Teraz jest 23 października 2018, 10:12 - Wt

• Reklama

Jaka płyta indukcyjna i piekarnik?

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

farello

Bardzo aktywny forumowicz

Jaka płyta indukcyjna i piekarnik?

Post07 stycznia 2014, 12:39 - Wt

Niestety czeka mnie wymiana starej kuchenki elektrycznej z płytą ceramiczna i skłaniam się do zakupu płyty indukcyjnej (4 palniki) i piekarnika elektrycznego do zabudowy ewentualnie kuchenki elektrycznej wolnostojącej z płytą indukcyjną.
Chciałbym wydać na to max 2-2,5 tysiąca.
Czytałem już mnóstwo opinii i recenzji w sieci i mam już lekki mętlik w głowie ;)
Posiadacie w swoich kuchniach indukcję? Co możecie polecić?

Nesh

Forumowicz

Odp: Jaka płyta indukcyjna i piekarnik?

Post12 stycznia 2014, 10:54 - N

Jakieś pół roku temu wymieniliśmy cała kuchnię. Z indukcji to tylko i wyłącznie Bosch. Niezawodne, w razie czego super serwis, jedne z lepszych. Zastanawialiśmy się też nad wypasionym Electroluxem, ale w końcu wybór padł na Boscha i cały sprzęt jest tej firmy. Cena za płytę ok. 1300 pln.

WiesiuWojnar

Forumowicz

Re: Jaka płyta indukcyjna i piekarnik?

Post17 maja 2018, 14:49 - Cz

Pobawię się w kopacza i odświeżę temat, który najlepiej pasował pod moje pytanie 8-)

Mam nowy piekarnik elektryczny, który wymieniłem po 30 latach użytkowania typowego sprzętu z PRLu :) Problem pojawił się przy pierwszym załączeniu elektryka. Strasznie dymi z tych grzałek. Oczywiście wszystko przetarte z kurzu wcześniej. Tak powinno być? wypalają się jakieś smary? Po 20 sekundach wyłączyłem, bo bałem się, co może być dalej.

Lucjan

Moderator

Post17 maja 2018, 18:37 - Cz

Kiedyś udzielono mi informacji , że kluczowe są przewody : miedziane czy aluminiowe.... jak stara instalacja elektryczna z aluminium , to kable mogą pójść z dymem , nowe rzeczy czyli kuchenka całkiem elektryczna , łącznie z piekarnikiem wymaga miedzi

sulek

Forumowicz

Post17 maja 2018, 21:32 - Cz

Lucjan napisał(a):jak stara instalacja elektryczna z aluminium , to kable mogą pójść z dymem

Nie mogą.
Pójdą.
To tylko kwestia czasu. Aluminium to taka zołza, co się ulatnia. Zwiększa się opór przewodu, bardziej się nagrzewa. No i po pewnym czasie - niespodzianka! Mamy piękne czarne kreski na ścianach w najlepszym przypadku.
W najgorszym - chałupa idzie z dymem.

Kolejna sprawa o której niewiele osób wie - aluminiowe przewody elektryczne powinno się co 2-3 lata dokręcać, bo związku z ulatnianiem powstają luzy.

xentrix

Super Perfumaniak

Post18 maja 2018, 12:53 - Pt

Wszystko powinno być w instrukcji.
Pierwsze odpalenie piekarnika to wypalają sie jakis środki konserwujce.Smrod na całą chatę.
Potem w miare używania smród sie zmniejsza i zanika.
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

WiesiuWojnar

Forumowicz

Post18 maja 2018, 17:30 - Pt

Dzięki za odpowiedzi!

Trochę mnie wystraszyliście na temat tych przewodów, ale montował to fachowiec, więc mam nadzieje, że wiedział, co robił.
Oczywiście instrukcje przeczytałem i było tam bardzo lakonicznie napisane, bez ostrzeżenia o dymie, który zwiastował pożar. Odpaliłem wczoraj, podymiło i jest już ok, także temat rozwiązany.

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)