Teraz jest 22 stycznia 2018, 22:50 - Pn

• Reklama

Kawa

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

lukesho

Moderator

Re: Kawa

Post15 marca 2017, 08:02 - Śr

grzegorz01 napisał(a):Gościom się podaje rozpuszczalna i tak nie docenia dobrej kawy więc szkoda ziaren. Wystarczy im spienic mleko isypnac trochę przypraw na wierzch i już są wniebowzięci

Sam bym tego nie wypił a co dopiero gościom podał :) Jakaś przyzwoita ziarnista wystarczy, nie muszą być to świeże single po 150 zł/kg. I tak ktoś, kto na co dzień pije zalewajkę wrzątkiem, poczuje ogromną różnicę. Gorzej jak nie poczuje :P

rabarbary napisał(a):Przy byle jakiej kawie, albo zmielonej pół roku temu i leżakującej na półkach to żaden super-hiper ekspres nie pomoże.

Święta prawda, robiłem w domu jakiegoś mielonego Jacobsa a potem u siebie Vergnano, 2 światy. Śmieszą mnie ludzie, u których w biurach stoi naprawdę przyzwoity sprzęt za duże pieniądze, a kawa najtańsza z Tesco.

Bendigo

Bardzo aktywny forumowicz

Post15 marca 2017, 08:08 - Śr

Moi znajomi doceniają dobrą kawę, którą ich raczę, więc nie jest tak, że w ogóle nie czują różnicy miedzy kawą świeżo paloną a rozpuszczalną. Chyba, że robi się kawę z mlekiem, wtedy nawet robustę da się wypić.
Z ciekawych metod parzenia kawy polecam również aeropres.

hrhrhr

Forumowicz

Post15 marca 2017, 08:28 - Śr

ja osobiscie mam 2 takie kawiarki bialetti. Od 10 lat mukke, która potrafi zrobić Cappuccino (używana kilka razy w tygodniu, raz tylko wymieniłem uszczelkę) oraz największego możliwego klasyka (12 cup - używana "jak są goście").

Obrazek

uwielbiam sam proces przygotowania takiej kawy. oczywiście najlepsza świeżo zmielona. koneserom polecam kawy z ofery wrocławskiego czarnego deszczu. chociaż ja zdecydowanie nie preferuję tych niby najlepszych afrykańskich kwaśnych kaw. wolę amerykańskie i włoskie. no, ale co kto lubi!
STRAGAN - flakony, odlewki i militry. nisza + mnstrm!

honoris causa

Post18 marca 2017, 00:28 - So

grzegorz01 napisał(a):Gościom się podaje rozpuszczalna i tak nie docenia dobrej kawy więc szkoda ziaren. Wystarczy im spienic mleko isypnac trochę przypraw na wierzch i już są wniebowzięci :mrgreen:

Chyba że będziesz miał tak zmanierowanego gościa jak ja, to wtedy jeszcze lepiej lepiej, bo gość odmówi takiej paparuchy i nie będziesz musiał w ogóle robić. :lol:
Poszukuję próbek:
Black Pepper - CdG
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Freshman - Truefitt & Hill
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be
Davidoff Cool Water Deep Summer Fizz
Petroleum - Histoires des Parfums

rabarbary

Super Perfumaniak

Post18 marca 2017, 11:06 - So

hrhrhr napisał(a):ja osobiscie mam 2 takie kawiarki bialetti. Od 10 lat mukke, która potrafi zrobić Cappuccino (używana kilka razy w tygodniu, raz tylko wymieniłem uszczelkę) oraz największego możliwego klasyka (12 cup - używana "jak są goście").

Ja mam dla siebie Mukkę (właśnie piję), a jak gość czy goście to wyjmuję 6 :)

Czy Twoja Mukka też hałasuje? Moja wydaje straszliwe odgłosy!

Bendigo napisał(a):Chyba, że robi się kawę z mlekiem, wtedy nawet robustę da się wypić.

Piję z mlekiem, ale robusty nie tknę :)

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post18 marca 2017, 11:34 - So

mieszanki lavazzy arabica z robustą do picia z mlekiem zwłaszcza rani dają radę. robusta ma więcej kofeiny
Ostatnio edytowano 18 marca 2017, 12:55 - So przez grzegorz01, łącznie edytowano 1 raz

hrhrhr

Forumowicz

Post18 marca 2017, 12:31 - So

rabarbary napisał(a):Czy Twoja Mukka też hałasuje? Moja wydaje straszliwe odgłosy!

halasuje i czasem narozlewa! :D

rysiek

Forumowicz

Post18 marca 2017, 12:47 - So

Ja kupuję świeżo palone i zmielone kawy w mkfresh. Data palenia to zwykle tydzień przed otrzymaniem przesyłki. Są różne kawy (jednorodne i mieszanki). Mi najbardziej odpowiada łagodna kawa z Brazylii.
Richie

rabarbary

Super Perfumaniak

Post18 marca 2017, 12:52 - So

hrhrhr napisał(a):
rabarbary napisał(a):Czy Twoja Mukka też hałasuje? Moja wydaje straszliwe odgłosy!

halasuje i czasem narozlewa! :D

Uff, uspokoiłeś mnie.
Kiedyś ją wzięłam do wczasowego pensjonatu z kuchnią do dyspozycji i co sobie robiłam kawę to zaniepokojone tłumy gości i gospodarzy przybiegały.
Myślałam, że moja Mukka jakaś dziwna, albo coś robię nie tak :)
Natomiast moja nie rozlewa, może za dużo wody albo mleka wlewasz?
Ja bardzo pilnuję, żeby tylko do linii nalewać :)

Sally

Post22 marca 2017, 14:08 - Śr

ja piję Astrę

hrhrhr

Forumowicz

Post22 marca 2017, 14:42 - Śr

Astra łagodna - imho bardzo dobra kawa! smaczna i można wypić więcej jak ktoś ma problemy z tolerancją.

Wracając do Bialetti, mam ciekawą anegdotę. Zadzwoniła do mnie znajoma jakiś czas temu, szepcząc przerażona, że chyba ktoś się do niej włamał do mieszkania, bo delikatnie coś stuka w kuchni i czy nie przyjdę sprawdzić, bo się przeraźliwie boi i siedzi schowana w szafie w pokoju... Tym włamywaczem okazała się kawiarka, o której ze zmęczenia kompletnie zapomniała ;) Jakby to była Mukka, to od razu byłoby wiadomo, że kawa, a nie złodziej!

GreyGucci

Aktywny forumowicz

Post26 marca 2017, 12:31 - N

Sam raczej nigdy nie kupię ekspresu - wczoraj bawiłem się w czyszczenie i odwapnianie ekspresu u rodziców i dziękuję za taką zabawę (syf, mnóstwo zużytej wody, strata czasu). Kawiarki górą!

wolly89

Post26 marca 2017, 14:23 - N

Ja osobiście korzystam z Aeropressu, świeże ziarenka zamawiam w necie. Moja ulubiona to Burundi AA TOP, choć zazwyczaj zamawiam dodatkowo inne na spróbowanie. W sumie mam zamiar teraz dokupić kawiarkę lub dripa. Tak dla urozmaicenia.

lukesho

Moderator

Post26 marca 2017, 15:50 - N

Jestem po pierwszej kawie z phina (wziąłem wersję 140 ml). Zmieliłem 14g nieco drobniej niż do dripa, zasypałem, preinfuzja, ubiłem nieco sitkiem i dopełniłem wodą. Kapało 10 minut. Kawa jest dużo mocniejsza niż z dripa (przy zwykłej szklance z jasnego szkła, kawa z dripa jest przezroczysta jak mocna herbata, a z phina - po prostu czarna i nieprzezroczysta). Moc okrutna. Nie byłem w stanie wypić samej, nieosłodzonej kawy - wyszła bardziej gorzka. Zastanawiam się, czy tak po prostu jest, czy moc naparu to dla mnie zbyt dużo. Będę eksperymentował na pewno.
Podsumowując: jestem zachwycony nową zabawką :)

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post10 grudnia 2017, 17:45 - N

Pozwolę sobie odkopać temat ;)
Mam proste pytanie do użytkowników Bialetti Mukka - warto? Zastanawiam się nad kupieniem jej na prezent, ale sam nie miałem z tą kawiarką nigdy do czynienia, a opinie w sieci są raczej mieszane... Osobiście użytkuję tradyjne Bialetti Moka Express i spełnia moje oczekiwania w 100%, innego ekspresu nie potrzebuję :P
Jeszcze jedno - ktoś się orientuję czy aktualnie jest gdzieś Mukka w Polsce dostępna? Mi nie udało się znaleźć niestety :/

hrhrhr

Forumowicz

Post10 grudnia 2017, 22:40 - N

warto, ale nie za te pieniadze, za ktore mozna ja kupic w pl (jakies 250zl! obled!). ja zaplacilem ok 20e we wloszech i za taka kase warto. zawsze mozna kupic standarowa kawiarke i spieniacz do mleka (zajebisty z boduma widzialem ostatnio w lidlu za jakies 40zl).

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post10 grudnia 2017, 22:59 - N

No właśnie, ta cena wydaje mi się z lekka przesadzona (w końcu to tylko kawiarka ze specjalnym zaworem :P), stąd moje wątpliwości...

mar79

Post11 grudnia 2017, 19:47 - Pn

Stwierdzam reformulacje Lavazza Qualita Oro, spaskudzili smak :?

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post11 grudnia 2017, 19:49 - Pn

znam jednego kawosza który twierdzi, ze 60% smaku to woda.
Reformulacje nie oznacza stałej zmiany a raczej okresową. Kawa jest jak wino jedne zbiory są lepsze inne gorsze.

mar79

Post11 grudnia 2017, 19:54 - Pn

Piłem tą kawę przez hmm.. wiele lat i nic takiego nigdy nie odnotowałem i z miesiąc temu Bum.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)