Teraz jest 14 sierpnia 2018, 18:16 - Wt

• Reklama

Kosmetyki do stylizacji włosów

Dyskusja o kosmetykach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Luka

Forumowicz

Re: Kosmetyki do stylizacji włosów

Post19 grudnia 2017, 13:55 - Wt

Osobiście wychodzę z założenia i doświadczenia, że im produkt twardszy i cięższy tym mniej ciągnie włosy, ze względu na zawartą ilość wosku w składzie, który jest zawsze na pierwszym miejscu. Minus tego typu produktów jest taki, że bardziej obciążają włosy. Produkty lekkie, o kremowej konsystencji są na bazie wody, dlatego potrafią ciągnąć i szarpać włosy. Wydaje mi się, że kłótnia o to, czy bardziej obciąży włosy wosk czy woda jest bezcelowa, bo odpowiedź jest oczywista, że będzie to wosk.

Poza tym myślę, że nasza rozbieżność w opiniach polega na niedokładnym sprecyzowaniu o jakich fryzurach mówimy. Ja, w kontekście glinek ciągle myślę o fryzurze typu messy, taki trochę nieład dla głowie. Bo jeżeli wy, po nałożeniu produktu przeczesujecie włosy grzebieniem lub szczotką, lub jak niektórzy włosy przylizują, to jest zupełnie inny temat. Przy tym drugim wariancie, to praktycznie każdy produkt sprawdzi się podobnie. Różnica będzie tylko w wykończeniu (mat lub połysk) i w chwycie.

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post19 grudnia 2017, 14:16 - Wt

Po pierwsze, to moim zamiarem nie było wywoływanie żadnej kłótni, a raczej konstruktywnej dyskusji :)
Produkt "cięższe", również mogą być na bazie wody i często są one dość kłopotliwe do rozprowadzenia w dłoniach i na włosach - czasem są mocno "kleiste", czasem po prostu bardzo zbite, także stwierdzenie że to co ma więcej wosku mniej ciągnie, jest moim zdaniem zbytnim uproszczeniem.
Kwestia podstawowa to fakt, że wiele osób oczekuje od produktów lekkich, typu pasty/jakieś pseudo-claye mocnego utrwalenia na cały dzień. A jest to z tego typu produktami praktycznie niewykonalne... One są do fryzur messy, czyli musimy się liczyć z tym że fryz będzie trzeba poprawić, ewentualnie dla zdeterminowanych utrwalić jakimś lakierem (czego osobiście nie cierpię i szczerze odradzam...).
Z cięższymi glinkami łatwiej osiągnąć mocny chwyt, ale tu z kolei fryzura powinna być już nie tak luźna - ja na przykład najpierw ogarniam włosy grzebieniem, a potem łapami "przeczesuję", żeby dodać tekstury. I takie coś często mi się trzyma przez większą część dnia z odpowiednim produktem.

en coded

Post19 grudnia 2017, 23:01 - Wt

A, więc sprecyzuję: nie czeszę włosów, ani nic, tylko stawiam do góry, ew lekko na bok, ale wszystko 'messy', nic nie 'ulizuje'.
To zmienia postać rzeczy?:P

PS.Włosy mam bardzo gęste, więc nie wiem czy glinki mi by je utrzymały

Miasekk

• Ostrzeżenia: 1

Post01 stycznia 2018, 17:31 - Pn

Od siebie polecam Baxter Clay Pomade. Świetny hold przy moich odstających na czubku włosach! Raczej droższa pomada, ale na pewno warto, jak ktoś lubi matowe pomady i mocny hold to powinien spróbować :)

Piter_o

Forumowicz

Post07 stycznia 2018, 18:27 - N

Ja po obejrzeniu filmików i słuchaniu Waszych porad zdecydowałem się że zamówię Clay od Reuzela.
Dzisiaj jednak natrafiłem na bardzo pochlebną opinię na temat Glinki od Blumaana.

link : https://blumaan.com/products/cavalier-clay

Poniżej w filmiku fajnie widać jak nakładać i jaki jest później efekt.

szok

Post07 stycznia 2018, 18:57 - N

Ja od wielu, wielu miesięcy używam glinki od revlona - matt clay i jest lepiej niż idealnie, za psi pieniądz, na myślę dobre 5-6 miesięcy codziennego użytkowania. Dużo się już namęczyłem z szukaniem, przez jakieś nieudane pomady, bardzo mocno sklejające włosy pasty, aż do wcześniej wspomnianej glinki, z którą można zrobić wszystko: czy to nałożyć jej więcej i uczesać włosy, czy nałożyć bezpośrednio po suszeniu i palcami uformować lekko artystyczny nieład, co kto lubi, polecam.

ps1986

Aktywny forumowicz

Post07 stycznia 2018, 20:58 - N

ogólnie polecam kanał beardrust na yt, facet recenzuje chyba wszystkie najpopularniejsze pomady a do tego pokazuje efekt po kilku godzinach od nałożenia.

tandzio

Forumowicz

Post15 stycznia 2018, 09:47 - Pn

Chłopaki, może Was to zainteresuje bo po wcześniejszych postach wywnioskowałem, że Wielu z Was używa tej matowej pasty od goldwell.
ja używam od wielu lat.
Ja strarsze edycje(szare opakowania) kupowałem głównie na allegro, czasami u fryzjera jak dał mi dobry rabat.

Od pewnego czasu wyszło nowe opakowanie-złote. Włosy miałem dosyć krótkie więc jakiejś tam różnicy nie widziałem.
Teraz trochę zapuściłem i pasta zrobiła się kiepska. Słabo trzyma fryzurę, to nie ten stary dobry golwell.

Tydzien temu byłem u fryzjera, okazało się że on nie zauważył różnicy, między starą a nową edycją - mimo tego że włosy ma dosyć długie.

Powiedział mi, że on przy zakupie kilku kartonów tej pasty nie dostaje takiej ceny jak na allegro dla klientów detalicznych.

Pomyślałem, że może jakieś podróby sprzedają. I kupiłem od niego z polskiej dystrybucji po rabacie i tak mnie wyszło drożej niż na alle:(
Poniżej zdj dla porównania.(po prawej polska dystrybucja) Okazuje się że te z allegro są robione na rynek amerykański.
I UWAGA po tygodniowym teście pasty różnią się od siebie na korzyść tej z naszej dystrybucji.
Nie wiem czy to kwestia przechowywania, ale raczej skład jest trochę inny na rynek europejski. Zapasy wersji amerykańskiej/angielskiej zostawiłem mojemu synkowi.
Załączniki
IMG_8185.JPG
IMG_8185.JPG (135.15 KiB) Przeglądane 1454 razy
IMG_8184 2.JPG
IMG_8184 2.JPG (122.04 KiB) Przeglądane 1454 razy

Luka

Forumowicz

Post15 stycznia 2018, 22:53 - Pn

Ale skład jest inny, sprawdzałeś składnik w składnik? Bo w poście napisałeś "raczej" więc nie wiem do końca jak mam to rozumieć. Drugie opakowanie pasty, tej o której mówisz, że jest na rynek amerykański, tak naprawdę chyba jest na rynek czeski. Bo tam, gdzie na polskiej masz polskie napisy, tam na drugiej masz czeskie.

Cena tutaj raczej nie jest żadnym wyznacznikiem, a z własnego doświadczenia wiem, że u fryzjera kosmetyków się nie kupuje, bo golą na nich ostro. Dostałeś rabat, on niby kupił drożej niż na Allegro, ale tak naprawdę nie wiesz jak było naprawdę ;) Mógł to sobie równie dobrze zmyślić aby opchnąć Ci produkt drożej.

PAWEL

Forumowicz

Post16 stycznia 2018, 19:18 - Wt

Moje ukladanie krótkich włosów trwa 15 sekund. Korzystam z pasty Loreal Stiff Paste. Nic lepszego nie uzywalem. Cena okolo 40pln. Bardzo wydajna.

http://www.lorealprofessionnel.pl/styli ... tiff-paste

MrMole

Aktywny forumowicz

Post16 stycznia 2018, 22:08 - Wt

A po kodzie EAN nie da się dojść na jaki rynek jest przeznaczony produkt?

tandzio

Forumowicz

Post17 stycznia 2018, 18:22 - Śr

Luka napisał(a):Ale skład jest inny, sprawdzałeś składnik w składnik? Bo w poście napisałeś "raczej" więc nie wiem do końca jak mam to rozumieć. Drugie opakowanie pasty, tej o której mówisz, że jest na rynek amerykański, tak naprawdę chyba jest na rynek czeski. Bo tam, gdzie na polskiej masz polskie napisy, tam na drugiej masz czeskie.

Cena tutaj raczej nie jest żadnym wyznacznikiem, a z własnego doświadczenia wiem, że u fryzjera kosmetyków się nie kupuje, bo golą na nich ostro. Dostałeś rabat, on niby kupił drożej niż na Allegro, ale tak naprawdę nie wiesz jak było naprawdę ;) Mógł to sobie równie dobrze zmyślić aby opchnąć Ci produkt drożej.

Sprawdzałem składnik w skłądnik specjalnie dla Ciebie. Nie różni się niczym oprócz układu czcionki. Napisałem tylko że jest różnica w układniu włosów i tyle.Dużo lepszą strukturę i trwałość uzyskuje się na goldwell z polskiej dystrybucji. Żeby różnica była minimalna nie fatygowałbym się z tym postem. :D
Bo po jakości tych z allegro - skreśliłem tą pastę a tu taka niespodzianka. Może to jest to jak z persilami na rynek niemiecki/polski.
Pasta z allegro oprócz tego że nie ma PL jezyka to ma oznaczenie oprócz 100ml / 3.3 FL OZ a to chyba w GB i USA lubią takie jednostki miary.

sebastianw203

Post17 stycznia 2018, 19:58 - Śr

Witam. Niebardzo wiem w jakim dziale napisać o tym , więc pisze tu. Czy nie ma kogoś kto zechciałby odkupić odemnie Rezuel Green , tzw. zielona świnka ? Zakupiłem za recenzją wspomnianego kanału beardrust i okazało się, że połysk "średni" na moich blond włosach jest ogromny tj. nie do zniesienia , pomada jest praktycznie nowa , wziąłem dosłownie "ociupinkę" żeby zobaczyć efekt na włosach , ewentualnie zamienić się na coś podobnego jakościowo - matowego i z mocnym chwytem? Jeszcze odnośnie samego tematu , dodam od siebie, że wszelkie pomady itp. są dla osób posiadających długie włosy i fryzury które się czesze na gładko czyli wykańcza grzebieniem , na krótkich włosach i fryzurach takich jak np. daniel craig , najlepiej zakupic pastę lub glinkę.

janek342

Forumowicz

Post23 stycznia 2018, 11:46 - Wt

Obecnie na włosy nakładam Reuzel-Fiber Pomade i byłem dość zadowolony. Ostatnio skorzystałem z rady forumowicza i zakupiłem na próbę 15ml By Vilain Gold Digger. Po kilkukrotnym nałożeniu jestem bardzo zadowolony. Pasta ma bardzo dobry chwyt, trzyma długo fryzurę, nie ma odpychającego zapachu, a włosy ładnie się prezentują. Nadmieniam, że noszę fryzurę pompadour.

dominn

Forumowicz

Post14 lutego 2018, 14:16 - Śr

Szukam czegos dla siebie - mam wlosy takie same jak nasz pilkarz Lewandowski i tak samo je ukladam ;) w dodatku jest ich duzo.

Mam na oku:
Mess Up
Dear Barber Fiber

Mam aktualnie American Crew Fiber, sprawdza sie bdb., ale to jest tak geste, ze po aplikacji na wlosy ciezko zmyc to z dloni

Snejczan

Forumowicz

Post14 lutego 2018, 14:29 - Śr

dominn napisał(a):Szukam czegos dla siebie - mam wlosy takie same jak nasz pilkarz Lewandowski i tak samo je ukladam ;) w dodatku jest ich duzo.

Mam na oku:
Mess Up
Dear Barber Fiber

Mam aktualnie American Crew Fiber, sprawdza sie bdb., ale to jest tak geste, ze po aplikacji na wlosy ciezko zmyc to z dloni

Odpuśc sobie oba
Z budżetówek polecam Masveri Iron Paste lub Masveri Paste, taka nowość u nas na rynku. Zawsze też pozostaje goldwell roughman

snoop

Forumowicz

Post14 lutego 2018, 14:31 - Śr

Słuchaj Snejczana i z budżetówek weź Masveri.
Dear Barber to najgorsze co mogłeś kupić :roll:

dominn

Forumowicz

Post14 lutego 2018, 15:20 - Śr

Jak ma sie Masveri do American Crew Fiber ?

Luka

Forumowicz

Post15 lutego 2018, 13:46 - Cz

EDIT. Pisałem o Iron Paste, a Wy o Matt Paste. Matte Paste jest spoko, ale do krótszych włosów, przód max do czubka nosa.
Ostatnio edytowano 23 lutego 2018, 15:52 - Pt przez Luka, łącznie edytowano 1 raz

ŁukaB

Aktywny forumowicz

Post15 lutego 2018, 14:03 - Cz

A ja się skusiłem na to Masveri, bo właśnie jakoś American Crew Fiber mi nie podchodzi. Jak przyjdzie i potestuję, napiszę jak się sprawdził.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Kosmetyki dla mężczyzn