Teraz jest 16 grudnia 2017, 11:54 - So

• Reklama

$%@&*# Poczta, PKP i co tam jeszcze ;)

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

panpoker

Re: $%@&*# Poczta, PKP i co tam jeszcze ;)

Post19 listopada 2017, 10:28 - N

Nie wiem jak to wygląda z polityką przepełnionych paczkomatów w Inpost - dużo korzystałem (i korzystam) z paczkomatów, bo listonosz PP to wrzuci sobie awizo do skrzynki i zadowolony. Za każdym razem gdy paczkomat Inpostu był przepełniony (a było tych sytuacji pewnie w granicach liczby dwucyfrowej, mała miejscowość, kolejny paczkomat 3-4km dalej) na sms przychodziło info, że paczka dostępna jest "przy paczkomacie". Po podejściu pod paczkomat, obok po prostu stał kurier w dostawczaku od którego można było odebrać paczkę.

rabarbary

Super Perfumaniak

Post19 listopada 2017, 23:52 - N

Teraz jest na All akcja "tydzień darmowej dostawy" do paczkomatów i chyba sytuacja ich przerosła.
Trzeba przeczekać do 24 XI.

gilbert

Perfumaniak

Post20 listopada 2017, 18:27 - Pn

Chyba dużo osób się denerwowało na te przekierowania w Inpoście, bo zaczęli wysyłać wiadomości, w których można nie wyrazić zgody na takie przekierowanie.

rabarbary

Super Perfumaniak

Post20 listopada 2017, 19:55 - Pn

Ta, ale uprzedzają, że czekasz dłużej.
Co prawda ja się zgadzam na wszystko i też czekam czort wie na co :(
Teraz ta akcja na All, potem święta, chyba trzeba zapomnieć o paczkomatach do stycznia.

panpoker

Post20 listopada 2017, 20:24 - Pn

Poczta Polska zawsze w formie nawet bez akcji z allegro, polecony prio już 6 dzień do mnie idzie.
Pozostaje pytanie co wybrać jak nie paczkomaty

siwy

Forumowicz

Post20 listopada 2017, 23:26 - Pn

Samowolne przekierowania paczkomatów doprowadzają mnie do szału, żeby to jeszcze było przekierowanie do najbliższego POK ulicę dalej, ale nie - na drugi koniec miasta. Ostatnio, gdy siedziałem w domu z naderwanym ścięgnem, przekierowali mi tak paczkę z perfumerii, kazałem im ją przekazać do paczkomatu, jaki wybrałem przy dostawie, wrócili paczkę z Wro do Legnicy, skąd miała wrócić ponownie do paczkomatu we Wro, ale tego, który wybrałem. Jaki był finał? Rzekomo kurier się pomylił i odesłał paczkę do nadawcy. :evil:

Maark

Bardzo aktywny forumowicz

Post21 listopada 2017, 15:44 - Wt

Mnie zdarzało się, że dostaję sms z informacją, że przesyłka czeka w paczkomacie 5 km dalej. To wkurzające, ale staram się zrozumieć, że przyczyną jest brak miejsca w docelowym punkcie.

icu

Forumowicz

Post21 listopada 2017, 17:23 - Wt

Dostałem wczoraj sms'a właśnie, szybko "przeczytałem" i myślałem, że to tylko informacja o nadaniu. Dziś zauważyłem, że miałem czas do wczoraj aby "wyłączyć" przekierowanie :lol: . Mogli zrobić, że ten link potwierdzi chęć przekierowania... ehhh... znając życie czeka mnie wycieczka >15km (w jedną stronę), a mam w promieniu 1km od domu 3 paczkomaty.

Co do braku miejsc w paczkomatach to jak wcześniej napisałem okres jest gorący plus ta promocja z allegro. Jednak nadane wczoraj paczki przed godz. 12 dalej są w paczkomacie nadawczym - przynajmniej wg statusu. Masakra.

Tak jak @rabarbary wspomniała, najlepiej odpocząć od Paczkomatów min. do końca roku.

EDIT: W momencie pisania tego posta otrzymałem wiadomość, że paczka zostanie przekierowana do paczkomatu oddalonego o ok. 10km. :shock:
STRAGAN: http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=17542

AVENTUS 4,90 / Bleu de CHANEL / CH 212 Aqua / Jil Sander Strictly / YSL L'Homme / Santal Wood / ...

rennifer_lopez

Forumowicz

Post21 listopada 2017, 17:44 - Wt

10km - a w regulaminie mają: "W przypadku zapełnienia wybranego Paczkomatu, jego awarii lub konserwacji systemu obsługującego Paczkomat, Operator zastrzega sobie prawo dostarczenia
Przesyłki Paczkomatowej do oddalonego o nie więcej niż 2 km w linii prostej od tego Paczkomatu innego dostępnego punktu, tj. do innego Paczkomatu, do Wirtualnego Paczkomatu lub do POP, o czym informuje wiadomością e-mail i SMS Odbiorcę."

icu

Forumowicz

Post21 listopada 2017, 17:59 - Wt

rennifer_lopez napisał(a): "...o nie więcej niż 2 km w linii prostej od tego Paczkomatu... "

Nie wiem jak oni to liczą i czy kierowca na bieżąco mierzy odległość W LINI PROSTEJ :D ale wg google maps między paczkomatami jest 3,08km. Niestety nie mam helikoptera i muszę poruszać się po drogach, ew. chodnikach i już wtedy wychodzi (wg google maps) 8,7km (ode mnie - nie od paczkomatu)...

Dzięki za informację. Nie czytałem regulaminu bo i po co, wiem tylko, że nawet jakby to było 20km to z nimi nic się nie załatwi. Jest w punkcie - proszę odebrać. Nie odbiera Pan/i paczka wraca do nadawcy. Kilkukrotnie reklamowałem przesyłki kurierskie/allegro inpost bo NIGDY nie wysłali z nimi kuriera/listonosza tylko od razu przesyłka do punktu i informacja na email. Czeka 5 dni i do nadawcy.

Czuje, że ten temat (jednak nie tylko o inpost) do końca roku będzie miał więcej o min. 2 strony ;)

AVENTUS 4,90 / Bleu de CHANEL / CH 212 Aqua / Jil Sander Strictly / YSL L'Homme / Santal Wood / ...

maruz

Bardzo aktywny forumowicz

Post21 listopada 2017, 18:36 - Wt

Dziś z rana też odwiedziłem paczkomat. Wbijam kod, otwiera się skrytka i zero przesyłki. Pusto, nic. Reklamowałem na infolinii, muszę poczekać.

rabarbary

Super Perfumaniak

Post21 listopada 2017, 18:39 - Wt

Czekaj, mogli wysłać smsa zanim zapakowali do skrytki :)

To się pochwalę dzisiejszą jazdą w poszukiwaniu paczek, które powinny były na mnie czekać grzecznie w paczkomatach..

Pierwsza w Katowicach, znaczy w moim mieście, była w piątek o 7 rano.
Po ponad 105 godzinach tułania się paczki po okolicy, czyli wtorek o 16.30, dostałam smsa, że mam ją odebrać w ciągu 48 godzin w Chorzowie, punkt czynny od poniedziałku do piątku, do 17-tej.
Pobiłam rekord trasy, zaparkowałam w śmietniku, w punkcie odbioru Sodoma i Gomora, jedna dziewczyna się uwija, żeby odebrać od kuriera stosy paczek, on donosi naręcza, rzucają na kupę.
Równocześnie druga dziewczyna się uwija z wydawaniem, oczywiście w kolejce ustawiają się ludzie wcześniej zawiadamiani, czyli ci, których paczki są na spodzie.

Miałam też drugiego smsa, z kolei punkt odbioru w Katowicach, adres: POP-KAT48 Katowice Pl. OMP BN.
OMP rozszyfrowałam osobiście, jako Oddziałów Młodzieży Powstańczej, ale to jest duży plac i dużo tam się dzieje, więc dzwonię na infolinię, żeby byli uprzejmi nieco mi przybliżyć szczegóły, szczególnie ciekawa tego BN.
Ale coś dusza moja czuła, że to będzie "brak numeru".
Po 17 minutach rozmowy z infolinią dalej nic nie wiedziałam, wydobyłam tylko telefony lokalnych oddziałów, żeby mi wyjaśnili.
Ale nie odbierali.
Zabrałam kompas, manierkę i sztabówkę i wyruszyłam na zwiad.
Okazało się, że na środku placu stoi m.in. kiosk warzywny, trzeba jednak dociekliwie oblecieć go doookoła, bo na zapleczu jest taki punkt.
Punkcik.
Jak jedna osoba wejdzie, to druga (znaczy ja) stoi na deszczu.
I między skrzynkami z warzywami pan wyszukuje paczki.

I qrde, jeszcze czekam na trzecią :(

icu

Forumowicz

Post21 listopada 2017, 18:49 - Wt

Ciekawa historia. :D

Ja właśnie otrzymałem sms'a, że paczka dotarła do paczkomatu... pierwotnego :shock:

rabarbary

Super Perfumaniak

Post21 listopada 2017, 18:58 - Wt

Niektórzy to mają szczęście :)
Ja zatankowałam do pełna, więc jestem gotowa na poszukiwanie trzeciej paczki!

lukesho

Moderator

Post21 listopada 2017, 19:57 - Wt

rabarbary napisał(a):Czekaj, mogli wysłać smsa zanim zapakowali do skrytki :)

To niemożliwe, sms jest wysyłany automatycznie w chwili zamknięcia skrytki przez kuriera, po wrzuceniu do niej paczki :)

BTW u mnie paczkomaty już zapchane, weszły dwie przesyłki, a po pozostałe 10 paczek zaraz jadę pod paczkomat :)

ayy

Forumowicz

Post21 listopada 2017, 20:01 - Wt

Ja jak na razie z paczkomatow jestem bardzo zadowolony, nawet dwa razy w sobotę dostarczyli. Dzisiaj też obyło się bez przygód, ale zawsze sms przychodził około 10-11, tym razem o 15 więc chyba rzeczywiście mają trochę więcej paczek.

grembi

Forumowicz

$%@&*# Poczta, PKP i co tam jeszcze ;)

Post21 listopada 2017, 20:08 - Wt

Spróbujcie envelo. Dla mnie najwygodniejsza forma wysyłki teraz. Idę na pocztę zostawiam w okienku klienta masowego i sobie idę. Jest możliwość odbioru w punkcie. Dodatkowo pomocna aplikacja i bardzo dobra pomoc bok. Trzeba tylko uważać aby etykieta była czytelna.

Czas dostawy różny ale dłużej niż 3 dni robocze chyba mi nie przekroczyło.

rabarbary

Super Perfumaniak

Post21 listopada 2017, 20:15 - Wt

lukesho napisał(a):
rabarbary napisał(a):Czekaj, mogli wysłać smsa zanim zapakowali do skrytki :)

To niemożliwe, sms jest wysyłany automatycznie w chwili zamknięcia skrytki przez kuriera, po wrzuceniu do niej paczki :)

No właśnie możliwe, Kolega z forum tak miał z moją paczką, smas, skrytka pusta, na drugi dzień dostał drugiego smsa i już paczka była.

rennifer_lopez

Forumowicz

Post21 listopada 2017, 20:16 - Wt

rabarbary napisał(a):Ja zatankowałam do pełna, więc jestem gotowa na poszukiwanie trzeciej paczki!

Kurcze, jestem rozdarta, z jednej strony super by było, żeby paczka znalazła się jak najszybciej i bezproblemowo, z drugiej tak fajnie to opisujesz, że czekam na kolejną akcję...jak serial w odcinkach :D

saidali

Forumowicz

Post21 listopada 2017, 22:21 - Wt

Inpost chyba zaczął jeżdzić też w nocy/późnym wieczorem... 21:18 "Przekazana do umieszczenia w paczkomacie" :)

maruz napisał(a):Dziś z rana też odwiedziłem paczkomat. Wbijam kod, otwiera się skrytka i zero przesyłki. Pusto, nic. Reklamowałem na infolinii, muszę poczekać.

Wiem kto Ci ją wyjął ;) Ty to masz pecha do przesyłek...
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)