Teraz jest 27 kwietnia 2018, 05:57 - Pt

• Reklama

Kawa

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

lukesho

Moderator

Re: Kawa

Post11 grudnia 2017, 19:57 - Pn

Nie zmieniałeś źródła zakupu? Wiem, że są podróbki tej kawy, może taka Ci się trafiła?

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post11 grudnia 2017, 19:59 - Pn

a Oro to przypadkiem nie miaszanka różnych kaw? jeżeli tak to wystarczy że choć jedna z kaw tej mieszanki sięwysypie i leci cały smka.
Oro to też najczęściej podrabiana Lavazza.
Piłes wiele lat a przecież woda jest inna niż wiele lat temu, na wodociągach stosują inne filtry i chemię, my w domach stosujemy różne inne środki typu brita, filtry zmiekczajaće itp itd ... :mrgreen:

mar79

Bardzo aktywny forumowicz

Post11 grudnia 2017, 20:14 - Pn

Przeważnie kupowałem w biedzie :) ale jak kupiłem gdzie indziej to nic nie odnotowałem. Muszę porównać z innym źródłem, może do biedy wjechała podróba :| Potem pod lupę idzie woda :)

Na opakowaniu jest 100%Arabika

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post11 grudnia 2017, 20:18 - Pn

tak arabica. ale to mieszanka różnych arabik (ponoć wyselekcjonowanych) dlatego nazywa się ORO (złoto).

A do biedry wpadają raczej gorsze partie. wg kawoszy kawa jest zdatna do spożycia max 6cy po dacie palenia :mrgreen:

CzarciPomiot

Post12 grudnia 2017, 09:10 - Wt

Ja ze swojej strony mogę polecić stronę https://mkfresh.pl/
Maja różne rodzaje kawy, z różnych zakątków świata.
Wszystko oczywiście świeżo palone, można kupić ciekawe zestawy podarunkowe np 5 rodzajii kawy z różnych regionów.

Kawa faktycznie jest wyśmienita, jak przyjedzie taka świeża..... :)

Bendigo

Bardzo aktywny forumowicz

Kawa

Post12 grudnia 2017, 12:07 - Wt

CzarciPomiot napisał(a):Ja ze swojej strony mogę polecić stronę https://mkfresh.pl/

Niestety nie ma wybory jeśli chodzi o stopień palenia kawy. Fajnie było by gdyby mieli cos jasno palonego pod aeropres. Za to można kupić na prawdę dobrą kawę za nieduże pieniądze (często robią promocje).

Wysłane z Tapatalka

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post12 grudnia 2017, 12:20 - Wt

A ja polecam ogólnie poszukać jakiejś palarni kawy w pobliżu, moim zdaniem zawsze lepsza będzie kawa świeżo wypalana od tzw. "sklepowej" ;)
Ja kupuję u siebie stacjonarnie w http://erakawy.pl/ i kawę mają naprawdę wyśmienitą. Sprzedają również wysyłkowo, więc jeśli ktoś ma ochotę spróbować to gorąco polecam ;)

CzarciPomiot

Post12 grudnia 2017, 13:41 - Wt

Kiszonyogor95 napisał(a):A ja polecam ogólnie poszukać jakiejś palarni kawy w pobliżu, moim zdaniem zawsze lepsza będzie kawa świeżo wypalana od tzw. "sklepowej" ;)
Ja kupuję u siebie stacjonarnie w http://erakawy.pl/ i kawę mają naprawdę wyśmienitą. Sprzedają również wysyłkowo, więc jeśli ktoś ma ochotę spróbować to gorąco polecam ;)

A możesz polecić jakąś zacną , już przetestowaną??
Chętnie bym popróbował coś sprawdzonego.

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post12 grudnia 2017, 13:50 - Wt

Na razie przetestowałem 4 rodzaje, mi najbardziej podeszła czysta Costa Rica - jeśli lubisz mocno wypalaną, esencjonalną kawę bez wyraźnej kwasowości, to myślę że powinna być okej. Ciekawa jest też delikatniej wypalana Etiopia - mniejsza moc, lekki kwasek i dość specyficzny smak.
Ogólnie wszystkie były świetne, także warto wybrać coś pod swoje preferencje :)
Mieszanek jeszcze nie próbowałem, ale mam w planach ;)

grembi

Aktywny forumowicz

Kawa

Post13 grudnia 2017, 15:18 - Śr

mar79 napisał(a):Stwierdzam reformulacje Lavazza Qualita Oro, spaskudzili smak :?
Z tego co kojarzę wnAuchan mają teraz na tę kawę dobrą cenę

delu

Forumowicz

Kawa

Post13 grudnia 2017, 18:37 - Śr

Z kawa analogicznie do zapachów oczywiście . Tak czy siak 100 arabiki to nigdy mi nie smakowało

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Meister

Super Perfumaniak

Post13 grudnia 2017, 23:33 - Śr

Ciekawy :) wątek. Samą kawę lubię, pijam codziennie, ale raczej na sposób tradycyjny. Mam tu na myśli określoną przez Was "zalewajkę" w szklance. Jeśli chodzi o rodzaje, to jeszcze kilka lat temu były to kawy typu Jacobs Kronung, czy Tchibo Exclusive. Teraz w zasadzie ich w ogóle nie kupuję. Do codziennego użytku kupuję zazwyczaj zamiennie Moccę Fix Gold, Fort i Saharę. Zdaję sobie sprawę, że to dość niska półka cenowa, ale moim zdaniem (jako laika) jakościowo, a może bardziej precyzyjnie - smakowo wypadają naprawdę dobrze.
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)