Teraz jest 24 listopada 2017, 02:49 - Pt

• Reklama

Kosmetyki do stylizacji włosów

Dyskusja o kosmetykach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

pykpyk

Forumowicz

Re: Kosmetyki do stylizacji włosów

Post06 listopada 2016, 23:00 - N

Miałem obie. Jeśli chodzi o tzw. hold to cement jest mocniejszy, choć nie jest to jakiś killer. Wszystko zależy jaką docelowo chcesz uzyskać fryzurę. Ten drugi świetnie pachnie :)

Zamów sobie próbki z allegro, powinny być zarówno layrite jak i pompa. Proponuję od razu zamówić więcej, m.in. pompa wodnego (pomadę) i niebieskiego reuzela.

baphomet

Post07 listopada 2016, 08:56 - Pn

street napisał(a):KEVIN MURPHY NIGHT RIDER znasz ?

+1

Ogórze,w ogóle zainteresuj się marką Kevin Murphy. Od pewnego czasu, poza niebieską świnią używam produktów KM. Jak dla mnie REWELACJA.

Poza powyższym polecę Ci Rough Ridera, Free Hold i jak lubisz efekt mokrych włosów genialny jest Super Goo.

Próbowałem chyba wszystkiego co jest dostępne na polski rynku, ale jak dla mnie KM jest bezkonkurencyjny. Na pewno coś znajdziesz.

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post07 listopada 2016, 14:16 - Pn

Kurde, to chyba będę musiał się zastanowić nad którymś z Kevinów, choć cena nie zachęca... A jak myślicie, do cienkich włosów lepszy będzie Night czy Rough Rider? Ten drugi z tego co wyczytałem jest raczej ciężki, więc sam nie wiem czy to dobry pomysł...

A wracając do Cementa - można w jego przypadku liczyć na lepszy chwyt niż w takim Revlonie czy niekoniecznie? Najbardziej w Matt Clay wkurza mnie ta "tłustość" i trochę za słaby hold, a tak poza tym to jest w sumie spoko...

Luka

Forumowicz

Post07 listopada 2016, 14:40 - Pn

Wydaje mi się, że jakiej glinki byś nie kupił, to ten efekt "tłustych" włosów będzie występował. To nie znaczy oczywiście, że glinki przetłuszczają włosy. Tak to po prostu wygląda.

Jedyna opcja, to te glinki, które są w postaci/konsystencji kremu. Dwie jakie znam, to L'oreal Homme Clay i Schwarzkopf 3DMENsion Texture Clay. One ogólnie są spoko, tylko jedyny problem jaki ja z nimi mam, to nie podoba mi się ich mat. Jest za bardzo zakurzony. Są to dość tanie produkty, więc możesz spróbować.

Gardor

Forumowicz

Post07 listopada 2016, 15:15 - Pn

Panowie a odpowie ktoś na moje pytanie co zostało zadane na poprzedniej stronie ?

Zacytuje sam siebie

Gardor napisał(a):Panowie na codzień stosuje produkty marki By Vilain a dokładniej Sidekick i Original Gold Digger . Jestem nawet zadowolony ale nie jestem pewien czy to jest najlepszy produkt jaki mógł mnie spotkać . Daje fajny matowy efekt ale zbyt mocno usztywnia co nie bardzo mi się podoba . Posiadam raczej cienkie włosy podatne na kręcenie się. Korzystam z odżywki ponieważ bez niej włosy łatwo się przesuszają(standard chyba w przypadku kręconych włosów) Co mi polecicie do modelowania fryzury ?

Dzięki

Luka

Forumowicz

Post07 listopada 2016, 15:44 - Pn

Możesz kupić ode mnie tego Baxtera :D

Tak na poważnie, to trudno powiedzieć. Powiedz, co używałeś wcześniej i jakie produkty się u Ciebie sprawdzały, a jakie nie. Wtedy mniej więcej można określić, co może się nadać. Bo po jednym przykładzie nie za bardzo, tym bardziej, że ten Gold Digger nie jest tutaj aż tak bardzo popularny.

Gardor

Forumowicz

Post07 listopada 2016, 15:59 - Pn

Hah akurat łatwiej powiedzieć co się u mnie nie sprawdzało wiec tak : żele (lata temu próbowałem i kapa) , gumy do włosów (efekt okropny) , beach boy (zapach kozak i radził sobie najlepiej z wszystkich budżetowych produktów ale brak mu "mocy" i trwałości)

No i by vilain gold digger daje radę ale jest za mocny i trochę nie podoba mi się jego efekt na włosach zbyt mocno usztywnia ale efekt matowy na duży +

Cholera a mam znajomych co użyją obojętnie jakiego kosmetyku do włosów i fajnie się układają ehh...

Luka

Forumowicz

Post07 listopada 2016, 16:15 - Pn

A używasz suszarki?

Odnośnie sklejania włosów przez produkty do stylizacji włosów, to powiem wam tak. Nie mam z tym problemu odkąd naprawdę dobrze rozprowadzę produkt na dłoniach. Musicie go trzeć do tego momentu, aż będzie niewidoczny. Tyczy się to wszystkich glinek, past, kremów, wosków itd. Już nie raz się na tym łapałem, że coś sklejało mi włosy właśnie dlatego, bo produkt był źle rozprowadzony. Jest to bardzo powszechne przy dokładaniu produktu, kiedy za pierwszym razem nie nabrało się odpowiedniej ilości. Bo wtedy chce się jak najszybciej znowu dotknąć włosów łapami :)

Dlatego ja na Twoim miejscu najpierw był spróbował je dobrze wysuszyć suszarką (jeśli tego nie robiłeś wcześniej) i próbować maksymalnie jak się da rozetrzeć ten produkt w dłoniach. Sprawdź, czy nadal będzie kleił włosy.

Gardor

Forumowicz

Post07 listopada 2016, 17:07 - Pn

Luka napisał(a):A używasz suszarki?

Odnośnie sklejania włosów przez produkty do stylizacji włosów, to powiem wam tak. Nie mam z tym problemu odkąd naprawdę dobrze rozprowadzę produkt na dłoniach. Musicie go trzeć do tego momentu, aż będzie niewidoczny. Tyczy się to wszystkich glinek, past, kremów, wosków itd. Już nie raz się na tym łapałem, że coś sklejało mi włosy właśnie dlatego, bo produkt był źle rozprowadzony. Jest to bardzo powszechne przy dokładaniu produktu, kiedy za pierwszym razem nie nabrało się odpowiedniej ilości. Bo wtedy chce się jak najszybciej znowu dotknąć włosów łapami :)

Dlatego ja na Twoim miejscu najpierw był spróbował je dobrze wysuszyć suszarką (jeśli tego nie robiłeś wcześniej) i próbować maksymalnie jak się da rozetrzeć ten produkt w dłoniach. Sprawdź, czy nadal będzie kleił włosy.

Oczywiście że używam suszarki :) spróbuje tego Twojego sposobu ale dalej będę szukał dla siebie tego idealnego produktu :)

janek342

Forumowicz

Post08 listopada 2016, 08:24 - Wt

Potwierdzam!!! W pierwszej kolejności suszarka, a następnie kosmetyki do utrwalania fryzury. Ten etap jest bardzo ważny.

biaggi0303

Bardzo aktywny forumowicz

Post08 listopada 2016, 12:07 - Wt

moze ktos ma, nie uzywa i chce odsprzedac w promo cenie pomade Uppercut Deluxe? ;)

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post08 listopada 2016, 19:04 - Wt

Znalazłem jeszcze jednego kandydata do zakupu - Daimon Barber No.4 Clay Pomade.
Jeśli wierzyć opiniom, świetnie nadaje się do cieńszych włosów. Może ktoś używał i parę słów by skrobnął? ;)

Calth

Post10 listopada 2016, 10:07 - Cz

Witam. Od jakiegoś czasu kusiło mnie zaopatrzyć się w jakąś pomadę. Dotychczas używałem głównie past i glinki do włosów. Ktoś poleci jakąś dobrą pomadę dla początkującego? Jeśli chodzi o moje włosy to są raczej cienkie, gęste i twarde. Myślałem nad niebieskim Reuzuelem. Będzie to dobry pomysł na początek? Łatwo się zmywa?

Snejczan

Forumowicz

Re:

Post10 listopada 2016, 21:23 - Cz

Kiszonyogor95 napisał(a):Znalazłem jeszcze jednego kandydata do zakupu - Daimon Barber No.4 Clay Pomade.
Jeśli wierzyć opiniom, świetnie nadaje się do cieńszych włosów. Może ktoś używał i parę słów by skrobnął? ;)

Ja mam cienkie, straszne gówno. Nie warte złotówki. Daimona no 1 i 2 bardzo lubię ale ten clay to porażka, holdu zero.
Dziś kupiłem nowość:
http://barberto.eu/produkt/matowa-pomad ... cosmetics/
mam cienkie włosy, miałem próbke była bardzo matowa i mocna.

Calth napisał(a):Witam. Od jakiegoś czasu kusiło mnie zaopatrzyć się w jakąś pomadę. Dotychczas używałem głównie past i glinki do włosów. Ktoś poleci jakąś dobrą pomadę dla początkującego? Jeśli chodzi o moje włosy to są raczej cienkie, gęste i twarde. Myślałem nad niebieskim Reuzuelem. Będzie to dobry pomysł na początek? Łatwo się zmywa?

Będzie, nawet samą wodą go zmyjesz.
Ostatnio edytowano 10 listopada 2016, 21:25 - Cz przez Snejczan, łącznie edytowano 1 raz

Calth

Post10 listopada 2016, 22:58 - Cz

A czy po użyciu go robi się z włosów skorupa, czy można fryzurę w ciągu dnia zmieniać?

Snejczan

Forumowicz

Post11 listopada 2016, 09:43 - Pt

Skorupa, możesz mokrym grzebieniem poprawić ale traci na holdzie i połysku, przechodzi bardziej w mat/neutral

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post20 listopada 2016, 17:05 - N

Na razie zakupiłem Layrite Cement i wstępnie jestem zadowolony.
Hold nie jest może tak mocny jakbym chciał, ale lepszy niż w takim Matt Clay od Revlona na przykład i w zasadzie całkiem niezły. Dobrze to wygląda na bani i łatwo się zmywa, nawet samą wodą. Jedyny minus to to, że dość łatwo z nim przesadzić (wtedy włosy po krótkim czasie wyglądają na mocno obciążone i "klapnięte"), no i zapach, który mimo że ładny, waniliowy, to jednak dla mnie zbyt mocny (ostatnio zagłuszał mi perfumy :lol:).
Potestuję jeszcze ale generalnie jest ok. W następnej kolejności sprawdzę pewnie coś od Kevin Murphy, skoro tak polecacie (skłaniam się ku Rough Riderowi) ;)

Luka

Forumowicz

Post21 listopada 2016, 13:11 - Pn

Szkoda, że na Allegro czy stronie dystrybutora Kevin Murphy nie sprzedają próbek, jak choćby w przypadku Uppercut czy Hanz de Fuko. Bo tak kupić z trzy produkty na próbę, wydać 300 zł i potem okaże się, że nic mi nie pasuje, to nie jest zbyt kusząca oferta. Ten Rough Rider też mi od jakiegoś czasu chodzi po głowie, ale sam nie wiem czy się na to porywać :P

Snejczan

Forumowicz

Post21 listopada 2016, 13:23 - Pn

Podbij do mnie na PW, pomogę Ci jak chcesz z tymi próbkami

ale jedziesz!

Bardzo aktywny forumowicz

Post22 listopada 2016, 22:59 - Wt

Schwarzkopf 3DMENsion Texture Clay - byliby chętni na to wzamian za coś innego?

Mam tego z 85%, ale jednak jest to za mocne na moje cienkie blond włosy.

• Reklama

Powrót do Kosmetyki dla mężczyzn