:59 - Śr

Może podłączyć pod inny wątek, było tam mnóstwo polecanych seriali.
Ja ostatnio z serialami nie za pan brat...ale coś skrobnę, już na filmweba zaglądam :)

Lost- genialny, szczególnie 3 pierwsze sezony, oglądane jeszcze w telewizji

Once upon a Time- fajny klimat, zbieranina postaci z wielu bajek i legend, nie z tych majstersztyków, tylko z tych po prostu fajnych seriali do pooglądania

Breaknig Bad- totalne rozczarowanie, nuda, nuda, i jeszcze raz nuda, nie wiem czemu wiele ludzi się nim zachwyca, ciągnął się jak flaki z olejem, może kolejne sezony są lepsze... ale i tak nie obejrzę, bo średnio lubię tego aktora

Allo allo- wiadomo, świetny humor

Detektyw- fajny klimat, dobry

Boston public- też się kiedyś oglądało, fajny i wciągający

Roswell- dziwny, ale spoko, teraz sobie odświeżyłem obsadę na Filmwebie i widzę że sporo gwiazdek tam zaczynało

Asy z klasy- ktoś to jeszcze pamięta? młodzieżówka, ale śmieszna, dojrzalsze było chyba Jezioro marzeń

Wikingowie- również spoko klimat, ale 3 sezonu już nie zaczynałem, zrobił się nudny, te ich głupie ujęcia bitew...i Floki tak mnie zaczął wk....

Spartacus- mistrzostwo, sezon pierwszy i ostatni, zakończenie genialne, klimat 10 na 10, krew, sex i .......historia :mrgreen:

Pushing Daisies (Gdzie pachną stokrotki)- Świetny, tylko dwa sezony, idealny na zimowe wieczory, rewelacyjna scenografia i historia, mało znany, wystarczy zerknąć na zdjęcia i można stwierdzić czy się spodoba, nie wiem jak go gatunkowo zaliczyć

Przyjaciele- klasyk

Świat według Bundych- kolejny klasyk, niektórym pewnie nie podejdzie :)

Różowe lata 70.te- też dobry, jaki klimat, wiadomo, i ta Mila ;)

Rozbitkowie (Amazon), Pasadena- dwa krótkie jednosezonowe seriale, fajne historie

Gotowe na wszystko- właśnie kończę ostatni sezon, tak sobie rozciągnąłem tą przyjemność :) must watch

Skazany na śmierć- 1-wszy rewelacyjny, kolejne staczają się coraz bardziej w dół, jedyny serial który przerwałem chyba pod koniec ostatniego? sezonu

Czysta krew- też spoko pierwsze sezony, potem wymyślanie już totalnych bzdur...

Gra o tron- drugi sezon strasznie zamulał, i na początku nie ogarniałem postaci :) teraz już lepiej, jest dobry

House MD- rewelacja, cały obejrzany bez marudzenia że coś się skiepściło, niby powtarzalny, ale dobrze zrobiony

Herosi- fajny i wciągający, potem już troszkę naciągany, ale to moje klimaty

CSI- Miami chyba najlepszy, od niego zaczynałem, widziałem kawałki LA i mi się nie podobało

Pierwsze odcinki: Grimm, Pamiętników wampirów, Sleppy hollow, jakoś mnie zbyt mocno nie zachęciły do dalszego oglądania...

Herkules, Xena, Seaquest, Mortal Combat, Legendy Kung-fu, za daleko by wracać :)

Z tych nowych po Dexterze to zastój u mnie, chciałbym zobaczyć House of Cards i jeszcze parę innych co mi się obiło o uszy, ale wolę teraz na powietrzu spędzać czas (czytaj hamak+książka) :)

GreenEyes

Post04 czerwca 2015, 09:47 - Cz

Jestem chyba mało serialowa, ale do kilku mam słabość.
Dr House(2004-2012)- od kilku lat, nieregularnie ale nadal z tą samą przyjemnością.
Dynastia Tudorów(2007-2010)jeden z najszybciej obejrzanych seriali, temat zaciekawił mnie po przeczytaniu książki kochanice króla, (jedna z nielicznych książek której akcja mnie tak bulwersowała )
Przyjaciele(1994-2004)
Herosi(2006-2010) kilkanaście pierwszych odcinków, później naprzykrzyło mi się szukać kolejnych w sieci.
Prawo Agaty / Lekarze na TVN
Seks w wielkim mieście(1998-2004) jak niema nic ciekawszego.
...

A więcej niż kilkanaście lat temu oglądałam:
Nikita(1997-2001)
Z Archiwum X(1993-2002)
F/X(1996-1998)
Przystanek Alaska(1990-1995)
Cudowne lata(1988-1993)
Doktor Quinn(1993-1998)
Autostrada do nieba(1984-1989)
Domek na prerii(1974-1983)
Ostatnio edytowano 04 czerwca 2015, 19:01 - Cz przez GreenEyes, łącznie edytowano 2 razy

luklic

Aktywny forumowicz

Post04 czerwca 2015, 10:15 - Cz

Tyle propozycji i jeszcze nikt nie podał.. Suits.

Serial jest o prawnikach. Wiele osób pewnie powie - kolejny serial o prawnikach? Nuuda.. wręcz przeciwnie, wciąga. Polecam się przekonać ;-)

archie.m90

Super Perfumaniak

Post04 czerwca 2015, 10:39 - Cz

o zapomnialem o Suits ;) oglądałem.. i podziwiałem garniaki Harvey'a :D na 3 sezonie skonczylem chyba...

luklic

Aktywny forumowicz

Post04 czerwca 2015, 12:10 - Cz

Zapomniałbym.. dla osób, którym spodobała się Rodzina Soprano, polecam wciągający serial pod tytułem - Ray Donovan.

archie.m90 napisał(a):o zapomnialem o Suits ;) oglądałem.. i podziwiałem garniaki Harvey'a :D

Przydałby mi się chociaż jeden tak dobrze skrojony garnitur ;D

mike

Forumowicz

Post04 czerwca 2015, 12:22 - Cz

Widzę, że sporo ludków ogląda leciwe produkcje, aż sobie przypomniałem o niektórych pozycjach, które dawno wyleciały mi z głowy, a które teraz wspominam z lat szkolnych, a nawet wczesnego dzieciństwa :)

emera napisał(a):"Zemsta" (Revenge) - bohaterką jest dziewucha żądna zemsty, więc... taki trochę to babski serial. Fabuła ciekawa przez 2 sezony, a później trochę naciągana.

Zemsta to jeden z moich ulubionych seriali ostatnich lat. Nie wspomniałem o niej, ponieważ niedawno serial się zakończył. Mnie się podobały właściwie wszystkie sezony. No może ten ostatni był trochę naciągany, jednak obfitował w sporo zaskakujących zwrotów akcji. Miło było oglądać ostateczną rozgrywkę między Emily i Victorią.

emera napisał(a):"Jeździec bez głowy" - jak wyżej, tylko więcej "czary-mary", fantazji i współcześnie.

Wg. mnie serial bardzo podobny do Pamiętników z Wampirów, tylko tutaj mamy mniej interesujących postaci, którymi wg. mnie są dwójka głownych bohaterów + dziadek kolaborujący ze złem.

Argentum napisał(a):Nigdy nie byłem fanem seriali, czasem przy kolacji mi się zdarzyło jakieś tam Barwy Szczęścia obejrzeć, ale teraz się wciągnąłem w.... Wspaniałe Stulecie. :D Mój angielski jest do kitu, to oglądam po angielsku, żeby się podszkolić. Okazuje się, że ruscy mają przetłumaczone wsio, zatem i rosyjskiego się niedługo będę uczył - zawsze chciałem poznać ten język, dziś mam okazję. :D :D

Znam parę osób, które nienawidzą seriali, a jak pytam ich dlaczego to wymieniają polskie shity i wtedy im się nie dziwię, bo im seriale kojarzą się z Klanem, Na Wspólnej i tego typu "hitami" :) Jest aatronomiczna przepaść między produkcjami zachodnimi i polskim podwórkiem. Większość polskich seriali to jakieś mega nieporozumienie, począwszy od klimatu, a właściwie jego braku, używanych kamer, scenografii i reżyserki, skończywszy na grze aktorskiej... Polskie seriale kojarzą mi się z teatrem telewizji, bo w taki sposób są nagrywane tanimi kamerami bez żadnych filtrów i efektów tworzących klimat. Nie dziwię się, ze ludzie tego nie chcą oglądać.

scentylion napisał(a):The Walking Dead - pierwsze dwa sezony były super, później strasznie wkurzał mnie obciachowy naukowiec i to, że wszyscy ciągle w lesie siedzieli. Ostatni sezon jest lepszy.

Miałem to samo te ciągłe ich przesiadywanie w lesie z nudnymi lokacjami, w których niewiele się działo. Te przedłużające się sceny nużących dialogów... Faktycznie ostatni sezon zyskał wiele, odkąd zawitali na teren zabudowany, gdzie akcji z zombiakami jest więcej i coraz ohydniej pokazywane :)

Kiszonyogor95 napisał(a):Z rozczarowań:
Penny Dreadful - wg mnie taka filmowa papka, ponure to na dodatek strasznie i to w negatywnym sensie. Poza tym wg mnie zwyczajnie nudne. Po bodajże 4 odcinkach dałem sobie spokój, szkoda czasu IMO.

Przecież to ma być ponure to jest cały klimat i smaczek tej produkcji. Noc deszcz burze pioruny, walka ze złem, seks to jest to co tygryski lubią najbardziej :) 1 sezon był takim przedwstępem do zasadniczej rozgrywki, gdzie każdy odcinek miał innego bohatera. W drugim sezonie jest już inaczej. Teraz cała nasza wesoła gromadka jest w roli zwierzyny, na którą polują złowrogie Wiedźmy :)

Kiszonyogor95 napisał(a):A w planach do obejrzenia:
Wikingowie[/b]

Jak dla mnie nudne jak flaki z olejem i takie "teatro-telewizyjne" bez klimatu. Odpuściłem sobie po 1 odcinku...

darivsz

Aktywny forumowicz

Post04 czerwca 2015, 12:40 - Cz

Ostatnio męczyłem wszystkie sezony American Horror Story

Sezon I. To dla mnie kompletna porażka. Jakiś czas temu skutecznie zniechęcił mnie do oglądania.

Sezon II. Tu trochę lepiej, szczególnie ze względu na siostrę Jude i Lane :).

Sezon III. Wydaje mi się, że coś w tym serialu ruszyło. Podobał mi się bardzo.

Sezon IV. Tu już pozamiatali, gra aktorska, postacie, kreacje, motyw cyrku - najlepszy sezon i serial jaki oglądałem.

Sezon V. Premiera październik tego roku. Usunęli z obsady Lange, przywrócili Quinto, a gościnnie wystąpi Lady Gaga - chyba nie można gorzej zapowiedzieć premiery nowego sezonu.

turbosnail

Super Perfumaniak

Post04 czerwca 2015, 12:55 - Cz

rating tv.com - wszystko od 9.0+ warto oglądać :)

mike

Forumowicz

Post04 czerwca 2015, 13:00 - Cz

Fajnymi stronkami z recenzjami i ocenami filmów oraz seriali są też
http://www.imdb.com/
http://www.filmweb.pl/

Nabuchodonozor

Aktywny forumowicz

Post04 czerwca 2015, 15:41 - Cz

"Cudowne lata"