Teraz jest 15 sierpnia 2018, 00:22 - Śr

• Reklama

Gdzie nad morze - Świnoujście, Międzyzdroje, Kołobrzeg...

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

BlueJeans

Moderator

Re: Gdzie nad morze - Świnoujście, Międzyzdroje, Kołobrzeg..

Post19 maja 2016, 18:53 - Cz

Polecam przejsc Slowniski PN, niesamowita wycieczka przez wydmy, male klify, piekne lasy oraz dzikie morze. Trasa ok 30km.

leandros

Bardzo aktywny forumowicz

Post13 czerwca 2016, 18:04 - Pn

Trochę inna "strona". Chłapowo, koło Władysławowa. Od 9 roku życia do 16 jeździłem co roku z rodzicami. Oni co roku na tydzień tam przyjeżdżają. Przed lub po sezonie.
Dobre ceny, ładna plaża, brak lawiny dzieci, bud, straganów i wypoczywających Polaków.

Mam zamiar tam ruszyć swoje 4 litery na początku września. Lekkie odludzie, można w spokoju naładować aku!

Blisko do Centniewa(COS). Dojazd prosty i można w 7/7,5h dojechać bez spiny. W razie pytań służę info :)
Silesius non Polonus - Anselmus Ephorinus

Mój stragan - zapraszam!
Fragrantica

monia33

Post01 lipca 2016, 13:23 - Pt

Krynica morska! wspaniałe miejsce, morze z dwóch stron lądu , można wypływać na zatokę , ogólnioe jest pięknie , koncerty , kabarety jest tam dużo atrakcji , na prawdę szczerze polecam, byłam tam z koleżankami z firmy swojej. Zrobiłyśmy się na bóstwo w http://www.annamazurek.com a potem wybraliśmy się chyba w 10 osób także takie wycieczki , takimi gromadami są najlepsze :)
Ostatnio edytowano 20 lutego 2017, 19:44 - Pn przez monia33, łącznie edytowano 2 razy

edis

Post04 lipca 2016, 10:09 - Pn

Międzyzdroje fajne, ale trzeba przygotować się na tłumy. Szczególnie w weekendy. Luźniej jest w oddalonym o kilkanaście kilometrów w kierunku wschodnim Dziwnowie. Plaża piaszczysta, szeroka. Wystarczy odejść 100-200 metrów od zejścia na plażę i jesteśmy sami :)
Tańsze są również kwatery. Polecam te na Osiedlu Rybackim ze względu na klimatyczne położenie. Np *** - reklama

Obrazek

Cenowo też jest okey, tylko nie wiem jak z miejscami. Ewentualnie Hotel Stary Dziwnów. Nie byłem, ale znajomi byli i twierdzą że wypas.
Obrazek

Ator

Post20 kwietnia 2017, 11:31 - Cz

Ciekawe rejony. Chociaż jeśli chodzi o mnie to zdecydowanie lepiej czuję się w większych miejscowościach. Na plaży się nudzę, tak więc wybieram takie miejsca, w których nawet podczas brzydkiej pogody będzie co robić.

Dobrze mi się ostatnio wypczywało w Trójmieśćie. Polecam ogólnie wszystkim aktywnym , bo łatwo można sobie tam produktywnie zorganizować czas. Jeśli jednak chcielibyście sobie zabukować noclegi jeszcze w tym roku to proponowałbym się pospieszyć bo z racji wydarzeń za granicą polskie morze robi się coraz bardziej popularne.
*** - reklama

nic nie czuje

Forumowicz

Re: Odp: Gdzie nad morze - Świnoujście, Międzyzdroje, Kołobr

Post13 czerwca 2017, 08:48 - Wt

Rgomez napisał(a):Minus Kołobrzegu - zimne morze, kamieniste plaże ( zejścia do wody) oraz za dużo turystów w zaawansowanym wieku mówiących językiem sąsiadów z zachodniej granicy( to akurat wina dużej ilości sanatoriów usytuowanych na terenie Kołobrzegu) Czemu nie bierzecie pod uwagę Świnoujścia, miasta bardzo ładnego, zadbanego, położonego blisko granicy i mającego super plażę. Jedyny minus ( albo atrakcją dla ludzi z głębi Polski) to przeprawa promem i towarzyszące jej kolejki.

Wysłane z mojego SM-J500FN za pomocą Tapatalk 2

Najlepsze plaże w Polsce są na Półwyspie Helskim. Człowiek zapada się w piasek, który jest "dziewiczy" (możliwe kamyki, patyki, wywalone na brzeg wodorosty etc.), a nie idzie po twardym, ubitym piachu jak w Świnoujściu. Świnoujście rok w rok wygrywa konkursy na najlepszą plażę, ale to chyba dlatego, że jest ona szeroka i bardzo czysta (co dla mnie nie ma tak wielkiego znaczenia, bo i tak nie leżę na 'gołym' piachu).

No a co do geriatrycznych Niemców - Kołobrzeg przy Świnoujściu to pikuś. Mieszkałem w Świnoujściu i to co mnie odrzucało to przesadne wchodzenie w zad Niemiaszkom. Nie zapomnę nigdy bożonarodzeniowych spacerów po promenadzie, gdzie w oczy biły neony życzące 'frojewajnachten' zamiast Wesołych Świąt. Już nie mówiąc o tym, że Niemcy mający pieniądze jeżdżą do kurortów nad swoim morzem, Ci biedniejsi wybierają Polskę, gdzie obchodzą się z Polakami z ogromną pogardą i chamstwem (info od pracowników hoteli, pensjonatów itp., dotyczy starych Niemców, nie młodzieży).

wolfmark

Forumowicz

Post01 lipca 2017, 21:29 - So

Właśnie wróciłem z wakacji nad morzem, także wtrącę swoje trzy gorsze.
Od lat jeżdżę do Grzybowa k. Kołobrzegu i zawszę w to samo miejsce, ale to później. Od razu zaznaczam, że nie wypowiem się jak wygląda w Grzybowie w sezonie wysokim ponieważ zawsze jestem tam dwa ostatnie tygodnie czerwca, ale od początku.

Trasę ze Śląska do Grzybowa rozkładam na dwa dni ze względu na komfort podróży i moje dziecko (nie cierpi katuszy w foteliku), rok temu zatrzymaliśmy się w Hotelu Kelman w Nowej Soli - mogę polecić ten hotelik na uboczu, właściciel bardzo sympatyczny i bardzo pedantyczny jeżeli chodzi o czystość, także bez żadnych niespodzianek w hotelu, również wyposażenie to wysoki standard jeżeli chodzi o meble. Niestety w tym roku zrezygnowaliśmy z tego hotelu ze względu na znaczącą podwyżkę cen za pokój, aż o 50zł. Znalazłem hostel (to już powinno dać mi domyślenia), zdjęcia pokoi z www wyglądały na czyste i nowe (podobno obiekt oddany niedawno do użytku). Po przyjeżdzie do Zielonej Góry ku mojemu zdziwieniu nikogo nie było na obiekcie, także 20 min czekania, po tym wszystkim okazało się, że nie ma naszej rezerwacji, no cóż hostel pusty to chyba nie będzie problemu. Gościu prowadzi nas do pokoju w piwnicy. Smród wilgoci, wspólna łazienka z pokojem obok, z pokoju widok krat przez które można zrzucić węgiel. U mnie stan przedzawałowy ale co robić godzina 17:30 dziecko, żona. Kładziemy się spać, ja w opakowaniu bo obrzydzenie u mnie spore. Następnego dnia chciałem jak najszybciej zapomnieć wyjazd bardzo wcześnie z tego przybytku. Także odradzam Hostel Grono w Zielonej Górze

A teraz coś o samym Grzybowie. Jeżeli chcesz się zresetować po ciężkim roku pracy to miejsce idealne dla Ciebie (przyp. poza sezonem, nie wiem jak w sezonie). Miasto seniorów, i rodzin z maluchami, nie znajdziecie tu dyskotek, i innych pubów godzina 20 - miasteczko śpi :)
Plaże szerokie i to bardzo szerokie, przede wszystkim czyste. Do Kołobrzegu ok 7km, do Dźwirzyna może z 10km.
Jedzenie "na mieście", co polecam:
-Bar Katarzynka: bar prowadzony przez uroczego Ślązaka, uraczycie tu większość typowych śląskich dań, na zewnątrz budka prowadzona przez córkę z domowymi wypiekami, dodatkowo świeżo wyciskane soki oraz piwo.
-Pizzeria Giovanna - również przepyszne jedzenie, makarony, pizza, sałatki. Polecam - pizzeria prowadzona przez Włocha.
-Na słodko gofry, lody, shake, smoothie - lodziarnia Natali.
-Ryba, tu jak wiadomo idzie się naciąć, ale polecam w Dźwirzynie smażalnie u Mirka,(dorsz w sosie borowikowym- pyszności:) )
Do samego Grzybowa jeżdżę już 6 rok z rzędu do pensjonatu Villa Maritima czwarty raz (rodzinna atmosfera, dużo atrakcji dla małych pociech). Wcześniej było osiedle Bałtyk, tu nie będę się rozpisywał bo nie ma o czym po prostu wynajmujesz mieszkanie.

A teraz powrót i znowu Zielona Góra tym razem wynajęliśmy apartament oddalony od rynku 200m, okazało się że to dwu pokojowe mieszkanie z całym wyposażeniem, dodatkowo mieszkanie klimatyzowane. Za całość czyli 4-os apartament 180zł. Hostel Grono 130zł.
W zielonej Górze polecam Pizzerie Gioconda znajdującej się na rynku.

Także jeżeli ktoś wybiera się do Grzybowa i chciałby dowiedzieć się czegoś więcej to służę pomocą.

vika

Post10 lipca 2017, 14:19 - Pn

Z nadmorskich miejscowści najbradziej lubię te na Mierzei Wiślanej, zapewne jest tak dlatego, że bardzo dobrze je znam bo jeżdzę tam od lat.
Plaże są tam szerokie, piaszczyste, jest także sporo miejsc na spacery, rekreacje, uprawianie sportów. Na pewno jest tam spokojniej jak w Kołobrzegu - osobiście najprzyjemniej odpoczywało się mi w Kątach Rybackich w apartamencie Sun&Snow.

Chavez

Forumowicz

Post22 lipca 2017, 21:34 - So

Dla osób lubiących ciszę, spokój, piękną plażę i mało ludzi dookoła, polecam Smołdzino. Ale jeżeli nie trafi się z pogodą - trzeba ruszyć się poza miejscowość aby nie umrzeć z nudów :)

Harris

Forumowicz

Post29 stycznia 2018, 12:45 - Pn

Pod namiot i na dzikie plaże...byle dalej od jakiejkolwiek małej lub dużej mekki dla turystów.

zman

Post04 maja 2018, 09:00 - Pt

Jak byłem studentem to faktycznie fajnie było się raz na jakiś czas wybrać pod namiot ze znajomymi. Aktualnie mam małe dzieci, tak wiec wycieczka taka odpada. Może jak podrosną.... Ale na razie nie. Poza tym zauważyłęm,żę sam z wiekiem robię się coraz bardziej wygodny i doceniam ciepłe lóżko i możliwośc wzięcia kąpieli w łazience.
W zeszłym roku wypoczywaliśmy w Gdańsku. Miasto zdecydowanie polecam. Jedno z ładniejszych w jakich byłem. Plaża również całkiem całkiem. https://www.twojecentrum.pl/noclegowe-h ... ml?id=1381
Ostatnio edytowano 24 maja 2018, 11:19 - Cz przez zman, łącznie edytowano 1 raz

sulek

Forumowicz

Post04 maja 2018, 09:34 - Pt

To zabawne. Mieszkam jakieś 10 minut spacerem od zatoki i o ile poza sezonem bardzo często chodzę tam na spacery o tyle w sezonie turystycznym unikam wszelkich miejsc nad naszym morzem jak ognia.
Ciasno, głośno, brudno, śmierdząco a do tego deszcz i zimno. Jednym słowem - syf.
Dlatego też jednak by odpocząć na plaży to wolę polecieć na Wyspy Kanaryjskie :) Cena podobna jak tutaj a przynajmniej mam gwarancję dobrej pogody oraz ciszę i spokój na plaży.

gowins

Post13 czerwca 2018, 07:41 - Śr

Wyspy Kanaryjskie i ogólnie Hiszpania są super, jednak denerwuje mnie tam mentalność ludzi. W większości nie znają języka polskiego, no i wcale nie jest tak tanio jeśli chodzi o jedzenie. Kuchnię w Polsce również mamy o wiele smaczniejszą niż w Hiszpanii.

Poza tym na wakacje w Polsce nie trzeba wybierać Gdańska.Ale jakąś spokojniejszą miejscowość jak Juratę czy Katy Rybackie. Noclegi w dobrej cenie są tutaj: https://www.blueapart.pl/
Ostatnio edytowano 02 lipca 2018, 06:12 - Pn przez gowins, łącznie edytowano 1 raz

supermariobros

Ultra Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post13 czerwca 2018, 07:53 - Śr

gowins napisał(a):Wyspy Kanaryjskie i ogólnie Hiszpania są super, jednak denerwuje mnie tam mentalność ludzi. W większości nie znają języka polskiego, no i wcale nie jest tak tanio jeśli chodzi o jedzenie. Kuchnię w Polsce również mamy o wiele smaczniejszą niż w Hiszpanii.

A dlaczego mają, wg Ciebie znać język polski?
I czym tak bardzo Cię denerwują?
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

sulek

Forumowicz

Post13 czerwca 2018, 08:08 - Śr

W sezonie nie ma czegoś takiego jak spokojniejsza miejscowość.

Co Cię denerwuje w mentalności ludzi? To, że nie znają języka polskiego? Come on. Jak myślisz w ilu miejscach człowiek dogada się po Hiszpańsku w Polsce? :D A przypomnę tylko, że hiszpański jest DRUGIM (ojczystym) i trzecim (jako ojczysty i drugi) najczęściej używanym językiem na świecie. Różnica jest taka, że hiszpańskiego używa na świecie ok. 500 mln ludzi, polskiego... Jakieś 45.

Czy nie jest tanio?
Prosty obiad w nadmorskiej knajpie/restauracji w Polsce to ~100-150zł/os (oczywiście - można zjeść kebsa za 25 albo burgera za 30zł, ale nie o to chyba chodzi na wakacjach?)
Na Lanza płaciłem też jakieś 20-25eur za obiad który mnie przerósł :D Najwięcej zapłaciłem coś ok. 40-45eur ale też Puerto del Carmen w azjatyckiej restauracji płaciłem 25eur/2os.

Co do tego która kuchnia jest bardziej smaczna - to już rzecz gustu. Zdradzę tylko tajemnicę, że w sezonie w Polsce świeża ryba w nadmorskiej knajpie to widok nieczęsto spotykany. Niestety. Sprzedają jako świeże - mrożone i to za kosmiczne pieniądze.
Być może to kwestia doboru miejsc w których jadłem - ale na Lanza nie zdarzyło mi się dostać mrożonych owoców morza.

Aż sobie zerknąłem, żeby porównać jeszcze ofert allin :)
Wychodzi mi na to, że w zbliżonym terminie, i w podobnej klasy hotelach różnica w cenie między tygodniem allin w Kołobrzegu a w Puerto del Carmen to jakieś 500zł. Czyli żadna różnica za chociażby gwarancję pogody.

michalsiek

Forumowicz

Gdzie nad morze - Świnoujście, Międzyzdroje, Kołobrzeg...

Post13 czerwca 2018, 08:13 - Śr

Sorry za określenie i bez urazy, ale takie podejście do tematu że tam gdzie jestem, wszyscy muszą rozumieć mój ojczysty język, zajeżdża mi typową polską cebulą... Czysto roszczeniowe podejście.
Klapki, białe skarpety i reklamówka z biedry.

S7

honoris causa

Bardzo aktywny forumowicz

Post13 czerwca 2018, 16:59 - Śr

Panowie, nie karmić trolla. :)
Poszukuję próbek:
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Freshman - Truefitt & Hill
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be
Davidoff Cool Water Deep Summer Fizz
Petroleum - Histoires des Parfums

Marwol

Post03 sierpnia 2018, 04:11 - Pt

A ja polecam Litwe :)

Pałanga na M.Bałtyckim - jeśli ktoś ma względnie blisko.

Plusy :

- ceny - taniej jak u nas
- mega czysto
- plaże szerokie i mały ruch jest na nich
- jedzenie pyszne i trochę "inne" jak u nas (polecam świńskie ucho pieczone)
- po polsku normalnie można się dogadać :) rezerwacja na bookingu prywatngo apartamentu to żaden problem

Z Warszawy s8 na Białystok , później Suwałki ; "granice" mijamy w Szypliszkach i 4ry godziny jesteśmy nad Litewskim Bałtykiem :)
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)