Teraz jest 18 października 2017, 23:38 - Śr

• Reklama

Kosmetyki do stylizacji włosów

Dyskusja o kosmetykach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

RodanBejhaut

Forumowicz

Re: Kosmetyki do stylizacji włosów

Post27 listopada 2016, 18:46 - N

Moje nowe kosmetyki by vilian do stylizacji włosów ;)

Obrazek

Serdeczne podziękowania dla Patryka (@Gardor) za wspólne zakupy :)

Luka

Forumowicz

Post29 listopada 2016, 13:45 - Wt

Dzięki uprzejmości kolegi Snejczan mam od kilku dni możliwość testować Rough Ridera. Przede wszystkim jest to piaskowy mat. Mnie osobiście ten efekt się nie podoba, bo moje włosy wyglądają na jeszcze bardziej suche niż są. Niestety kolejnym minusem jest to, że glinka jest bardzo słaba, a dodatkowo trudno ją zmyć. Ogólnie jestem na nie :P To już Uppercut Matt Clay wypada przy niej lepiej.

Dafuq

Forumowicz

Post30 listopada 2016, 13:10 - Śr

Chcę skrobnąć dłuższy wpis o kosmetykach do stylizacji włosów i ich spersonalizowanym pod użytkownika doborze, zrobię to przy krótkiej recenzji Revlon Fiber Wax. Powiem tyle - jeśli jesteście wzorcowymi przedstawicielami Słowiańskich pradziadów z ich ciemnoblond, cienkimi lecz dość gęstymi włosami - glinki najprawdopodobniej nie będą dla was jeśli mowa o stosowaniu na suche włosy, zaś obowiązkiem jest używanie czegoś w formie pre-stylera na włosy mokre, dzięki czemu nabiorą grubości (kosmetyk lepiej rozprowadza się na wilgotnych włosach, osiadając na pojedynczym włosku, co faktycznie go pogrubia). Odkąd odkryłem ten "prosty trik" wreszcie moje włosy wyglądają tak, jak wyglądać powinny - są naturalnie w dotyku, elastyczne, prostsze w ułożeniu. Najciekawsze jest to, że najlepiej sprawdziło mi się połączenie Roughmana z woskiem z Rossmana, co dało mi nieco do myślenia, stąd mój wybór padł właśnie na Fiber Wax - mam spore oczekiwania od tego produktu, zobaczymy co wyjdzie w konfrontacji z moimi włosami. A, i nie myjcie włosów częściej niż co 2-3 dni, tzn. nie zaszkodzi je rzecz jasna spłukać wodą, ale dajcie sobie na wstrzymanie z wmasowywaniem w nie szamponów, to wasz, paradoksalnie, wróg. Jestem po dwutygodniowym odwyku od codziennego używania szamponu i teraz nawet po jego użyciu włosy są o wiele milsze w dotyku, zdrowsze. Abstrahując dodam, że podobnie okazało się z myciem ciała, rzecz jasna, nie mam na myśli niemycia się, ale przystopowania z szorowaniem się non stop - myję twarz tylko raz dziennie w letniej wodzie z mydłem naturalnym i udało mi się wyeliminować suchość skóry, szczególnie doskwierającą mi zimą. Nie mówiąc o żelach z SLS, od tych w ogóle mnie wysypało, choć ostatni raz trądzik miałem w okresie dojrzewania ;-)

Swoją drogą, widzę, że polski YouTube jest ubogi w recenzje kosmetyków do stylizacji i ogółem rad odnośnie włosów, myślałem nad założeniem kanału, ale jakoś nie mogę się przemóc, chyba byłoby łatwiej z inną orientacją :mrgreen:
„Jeśli spośród opinii panujących w danej epoce wykluczymy opinie inteligentne, to pozostanie „opinia publiczna”.”

Nicolás Gómez Dávila

Luka

Forumowicz

Post30 listopada 2016, 13:38 - Śr

Jakiego pre-stylera używasz?

Gardor

Forumowicz

Post30 listopada 2016, 14:49 - Śr

@Dafuq zgadzam się z tobą że Polski youtube jest bardzo ubogi w recenzje kosmetyków dla mężczyzn ;/ Ja od siebie polecam By vilain sidekick jako pre-styling .

Jeśli jesteście wzorcowymi przedstawicielami Słowiańskich pradziadów z ich ciemnoblond, cienkimi lecz dość gęstymi włosami

Dobrze wiedzieć że jestem idealnym przedstawicielem Słowian :D

Dafuq

Forumowicz

Post30 listopada 2016, 17:22 - Śr

@Luka zwykle używam tego samego kosmetyku którym później poprawiam włosy, często jest tak, że kosmetyk położony na wilgotne włosy "robi robotę" i potem nie muszę już nic poprawiać. Nigdy nie używałem kosmetyku, którego przeznaczeniem jest właśnie pre-styling, nie widzę takiej potrzeby - ładować grube pieniądze byleby mieć satysfakcję, że jest się takim profesjonalistą, wow, wow. I tak nikt nie zauważy różnicy ;-)

@Gardor sidekick jakie ma zauważalne działanie? To coś a'la grooming spray, który de facto nie obciąża, a utrzymuje włosy? Miałem coś takiego, hm, nie dla mnie - ten sam efekt uzyskuję po prostu dobrze susząc włosy, a używając jako pre-stylera docelowego kosmetyku dodatkowo zyskuję na grubości włosów, co jest dla mnie bardzo cenne.
No tak, Polacy niestety muszą się pogodzić z faktem, że u nich nie jest tak różowo jak np. w przypadku Włochów, mających gęste ale i grube włosy. Oni znowu będą mieli problem aby uzyskać pewne rodzaje fryzur z racji tego, że ich włosy powiedzą stanowczo "a weź stary nawet nie próbuj".
„Jeśli spośród opinii panujących w danej epoce wykluczymy opinie inteligentne, to pozostanie „opinia publiczna”.”

Nicolás Gómez Dávila

Gardor

Forumowicz

Post30 listopada 2016, 18:08 - Śr

@Dafuq Prestyling Sidekick By Vilan jest dla mnie super "podkładem" dla fryzury. Po nim efekt trzyma się o wiele dłużej , włosy są miłe w dotyku i chronione przed ciepłem z suszarki.

Kolega z naszego forum napisał mi jak z niego korzysta i robię tak samo czyli :
Po spłukaniu włosów i wytarciu ręcznikiem. Nakładam na włosy sidekick i formuje mniej więcej jak chce żeby fryzura wyglądała i zaczynam je suszyć suszarką . Następnie nakładam już pastę i formuję fryzurę (w grudniu jak wrócę do kraju przetestuje silver foxa bo gold digger za mocny dla mnie) Aaaa i potem jak chce być pewny że fryzury nic nie ruszy psikam jeszcze delikatnie sidekickiem :D

Polacy niestety muszą się pogodzić z faktem, że u nich nie jest tak różowo jak np. w przypadku Włochów, mających gęste ale i grube włosy. Oni znowu będą mieli problem aby uzyskać pewne rodzaje fryzur z racji tego, że ich włosy powiedzą stanowczo "a weź stary nawet nie próbuj"

Ja tam bardziej przejmuję się moimi lekkimi zakolami niż grubością włosa :/

Luka

Forumowicz

Post30 listopada 2016, 18:44 - Śr

Dafuq, nakładanie produktu na mokre włosy może być ryzykowne. Mam wrażenie, że nie wszystkie się do tego nadają. Jak przesadzisz, to potem trudno je ułożyć. Niemniej jednak zgadzam się, że mogą być dobrym zamiennikiem dla tzw. pre-stylerów, w przypadku których też można przesadzić z ilością. Przekonałem się o tym właśnie podczas testowania trudno zmywalnych glinek, kiedy po umyciu szamponem nadal są we włosach. Wtedy faktycznie podczas suszenia włosy lepiej się układają.

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post30 listopada 2016, 18:53 - Śr

Mi jako prestyler najlepiej sprawdzał się spray termoochronny Tresemme Thermal Creations, niestety na chwilę obecną ciężko go gdziekolwiek dostać :/
Ostatnio "rozrobiłem" sobie trochę AC Defining Paste z wodą (bo nie mam co z nim zrobić, jako pasta jest za słaby...) i w sumie też całkiem fajnie działa, lepiej się włosy układają.
Stosowania docelowego kosmetyku na mokre włosy próbowałem, ale u mnie patent się nie sprawdził - po takim zabiegu chwyt jest zdecydowanie słabszy i tak jak zauważył kolega wyżej, łatwo przesadzić z ilością.
Także IMO przed suszeniem najlepiej jakiś heat-defender lub ewentualnie pianka (sam jeszcze godnej uwagi nie znalazłem).

ale jedziesz!

Bardzo aktywny forumowicz

Post30 listopada 2016, 21:10 - Śr

właśnie, czemu jako prestylera nie używacie po prostu pianki?

Sidekick za 20$? Pewnie co dwa tygodnie chodzicie do barberów za 80ziko 8-)

ps1986

Aktywny forumowicz

Post30 listopada 2016, 21:27 - Śr

ja polecam pomady od Apothecary. Pozytywne zaskoczenie, a jestem wybredny jeśli chodzi o pomady. 100% oryginalnych składników, łatwe do zmycia i mocno trzymają...

Dafuq

Forumowicz

Post02 grudnia 2016, 11:21 - Pt

Typowe pianki wysuszają włosy, przez co masz siano na głowie i za cholerę nie będzie to wyglądało naturalnie. Wczoraj otrzymałem Revlon Style Masters Creator Fiber Wax - godny polecenia, charakterystyczny dla Revlona zapach, unisexowy wręcz. Nie jest to konwencjonalny wosk, bliżej mu do połączenia pasty, kremu i wosku. Zapewnia elastyczny hold, na pewno wystarczający dla włosów o długości 6-7 cm. Połysk lekki, naturalny. Włosy ładnie spajają się w gładkie pasma chyba, że użyjemy go za dużo (wtedy skleja), ale akurat to jest norma, pasty i glinki w nadmiarze też sklejają, co nie powinno nikogo dziwić. Nie "szarpie" za włosy, co jest sporym plusem dla osób z cienkimi, blond i ciemnoblond włosami. Użyty w niewielkiej ilości na wilgotne (nie mokre!) włosy sprawdza się jako prestyler, użyłem go wczoraj po myciu, dzisiaj rano włosy wystarczy skropić wodą, na szybko "przyczesać" i można z powodzeniem coś z tego ułożyć (protip dla leni, którym rano nie chce się poświęcić 5-10 minut na ułożenie włosów :)). Przy użyciu niewielkiej ilości nie osadza się na dłoniach po przeczesaniu nimi włosów, co potęguje efekt naturalności. To tak na szybko, muszę go potestować kilka dni w różnych kombinacjach i warunkach. Jak zwykle jestem zadowolony z produktu Revlona, niska cena (30 zł) i zadowalająca jakość. Szkoda, że dostałem go po ścięciu włosów (wcześniej było ok. 10 cm góra), jestem ciekaw jak w takich warunkach będzie się zachowywał, ale raczej do takiej długości już nie wrócę, za dużo z tym zabawy, moim zdaniem 6-7 cm to optimum aby wyglądać dobrze i nie mieć za dużo zabawy z włosami.

Tutaj efekt użycia Creator Fiber Wax u użytkownika Alex. W. z YouTube: http://www.test-idee.de/pics/uploads/re ... s-test.jpg
Jak widać, przeczy to powszechnej wizji wosków jako przetłuszczających i powodujących nadmierne błyszczenie :-)
Tu znowu moje: https://www.dropbox.com/sc/e0zq1ozo34tq ... T_eKilDcha, irytują mnie trochę pojedyncze, odstające włoski, ale to albo dlatego, że myłem włosy albo dlatego, że jestem świeżo po ich przycięciu. No i cały czas ostrożnie obchodzę się z ilością środka, żeby nie przesadzić.

@Sidekick za 20$? Pewnie co dwa tygodnie chodzicie do barberów za 80ziko 8-)

To kolejny fenomen którego nie rozumiem. Znaczy po części. OK, jakbym miał tyle hajsu, to pewnie też bym chodził do barbera dla samej atmosfery. Ale często gęsto oni też nie wiedzą jak dobrać fryzurę, jak ją spersonalizować. Przypomniałeś mi o czymś, dam wam kilka protipów, jeśli macie cienkie, gęste włosy:

- jak fryzjer leci do was z degażówkami (rodzaj nożyczek) to uciekajcie, spowodują u was nie dość, że przerzedzenie włosów, które i tak są cienkie (nawet, jeśli są gęste, to nie ma nic do rzeczy), co zaowocuje w wizualnie jako skrajny brak włosów, a co więcej, utrudni wam układanie włosów! O ile przy ludziach z grubym włosem to jest pomocne, tak w waszym przypadku to wasz najgorszy wróg

- spróbujcie użyć niewielkiej ilości pasty/kremu/wosku na wilgotne włosy (nie mokre), rozetrzyjcie środek dokładnie na dłoniach i wmasujcie go we włosy, przeczesując je w różnych kierunkach itp., ogółem aby środek był rozprowadzony jak najobszerniej - wysuszcie włosy głową w dół, susząc pod włos, z włosem, a potem z jednego i drugiego boku (pamiętajcie, że włosy po jednej stronie głowy mogą układać się inaczej, niż po drugiej, tak jest np. u mnie)

- zapuśćcie dłuższe włosy (min. 6-7 cm) zarówno góra jak i boki, przypatrzcie się jak one się układają. Polecam najpierw zgolić się krótko, aby usunąć "stare błędy fryzjerów" (mnie dwa lata temu fryzjerka obcięła źle i przez te dwa lata kolejni fryzjerzy kontynuowali jej dzieło myśląc, że mi się tak naturalnie włosy układają...), pozwolić im odrosnąć i wtedy dokładnie je poznać

- jak już je poznacie, przeanalizujcie: kształt swojej twarzy, kształt swojej głowy, kształt swojego czoła. To chyba najistotniejsze. Np. ja mam kwadratową twarz, ale okrągłą głowę, dlatego bardzo krótkie ścięcie boków co prawda pasowałoby mi do twarzy, ale absolutnie nie do głowy (powoduje zrobienie z niej jajka), dlatego boki mogę mieć krótkie tylko nad uszami, ale od połowy wysokości głowy muszą być dłuższe, cieniowane, dzięki temu nadaję także i głowie kwadratowego kształtu; podobna sprawa ma się z czołem, co prawda z frontu jest kwadratowe, ale z boku już jest wypukłe, a linia włosów zaczyna się powyżej wypukłości, czyli muszę mieć grzywkę ewidentnie dłuższą niż resztę, bo inaczej katastrofa. Grzywkę wtedy zawsze zasuszam do przodu, aby nieco przykryć czoło.

- nie myjcie włosów codziennie, jeśli nie ma takiej potrzeby (np. jesteście górnikiem :D); co 2-3 dni wystarczy, a od razu zauważycie poprawę w wyglądzie włosów i łatwości ich układania, niestety, sucha szopa ani dobrze nie wygląda ani nie jest prosta do stylizacji; uważajcie także na szampony, ja koniec końców zacząłem myć włosy mydłem naturalnym

Nicolás Gómez Dávila

janek342

Forumowicz

Post05 grudnia 2016, 09:13 - Pn

Ciekawy tekst. Nie omieszkam skorzystać z przytoczonych porad. Dziękuję.

Dafuq

Forumowicz

Post05 grudnia 2016, 12:12 - Pn

Chce ktoś za darmo Schwarzkopf got2b Phenomenal Paste? 3/4 zostało, jak dla mnie jest to tak beznadziejny produkt, że miałem do kosza wyrzucić, ale z drugiej strony ktoś się kiedyś ze mną kłócił, że super mu się tym włosy układa, więc może ktoś z was chce się sam przekonać czy ten produkt jest ok czy nie? Jedynie co to trzeba pokryć koszt wysyłki. Pisać PW

Nicolás Gómez Dávila

janek342

Forumowicz

Post05 grudnia 2016, 12:21 - Pn

Dafuq napisał(a):Chce ktoś za darmo Schwarzkopf got2b Phenomenal Paste? 3/4 zostało, jak dla mnie jest to tak beznadziejny produkt, że miałem do kosza wyrzucić, ale z drugiej strony ktoś się kiedyś ze mną kłócił, że super mu się tym włosy układa, więc może ktoś z was chce się sam przekonać czy ten produkt jest ok czy nie? Jedynie co to trzeba pokryć koszt wysyłki. Pisać PW

Mam i podzielam opinię.

et-go-homme

Forumowicz

Post13 grudnia 2016, 01:43 - Wt

ps1986 napisał(a):100% oryginalnych składników

co to znaczy? 8-)

ja osobiście od kwietnia używam schmiere knuppelharta ale już mnie męczy, za twarde ustrojstwo na moje cienkie włosy, dobrze że niedługo koniec puszki

bmatt

Forumowicz

Post15 grudnia 2016, 13:30 - Cz

Co do knuppelharta to ma ktoś może doświadczenia ze specjalną edycją barbershop http://www.rumble59.com/Guys/Schmiere/Schmiere-Special-Edition-Barbershop-rock-hard.html? Z tego co widzę różnią się one jedynie opakowaniem i zapachem, a w klasycznym knuppelharcie to właśnie zapach jest pewnym problemem. Sam w sobie nie jest zły, tylko jest strasznie intensywny i mam wrażenie, że może trochę gryźć się z perfumami, a poza tym nie jestem specjalnym fanem cytrusów.

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post17 grudnia 2016, 18:12 - So

Edit. Skoro nikt nie chce, to nie sprzedaję :P

Przy okazji powiem, że jestem bardzo zadowolony z Layrite Cement - włosy świetnie wyglądają, całkiem dobrze trzyma bez dodatkowego wzmocnienia i super pachnie :) Na chwilę obecną mój absolutny TOP, zaraz obok połączenia AC Fiber + lakier.
Ostatnio edytowano 13 stycznia 2017, 00:00 - Pt przez Kiszonyogor95, łącznie edytowano 1 raz

pablos

Forumowicz

Post18 grudnia 2016, 10:22 - N

Czy ktoś z Was mógłby polecić dobry kosmetyk do stylizacji włosów który:

- nie daje efektu " skorupy na głowie "
- nie pozostawia śladów na grzebieniu po zastosowaniu go
- daje efekt naturalności włosów podczas ich dotyku
- matowi włosy w stopniu widocznym

Cena do 40 zł za 100 ml.

Gajusz Petroniusz

Post19 grudnia 2016, 00:35 - Pn

Ktoś z Was używa(ł) pomady Baxter of California Clay? Jakieś opinie? Podobno dobra, ale nie znam się, a cena nielicha, więc nie chce kupować w ciemno.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Kosmetyki dla mężczyzn